0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте на всички!
Има ли значение лутеалната фаза при забременяване и колко дълга трябва да е тя?
Миналият месец цикъла ми беше 30 дни, но този ми е 28.
Ако съм имала по-късна овулация и лутеалната фаза ли се променя?
Благодаря предварително и успех на всички!
Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно!
http://www.babyplan.ru/profile/33243
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Късата лутеална фаза определено е проблем за имплантацията. Но дължината на ЛФ може да се докаже ако си правила фоликулометрия през съответния цикъл. Възможно е самата овулация да ти е била по-рано.
Поразрови се малко в библиотеката. Имаше статия по въпроса.

 Дължината на ЛФ можеш да определиш чрез фоликулометрия или поне ову тестове и графика. Обикновено дължината на ЛФ е 13 -14 дена и се определя от ову до МЦ.
 Късата ЛФ , оставам с впечатление , че се коригира с прогестеронов препарат (дуфастон, утрогестан), който , ако има бременност я поддържа , а ако няма идва нов МЦ.
 Ако има късна овулация и ЛФ се измества и цикъла става по - дълъг.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Цитат
..
 Късата ЛФ , оставам с впечатление , че се коригира с прогестеронов препарат (дуфастон, утрогестан), който , ако има бременност я поддържа , а ако няма идва нов МЦ.
 Ако има късна овулация и ЛФ се измества и цикъла става по - дълъг.
Да, по принцип се корегира с прогестеронов препарат успешно.
А това за късната овулация и дългия цикъл не е задължително именно когато се оказва, че ЛФ е къса. Затова най-добре  е да се направи фоликулометрия.

*
Re: Има ли знчение лутеалната фаза при забременяване?
« Отговор #4 -: Октомври 19, 2008, 13:44:40 pm »
И при мен имаше съмнения за къса ЛФ и ми беше предписан Дуфастон, който аз реших да не пия защото предположенията, че ми била по-къса тази фаза дойдоха без фоликуметрия.
Аз искам да попитам друго - остава ли повишена БТ по време на ЛФ? Защото аз като вдигна 37 и нещо тя си остава такава до МЦ.
Re: Има ли знчение лутеалната фаза при забременяване?
« Отговор #5 -: Октомври 19, 2008, 17:55:56 pm »
Та това е много добре,и означава че имаш добро прогестероново ниво.На мен така ми каза ендокринолога.След ову,бт трябва да е 37 или 37,2 и да се задържи до мц.Пускала ли си прогестерон?
*
Re: Има ли знчение лутеалната фаза при забременяване?
« Отговор #6 -: Октомври 19, 2008, 22:24:30 pm »
Хубаво .... нещо хубаво да чуя, радвам се.
Пусках прогестерон веднъж -

На 21 ден  -
Progesterone - 7.68 лут.ф. 1.7- 27.0

но без да засичаме ОВУ го направих, т.е. не се знае дали е било в правилния ден.
*
Re: Има ли знчение лутеалната фаза при забременяване?
« Отговор #7 -: Октомври 20, 2008, 11:55:52 am »
При условие, че овулацията не е засечена, най-вероятно това изследване е некоректно...ако овулацията ти е била по-късно, този 21 ден не е отговарял на 7 ден след ову, каквото е изискването за изследване на прогестерон.
Ако мериш БТ ще ти е по-лесно да определиш, макар че фоликуметрията си е най-точният начин.
успех!
*
Re: Има ли знчение лутеалната фаза при забременяване?
« Отговор #8 -: Октомври 20, 2008, 13:01:45 pm »
Мерси.
Меря БТ и то от доста време, но да ви кажа чесно нищо не разбирам, според БТ и болките ОВУ ми е наистина някъде към 19, 20, 21-ви ден, т.е. този прогестерон е пускан някъде в първия не в седмия ден и предполагам е добър резултата за този ден защото се очаква шест дни по-късно да е по-висок. Не знам и аз ....
БТ ми се повишава на 20 ден примерно и до МЦ не спада, не мога да разбера в кой момент обаче съм "фертилна" :)))
*
Re: Има ли знчение лутеалната фаза при забременяване?
« Отговор #9 -: Октомври 20, 2008, 13:20:16 pm »
Явно малко ти е било четенето за метода :D
Пускам ти малко линкове.
не е толкова сложно, колкото изглежда, напротив:

