0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Понижени Т-цитотоксични лимфоцити
« -: Април 29, 2008, 12:07:41 pm »
След изследваия в Плевен резултатите от имунология са следните:
1.Т-цитотоксични и активирани Т-цитотоксични лимфоцити-значително понижени
2.Т-хелери -повишени
3.Общи серумни имуноглобулини; пнижен серумен IgG
Прероръчана ми е имуностимулираща терапия в рамките на 5 месеца.
Има ли момичета с подобни проблеми и дали това би било основателна причина за 3-те ми мисед аборта :(
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Понижени Т-цитотоксични лимфоцити
« Отговор #1 -: Април 30, 2008, 17:07:16 pm »
Рая, да не би за 2ра точка да става дума за т.нар. т-хелпъри? а не Т-хелери?

В коя седмица ориентировъчно са се случвали тези миседи?
Дано вече да няма неприятни изненади?
Re: Понижени Т-цитотоксични лимфоцити
« Отговор #2 -: Април 30, 2008, 21:54:19 pm »
Да,за тях става въпрос,извинявам се но тези термини са ми мако сложни.
Знаете ли нещо за тях?
Чакам и резултати от генетичните.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*
Re: Понижени Т-цитотоксични лимфоцити
« Отговор #3 -: Април 30, 2008, 22:31:37 pm »
raia123, и аз имам понижени Т-цитотоксични лимфоцити, и предписана имунистимулираща терапия за 5 месеца, която изпълнявам и силно се надявам да ми помогне. Другите резултати ни се различават. Това, което аз мога да си обясня от тези изследвания, е, че имам спаднал имунитет. При мен ниският имунитет води до изява на стара вирусна инфекция и лесна "предразположеност" към бактерии и всякакви такива - хващам ги буквално от нищото... На мен ми открираха и повишени нива на тромбоцитно-левкоцитни агрегати, което се свързва с повишена съсирваемост на кръвта. Като ми излезнаха и генетичните изкочи и предразположеност към тромбофилия + хормонална недостатъчност + ... Така че картинката става доста комплексна. Струва ми се, че  само спадналият имунитет няма отношение към миседите. Не знам как стоят нещата с тези хелпери?!
Причината за миседите вероятно е друга. Какво ти казват лекарите? Какви други изследвания си правила?
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Понижени Т-цитотоксични лимфоцити
« Отговор #4 -: Май 01, 2008, 09:51:24 am »
Рая, и аз имам понижен имуноглобулин, само че е IgA и напоследък изчетох доста статии по тези въпроси. Виж какво намерих за IgG:
"В много отношения IgG е най-важният клас имуноглобулин. Като се изключат ранните фази на имунния отговор (основани на IgM), той се синтезира в най-голямо количество. IgG измежду всички имуноглобулини преминава най-добре през капилярните стени и затова е основният имуноглобулин на тъканната течност. Освен това IgG е единственият имуноглобулин, способен да преминава през плацентата, за да осигури защита на плода."
Значи - действаш си по имуностимулиращата терапия, която са ти предписали и ако можеш - ограничи и фактора от другата тема :wink:.
И чакаме добри новини!
Re: Понижени Т-цитотоксични лимфоцити
« Отговор #5 -: Май 01, 2008, 18:20:03 pm »
Момичета страшно съм ви благогадрна за информацията.
Отговарям и на въпросите ви.Мисет абортите ми бяха в 16,6,10 седмица(три на брой).
Правила съм всички изследвания без хормони,но днес ми дойде МЦ така че и тях започвам да правя.Все още чакам резултати от генетичните в Плевен,и тогава пак ще пиша,надявам се там да няма проблеми.
Значи доколкто разбирам, тоя нисък имунитет никак не е за подценяване!
Доц. Конова ми изписа Broncho-vaxom, Engystol, Antioksidant, Isoprinosin, Цитросепт, всичко това по схема.Пише че при бременност се прекратява терапията, но няма да си правя експерименти,ще изчакам периода на лечение и ще спазвам стриктно рецептата.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*
Re: Понижени Т-цитотоксични лимфоцити
« Отговор #6 -: Май 01, 2008, 20:15:13 pm »
При мен са същите лекарства.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Понижени Т-цитотоксични лимфоцити
« Отговор #7 -: Май 07, 2008, 18:11:38 pm »
Момичета, някой знае ли дали тези лекарства за имуностимулация могат да се пият паралелно с хормонални препарати.Питам защото си чакам изследванията на хормоните и може да се наложи да пия нещо друго.
Също така не ми е ясно кога да ги започна,защото все още не са готови генетичните,и там ако има нещо за лекуване кога се пият лекарствата? :ask:
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*
Re: Понижени Т-цитотоксични лимфоцити
« Отговор #8 -: Май 07, 2008, 20:33:16 pm »
Рая, аз в момента съм на хормонални препарати за стимулация и специално попитах доктора дали да спирам имуностимулаторите. Каза ми да не ги спирам засега. Според мен трябва да започнеш веднага да ги пиеш и ако ти включват и други лекарства - хормони и т.н. да питаш докторите.
Нали знаеш обаче, че не е редно да си обменяме диагнози, всичко е индивидуално.
Re: Понижени Т-цитотоксични лимфоцити
« Отговор #9 -: Май 07, 2008, 23:45:21 pm »
да знам, но ми е трудно да се свържа с Конова.Званях и няколко пъти, но все беше с пациенти,затова се допитвам поне да знам дали да започна веднага имуностимулантите.
Утре ще си ги купя да не губя повече ценно време.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*
Re: Понижени Т-цитотоксични лимфоцити
« Отговор #10 -: Май 08, 2008, 09:19:10 am »
И при мен са същите лекарства като при Raia 123  :D, само че излезе че ми е понижен IgA освен останалите сложни неща и аз буквално от нищото хващах пневмонии и всякакви други вируси.
Обаче не е ли странно назначаването на една и съща имуностимулираща терапия на различни пациенти? Нали уж е индивидуално? Иначе минаха 5 месеца и приключих с лекарствата. Единственото положително нещо е, че точно зимата когато всички около мен бяха болни, аз даже и хрема нямах.
А за комбинацията с хормоните - освен имуностимулиращите медикаменти аз пиех и бромокриптин, метфогама, сефасел, аспирин протект.
Само доц. Конова не ми обясни кога се правят контролни изследвания и налага ли се. Някой от Вас знае ли?
Успех на всички. :D


