0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #320 -: Септември 29, 2010, 14:39:46 pm »
На мен рецепта до сега не са ми искали :ask:
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #321 -: Септември 29, 2010, 15:11:43 pm »
А колко шум се вдигна за изискването на рецепти в аптеките...

Какъв левотироксин пиете: генеричен или оригинална марка?
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #322 -: Септември 29, 2010, 16:16:11 pm »
аз пия еутирокс.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #323 -: Септември 29, 2010, 16:24:44 pm »
аз пия еутирокс.

И аз.


Какъв левотироксин пиете: генеричен или оригинална марка?

А какъв е нямам идея. :oops:
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #324 -: Септември 29, 2010, 18:47:21 pm »
Какъв левотироксин пиете: генеричен или оригинална марка?
А какъв е нямам идея. :oops:

И аз така :?

*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #325 -: Септември 30, 2010, 12:31:59 pm »
И на мен ми го дадоха  Еутирокса без рецепта, ама малко ми се скараха де  :lol:
07.10.2009
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #326 -: Октомври 01, 2010, 17:11:59 pm »
Момичета нали ви се оплаках, че много ме стяга гушата. На 6.09.2010 ТСХ ми беше 1,90 (стига да няма някаква лабораторна грешка), продължих да си пия Л-тироксин по 25 мг и днес почти 20 дни по-късно е ТСХ 4,10. Пия Марвелон от 10 дни и само това имам като обяснение, защо така ми се покачи рязко ТСХ.
Докторът ми е написал схема зимните месеци да си кача дозата един ден 25 мг, други 50 мг Л-тироксин. Сега се чудя дали да му се обаждам или да качвам дозата.
Здравейте, да ви се отчета какво стана при мен. Както ТСх преди 5 дни ми беше 4,10, сега стана 2,47. Спрях марвелона и без да увеличавам дозата това се смъкна.
При стимулация увеличавали ли са ви дозата на тироксина? Моят доки нищо не ми спомена за увеличаване на дозата, докато се стимулирам,а някъде го бях чела.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #327 -: Октомври 01, 2010, 20:02:41 pm »
моят доктор ми беше казал, ако ме стимулират да си проверя тсх 2 месеца след стимулацията.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #328 -: Октомври 04, 2010, 15:49:00 pm »
Здравейте и от мен. :D Бременна съм в 17 седмица.Последно изследване си правих на 8/08/10- tsh-2.74 Ендокриноложката ми каза,че всичко е ОК и ще изкараме една спокойна и нормална бременност.Макар,че аз от време на време изпадам в едни такива притеснения.Каза ми да пия 0.75 еутирокс а по нататък евентуално ще го увеличим :(Днес пак си правих контролни в сряда ще са готови.Дано да са добре. :(
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #329 -: Октомври 05, 2010, 17:31:58 pm »
Здравейте и от мен. :D Бременна съм в 17 седмица.Последно изследване си правих на 8/08/10- tsh-2.74 Ендокриноложката ми каза,че всичко е ОК и ще изкараме една спокойна и нормална бременност.Макар,че аз от време на време изпадам в едни такива притеснения.Каза ми да пия 0.75 еутирокс а по нататък евентуално ще го увеличим :(Днес пак си правих контролни в сряда ще са готови.Дано да са добре. :(

Пиши като ти станат новите изследвания.
И аз съм в тези седмици и Тодорова ми каза, че най-доброто, което можеда бъде за този срок от бременността е ТСХ 0.90. Моето последно беше 1.71. Вдигна ми дозата.
Така, че мисля ще се наложи да го сваляш.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #330 -: Октомври 05, 2010, 18:56:26 pm »

Пиши като ти станат новите изследвания.
И аз съм в тези седмици и Тодорова ми каза, че най-доброто, което можеда бъде за този срок от бременността е ТСХ 0.90. Моето последно беше 1.71. Вдигна ми дозата.
Така, че мисля ще се наложи да го сваляш.

