0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте момичета, ще съм Ви благодарна ако има някоя от вас с подобен проблем – правиха ми лапароскопия заради поликистозни яйчници, но дори и след това менструацията ми я нямя никаква, бях на преглед при др Владимиров зящото много искам вее да имам бебче ано изобщо с тази диагноза е възможно и той каза – поликистоза и инсулинова резистентност, пий Сиофор и ще имаш бебе, но едва ли Сиофора ще ми помогне само, толсова изчетон за него, освен инсулина всички други хормони са в норма, моля Ви за малко помощ и кураж, вече се отчайвам много
Re: ЛИПСВАЩА МЕНСТРУАЦИЯ И ИНСУЛИНОВА РЕЗИСТЕНТНОСТ
« Отговор #1 -: Февруари 10, 2009, 12:08:10 pm »
много е рано да се отчайваш :wink:

За какво ти правиха лапаро? само диагностично ли или имаше дрилинг? ако само са ти огледали яйчниците при лапарото, това няма да предиЗвика менструация.

липсата на менструация е класика при СПКЯ. тя се оправя в повечето случаи сьс сиофора, както и често се предписват противоЗачатьчни За няколко месеца За да се регулират хормоните. нали си при Владимиров, той е в час с теЗи неща и ще ти предпише каквото трябва. понякога не стават много бьрЗо теЗи работи, но сьс СПКЯ се ЗАБРЕМЕНЯВА. спокойно :D

но непременно се лекувай :idea:
*
Re: ЛИПСВАЩА МЕНСТРУАЦИЯ И ИНСУЛИНОВА РЕЗИСТЕНТНОСТ
« Отговор #2 -: Февруари 10, 2009, 12:13:19 pm »
Подкрепям gallardo.
Не се отчайвай и си пий Сиофора. От опит мога да ти кажа, че действа.
Ако само това е проблема, според мен може да забременеш нормално.


Re: ЛИПСВАЩА МЕНСТРУАЦИЯ И ИНСУЛИНОВА РЕЗИСТЕНТНОСТ
« Отговор #3 -: Февруари 10, 2009, 12:55:57 pm »
deni81, аз също съм с инсулинова резистентност. Доста се рових по чужди сайтове и четох по въпроса, тъй като в нашите не открих достатъчно инфо. В щатите предписват метформин/сиофор, глюкофаж/ при жени с ПКЯ и инс.резистентност. В резултат - цикълът им се нормализира, тези които не са имали спонтанна овулация започват да овулират и много от тях забременяват.
*
Re: ЛИПСВАЩА МЕНСТРУАЦИЯ И ИНСУЛИНОВА РЕЗИСТЕНТНОСТ
« Отговор #4 -: Февруари 10, 2009, 13:30:08 pm »
Дени81,успех.
Ще видиш че Метформина ще помогне!
Re: ЛИПСВАЩА МЕНСТРУАЦИЯ И ИНСУЛИНОВА РЕЗИСТЕНТНОСТ
« Отговор #5 -: Февруари 11, 2009, 10:00:39 am »
Благодаря Ви момичета, хубаво е като има с кой да споделиш и когато получаваш толкова окуражителни думи. Владимиров реши да включи успоредно със Сиофора и Дуфастон от 16 ти дено за 10 дни Х 2 таблетки дневно, какво мислите за тази комбинация???, много много не ми обясни, но каза че това предизвиквало качествена овулация и регулира цикъла и че ако понаместим нещата за 6 месеца, с Дуфостона даже можело да забременея докато го пия не бил като противозачатъчните. Пак Ви благодаря и пожелавам на всички успех, дано всички скоро да гушкаме по едно здраво и красиво бебче  yahoo_17
Re: ЛИПСВАЩА МЕНСТРУАЦИЯ И ИНСУЛИНОВА РЕЗИСТЕНТНОСТ
« Отговор #6 -: Февруари 12, 2009, 00:20:08 am »
Мили момичета , съжалявам че задавам тъпи впроси но при лекаря така се бях шашнала, че нищо не разбрах, моля ако някой е пил Дуфастон да ми каже пие се на 16 тият ден след като ти свърши цикалът или на шестнайстият ден като се брои от първият ден  в който ти е дошла менструацията  :oops: просто когато съм на преглед съм пълен гипс а и при моят винаги е лудница и той глда на бързичко да ни "изритва" от кабинета, много свестен човек, но аз винаги се панирам ужасно
Re: ЛИПСВАЩА МЕНСТРУАЦИЯ И ИНСУЛИНОВА РЕЗИСТЕНТНОСТ
« Отговор #7 -: Февруари 12, 2009, 00:33:24 am »
Брои се 16 ден от началото на менструацията, т.е. като ти дойде М е първи ден.
Re: ЛИПСВАЩА МЕНСТРУАЦИЯ И ИНСУЛИНОВА РЕЗИСТЕНТНОСТ
« Отговор #8 -: Февруари 12, 2009, 12:33:44 pm »
Благодаря ти Звездичка, дано това лечение да има ефект, пожелавам късмет на всички които имат нужда от него, Благодаря Ви че сте толкова мили
Re: ЛИПСВАЩА МЕНСТРУАЦИЯ И ИНСУЛИНОВА РЕЗИСТЕНТНОСТ
« Отговор #9 -: Февруари 19, 2009, 14:54:00 pm »
Здравейте, докато пих успоредно със Сиофора и Дуфастон /Сиофора продължавам да го пия/ имах леки болки в яйчниците, нормално ли е? До колко време след като спра Дуфастона трябва да очаквам да ми дойде? На мен Владимиров ми изписа Дуфастона за 6 месеца, четох доста из нета и пише , че повече не било препоръчително да се взима, ниакой имал ли е резултат след приема на тази комбинация от лекарства?  :( Ох не знам вече, четох за новият метод инвитро и вече се чудя дали да не се подложа на него, какво мислите, ще съм благодарна да ми помогнете да взема решение
Re: ЛИПСВАЩА МЕНСТРУАЦИЯ И ИНСУЛИНОВА РЕЗИСТЕНТНОСТ
« Отговор #10 -: Февруари 19, 2009, 15:02:58 pm »
много си нетьрпелива :wink:

