0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #140 -: Май 08, 2008, 15:00:16 pm »
Момичета знаете ли колко време важи едно направление-30 или 45 дни?
30 дни, а времето за вторичен преглед към това направление е 45 дни.
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #141 -: Май 08, 2008, 15:10:52 pm »
Момичета знаете ли колко време важи едно направление-30 или 45 дни?
30 дни, а времето за вторичен преглед към това направление е 45 дни.
Точно така.
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #142 -: Май 08, 2008, 16:21:12 pm »
 Pukanka аз не смятам че е рано ,мен също доста рано ме заболяха ребрата все едно матката ми опира там .а може би притиска други органи които опират незнам ,при мен най-силно ме боли когато съм седнала и го усещам точно само отляво. Все пак се разширяваме коремно:)
mimi26 , доколкото помня ти беше писала че ти е ускорен пулса, колко ти е точно, че аз хич си нямам представа колко трябва да ми е за да е в норма през бременността? Моят е към 85-90.
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #143 -: Май 08, 2008, 16:27:32 pm »
Сани, на мен досега най-ниския пулс ми е бил 90, скачал е до 130. По принцип през бременноста се повишава пулса, но моя е доста висок. Нормалния е около 70, значи за брем.85 е нормален. Ако има някой по запознат да каже.
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #144 -: Май 08, 2008, 16:31:16 pm »
И аз да се оплача - днес си пуснах контролното TSH за този месец и пак е започнало да се качва - 2,13 mUl/l . Док каза да увеличавам още дозата на Л-тироксина, засега само 2 пъти седмично по 100мг, а през останалите дни да продължавам по 75мг, но към края на месеца пак при него и тогава ще прецени със сигурност каква доза да остане.
Пуки, и мен ме боли често в ляво, даже на последния преглед карах док изрично да гледа с ехографа да няма нещо, но той каза че е нормално. Мисля си дали при мен не е свързано с липсата на лява тръба, нали все пак е рязано и затова.

Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #145 -: Май 08, 2008, 16:31:30 pm »
Пуканка аз ги имам същите болки в ляво особенно като легна на една страна(което се случва рядко) :? дълго не мога да си намеря място докато се наглася....ама какво да правим-така ще е :D
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #146 -: Май 08, 2008, 16:51:33 pm »
Момичета знаете ли колко време важи едно направление-30 или 45 дни?
30 дни, а времето за вторичен преглед към това направление е 45 дни.
Точно така.
Благодаря момичета-точно за вторичния преглед ме интересуваше!
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #147 -: Май 08, 2008, 16:53:30 pm »
Сани, на мен досега най-ниския пулс ми е бил 90, скачал е до 130. По принцип през бременноста се повишава пулса, но моя е доста висок. Нормалния е около 70, значи за брем.85 е нормален. Ако има някой по запознат да каже.
Мими вземаш ли нещо за ускорения пулс.Каква е причината при теб да е ускорен.
Моя винаги е бил около 90 но от както започнах да пия Л-тироксин скача и на 120.
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #148 -: Май 08, 2008, 16:55:51 pm »
И аз да се оплача - днес си пуснах контролното TSH за този месец и пак е започнало да се качва - 2,13 mUl/l . Док каза да увеличавам още дозата на Л-тироксина, засега само 2 пъти седмично по 100мг, а през останалите дни да продължавам по 75мг, но към края на месеца пак при него и тогава ще прецени със сигурност каква доза да остане.
Пуки, и мен ме боли често в ляво, даже на последния преглед карах док изрично да гледа с ехографа да няма нещо, но той каза че е нормално. Мисля си дали при мен не е свързано с липсата на лява тръба, нали все пак е рязано и затова.
Мая не се претиснявай не е толкова високо!
И аз днес пуснах ТСХ  ТАТ и МАТ но утре ще си взема резултатите.
Хемоглобина как ти е този месец?
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #149 -: Май 08, 2008, 16:59:49 pm »
mpia последно беше 106, но не съм изследвала сега. Стискам палци твоите резултати да са добри!

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #150 -: Май 08, 2008, 18:21:50 pm »
Пуки,тези болки са нормални..... :D,аз също си има такива само че от двете страни


момичета ,някой от вас да има референтни стойности на Ц-реактивен протеин,и ДКК?????
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #151 -: Май 08, 2008, 18:25:26 pm »
На мен д-р Владимиров ми препоръча Имунологичната лаборатория в "Александровска". Като влезеш през бариерите откъм "Пенчо Славейков", веднага в ляво има една сграда като трафопост.

