0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Любимо четиво!
« Отговор #60 -: Август 08, 2008, 22:35:20 pm »
хихихи, Жекова, аз също съм метнала ветераните. Събирам кураж за Ана Каренина, Престъпление и наказание май го отказах , а последното което прочетох е СТО ГОДИНИ САМОТА на Маркес. Жалко че е забранил да му се издават книгите в България....
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Любимо четиво!
« Отговор #61 -: Август 13, 2008, 23:54:15 pm »
хихихи, Жекова, аз също съм метнала ветераните. Събирам кураж за Ана Каренина, Престъпление и наказание май го отказах , а последното което прочетох е СТО ГОДИНИ САМОТА на Маркес. Жалко че е забранил да му се издават книгите в България....


Re: Любимо четиво!
« Отговор #62 -: Август 20, 2008, 10:01:30 am »
Вчера приключих с"9 зайци "на Виргиния Захариева-много ме изкефи.Преди това четох Робин Шарма"Монахът,който продаде своето ферари".И двете много ми допаднаха.Сега мисля да си взема Хорхе Букай.Ако някой е чел нещо от него,моля да сподели.На мен ми го препоръчаха в книжарницата,но тогава си взех тези двете.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Любимо четиво!
« Отговор #63 -: Август 21, 2008, 23:27:49 pm »
Наскоро се насладих на Дъглас Адамс и последната издадена книга в БГ, която съдържа два романа: „Дърк Джентли. Холистична детективска агенция“ (1987) и „Дългият мрачен следобеден чай на душата“ (1988)

Стилът на този човек ме пленява :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Любимо четиво!
« Отговор #64 -: Август 22, 2008, 12:51:18 pm »
хихихи, Жекова, аз също съм метнала ветераните. Събирам кураж за Ана Каренина, Престъпление и наказание май го отказах , а последното което прочетох е СТО ГОДИНИ САМОТА на Маркес. Жалко че е забранил да му се издават книгите в България....

"Сто години самота" ми е една такава необяснима страст...Svetal4y, не знаех, че Маркес е забранил да му се издават книгите в Бг, защо?

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Любимо четиво!
« Отговор #65 -: Август 22, 2008, 13:13:54 pm »
 Момичета, има онлайн книжарница, която доставя книгите за 1 лв в цялата страна.Смятам вече оттам да си поръчвам книгите.

 http://www.book-bg.com/

Доставка с "Български пощи" ЕАД:
Условия на доставка за цялата страна (включително гр. София) -    1,00лв
Поръчки над 80 лв -   безплaтна доставка
   
За страната пратките пристигат до три работни дни след изпращането.
*
Re: Любимо четиво!
« Отговор #66 -: Август 22, 2008, 15:42:55 pm »
Момичета, има онлайн книжарница, която доставя книгите за 1 лв в цялата страна.Смятам вече оттам да си поръчвам книгите.

 http://www.book-bg.com/

Доставка с "Български пощи" ЕАД:
Условия на доставка за цялата страна (включително гр. София) -    1,00лв
Поръчки над 80 лв -   безплaтна доставка
   
За страната пратките пристигат до три работни дни след изпращането.

Аз само от там си поръчвам ,до сега не съм имала големи проблеми, освен два:
веднъж исках поръчката ми да бъде доставена баш в центъра на София, на Раковска,и когато дойде куриера, започна да ми се оплаква как днес нямал планове да идва до центъра  8O . имах и още един случай, с "Властелина на пръстените", исках го за подарък, а като дойде ,се оказа че половината му страници не са разрязани, но това се разбра чак след като човекът си отвори подаръка, понеже книгата беше опакована във прозрачно фолио. Иначе като цяло съм доволна, всичко останало, което съм си взимала от тях е било ОК. 
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Любимо четиво!
« Отговор #67 -: Август 23, 2008, 22:42:49 pm »
Аз прочетох вече доста книги от този сайт - chitanka.

