0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Луф?
« -: Май 31, 2008, 08:48:38 am »
Здравейте момичета,имам следния проблем: правим опити за забременяване от 3 год.Имам пуснати хормони на трети ден от цикъла,цветна снимка правих март,спермограмата е добра.От началото на годината имам само два редовни цикъла.Януари,февруари и май са със задържан фоликул.Доктора,като ме види,ми изписва само прогестерон за 10 дни и чакам да ми дойде.Вече като дойде време за овулация започва едно притеснение...ще се спука ли-няма ли да се спука.Кажете ми няма ли друго решение на този проблем.Не мога след всяка "овулация" да търча на ехограф,и ако има задържан фоликул-айде хапчета.При мен взе да се случва всеки месец,а доктора не предприема нищо по-сериозно...
*
Re: Луф?
« Отговор #1 -: Май 31, 2008, 09:12:08 am »
ЗАЩО НЕ СЕ КОНСУЛТИРАШ И С ДРУГ ЛЕКАР- НЕЗНАМ ТОВЯТ Д-Р КАКЪВ Е Т.Е. ДАЛИ Е ОБЩОПРАКТИКУВАЩ ДОК., АМА Е ДОБРЕ ДА ПОСЕЩАВАШ СПЕЦИАЛИСТ ( В НЯКОЯ ИН ВИТРО КЛИНИКА НАПРИМЕР)УСПЕХ!
Re: Луф?
« Отговор #2 -: Май 31, 2008, 13:06:37 pm »
Ходя при д-р Бабаков от ноември миналата година.Имам една неуспешна инсеминация миналия месец. :(
Re: Луф?
« Отговор #3 -: Май 31, 2008, 19:12:50 pm »
Елена, аз също май съм с ЛУФ. От няколко дни пия една билка- витекс, защото четох, че повишава LH . Пия и билки за кисти на яйчниците, защото тука момичетата много ги хвалят. За резултат - ще чакам следващия цикъл, че този пак съм задържала фоликул.
 Само не разбрах защо ти е този прогестерон, като нямаш овулация.
Re: Луф?
« Отговор #4 -: Май 31, 2008, 21:43:59 pm »
Ами дуфастонът или оргаметрилът (от който полудявах) са прогестеронови препарати.Докторът точно един от двата ми изписва.А как точно действат на задържания фоликул не мога да си обясня.А ти готова смес ли използваш за тези кисти? И тази билка Витекс от аптеката ли се намира?
« Последна редакция: Май 31, 2008, 21:45:47 pm от elena763 »
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Луф?
« Отговор #5 -: Май 31, 2008, 23:09:11 pm »
Пия и билки за кисти на яйчниците, защото тука момичетата много ги хвалят.
Чудесна идея, може и с хомеопатични да пробваш. Не се учудвай ако и там няма резултат.
Аз съм с ЛУФ и за пръв път чувам някой да хвали билки или хомеопатия за лечение.
То верно всеки си решава сам за себе си, ама аз не бих разчитала само на билки. Ако толкова ти се пият, пий, ама не чакай само на тях.

Иначе елена, защо твоят доктор седи и си чака. Не сте ли пробвали да ги пукате с прегнил. Ако се притесняваш всеки цикъл, това не помага, напротив.
Най-най стандартната схема при ЛУФ е клостил бегит - прегнил - дуфастон. Ама това трябва да е под много стого лекарско наблюдение. Може да се наложи честичко да тичаш до доктора. Иначе рисковете са... ннам
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Луф?
« Отговор #6 -: Юни 01, 2008, 10:04:53 am »
Ама аз просто реших, че щом момичетата с тези билки си топят кистите, може и на нашите фоликули да помогнат :oops:. Сега ми е трети цикъл, който проследяваме и още нямам лечение от док.
Re: Луф?