тук
тук
и тук

Успех с четенето, после ако имаш въпроси - питай.
*
Re: Има ли знчение лутеалната фаза при забременяване?
« Отговор #10 -: Октомври 20, 2008, 17:33:14 pm »
Всичко това съм изчела (явно не - съсредоточено), но аз не мога да ги уловя тези неща, т.е. - аз имам болезнена овулация, в 2-3 дни в месеца усещам едно "надуване" и всяко по-разко движение ми причинява болка (а не знам как точно се прави секс в тези дни), през втория такъв ден имам и ЦС, и когато болката спре ми се повишава БТ, но ЦС спира  :crazy:, обърквам се, но явно ето това е момента. Може би ако знаех как да си покажа графиките щеше да е по-лесно да обясня, но мерси за полезните линкчета, ще препрочитам докато ги асимилирам :)
*
Re: Има ли знчение лутеалната фаза при забременяване?
« Отговор #11 -: Октомври 20, 2008, 19:30:00 pm »
Добре де...кое точно те обърква, не разбирам :)

Графиките си можеш да пуснеш, като или си кажеш ника в Календара (за да те намираме по опция "графики на други потребители", или като си сложиш в подписа лентичка. Последното става с опция от самия ти календар, вляво, най-долу мисля че беше - лентички си пише (май).
Успех!!!

П.П. Много е ориентировъчно това, че си усещаш овулацията всеки месец - това издуване, за което говориш. Това е голям +.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Има ли знчение лутеалната фаза при забременяване?
« Отговор #12 -: Октомври 21, 2008, 08:21:16 am »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Има ли знчение лутеалната фаза при забременяване?
« Отговор #13 -: Октомври 21, 2008, 09:23:29 am »
Благодаря ви denis и Steff.
Усещам си овулацията да, но не съм сигурна, дали я има, започвам да си мисля, че тези боли са само опити да се спука фоликула ...
Ще опитам да си направя лентичка и ще се радвам да я погледнете и да ми кажете как изглежда :)
*
Re: Има ли знчение лутеалната фаза при забременяване?
« Отговор #14 -: Октомври 22, 2008, 14:28:37 pm »
Направих си лентичка. :)
*
Re: Има ли знчение лутеалната фаза при забременяване?
« Отговор #15 -: Октомври 22, 2008, 17:27:08 pm »
Честита лентичка :D
Сега виж къде е подтемата във форума - където се показват графики и се получават коментари (че тук не е редно да оспамваме).И си пусни там графиката.
Успех :D
*

    sil_b

Re: Има ли знчение лутеалната фаза при забременяване?
« Отговор #16 -: Декември 09, 2008, 12:15:37 pm »
здравейте
може ли някои да ми види моите графики и лутеалната фаза и дали са нормални, или ми е къса ЛФ?
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=71749
и
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=72265
благодаря ви
*
Re: Има ли знчение лутеалната фаза при забременяване?
« Отговор #17 -: Декември 09, 2008, 13:09:56 pm »
здравейте
може ли някои да ми види моите графики и лутеалната фаза и дали са нормални, или ми е къса ЛФ?
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=71749
и
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=72265
благодаря ви
Влез си в профила и разреши графиките ти да бъдат видими за останалите потребители,ако искаш да ги коментираме :D
*
добре де момичета според вас при цикъл 28дни и ову на 19/20ден дали нее късно и затова да не се получава.
[/url]
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
добре де момичета според вас при цикъл 28дни и ову на 19/20ден дали нее късно и затова да не се получава.
Ами не, че е късно, а по-скоро точно лутеалната ти фаза е къса и затова може да не се получава.