Прочетох няколко романа на Чейс, които не бях ги чела и сега започвам пак  любимите ми автори на трилъра и ужаса... :lol: :witch:
Дийн Кунц, Клайв Баркър, Лоръл Хамилтън, Ричард Матисън, Робърт Маккамън и други. Преди четях доста и от Стивън Кинг, но вече не го чета.
Мнооого обичам една книжка на Кунц - "Вуду", страхотна е, чела съм я поне 5 пъти. :lol: Нали съм си малко откачалка. :lol:
Тези дни четох и един разказ на Алек Попов.... "Вагинаторът" 8O...., е Бога ми, по-голяма тъпотия не бях чела до сега. :? Не съм чела до сега друго от него, но смятам и за напред да се въздържа. :wink:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Любимо четиво!
« Отговор #68 -: Октомври 08, 2008, 18:22:40 pm »
http://www.book.store.bg/

http://www.helikon.bg/?section=books

Две онлайн книжарници, с плащане със запис, карта или наложен платеж.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Любимо четиво!
« Отговор #69 -: Октомври 08, 2008, 19:34:00 pm »
хихихи, Жекова, аз също съм метнала ветераните. Събирам кураж за Ана Каренина, Престъпление и наказание май го отказах , а последното което прочетох е СТО ГОДИНИ САМОТА на Маркес. Жалко че е забранил да му се издават книгите в България....


ОФФФФФФФФ -ама съм блейка -сега видях  какво съм писала  преди  -по-точно  че нищо не съм написала  тогава .
Момичета   -отчаяно искам да прочета  Сто години самота  ,а не мога да я намеря -аз  съм  от  провинцията  -питала  съм при букинистите-няма  :? .
Моля ,ако има  някоя     желаеща  да  ми я  продаде  или да  ми я  изпрати  да я прочета и гарантирано ще  я върна ,поемайки  си пощенските разходи -нека ми пише.
Иначе  в момента   чета  каквото е останало непрочетено от  този саит  http://elan.truden.com/lyubimi/knigi/pileshka_supa.htm
макар че обичам да чета по старомодния си начин   в ръцете с книга.
« Последна редакция: Октомври 08, 2008, 19:38:30 pm от nimika »


*
Re: Любимо четиво!
« Отговор #70 -: Октомври 08, 2008, 19:41:42 pm »
хихихи, Жекова, аз също съм метнала ветераните. Събирам кураж за Ана Каренина, Престъпление и наказание май го отказах , а последното което прочетох е СТО ГОДИНИ САМОТА на Маркес. Жалко че е забранил да му се издават книгите в България....

"Сто години самота" ми е една такава необяснима страст...Svetal4y, не знаех, че Маркес е забранил да му се издават книгите в Бг, защо?
Късничко виждам въпроса ти  mariposa...съжалявам
Маркес е забранил издаването на книгите му в България заради факта, че не са му плащани авторски права.И о не сега , а още преди 89 година...Много тъпо.Много ме е яд, че се излагаме така.Дколкото знам е правен опит да се разберат с нег по-късно, но е бил обиден от отношението към него, когато пред игодини си е потърсил правата.
nimika, взех я назаем Сто години самота. Нямам я моя.Търся я по сергиите където продават стари книги, но май късно съм се сетила. :(
Re: Любимо четиво!
« Отговор #71 -: Октомври 09, 2008, 16:02:03 pm »
Момичета   -отчаяно искам да прочета  Сто години самота  ,а не мога да я намеря -аз  съм  от  провинцията  -питала  съм при букинистите-няма  :? .
Моля ,ако има  някоя     желаеща  да  ми я  продаде  или да  ми я  изпрати  да я прочета и гарантирано ще  я върна ,поемайки  си пощенските разходи -нека ми пише.
Аз също я нямам книгата , но може да видиш линковете по-долу :wink:
http://knigi.vremeto.org/forum/viewthread.php?forum_id=4&thread_id=138&rowstart=20
http://www.bgbook.dir.bg/antbook_old.php?ID=3641