0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Цервикална слуз и забременяване
« Отговор #60 -: Август 18, 2010, 22:22:40 pm »
За цервикална слуз аз пия Фемигландин (масло от пупалка). Определено се увеличава от него.
*
Re: Цервикална слуз и забременяване
« Отговор #61 -: Август 18, 2010, 23:14:04 pm »
Фериде, в каква доза пиеш Фемигландин?
Re: Цервикална слуз и забременяване
« Отговор #62 -: Август 19, 2010, 08:43:02 am »
Фериде, в каква доза пиеш Фемигландин?

Цигу, две капсули сутрин и две вечер по време на храненето. Пие се от началото на цикъла до овулацията. След овулацията аз лично пия ленено масло (Барлейнс, но може всякакво) - съдържа Омега 3, 6 и 9. Тази комбинация я прочетох в една статия.
За Фемигландина и док забеляза, че има ефект от него.
*
Re: Цервикална слуз и забременяване
« Отговор #63 -: Август 19, 2010, 11:45:40 am »
фРЕДИ,

Искам да те попитам дали имаш познати или хпра с които си писала в нета на които това е помогнало?
Звучи ми добре като комбинация и може да го пробвам.

Re: Цервикална слуз и забременяване
« Отговор #64 -: Август 19, 2010, 12:20:22 pm »
фРЕДИ,

Искам да те попитам дали имаш познати или хпра с които си писала в нета на които това е помогнало?
Звучи ми добре като комбинация и може да го пробвам.

Optimistka, нямам такива познати  :(
Дано ние да сме първите, които да се похвалим
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Цервикална слуз и забременяване
« Отговор #65 -: Август 21, 2010, 11:01:12 am »
За цервикална слуз аз пия Фемигландин (масло от пупалка). Определено се увеличава от него.
Папулка или Вечерна иглика /Йонотера биенис/- много е добро.
Препоръчва се при доста проблеми: Хормонален дисбаланс, ПМС, Атопичен дерматит (екзема),рак, кисти  на гърдата,болки в гърдите, Бронхит, Диабет, Синдром на хроничната умора,
Множествената склероза (МС),Затлъстяването , загуба на тегло, Pre-eclampsia, Синдром на Рейно,Ревматоидният артрит ,Сърдечно-съдовите заболявания, Менопауза
Астма, Псориазис,Шизофрения и т.н./
 


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Цервикална слуз и забременяване
« Отговор #66 -: Август 23, 2010, 10:39:01 am »
Densi,

Ти май ще станеш нов човек с това масло :)
Много хубави неща пише за него в нета.
Дано да дойде по-скоро при вас малкото човече :wink:
*
Re: Цервикална слуз и забременяване
« Отговор #67 -: Август 23, 2010, 16:04:49 pm »
Имам въпрос и извинявайте, ако някъде и писано, но не съм го намерила. За нормална овулация е ясно, че цервикалната слуз има значение. Но при ембриотрансфер каква е ролята на цервикалната слуз, при положение, че лигавицата е перфектна? Възможно ли е цервикална слуз около единичка да е причина за неуспешен ИКСИ опит?


*
Re: Цервикална слуз и забременяване
« Отговор #68 -: Август 23, 2010, 19:21:51 pm »
mgstra, цервикалната слуз осигурява благоприятна среда за придвижване на сперматозоидите и евентуално по-дълга преживяемост при изчакване отделянето на яйцеклетката.

След оплождане и ембриотрансфер вече няма значение има ли я или не.
*
Re: Цервикална слуз и забременяване
« Отговор #69 -: Септември 01, 2010, 20:29:51 pm »
Възможно ли е цервикалната слуз да е толкова водниста ,че да се стича като истинска вода?  Нормално ли е това? Овулацията ми уж наближава пък ЦС не става белтъкообразна ,а се разрежда. Вчера беше гъста,бяла и неразтеглива.
Re: Цервикална слуз и забременяване
« Отговор #70 -: Септември 01, 2010, 20:36:19 pm »
BlackG , прочети това.
Цитат
Изменение на цервикалната слуз по време на менструалния цикъл
Има няколко типа цервикална слуз, която се изработва по различно време на цикъла.

Веднага след менструацията слуз или изобщо няма или е много малко. Във влагалището се усеща сухост или усещане за неголяма влага. В тези дни няма способност за зачатие. Тези дни се наричат “сухи”.

