0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    shani8080

моля за съвет!
« -: Май 04, 2008, 15:57:36 pm »
Здавейте момичета!преди няколко дни открих форумите и се опитвам да изчета всичко н един дъх,но нямам физическата възможност,а имам нужда от спешен съвет-във вторник имам час при гинеколог и скам този път да съм по информирана -явно не всички лекари са компетентни и не заслужават доверието ни.Мн съжалявам 4е не знаех за форума по-рано.
Преди 2 год на профилактечен преглед(год и пол след раждането)се постави диагноза -полокистоза и без каквито и да е хормонални изследвания(които сега от форумите разбирам ч е са задължителни)ми се предписа Линдинет.Не се чуставах добре от него-гадене и отидох на др гинеколог,който каза 4е няма кисти и че противозачатачните не са за мен-имах гестатиционен диабет през бременността и според нея стели да ми се разбаркат хормоните от противозач.Тогава си направих и профил за диабет-ок.Мин година пак на профилактичен преглед.Учудващото е че гинеколожката даже отказа да ме прегледа с ехограф-каза че кистите се чуствали.По мое настояване направи такъв-нямаше кисти.ПО моя инициатива отидох и на ендокринолог-исках по скоро да ми прегледа щитовидната жлеза-страдах от сжетожъртеж.Това са изследванията които ми е пуснала
LH 7.61(0.5-12.8)
FSH 5.37(0.8-7.8)
Prolactinn-9.56(2.5-14.6
17OH Progesteron 0.96(0.6-2.3)
DHEA-S 1.82 (0.80-3.90)
Правени са на 23 ден от 1я ден на менстр-поради това че не живея в Бг и не можех да чакам.
Според нея бяха ок.Но сега като 4ета мисля че е имало повод за притеснение и тогава.Виеакво Мислете ??????Искам да спомена 4е вече 3 години след спиране на кърменето като си натисна зърната излизат няколко капки прозрачна течност.Никоя от лекарките не обърна внимание на това.А сега от форума разбрах че причината може да увеличен пролактин??
Миналия месец бях на гинеколог-възпален цистит и болки ж ячниците.Възпалението отшумя но тогава се видя че пак иам кисти.Лекарката буквално ми се накара защо като съм знаела не съм взела мерки.Пита ме дали искам още едно детенце.и ми наговори разни неща за стерилитет и ме шашна ужасно.Сега във вторник съм си взела час при друг гинеколог и се надявам тя да си знае работата.Но все пак искам този път да съм по информирана!!Откъде трябва да започна ?какви изследвания трябва да ми пусни?кои Хормони?трябва ли да си направя профил за диабет?това същото ли е като инсулинова резистентност?Трябва ли да настоявам да ми направи тест за овулация?Извинявам се за мн въпроси !!Благодаря ви предваритено