иЗчакай да видиш дали това лечение ще има реЗултат и тогава му мисли За инвитро. ако си имаш проходими трьби и спермограмата ви е добра имата добри шансове да успеете с медикаментоЗна терапия. но си дай време, трябва да ги вЗимаш поне три месеца За да има ефект. да вярно, при някои момичета има подобрение по бьрЗо,но при други дори чак след 6 месеца...
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: ЛИПСВАЩА МЕНСТРУАЦИЯ И ИНСУЛИНОВА РЕЗИСТЕНТНОСТ
« Отговор #11 -: Февруари 19, 2009, 15:07:03 pm »
Откакто ми назначиха метформин (глюкофаж) цикъла ми се нормализира. Но това стана за около 2 месеца.
Успех и търпение в лечението!
Re: ЛИПСВАЩА МЕНСТРУАЦИЯ И ИНСУЛИНОВА РЕЗИСТЕНТНОСТ
« Отговор #12 -: Февруари 20, 2009, 10:27:50 am »
Да, за щастие освен това , че не ми идва редовно , да не кажа без хапчета хич друг проблем няма, прави сте че съм малко нетърпелива и само задавам въпроси, но нали знаете идва един момент в който какво ли не ти се ражда в главата  :oops:  дано всичко да се нареди, дано всички ние които искаме своите бебчета да успеем
Здравейте!
Искам да споделя с вас подобен проблем. Преди почти 2г, след преживян силен стрес, цикълът ми намаля драстично - преди беше 6-7 дни, стана 3-4 дни и то съвсем не толкова обилен. Аз естествено се притесних, ходих по гинеколози, всички ми казваха, че щом е редовен значи всичко е ок. Но аз не се задоволих с тези обяснения, още повече, че гинеколожката ми видя признаци на ПКЯ на единият яйчник.
Успуредно с това имах усещането (и все още го имам), че има проблем със забременяването. Не че правим усилени опити, но не се пазим въобще с приятеля ми, а няма резултат.
Та, отидох при ендокринолог, той ми прави ехографии - всичко било наред с овулацията, хормоналните изследвания обаче показаха инсулинова резистентност (майка ми е диабетик и не се учудвам въобще). И така, сега почнах да пия Сиофор, дано да ми се нормализира цикълът! Стискам палци и на всички с подобни проблеми!
*
Аз съм на същата терапия: Метфогама пия вече 4-ти месец и Дуфастон- 2-ри месец. Преди да започна с лечението имах редовен цикъл и овулация, която съм засичала по температурния метод и с ову-тестове. Последните няколко месеца температурната ми крива много се промени., даже и не съм много сигурна дали имам овулация, но пък винаги около средата на цикъла ми се появява обилна цервикална слуз, каквато изобщо нямах преди лечението. И аз се надявам скоро да ми се наместят хормоните, че сигурно е голяма каша ..  :D  Успех на всички!