0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Микробиология и СДИ тест
« -: Юли 05, 2008, 21:10:42 pm »
Здравейте!
Въпроса ми е има ли връзка между микробиология и СДИ тест?
Правихме микробиология,която показа следното:

РЕЗУЛТАТ

-   Candida и други гъби: (-) отр.
-   Културелна диагностика на Trichomonas vaginalis: (-) отр.
-   Урогенитални микоплазми - положителни.
-   Директна микроскопия:Не се наблюдават PMN и бактериални клетки.
-   Изолиран микроорганизъм от културелно изследване:
1.   Единични колонии коагулаза-негативни стафилококи.
2.   Ureaplasma urealyticum.
-   Микробно число на Изолиран микроорганизъм от културелно изследване:
-   1. -
-   2.  > 104 CFU/spec.

Антибиограма:
Антибиотик   Изолат - 1   Изолат - 2   Антибиотик   Изолат - 1   Изолат - 2
•   Penicillin         •   Amikacin      
•   Ampicillin         •   Tetracyclin      S
•   Oxacillin         •   Chloramphenikol      
•   Piperacillin         •   Erythromycin      S
•   Amoxi/Clavulan         •   Clarithromycin      
•   Cephalothin         •   Lincomycin      
•   Cefamandole         •   TMP/SMX      
•   Cefuroxime         •   Nalidixic acid      
•   Gentamicin         •   Ciprofoxacin      
•   Clindamycin         •   Levofloxacin      
•   Doxyciclin      S   •   Azithromycin      
•   Josamycin      S   •   Norfloxacin      
•   Pristinamycin      S   •   Ofloxacin      I


R – резистентен (не се подтиска от антибиотика)
I – интермедиерен (подтиска се от по-високи от обичайните дозировки на антибиотика)
S – чувствителен (подтиска се от обичайните дозировки на антибиотика)


Назначено ни е:

1. Vibramycin tab. 100 mg в доза 2х1 таблетка дневно за 10 дни.
2. Neurobex tab. в доза 3х2 таблетки дневно за 10 дни.
3. PrOxeed Plus в доза 2х1 прахче дневно за 1 месец. (можете да го
поръчате от http://www.proxeedbg.com).
И след това контролна микробиология и отново СДИ тест 8O
Приемам всякакви мнения, момичета :D


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Микробиология и СДИ тест
« Отговор #1 -: Юли 05, 2008, 21:41:02 pm »
За МБ - ясно ще си пиете антибиотика, а СДИ що да го повтаряте?

За тя уреплазма сме пили Дотур един курс и втори с Клацид - ц, четирите проби са ни положителни - зарязахме я. :?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Микробиология и СДИ тест
« Отговор #2 -: Юли 08, 2008, 09:31:54 am »
Така като гледам резултатите ви са същите като нашите. :D
Лечението е същото, включително дозата. :D
Разликата е, че не искаха да ни назначат лечение преди да направим този прословут СДИ тест. Добре, че Мели помогна и сега направо преди ин витрото ще го правим.
Мели благодаря ти  :youwoman:

Съвсем накратко, ако имаш проблеми с микробиологията е логично да имаш /може би /проблеми със СДИ теста. Така че първо лечението и чак когато всичко е наред - СДИ тест.


Re: Микробиология и СДИ тест
« Отговор #3 -: Септември 11, 2008, 11:24:41 am »
За да не пускам нова тема ще си задам въпроса тук.Искам да ви попитам къде е наи-добре да се изследва мъжа ми за всички видове полови инфекции и какъв вид изследване ще даде най-точни резултатти,като се изключва чрез уретрален секрет-категоричен е че няма да го направи.Понеже на мойта микробиология ми откриха,инфекции и съответно сега се лекувам,имах и хламидии но ги излекувах.И навсякъде ми казват че мъжа ми трябва да ги пие обаче той ми казва че докато не се увери с изследване че има разни инфекции няма да пие нищо.Освен това при една от спермограмите през месец март пусна и микробиология на еякулат и излезе отрицателна и само това ми повтаря,че няма нищо.