[/quote]
Nataly* аз затова се притесних,като чета,че трябва да е по-нисък хормона.Моята лекарка каза,
че границата на tsh трябва да се подържа при бременни от 1 до 2.50 и,че засега хормона ми е добре само да не се повишава.Ох... :( ще видим утре резултата а в четвъртък съм при нея.Ту се успокоявам известно време после пак ме хваща притеснението ,особено преди да са готови резултатите :(
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #331 -: Октомври 06, 2010, 09:47:18 am »
Резултатите са ми готови-TSH-0.069mIU/ml  FT4-18.77pmol/L
TSH ми е паднал много, направо се втрещих :(Утре съм на лекар,незнам как ще изкарам докато отида, ужасно се притесних. :(
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #332 -: Октомври 06, 2010, 21:49:14 pm »
re.an, не се притеснявай много. в началото на бременността е добре тсх да е под едно а ФТ4 да е в горна граница както при теб. притеснението със сигурност не оправя нещата. стискам палци всичко да мине по вода.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #333 -: Октомври 07, 2010, 12:53:24 pm »
 Току що се връщам от преглед.Намали ми Еутирокса от 0.75 на 0.50мг.Наистина доста рязка промяна,но при всеки било индивидуално.Каза,че може би и на бебето жлезата вече произвежда хормони.Важното е да влязат в границите,пита ме дали усещам симптомите на хиперфункцията-освен задъхване по стълбите нищо друго.Добре се чувствам.След две седмици ще си направя едно TSH да видим дали ще се е дигнал.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #334 -: Октомври 07, 2010, 17:49:09 pm »
re.an. не се притеснявай. Важното е ТСХ да не е високо. Т.е да не е над 1. Сега ще се регулира стойността след намаляването на Еутирокса.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #335 -: Октомври 07, 2010, 19:25:21 pm »
re.an. не се притеснявай. Важното е ТСХ да не е високо. Т.е да не е над 1. Сега ще се регулира стойността след намаляването на Еутирокса.
Да така е.Аз ходя в Бургас при д-р.Великова казват че тя е най-добрата в града а и аз съм си напатила от ендокринолози в Бургас а за нея само хубави работи съм чувала.И моят хирург който ме оперира в София като разбра,че съм бременна веднага ми препоръча нея, тя да ми следи бременноста, защото в София няма как да идвам всеки месец,че и по-често.Та мисълта ми е,че днес специално я питах колко трябва да  е TSH по време на бременност и тя ми каза от 1/1.50 до 2/2.50.А на теб Nataly* ти е казала дори  да го смъкнеш още под 1.Затова съм объркана и притеснена знам,че Тодорова е специалист и се чудя моята да не ме обърка нещо.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #336 -: Октомври 08, 2010, 13:00:00 pm »
Здравейте, току що се регистрирах във форума, след като открих тази тема.
Надявам се, че ще ми дадете съвет.
От известно време се чувствам доста уморена, а и като че ли като преглъщам имам нещо заседнало в гърлото и от много четене реших да отида при ендокринолог за преглед /баба ми и майка ми също имат проблем с щитовидната жлеза/, първо си направих изследвания -

    TSH                      3.8   µIU/ml     0,27 - 4,2   
    Свободен Т4            12.38   ng/l       9,3 - 17   
    ТАТ (Tg Ат)            25.81   IU/ml        0 - 115   
    МАТ (TPO Ат)            5.79   IU/ml        0 - 34   

и вчера бях на преглед, ендокриноложката ме прегледа, като ми "опипа" врата и каза, че нямам никакъв проблем с жлезата и няма място за притеснения, единствено TSH ми бил в горната граница /а аз четох, че по международните стандарти трябва да е под 3/ та според нея това се дължало на липса на йод и да ям повече орехи и също ми изписа Селеногин по 1т сутрин за 4 месеца. И понеже правим опити за бебе, тя каза ако забременея да го спра. Аз не го взех, като исках да видя какво съдържа и евентуално да си поръчам нещо от iHerb, но като прочетох за какво го предписват - шум в ушите /естествено се сетих и за рекламата / аз нямам такъв и високо кръвно, а пък моето е ниско и сега съвсем се обърках, да го купувам ли въобще. Мислих да започна да пия Селен и витамин Е, но нямам представа това дали ще помогне за спадането на нивото на TSH.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #337 -: Октомври 08, 2010, 14:39:13 pm »
Леле каква е тази ендокриноложка?Отиди на добър ендокринолог, нека ти направят и ехография.Без изрично предписание недей да взимаш хапчета на своя глава, защото най-много да си навредиш, а жлезата веднъж овреди ли се след това оправяне няма, за цял живот е.Ако сикате бебе е добре да смъкнеш стойностите на ТСХ под 2.

*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #338 -: Октомври 08, 2010, 20:31:28 pm »
Eто ме и мен- след 4 месечно "изчакване" (последното ми ТСХ беше 3,1) сега направих изследване, за да се установи трябва ли да се лекувам...и ето ТСХ е 12,5...ужас...Не ме плаши диагнозата "Хашимото", още когато получих първите отклонения в МЦ и направих изследвания (тогава ТСХ беше 5,00) ми стана ясно. Малко се измъчих с тази тактика на изчакване, съгласих се само защото следващият резултат беше 3,1...Сега вече всичко е ясно- ще се лекувам и си обещавам да съм много сериозна..Трябва ли да ме плаши това 12,5- и по-скоро- по-трудно ли е  за сваляне ако беше например 6? Иска ми се бързо да го смъкна, за да мога за забременея...
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #339 -: Октомври 08, 2010, 22:21:51 pm »
.А на теб Nataly* ти е казала дори  да го смъкнеш още под 1.Затова съм объркана и притеснена знам,че Тодорова е специалист и се чудя моята да не ме обърка нещо.

За всеки пациент, всеки лекар си прави преценката според случая. Така че се успокой, слушай си лекарката и се радвай на бременността си.
Леки и безпроблемни оставащи месеци.