0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Многоброини аборти. Защо?
« Отговор #20 -: Май 08, 2008, 21:30:08 pm »
Някои може ли да ми каже каква е цената на инвитрото в бг с предварително изследване на ембриона?
*
Re: Многоброини аборти. Защо?
« Отговор #21 -: Май 12, 2008, 12:06:49 pm »
Не е по последния въпрос...

При мутацията MTHFR приемът на фолиева киселина е по-висок, знаеш ли? Приемът започва 3 месеца преди бременност и първото тримесечие, по 4 мг на ден. Необходимо е да се изследват и нивата на аминокиселината хомоцистеин. Ако те са високи трябва допълнително да се взема и бетаин. С положителния тест за бременност се прилагат и дози хепарин. Това правено ли е при теб?
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Многоброини аборти. Защо?
« Отговор #22 -: Май 12, 2008, 12:14:05 pm »
Освен това най добре е да се вzема метафолиева киселина, тя се усвоява по лесно.
Re: Многоброини аборти. Защо?
« Отговор #23 -: Май 12, 2008, 14:42:07 pm »
Освен това най добре е да се вzема метафолиева киселина, тя се усвоява по лесно.
Метафолиева киселина е Неофолик мета , нали?! Аз съм с хетерозиготна мутация по MTFHR и пия неофолик по 1 т.
 Предполагам , че 1т. 0,4 неофолик мета = 4 мг фолиева киселина.
*
Re: Многоброини аборти. Защо?
« Отговор #24 -: Май 12, 2008, 16:16:21 pm »
Мисля, че е точно тя. Но аz не съм в БГ и не съм много zапоzната с наименованието.
Re: Многоброини аборти. Защо?
« Отговор #25 -: Май 13, 2008, 20:36:05 pm »
Мутацията е  MTHFR(c677Т) генотип ТТ. Точно този вид мутация без наличие на дифицит на витамини не е опасно за плода. Но за всеки случаи докторите ми предписват да пия аспирин. Има още доста генотипи на MTHFR ,при които се прилагат други медикаменти.
Все пак трябва да се има доверие на докторите нали. :)  Щом те така казват значи в моя случаи не е необходимо да увеличавам фолиевата киселина.