Аз съм ходила в тази лаборатория, но недостатъкът за хората, които не живеят в София е, че трябва да се иде на място за резултатите.  Или евентуално някой приятел да ги вземе и изпрати по имейл.  Също така, работното време не е много удобно -- взимат кръв сутрин от 8 до 10 и толкова - извън това време, ако се помолиш, ако дойде лаборантка, ако искат... 

Пук, трябва да пусна кръв по куриер за контролата, но в Пирдоп нямаме офис на нито една куриерска служба и не знам как ще я изпратя. Затова като втори вариант, мисля направо като ходя в София да ги пусна там. Не знам как е по-добре, от една страна хубаво би било всички контроли да са от една лаборатория, но пък от друга не знам как от Пирдоп да стане пращането с куриер. Освен днес ще звъня по офисите да разучавам.

Ако времето не е проблем, можеш докато си в София на други изследвания да си вземеш епруветка с кръв и серум (или каквото е необходимо) от софийската лаборатория и да си ги изпратиш с куриер в Плевен.  Така хем ще са ти от една лаборатория (не че би трябвало да има разлики!!), хем можеш да си получиш резултатите по електронен път.
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #152 -: Май 08, 2008, 18:27:25 pm »
Mpia, не взимам нищо, като се ускори лягам и пия много вода. Но в началото на 9тия ще правя консултация с кардиолог, за да видим каква ще е упойката за раждането.
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #153 -: Май 08, 2008, 18:28:14 pm »
Пуки, много болежки ще има още до края. Стискай зъби, защото всичко, което изживяваме си заслужава. :)


момичета ,някой от вас да има референтни стойности на Ц-реактивен протеин,и ДКК?????

Ади, какви са тези изследвания?  :ask:
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #154 -: Май 08, 2008, 18:29:43 pm »
Пуки,тези болки са нормални..... :D,аз също си има такива само че от двете страни


момичета ,някой от вас да има референтни стойности на Ц-реактивен протеин,и ДКК?????
Ади в лабораторията , в която аз съм ги правила са тези:
St-  3-6
Sg-  51-67
Eo-  1-6
Ba-  0-2
Mo-  2-10
Ly-  22-45
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #155 -: Май 08, 2008, 18:45:11 pm »
Леко и безпроблемно бременеене на всички, пишещи в темата!!!

Нямам никакво време да пиша често, от което едва ли страда темата, но пък влизам набързо да се образовам по някои въпроси!  :D Като чета, май само аз не искам да си знам предварително пола на бебето!  :D Има време до края и може да ми се смени желанието, но засега ми се иска да е изненада! Има ли и други като мен?!
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #156 -: Май 08, 2008, 18:50:45 pm »
Леко и безпроблемно бременеене на всички, пишещи в темата!!!

Нямам никакво време да пиша често, от което едва ли страда темата, но пък влизам набързо да се образовам по някои въпроси!  :D Като чета, май само аз не искам да си знам предварително пола на бебето!  :D Има време до края и може да ми се смени желанието, но засега ми се иска да е изненада! Има ли и други като мен?!

И за мен нямаше никакво значение пола на бебето-обаче имам качени снимки и клипове на диск от прегледите а там ясно си се вижда :)
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #157 -: Май 08, 2008, 18:53:23 pm »
Леко и безпроблемно бременеене на всички, пишещи в темата!!!

Нямам никакво време да пиша често, от което едва ли страда темата, но пък влизам набързо да се образовам по някои въпроси!  :D Като чета, май само аз не искам да си знам предварително пола на бебето!  :D Има време до края и може да ми се смени желанието, но засега ми се иска да е изненада! Има ли и други като мен?!


Има, но май надделява практичността ми на дева :)  Как да знам дали да купя шишетата с коронки за принцеса или сини дрешки (драма, драма...)??  :lol:

Сериозно сега, иска ми се да мога поне да подбера нещо в цвят различен от пастелно жълто и зелено, това е основната ми причина да искам да разбера пола.  Но и аз доста се чудих преди да го реша.  А и казват, че е добре да си има име детето от преди раждането и чрез това име да общуваме с него, за което пола пак помага :)
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #158 -: Май 08, 2008, 18:58:16 pm »
Аз точно заради имената исках да знам, за да мога да им говоря по име.
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #159 -: Май 08, 2008, 19:38:01 pm »
Момичета, не мога да се въздържа и да не съобщя. megiaries ,момиче от форума,което за съжаление рядко пише във форума, е бременна.След няколко инсета я убедих да направи инвитро, да не кажа че направо и нахално й записах час при моята доктор Халачева докато тя се колебае и ето че резултата е налице. Бременна е, а аз много,много се радвам за нея. :D :D :D Дано в бъдеще поне в тази ни темичка почне да пише повече.