0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Лечение на белези
« -: Октомври 10, 2013, 12:39:42 pm »
Много се извинявам на модераторите, ако има подобна тема и не съм я намерила !

В началото на лятото дъщеря ми ( 3г. ) я ухапа куче през лицето. Дълга история...да не навлизам в подробности.
Мазах я с какво ли не, от всякакви мазила от аптеката до бабини мехлеми от рода на мас и невен.
Ефект - почти никакъв.
Започнах да чета в нета за разни по-сериозни процедури, но ми се струват доста страшни.

Въпросът ми е, някой премахвал ли си е белези, къде , как...Особено ако е както в моя случай - лице на дете.

Благодаря предварително ! 
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Лечение на белези
« Отговор #1 -: Октомври 10, 2013, 13:09:03 pm »
Лично не съм ползвала, но моя близка постигна чувствително заличаване с заешка мас. Повечето скъпи кремове за белези я съдържат, но в тях има и какви ли не химикали. Не се намира лесно тази мас, но ти препоръчвам да пробваш.

Баба ми си заличи едно кафяво петно на носа с мас и невен след мазане около година.
*
Re: Лечение на белези
« Отговор #2 -: Октомври 10, 2013, 14:51:12 pm »
За пресен белег на челото съм ползвала Контрактубекс и пих натурален колаген на Colvita около 3 месеца. В момента нямам и помен от големия белег който минаваше през средата на челото.
Не знам обаче ... все пак е детенце на 3г и расте , а белега ще се променя. Консултирай се с добър дерматолог.
« Последна редакция: Октомври 10, 2013, 14:54:43 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Лечение на белези
« Отговор #3 -: Октомври 10, 2013, 15:05:56 pm »
Пресните белези се заличават по-лесно. Аз нямам опит с дълбоки рани, но съм ползвала алое гел, след който почти не остават следи.

Подкрепям мнението на avallon, че консултацията със специалист е важна.
Re: Лечение на белези
« Отговор #4 -: Октомври 23, 2013, 23:20:39 pm »
Раиса, аз мажа белези с масло от шипкови семки. Поръчвам от Америка.
Маже се вечер и е важно да се измие добре сутринта.
мои белези от акне и то дълбоки заличи за около 6 месеца. На мъжа ми белег от срязване на лицето със стъкло (издълбан) го възстанови наполовина за 5 месеца, но той не маже сериозно.
[/url][/url]
Re: Лечение на белези
« Отговор #5 -: Октомври 24, 2013, 09:40:16 am »
Вени, дай подробности - от къде поръчваш, цена и т.н.
Re: Лечение на белези
« Отговор #6 -: Октомври 24, 2013, 12:45:10 pm »
IHERB плащането става с кредитна карта, около 5-7 долара е цената.
имам кодове за отстъпка, ако някой иска, да ми пише на ЛС.

Смесвам масло от шипка с лавандулово или гераниум - и двете са за лекуване на белези. от година и неща ползвам само масла.
[/url][/url]
Re: Лечение на белези
« Отговор #7 -: Октомври 26, 2013, 12:16:52 pm »
http://apteka.framar.bg/30003285/%D0%B7%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC-%D1%83%D0%BB%D1%82%D1%80%D0%B0-%D0%B3%D0%B5%D0%BB-15-%D0%B3%D1%80-

Ако не се отваря линка - зерадерм се казва гелчето. Доста е скъп, но се маже по малко един път на ден. Действа против твърди белези и релефни. Важно е като се нанася да се масажира за да не стане уплътняване на белега.  Моят син го мазах с това след операция и съм много доволна. Препоръчаха ми го от чужбина, оказа се че го има и тук.
Добре е и да защитатаваш мястото на белега с крем за УВ защита, защото създадена пигментация по-трудно се премахва.
Ако си притеснена можеш да се свържеш с пластичен хирург, те имат опит с такива неща. Преди две години когато правихме нашата операция бях намерила лекар, който прави безплатни консултации в определен ден, но уви не си спомням името. Дори се бях свързала с него, защото имаше опит с малформации и т.н., но чрез интернет няма да е трудно да го откриеш и ти.
Съжалявам за ужаса ви и моят единия го ухапа леко куче по крака, но слава Богу нямахме последствия.
« Последна редакция: Октомври 26, 2013, 12:20:42 pm от *vera »