0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

спермограма
« -: Февруари 02, 2006, 11:10:20 am »
здравейте момичета!имаме две направени спермограми едната 96%пълна проходимост,а другата 40%!може ли да има такива драстични разлики?даите съвет къде да направим трета спермограма!благодаря
*
спермограма
« Отговор #1 -: Февруари 02, 2006, 12:21:25 pm »
Пиши къде са направени предните спермограми.По принцип знам, че най-добри са спермограмите на тези две места в София:
www.ivf-bg.com
www.ivf.bg
спермограма
« Отговор #2 -: Февруари 02, 2006, 12:53:44 pm »
Най-добре напиши наистина първо къде са правени. На някои места въобще не умеят да правят сп-ми и няма смисъл да се разисква резултата, а по-добре е да се повторят.
Благодаря ти, Бени!







*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
спермограма
« Отговор #3 -: Февруари 02, 2006, 12:58:31 pm »
И напиши всички параметри на изследванията.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
спермограма
« Отговор #4 -: Февруари 02, 2006, 14:17:39 pm »
параметрите не мога да напиша,защото ми взеха спермограмите,но едната в клиниката на д-р щерев,а другата в цибелаб
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: спермограма
« Отговор #5 -: Февруари 02, 2006, 14:37:48 pm »
Със  сигурност тази на Щерев е по-вярната от тази в Цибалаб. При това положение е възможно да получиш такива разлики. Все пак клиниката на Щерев е клиника за лечение на стерилитет там са по-опитни и по-добри.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: спермограма
« Отговор #6 -: Февруари 02, 2006, 14:40:15 pm »
А и не си първата с такива резултати от Цибалаб. То там май е стандартна процедура при спермограмите. Вярвайте на Щеревата спермограма.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: спермограма
« Отговор #7 -: Февруари 02, 2006, 14:45:18 pm »
Цитат на: yoana
параметрите не мога да напиша,защото ми взеха спермограмите,но едната в клиниката на д-р щерев,а другата в цибелаб


При всички случаи тази правена в Цибалаб можеш с чиста съвест да я "изхвърлиш в кофата".
Там изкарват всички с над 90% морфология. А такова животно нЕма.
От личен опит ти го казвам. И при нас беше така, въпреки че преди това имахме изследване правено в инвитро клиника и морфологията е8%. И аз на това изследване вярвам.
С 2 думи, в Цибалаб не ги бива да правят такива високоспецализирани изследвания. Нещо гледат, ама не това което трябва явно.

Тази която е правена при Щерев е по-достоверната.

А ти, за да не ти взимат изследванията си прави копия.
Не се знае в кой момент може да решиш че имаш нужда и от второ мнение и е хубаво изследванията да са си в пациента.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


спермграма
« Отговор #8 -: Февруари 02, 2006, 14:48:59 pm »
благоря ви момичета!сега май се отчаях съвсем,защото лошата  е от щерев!а мнението ви за братя тодорови????
спермограма
« Отговор #9 -: Февруари 02, 2006, 14:51:49 pm »
За спермограмите - съсредоточи се в тази от Щерев, тази от Цибалаб направо я игнорирай!
Какво за Братя Тодорови - за спермограма ли?

С тази при Щерев не помниш ли: подвижност, брой сперматозоиди в милилитър, поне заключението накрая?
Благодаря ти, Бени!







спермограма
« Отговор #10 -: Февруари 02, 2006, 15:00:00 pm »
заключението на д-р ганева беше че положението е отчайващо!а за тодорови дали са по-добри?
*
спермограма
« Отговор #11 -: Февруари 02, 2006, 15:12:38 pm »
Какви са тези проходимости дето си ги писала по-горе? Аз по тях изобщо не мога да се ориентирам за какво иде реч. Ако нямаш спермограмата от МЦРЗ, отиди и помоли на рецепцията да ти направят копие, а после напиши тук по-подробно.  :)
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: спермграма
« Отговор #12 -: Февруари 02, 2006, 16:09:47 pm »
Цитат на: yoana
благоря ви момичета!сега май се отчаях съвсем,защото лошата  е от щерев!а мнението ви за братя тодорови????


Може да е по-лошата, ама поне е достоверна и не ви заблуждава че всичко е наред, нали? Ние изгубихме доста време, даже стимулация ми правиха заради една такава `отлична`... :oops:
По-добре е да знаеш ако има проблем, за да знаеш и как да го решиш. Не се плаши предварително, винаги има изход ...

И направи така както те съветва Грейси, отиди и вземи копие и напиши стойностите, пак да ги коментираме... То ясно че проходимост няма ами е нещо друго. И ако става въпрос за подвижност - 40% (при Щерев) съвсем не е толкова отчайващо. Ама нека да не гадаем, ами като видим стойностите, тогава.

За Тодорови - не мога да изкажа мнение дали са добри за спермограмите. Предполагам да, но не знам.

Другото място където бих ти препоръчала да направите контролна е при д-р Тачева, ето тук...http://www.ivf.bg
Искайте да има и морфология по Крюгер. Това е нещо като `полуразширена`. Цената около 50-55лв. Дава доста добра информация. ПРедполагам тая при Щерев е била обикновенна.

