0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте момичета, от няколко дни тестовете показват две чертички(12 дневно закъснение  ,температура трайно над 37.2 вече 22 дена).От номеври месец лекувам инсулинова резистентност  и аденом на хипофизата.Вече пролактина ми е в норма ,инсулина също.В момента пия метформин 3х1 и парлодел 2х1 по настояване на ендокринолога.Чела съм че и двете заболявания са предпоставка за спонтанен аборт.Утре сутрин съм при гинеколога и се чудя трябва ли да настоявам за Дуфастон,който предпазва.И кой изписва това лекарство -ендокринолога или гинеколога ?Много ми се иска  задържа бебето
Благодаря Ви предварително!
« Последна редакция: Април 29, 2008, 18:29:20 pm от mari_pet »
*
Честито!
Не се претиснявай всичко ще е наред!
Ако предцени гинеколога ще ти изпише Дуфастон или друг прогестеронов препарат!
Успех и после пиши!
*
Миличка, стискам ти палци всичко да е наред до края;-)). Надявам се ендокринолога ти да е добър, незнам кой е, аз лично ходя при Тодорова и съм доволна. На всяка цена уводоми ендокринолога си за това, че си бременна, той може също да вземе някакви мерки!
Успех то желая от сърце и ЧЕСТОТО! :bighug:
Миличка, стискам ти палци всичко да е наред до края;-)). Надявам се ендокринолога ти да е добър, незнам кой е, аз лично ходя при Тодорова и съм доволна. На всяка цена уводоми ендокринолога си за това, че си бременна, той може също да вземе някакви мерки!
Успех то желая от сърце и ЧЕСТОТО! :bighug:


Благодаря  ви за подкрепата момичета .Аз съм от Пловдив и надявам се да съм случила на ендокринолог -уж е от най-добрите.Вече съм говорила с него, чакаме потвърдена бременност,което не стана за жалост днес.Имам нередовен цикъл и най вероятно съм забременяла по-късничко на видеозона нищо не видяхме .Малко съм притеснена ,макар че според гинеколога има бременност и ме иска след 7 дни пак при него
Стискайте ми палци
*
 :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: да се потвърди бременноста при следващия преглед-
При кой ендокринолог ходиш?
:crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: да се потвърди бременноста при следващия преглед-
При кой ендокринолог ходиш?

При доцент Орбецова-мисля че тя е добър избор .Благодаря MPIA ти за пожеланието.Вчера следбед видях че имам зацапване , притесних се и реших да ида на лекар.Видя се плоден сак отговарящ на 4 или начална 5 гестационна седмица .За зацапването  ми изписа дуфастон и ношпа 3х1.Искам да ви питам по кое време е нормално да се появи зацапване и кога се налага лекарска намеса.Благодаря Ви!
*
Не е нормално да има зацапване. Винаги е необходима лекарска намеса при наличие на толкова странични проблеми.
Стискам палци нещата да протекат гладко и след 8 месеца да се похвалиш с най-красивото бебе!
Не е нормално да има зацапване. Винаги е необходима лекарска намеса при наличие на толкова странични проблеми.
Стискам палци нещата да протекат гладко и след 8 месеца да се похвалиш с най-красивото бебе!
Здравейте момичета, док каза че с ембриончето всичко е наред -на мястото си е и расте, да си пия хапчетата редовно и много да лежа.Естествено на този етап от бременността с най -голямо значение е ендокринолога -надявам се да избере най -правилното лечение за мен .И благодаря Ви за пожеланията ,дай боже по нова година да гушкам детето си
mari_pet,честито!Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност!
Незнам дали ще ти е от полза информацията,но аз пих парлодел до 36 г.с.по половинка на ден.


Да, знам че трябва да го пия.Утре съм на  лекар-в момента ое си пия 2х1 , а пролактина ми е 403 при реф стойности до 565.Надявам се поне аденома да не създава проблеми
*
МАри, доц Орбецова е добър иzбор. Прави каквото ти каzва. АЗ съм с аденом, Ще пиеШ парлодел до към края на бременността. Стискам палци всичко да е наред.