Re: Микробиология и СДИ тест
« Отговор #4 -: Септември 12, 2008, 09:13:48 am »
...какъв вид изследване ще даде най-точни резултатти,като се изключва чрез уретрален секрет-категоричен е че няма да го направи.....
... докато не се увери с изследване че има разни инфекции няма да пие нищо.Освен това при една от спермограмите през месец март пусна и микробиология на еякулат и излезе отрицателна и само това ми повтаря,че няма нищо.
Щом иска сигурни резултати , това е пътя - микробиология на уретрален и простатен секрет.
Какво значи -категоричен? Никой не е умрял от това изследване?
Борбата е една ,целта е обща , но видиш ли , ако може без дискомфорт за него..
Още повече ,че при вас има някакъв проблем.
Микробиология на еякулата , може и нищо да не покаже , за разлика от другите две изследвания. Казвам ти го от опит.
На теб да не ти е лесно , ааааааа , мъже! :x
Re: Микробиология и СДИ тест
« Отговор #5 -: Септември 12, 2008, 12:05:31 pm »
Ефирче незнам как да му обясня че уретрален секрет е най-точен,каза ми че е това е много гадно и болезнено и няма да го направи.Аз на всичко съм съгласна да се подложа само и само да има успех а той едно нещо неиска да направи.А със кръв в лаборатория няма ли шансове да се направи такова изследване?

Re: Микробиология и СДИ тест
« Отговор #6 -: Септември 12, 2008, 13:59:16 pm »
Нинката , няма да стане с кръв!
Това е начина!
Седнете с него и говорете , ако това е начина или стъпка за да стигнете до вашето дете и това е неговата заслуга , той пак ли ще откаже?
Та това е само една неприятна медицинска процедура , по дяволите , няма игли , абокати , скалпели , няма да му дупчат органите , да го разпъват на кръст , няма!!!!
Няколко секунди и неговият принос е направен , какво толкова се иска!?
Говори му !
Шест години при моя съпруг не излезе причина , това беше начина да я открием и лекуваме , не ми се е налагало да го убеждавам! И спермограмата се подобри след лечението!

Re: Микробиология и СДИ тест
« Отговор #7 -: Септември 12, 2008, 16:39:11 pm »
Ще говорим,дано даде резултат.А даването на уретрален секрет къде трябва да го направи?

Re: Микробиология и СДИ тест
« Отговор #8 -: Септември 18, 2008, 13:05:59 pm »
Здравейте и от мен.При мьжа ми има леко завишаване на левкоцитите.Посьветваха ни да направим микробиология,още не е готов резултата.Според вас какви други изсл. трябва да се пуснат,за да се открие причината.
Левкоцити- 5 х10^6 в мл(норма под 1х10^6 в мл).Какво мислите по вьпроса.
Благодаря ви.
Re: Микробиология и СДИ тест
« Отговор #9 -: Септември 18, 2008, 13:23:54 pm »
Микробиология на еякулата  ли?
Изчакайте да излезе първо този резултат , може да изкочи причина , ако не тогава следват по-детайлните , микробиология на уретрален и простатен секрет.
Re: Микробиология и СДИ тест
« Отговор #10 -: Септември 19, 2008, 09:45:32 am »
БЛагодаря ти мила,ще пиша какво е станало.Но  другата седмица ще са готови резултатите.
Re: Микробиология и СДИ тест
« Отговор #11 -: Юни 19, 2009, 18:05:24 pm »
Здравейте, видях, че темата е "старичка", но все пак реших да опитам. Искам да помоля за малко информация за микробиологичните изследвания - дали могат да се направят на един път (уретрален, простатен секрет и еякулат); към обикновен уролог ли да се обърнем или към специализирана клиника по стерилитет? Благодаря предварително! Ще се радвам, ако някоя от вас сподели мнението и опита си!
Re: Микробиология и СДИ тест
« Отговор #12 -: Юни 19, 2009, 20:28:44 pm »
Здравейте, видях, че темата е "старичка", но все пак реших да опитам. Искам да помоля за малко информация за микробиологичните изследвания - дали могат да се направят на един път (уретрален, простатен секрет и еякулат); към обикновен уролог ли да се обърнем или към специализирана клиника по стерилитет? Благодаря предварително! Ще се радвам, ако някоя от вас сподели мнението и опита си!