След няколко дни характера на слузта се мени: тя става с консистенция на лепило. В така ва слуз сперматозоидите не могат да съществуват, но вероятността се повишава, особено тогава, когато такава слуз се наблюдава незадълго преди овулацията.

По-натам слузта продължава да се разрежда и става подобна на гъст крем. Такава слуз може да е мътна, бяла или жълтеникава. В този период във влагалището се появява усещане за влажност, появяват се следи по бельото. Такава слуз е вече годна за живота на сперматозоидите и тяхното придвижване. В тези дни може да се зачене.

Пред овулацията, по време на овулацията и известно време след нея, слузта става много силно водна, прилича на белтък на яйце, разтягаща се. Обикновено е прозрачна и силно разтеглива /може да се разтяга няколко см/. Във влагалището при такава слуз се появява усещане за много силна влага “хлъзгави” усещания, на долното бельо остават силно забележими мокри петна. Този вид слуз е най-благоприятен за живота на сперматозоидите, тяхното придвижване и следователно оплождане.
След овулацията количеството на естроген рязко се снижава и цервикалната слуз започва да се променя: тя става по-гъста и доста бързо се стига до сухост.

Мисля, че овулацията предстои :wink:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Цервикална слуз и забременяване
« Отговор #71 -: Септември 01, 2010, 20:56:54 pm »
Много ме обнадежди! Благодаря!Аз се притесних ,защото чета все за някакви белтъци пък моето няма нищо общо с това!   :) Не съм много на ясно. От този месец започнах с БТ,ЦС,тестове за овулация и др. подобни. 
Re: Цервикална слуз и забременяване
« Отговор #72 -: Септември 01, 2010, 21:02:55 pm »
В началото винаги е трудно и объркващо, особено с различаването на ЦС.

Късмет и скорошно + тестче :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Цервикална слуз и забременяване
« Отговор #73 -: Септември 28, 2010, 10:40:52 am »
С приятеля ми опитваме за бебче.Но и при мен ЦС почти няма през целия цикъл. Много съм "суха" а уж съм пред овулация. Може и да е от притеснение. Ще пробвам с фемигладин, пък да висим какво ще стане. Дано стане :-)


Re: Цервикална слуз и забременяване
« Отговор #74 -: Декември 08, 2010, 10:07:43 am »
Здравейте!Да питам до сега имах Цервикална слуз от два месеца се опитваме да си направим бебе и слуз няма възможно ли е да е малко и да не се вижда?Успех на всички  :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Цервикална слуз и забременяване
« Отговор #75 -: Декември 08, 2010, 20:52:35 pm »
pepe27 да може да е малко ЦС и да не се 'вижда', но може и да има проблем с О.
Добре е да си сигурна,че има О. всеки МЦ.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Цервикална слуз и забременяване
« Отговор #76 -: Декември 08, 2010, 21:01:40 pm »
С приятеля ми опитваме за бебче.Но и при мен ЦС почти няма през целия цикъл. Много съм "суха" а уж съм пред овулация. Може и да е от притеснение. Ще пробвам с фемигладин, пък да висим какво ще стане. Дано стане :-)
Този Фемигладин няма как да ти увеличи ЦС, той може да подобри половата функция /МЦ и О./ но не и ЦС.
За ЦС - Гуаифенезин по схема + много вода :)


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Цервикална слуз и забременяване
« Отговор #77 -: Декември 08, 2010, 22:40:29 pm »
За ЦС - Гуаифенезин по схема + много вода :)



И ако помня добре, гуаифенезин не повече от 4-5 последователни дни.
*
Re: Цервикална слуз и забременяване
« Отговор #78 -: Декември 09, 2010, 14:11:02 pm »
С приятеля ми опитваме за бебче.Но и при мен ЦС почти няма през целия цикъл. Много съм "суха" а уж съм пред овулация. Може и да е от притеснение. Ще пробвам с фемигладин, пък да висим какво ще стане. Дано стане :-)
Този Фемигладин няма как да ти увеличи ЦС, той може да подобри половата функция /МЦ и О./ но не и ЦС.
За ЦС - Гуаифенезин по схема + много вода :)




В Бг има ли го този Гуаифенезин?

Мерси Денис, Цигу за информацията


*
Re: Цервикална слуз и забременяване
« Отговор #79 -: Декември 09, 2010, 15:00:41 pm »