0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Какъв е шанса....
« -: Юни 05, 2008, 22:19:17 pm »
 От няколко дни събирам смелост да ви пиша, а пък и половинката все ме подтиква, хайде мило пиши, искам сламка, за която да се хвана.....
 Нашата предистория е мъжки фактор-астенозооспермия, урина-стерилна, няма микроделеции на игрек хромозомата, микробиология наред/спермограмите са правени в клиника Малинов, а другите две неща в лаб.Кандиларов,  при мен засега нищо открито, хормони в норма, кръвна картина ок, микробиология ок, предстои ми цветна снимка, каквото още д-р Стаменов ни назначи и евентуално след SDI, и ако всичко е наред, да предположим че ще бъде, започваме ИКСИ.
 Спермограмата ни е много зле, след операцията ни от варикоцеле подобрението е незначително....
Преди - обем -4 мл
        концентрация - 40 млн.
        активно подвижни - о%
        подвижни - 1 %
        слабо подвижни - 1%
        неподвижни - 98 %
След -  обем -4 мл
        концентрация - 40 млн.
        активно подвижни - о.2%
        подвижни - 1 %
        слабо подвижни - 0.8%
        неподвижни - 98 %
С нормална морфология - първия път 5 %, след операцията 3/или 8 не се чете/ %
Левкоцити няма, другото не го помня, че си беше наред.
Знам, че е относително, знам че не се знае, знам че е и Божа работа, но сме съсипани, като всичко в този сайт или повечето от нас, но има ли някакъв шанс първото ни планувано ИКСИ, или по-скоро разбирайте има ли успели със същите показатели от първия път.....Изчетох всичко в раздела за асиситирана репродукциям но някак си персонално искам мнение, подкрепа, съвет....
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Какъв е шанса....
« Отговор #1 -: Юни 05, 2008, 22:50:16 pm »
Ренинце, направете СДИ, важно е!
И при 0% морфология съм свидетел на близнашка бременност.

Стискам палци за добри резултати при ДНК-то!  :crossfingers:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Какъв е шанса....
« Отговор #2 -: Юни 05, 2008, 23:22:27 pm »
 Искрено ти благодаря Евро, много мило...:)
*
Re: Какъв е шанса....
« Отговор #3 -: Юни 06, 2008, 00:32:30 am »
Рени, не видях каква е морфологията? Много странно, сравнително добра концентрация, а толкова слаба подвижност. Пие ли нещо съпругът ти? Нека излязат и резултатите от SDI. Относително погледнато нашата спермограма е доста по-зле. Поне като се вземе предвид броя на функционално добрите сперматозоиди на милилитър. При нас последно беше концентрация от 1 - 3 млн на мл с 10-20% подвижни. От първия път никой не дава гаранции дори и с перфектна спермограма, дори при двойка в перфектно репродуктивно здраве шансът за зачеване в даден цикъл е далеч под 100-те процента. Но определено има немалко успели от първия път, поне аз съм чела. При нас се получи от третия, но първите 2 опита бяха в една клиника, а третия в друга.
От сърце ви пожелавам да се получи от раз!
*
Какъв е шанса....
« Отговор #4 -: Юни 06, 2008, 18:14:30 pm »
Морфологията беше 5 % с нормална, а вторият път 3 или 8%, не се чете добре.....
Благодаря ви за подкрепата...
Re: Какъв е шанса....
« Отговор #5 -: Юни 06, 2008, 20:53:50 pm »
Здравейе и от мен,
ето и наште резултати от раширената спермограма на моя мъж.
Период на вэздэржание-4дни.
Обем на еякулата-4.0мл.
ph-7.5
Цвят-нормален
Вискозитет-N
Време на втечняване-20мин.
Концентрация на сперматозоидите-8.8млн/мл.
Общ брой на сперматозоидите в еякулата-35.2млн.
Обща подвижност на сперматозоидите-21%
  нормокинеза-8
  хипокинеза-13
  акинеза-79
Брой нормокинетични сперматозоиди/мл-704 000
Общ брой нормокинетични сперматозоиди-2 816 000
Аглутинация на сперматозоидите-не
Агрегация на сперматозоидите-не
Левкоцити-3-4
Епителни клетки-<1
Еритроцити-не
Желатинови конгломерати-не
Неразделни клетки на сперматогенезата-не
4%-сперматозоиди с нормална морфология
96%-сперматозоиди с отклонения в морфологията
35%-сперматозоиди с главични дефекти
  аморфни главички-24
  микроцефалия-16
  макроцефалия-5
  двойни главички-6
  главички с елонгирана форма-13
  отсъствие на акрозома-7
  малка акрозомна област-10
  вакуолизация-16
  елонгирана постакрозомална област-3
29%-сперматозоиди с опашни дефекти
  пречупени шийки-54
  аморфни шийки-29
  асиметрично залавяне-17
16%-сперматозоиди с опашни дефекти
  пречупени опашки-46
  спираловидни опашки-16
  двойни опашки-38
11%-сперматозоиди с цитоплазматичен остатък
  проксимален-77
  дистален-23
5%-клетки на сперматогенезата
Teratozoospermia index-1.66
Olygoasthenoteratozoospermia

