0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Момичета, които сте правили контроли на НК клетки след положителен тест, моля споделете емпиричен опит как беше при вас динамиката им. Доколкото разбирам, в началото почти при всички се покачват допълнително и после в един момент спадат - в коя седмица взеха да спадат и със или без терапия?
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Динамика на НК клетки по време на бременност
« Отговор #1 -: Април 02, 2008, 18:31:59 pm »
При мен 4,5г.с. 24 при горна граница 12
        9 г.с.  14
До края на седмицата ми предстои ново изследване.
Терапията ми е само Аспирин-поради алергия към гамаглобулини.
Re: Динамика на НК клетки по време на бременност
« Отговор #2 -: Април 02, 2008, 19:09:44 pm »
Фреши, аз вливах имуновенин преди трансфера и почти всеки месец след + тест( вече 5 вливания имам откакто съм бременна).  Единствения път, когато са били в норма беше след + тест. В останалите случаи винаги са били над 20%, а около 16-17 г.с. бяха стигнали 35%.
Сега на 12.04. пак ще правя контрола и най-вероятно пак ще вливам, защото не вярвам да са в норма. Явно при мен са си постоянно повишени.
Не ти помогнах много, но такова е положението при мен.
*
Re: Динамика на НК клетки по време на бременност
« Отговор #3 -: Април 03, 2008, 09:40:33 am »
Аз започнах бременността си със старо изследване от 17%. При + теста направих първо вливане на имуновенин. След 4 седмици - 32%. Ново вливане и нова контрола след 3 седмици - 37%. Последва вливане на имуновенин и интралидип, седмица след което при допълнителни изследвания НК-то бяха станали 16%. Може да се дължи и на скорошното вливане. След като минат 3 седмици ще си пусна нормална контрола да видим.
Re: Динамика на НК клетки по време на бременност
« Отговор #4 -: Април 03, 2008, 09:47:46 am »
и аз да споделя
Преди + тест  -НК-клетки 19%
6г.с. - вливане на Имуновенин 30 ампули
10г.с. - контрола НК-клетки 39% , вливане на Имуновенин 30 ампули
14г.с. - контрола НК-клетки 21%, вливане Имуновенин 40 амп. + Интралипид
18г.с. - контрола НК-клетки 24%, вливане Имоновенин 40 амп. + Интралипид
22г.с. - контрола НК-клетки /очаквам резултат, вливане само Интралипид

  Това е при мен, след последния ми резултат от 24% останах само на Интралипид, как ще бъде за напред не знам, чакам препоръките на доц.Конова

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!
Re: Динамика на НК клетки по време на бременност
« Отговор #5 -: Април 03, 2008, 14:59:35 pm »
Ехоооо, много си работна бе мадам, къде зачезна :D
Що не драснеш един мейл на Рейхел, известия за хубавата новина и я попитай кво да правиш, да вливаш ли или не. Както знаеш аз също с повишени НК, не съм вливала. След АИ мисля е безмислено, но ти си знаеп :)
Целувки

Re: Динамика на НК клетки по време на бременност
« Отговор #6 -: Април 03, 2008, 16:10:26 pm »
Както знаеш аз също с повишени НК, не съм вливала. След АИ мисля е безмислено, но ти си знаеп :)
В какъв смисъл е безсмислено?
Re: Динамика на НК клетки по време на бременност
« Отговор #7 -: Април 03, 2008, 17:19:18 pm »
Както знаеш аз също с повишени НК, не съм вливала. След АИ мисля е безмислено, но ти си знаеп :)
В какъв смисъл е безсмислено?

Изграждат се антитела, които пазят плода от НК клетките, в общи линии.
Благодаря ти, Бени!







Re: Динамика на НК клетки по време на бременност
« Отговор #8 -: Април 06, 2008, 11:20:50 am »
Аз започнах опити за забременяване с 12,17% нк-клетки. След положителен тест бяха 19,9% и влях интралипид. " седмици след това на контролното изследване в 10 г.с. бяха паднали на 10,89 % и засега няма да вливам. Ще правя контролно изследване на 21 април и ще видим. Надявам се тенденцията на падане на продължи.
Успех!
Re: Динамика на НК клетки по време на бременност
« Отговор #9 -: Май 30, 2008, 09:25:53 am »
Когато пускахте контролни изследвания за НК клетките, преди вливанията пускахте ли и IgA всеки път?
*
Re: Динамика на НК клетки по време на бременност
« Отговор #10 -: Май 30, 2008, 09:43:19 am »
Аз не.
Re: Динамика на НК клетки по време на бременност
« Отговор #11 -: Май 30, 2008, 09:48:30 am »
Здравей Мари, благодаря ти за бързия отговор?

Не си писала в темата, как бяха при теб и динамиката най - вече на НК клетките по време на бременност, благодаря!