« Отговор #7 -: Юни 02, 2008, 20:51:28 pm »
и аз съм с ЛУФ синдром.не се пукаха в продължение на месеци/забременях чак след около 3 години опити/.дори съм имала по 2 фоликули -останала от предишен и настоящ месец.противозачатъчните въобще не ми помогнаха.в един момент толкова се бях отчаяла,че ме беше обхванало нещо като апатия, и тогава стана чудото/пак имах киста когато стана/.
Re: Луф?
« Отговор #8 -: Юни 03, 2008, 14:05:38 pm »
Не знам,момичета,просто ще изчакам и този месец.Стане ли дума за специалисти в гр.Пловдив всеки препоръчва д-р Даскалов.Добре,ама не всеки може да си го позволи-то направо е безбожие при него с тия цени.Една цитонамазка излиза 50 лв.Е извинете ме, ама един преглед и УЗИ - 50-60 лв.А ако трябва да ходя за тоя ЛУФ през ден....А какво трябва да работя,че да си позволя да посещавам прехваления доктор?
Тамара,мерси за съвета,следвашия преглед ще предложа на доктора тази схема да видим какво ще излезе.Аз съм много против клостилбегита,защото го пих преди две години и лекаря ми обърка схемата-пих го от 5 до 9 ден и след това пак от 11 до 16 ден 8O.Просто сестрата беше забравила да сложи запетайка.И от там след това се почна с тези проблемни фоликули и непукането им.Иначе до тогава си бях с много точен цикъл.
« Последна редакция: Юни 03, 2008, 14:19:09 pm от elena763 »
*
Re: Луф?
« Отговор #9 -: Юни 04, 2008, 14:36:22 pm »
Елена, а не мислиш ли, че щом твоя лекар ти предписва няколко пъти едни същи лекарства и резултат няма, трябва да потърсиш и друго мнение? Според мен е по-добре да дадеш малко повече пари, но да има резултат. И в никакъв случай една фоликулометрия не струва 50-60лв.
P.S. И аз съм от тези, които препоръчват д-р Даскалов  :wink:.
Забравих да кажа още нещо - на ДРЗ специалисти ще дават безплатни консултации. Може да се запишеш.
« Последна редакция: Юни 04, 2008, 14:56:44 pm от dani_ j »
     
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Луф?
« Отговор #10 -: Юни 04, 2008, 16:54:34 pm »
А ако трябва да ходя за тоя ЛУФ през ден....
Миличка, не се шашкай така. Кой те кара да ходиш през ден.
Не искам да коментирам цени.
Ама наистина ако мериш температури няма да е нужно да се ходи повече от два-три пъти в месеца. И това в началото. После ще ходиш и само по веднъж в месеца.
Намери си доктор, който разбира.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Луф?
« Отговор #11 -: Юни 04, 2008, 19:31:25 pm »
Цените просто са такива! Поинтересувай се малко и ще видиш.
А аз съжалявам, че не живея в Пловдив...
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Луф?
« Отговор #12 -: Юни 04, 2008, 19:44:33 pm »
Цените просто са такива! Поинтересувай се малко и ще видиш.
Дори и така да е - трябва да се убеди сама. Няма смисъл и в тази тема пак да разискваме цени и чакане пред кабинетите.
Само за фоликуломерия сигурно могат да се намерят и други лекари. Зависи колко време има човек за да се лута.
Аз си избрах лекарка от Враца. Там цените не са такива и чакането не е такова. Други момичета от Враца се лекуват при специалисти в София. Бяха ми препоръчали и лекарка в Монтана... Всеки сам си избира на кого да се довери.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Луф?
« Отговор #13 -: Юни 05, 2008, 20:15:30 pm »
Да,прави сте,момичета,така е.Всеки сам избира.Ходила съм известно време при д-р Даскалов,не мога да кажа дали съм доволна или не.Визитата-18 лв + 22 ехограф + 6 лв две снимки от ехографа.За първи път ми се случи да заплащам по 3 лв снимка от ехограф!
Хапчетата изчистват кистите,но не ги предотвратяват и там е проблема.Ще потърся мнението и на друг лекар.Но доколкото разбирам ЛУФ май не се лекува.
Благодаря на всички отзовали се на моите въпроси :)