Ето и резултатите от хормоните:
Estradiol pg/ml - 26.61
Prolactin IU/ml - 408.2
free Testosteron pg/ml - 20.8

Специализирани изследвания
EIAgen Chlamydia trch.Igm - COI - 0.4

Микробиология:
Еякулат
Левкоцити-единични
единични епителни клетки
Банална флора-Enterococcus feacalis
Кандида-не се изолира
Микоплазми-не се изолира
E.feacalis-количествена оценка - 10^4-10^5koe/ml

Спермограмата е правена в "Център по репродуктивна медицина и оплождане ин витро-София", а хормоните и микробиологията в "Кандиларов".

Моля те за мнение по резултатите.
Благодаря предварително.
« Последна редакция: Юни 06, 2008, 21:01:28 pm от andi8276 »
Re: Какъв е шанса....
« Отговор #6 -: Юни 06, 2008, 22:11:08 pm »
Когато започнахме стимулацията за инвитро, (защото нямам тръби) спермограмата показваше 40% годни спераматозоиди. Спермата която съпругът ми даде обаче, дали заради стрес, дали защото обстановката е била много неестествена  беше с 5% годни сперамтозоиди с добра морфология. Стаменов предложи ИКСИ. Резулатът бе 75% оплодени супер готини за трансфер бластоцити на третия ден. Прехвърлихме 2, защото съм под 32г. и сега.... просто чакаме, защото до края на юни ще ни се роди първото бебе. Така, че шанс...винаги има, а и Стаменов не е от хората дето се отказват лесно.
Докато имах тръби се пробвахме по нормалния начин и опитахме с Трибестан. Половинката пиеше 3 месеца по 6 табл. дневно и мога да кажа, че това чудо помогна доста. Елитните войничета от 40% станаха на 70%, но след 6 месеца пок си бяха 45%, така, че можете да се пробвате с това лекарство, поне докато се появи бебе.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Какъв е шанса....
« Отговор #7 -: Юни 07, 2008, 12:16:22 pm »
Само и единствено в интерес на истината, такова нещо като ембрион на стадий бластоциста на 3 ден няма, както няма и "Елитни войничета 70%"

andi8276, ние стартирахме с подобна спермограма, 3 месеца добавки и витамини - вдигнахме доста почти всички показатели, но не и морфологията - метода за забременяване си остана Икси, добрата страна е че варианти има!

Д-р Тачева не ви ли даде коментар?

Желая ви успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Какъв е шанса....
« Отговор #8 -: Юни 08, 2008, 21:54:14 pm »
Reni, преди колко време сте правили операцията? Изчакайте да мине поне година за да се видят резултатите. При нас след 6 месечно изчакване нямаше кой-знае какъв ефект. Иска се търпение.

При всеки е индивидуално. Милото пиеше витамини и минерали с шепите, и то години наред, а ефекта беше почти минимален. Накрая се озовахме с неуспешни ИКСИ-та и инсеминации. За сметка на това година след операцията от варикоцеле забременях спонтанно. И то на 37г. Така, че при всеки е индивидуално, но не се отказвайте. Шанс винаги има.


*
Какъв е шанса....
« Отговор #9 -: Юни 09, 2008, 19:13:33 pm »
Благодаря за подкрепата, но надали от 1 % живи и подвижни след още 6 мес ще се появи значителна разлика...
Аз някак си изгубих вяра.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Какъв е шанса....
« Отговор #10 -: Юни 09, 2008, 19:22:44 pm »
Когато започнете процедурата, ще я преоткриеш отново, сигурна съм! :hug2:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com