Re: Понижени Т-цитотоксични лимфоцити
« Отговор #11 -: Май 08, 2008, 10:58:49 am »
След като си приключила с имуностимулацията, си пускаш контролни изследвания за да видиш дали всичко е в норма.и ако е наред си действаш по  preggo
Дано всичко да е наред!
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*
Re: Понижени Т-цитотоксични лимфоцити
« Отговор #12 -: Май 08, 2008, 21:19:43 pm »
само че излезе че ми е понижен IgA
 
Обаче не е ли странно назначаването на една и съща имуностимулираща терапия на различни пациенти? Нали уж е индивидуално?

Само доц. Конова не ми обясни кога се правят контролни изследвания и налага ли се. Някой от Вас знае ли?

Maxi, и аз съм с понижен IgA. Мен ме пратиха и за "анти IgA" - изследване. За терапията ми обясниха, че е една и съща, защото тя има за цел да регулира имуноглобулините и затова я наричат "имуномодулираща терапия". На мен даже ми вливаха и Интралипид. А контролно изследване трябва да направиш, както ти е казала Рая.
Щом вече не боледуваш, значи всичко е наред...Дано! Успех!
*
Re: Понижени Т-цитотоксични лимфоцити
« Отговор #13 -: Май 09, 2008, 09:10:40 am »
Много благодаря за отговорите! Ще се опитам да си запиша час за доц. Конова възможно най-скоро, че зимата нямаше много пациенти, но сега като гледам доста сме се събрали при нея.
Успех на всички!!! :D


*
Re: Понижени Т-цитотоксични лимфоцити
« Отговор #14 -: Май 12, 2008, 12:22:36 pm »
Съжалявам, че малко късно се включвам по темата отново, но нещо напоследък не мога да стигна до компютъра...
Тъй като имам същото лечение, предписано от доц. Конова (към края на втория месец съм) тя ми е написала в препоръките, че след приключване на терапията трябва да направя контролно изследване.
А дали могат да се приемат имуностимулиращи и хормонални лекарства, предполагам да, защото имам и изписани хормонални лекарства от ендокринолог след като са видени препоръките на доц. Конова.

Някой знае ли при доц. Конова за кога се записват часове в момента?
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!