-----------------------------------------------------
П.п. Това за спермограмите вече се замислям дали да не си го сложа в профила....
В Цибалаб - не правете - Достоверни изследвания правят само в центоровете по АРТ. Изисквайте да се включи морфология по Крюгер..... Много момичета не знаят...и разбират че не е трябвало да ходят някъде, чак след като пуснат резултатите за кометар и стане ясна лабораторията.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


спермограма
« Отговор #13 -: Февруари 02, 2006, 16:18:19 pm »
Цитат на: yoana
заключението на д-р ганева беше че положението е отчайващо!а за тодорови дали са по-добри?


Ако питаш за спермограми - не мисля.
Или питаш по принцип за лечение на стерилитет?
Благодаря ти, Бени!







спермограма
« Отговор #14 -: Февруари 02, 2006, 16:20:31 pm »
Всъщност аз също си мислих как да го сожим така че да се набива на очи, че и някокои от по-старите потребители се натрисат в Цибалаб или МД.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: спермограма
« Отговор #15 -: Февруари 02, 2006, 16:30:17 pm »
Цитат на: yoana
здравейте момичета!имаме две направени спермограми едната 96%пълна проходимост,а другата 40%!може ли да има такива драстични разлики?даите съвет къде да направим трета спермограма!благодаря



аз да питам като индианец-нали говорим за спермограми???какъв е тогава тоя процент проходимост и какво значи?????подвижност ли е това...какво е?
спермограма
« Отговор #16 -: Февруари 02, 2006, 16:58:00 pm »
Сигурно става въпрос за подвижност.
Благодаря ти, Бени!







*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: спермограма
« Отговор #17 -: Февруари 02, 2006, 17:02:50 pm »
Цитат на: BLACK_ROSE
аз да питам като индианец-нали говорим за спермограми???какъв е тогава тоя процент проходимост и какво значи?????подвижност ли е това...какво е?


Объркало се е нещо момичето, явно не знае.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
спермограма
« Отговор #18 -: Февруари 02, 2006, 17:05:50 pm »
мерси мели-щото верно се замислих дали са ми правилни понятията:)а уж и ние с мъжки фактор........викам пак нещо не съм прочела и не съм в час :roll:  :P
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
спермограма
« Отговор #19 -: Февруари 02, 2006, 17:14:11 pm »
Цитат на: BLACK_ROSE
мерси мели-щото верно се замислих дали са ми правилни понятията:)а уж и ние с мъжки фактор........викам пак нещо не съм прочела и не съм в час :roll:  :P


Споко бе Рози  :lol:  :lol:  :lol: случват се такива неща, особено както са му взели спермограмите на момичето и не са и пред очите  :lol:  :lol:  :lol:  и аз мисля че става дума са подвижност, и се е объркала.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
спермограма
« Отговор #20 -: Февруари 02, 2006, 17:18:38 pm »
Е то да не е лесно, има толкова много показатели, всичките са с трудни имена, нормално е да се обърка човек.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
спермограма
« Отговор #21 -: Февруари 02, 2006, 17:30:20 pm »
смейте ми се вие ама в началото като прочетох за тая проходимост-викам тука става въпрос за тръби и цветна снимка....после като видях спермограми и се оцъклих...а като видях че има и дадени проценти.....ми......срам не срам ще питам :P
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
спермограма
« Отговор #22 -: Февруари 02, 2006, 17:34:31 pm »
Цитат на: BLACK_ROSE
смейте ми се вие ама в началото като прочетох за тая проходимост-викам тука става въпрос за тръби и цветна снимка....после като видях спермограми и се оцъклих...а като видях че има и дадени проценти.....ми......срам не срам ще питам :P


 :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :grouphug2:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
спермограма
« Отговор #23 -: Февруари 16, 2006, 22:46:23 pm »
Здравейте момичета,
тъкмо и аз щях да се обърна с молба за разчитане на 2 бр. спермограми и ................................ами те са точно от ЦИБАЛАБ и голяма част от показателите за които вие пишете въобще липсват в тези спермограми.
Предстои ни да направим другата седмица спермограма при Стаменов, и исках да ви попитам, тъй като явно тя ще е първата достоверна - да поискаме ли да е и с морфология по Крюгер или на този етап не е необходимо.
р.р.
Надявам се въпроса ми да не ви се стори много глупав, защото едва от няколко дни се образовам по въпросите по стерилитет и все още съм лаик  :oops:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
спермограма
« Отговор #24 -: Февруари 17, 2006, 04:58:04 am »
Поискайте си направо морфология по Крюгер. Поне ще сте наясно.
*

    Anonymous

спермограма
« Отговор #25 -: Февруари 17, 2006, 19:31:52 pm »
Добре де . Не трябва ли на спермограмата да пишат горе-долу сходни неща, независимо от системата.
Относно подвижността на моята пише - подвижни 45%, слабоподвижни - 40%, неподвижни - 5% - Това няма да е по Крюгер ...
спермограма
« Отговор #26 -: Февруари 17, 2006, 19:41:47 pm »
Цитат на: Anonymous
Добре де . Не трябва ли на спермограмата да пишат горе-долу сходни неща, независимо от системата.
Относно подвижността на моята пише - подвижни 45%, слабоподвижни - 40%, неподвижни - 5% - Това няма да е по Крюгер ...


Морфологията е нещо много по-различно от показателите за подвижност.

http://zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=202

http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=51

http://www.zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=84