според мен е достатъчно да си направиш ти-струва ми се по-лесно. ако има проблем при теб, тогава и той ще има. ако нямаш проблем, то със сигурност и той не би следвало да има. успех


*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Микробиология и СДИ тест
« Отговор #13 -: Юни 20, 2009, 21:05:47 pm »
Здравейте, видях, че темата е "старичка", но все пак реших да опитам. Искам да помоля за малко информация за микробиологичните изследвания - дали могат да се направят на един път (уретрален, простатен секрет и еякулат); към обикновен уролог ли да се обърнем или към специализирана клиника по стерилитет? Благодаря предварително! Ще се радвам, ако някоя от вас сподели мнението и опита си!

според мен е достатъчно да си направиш ти-струва ми се по-лесно. ако има проблем при теб, тогава и той ще има. ако нямаш проблем, то със сигурност и той не би следвало да има. успех
Последното твърдение съвсем не е вярно. Би следвало да се изследват и двамата партньори.

Re: Микробиология и СДИ тест
« Отговор #14 -: Юни 20, 2009, 22:39:19 pm »
Здравейте, видях, че темата е "старичка", но все пак реших да опитам. Искам да помоля за малко информация за микробиологичните изследвания - дали могат да се направят на един път (уретрален, простатен секрет и еякулат); към обикновен уролог ли да се обърнем или към специализирана клиника по стерилитет? Благодаря предварително! Ще се радвам, ако някоя от вас сподели мнението и опита си!

според мен е достатъчно да си направиш ти-струва ми се по-лесно. ако има проблем при теб, тогава и той ще има. ако нямаш проблем, то със сигурност и той не би следвало да има. успех
Последното твърдение съвсем не е вярно. Би следвало да се изследват и двамата партньори.
незнам колко е вярно. наскоро и ние правихме спермограма при Мели и аз държах да е с микробиология. тя твърдеше, че не вижда нищо ненормално/високи еритроцити и т.н/ а и щом при мен няма проблем....излишно било да правим


*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Микробиология и СДИ тест
« Отговор #15 -: Юни 21, 2009, 18:48:46 pm »
Аз съм далеч от мисълта да се впускам в излишни спорове, но само ще кажа, че при нас се е случвало единият да е положителен примерно за гъбички или ешерехия коли, а другият да не е. Затова споделих опита си. А, да и дори последният път се оказа, че имам гъбички без дори самата аз да имам каквито и да било симптоми и без да съм правила секс последните няколко месеца. :D

Re: Микробиология и СДИ тест
« Отговор #16 -: Юни 21, 2009, 21:55:07 pm »
Аз съм далеч от мисълта да се впускам в излишни спорове, но само ще кажа, че при нас се е случвало единият да е положителен примерно за гъбички или ешерехия коли, а другият да не е. Затова споделих опита си. А, да и дори последният път се оказа, че имам гъбички без дори самата аз да имам каквито и да било симптоми и без да съм правила секс последните няколко месеца. :D


е, те гъбите имам чувството, че и от въздуха може да се лепнат. незнам, може и ти да си права, но пък защо като открият нещо задължително лекуват и партньора, а не го пратят да се изследва. не е ли излишно тровенето?! все пак в повечето случаи се пият антибиотици, а както знаем те не са безобидни, не напразно трябва да се дават само с рецепта. недоумявам 8O


*
Re: Микробиология и СДИ тест
« Отговор #17 -: Юни 23, 2009, 01:03:17 am »
Може да се случи Zlatulka, ако си била на антибиотик продължително време, басейни, сауни, джакузита и т.н.
Re: Микробиология и СДИ тест
« Отговор #18 -: Юли 08, 2009, 21:10:19 pm »
Здравейте,
Имаме препоръка от доц. Конова за микробиологична посявка на еякулат и за SDI-тест.
Искам да попитам къде се правят тези изследвания. Току що говорих с клиниката на Щерев, казаха ми че (дефрагментация на сперматозоидите)се изследват само в Пловдив  8O! Така ли е наистина момичета или пак нещо не съм разбрала?
Като бях в Плевен, ми казаха че тези изследвания могат да се направят навсякъде!!
Или може би дефрагментация и SDI test не е едно и също нещо??

МОЛЯ ВИ дайте АКЪЛ, защото моя май е изпушил!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Микробиология и СДИ тест
« Отговор #19 -: Юли 09, 2009, 00:49:28 am »
СДИ в Плевен, Клиника Надежда в СФ и клиниката на Д-р Владимиров.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com