0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #60 -: Октомври 04, 2008, 13:23:01 pm »
И аз бях вчера и пусках хормони - каза, че са перфектни за започване на стимулация /т.е. умряла работа са отвсякъде - LH - 0,00 8O/. И днес пак трябва да ходя, за да определи схема - каза, че няма значение кой ден от цикъла съм :?
И съм съвсем объркана вече.
Патладжанке, какво стана днес, ходи ли? Какво ти каза док!
От цялото си сърце ти пожелавам успешна процедура и здраво хубаво бебче или бебчета!  :)
*

    Aubergine

Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #61 -: Октомври 04, 2008, 16:39:53 pm »
Привет,
благодаря за вниманието :)  Започнах стимулация, днес ми беше първата инжекция Менопур.
Май трябва да се запиша в съседната тема.
*

    Filadelfia

  • **
  • 122
  • ...бих продавал познайте какво?Надежда за всички!
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #62 -: Октомври 04, 2008, 17:08:43 pm »
Патладжанче, значи не съм единствената с изследвания по никое време на цикъла  :lol:По какъв протокол ще ти протече стимулацията?Къде ще правиш инвитрото?

*

    Aubergine

Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #63 -: Октомври 04, 2008, 17:48:46 pm »
Ами не са точно по никое - вчера като пуснах хормоните ми беше 3-ти ден, но цикълът ми е предизвикан с естрофем и дуфастон. :) При мен няма значение кога се започва стимулацията, защото хипофизата ми си е подтисната и без лекарства :?
Оф, как звучи, дано ме разбра.
Ходя при д-р Стаменов.
*

    Filadelfia

  • **
  • 122
  • ...бих продавал познайте какво?Надежда за всички!
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #64 -: Октомври 04, 2008, 19:03:57 pm »
Схванах, нали съм си умничко :oops:.При мен докторът реши, че ще правим изследванията без да го предизвикваме, така че при мен цикълът ми наистина е по никое време.Пожелавам ти успешна процедурата и на финала едно хубаво и здраво :bori_001:

*

    Aubergine

Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #65 -: Октомври 04, 2008, 19:16:30 pm »
Двойно да ти се връща, Filadelfia  :)
Щом така е решил докторът ти - ще го слушаш. Аз си мислех, че съм наясно с процедурите, уж много чета - но винаги има неща, които не можеш да предвидиш. :?
Четох, че ще правиш цветна снимка, решила ли си къде?
*
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #66 -: Октомври 04, 2008, 20:33:27 pm »
записвам се да следя темата :D
*

    Filadelfia

  • **
  • 122
  • ...бих продавал познайте какво?Надежда за всички!
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #67 -: Октомври 05, 2008, 09:08:45 am »
  Патладжанче, цветна снимка ще правя във Варна при д-р Александров.В понеделник пускам хормоните, в петък - цветната снимка.Много ми се щеше да ми дойде до тогава, но няма изгледи :(За всеки случай ще пусна ЧХГ, но съм сигурна, че бременност няма- с една тръба, която хидротубации показаха, че пропуска под напрежение, трудна работа.И след това се надявам да започваме със стимулациите. :)

*

    Aubergine

Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #68 -: Октомври 05, 2008, 16:22:12 pm »
Filadelfia , ше стискам палци за всичко,  но конкретно преди  петък да ми напомниш :D
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #69 -: Октомври 05, 2008, 20:51:11 pm »
Здравейте момичета!
Не знам дали изобщо пиша където трябва, но все пак искам да ви попитам няколко неща. На 29 год. съм и до сега съм минала през четири инсеминации. Правени са ми хормонални изследвания и другите необходими за инсета.
Лекарят ми казва, че няма проблем нито при мен, нито при мъжа ми.
Мисля да отида скоро на нова консултация, за да се предприемат по-сериозни мерки, та въпросът ми е обикновено какви изследвания се правят преди ин-витро? И дали не ми е рано за него?
Познати ми казват, че лапароскопията е най-добрият начин да се провери състоянието на детеродните органи, но не съм сигурна, че АЗ трябва да си поискам тази операция...
Благодаря ви предварително.
*
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #70 -: Октомври 06, 2008, 00:06:41 am »
Кои са другите необходими за инсета? Цветна снимка ли, защото тя е задължителна преди това,
ина4е щом няма проблеми и при двамата, пробвайте да изследвате генети4ни и имунологи4ни преди да минете към ин-витрото + хламидии и микоплазми ако не са правени, примерно. Успех
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #71 -: Октомври 06, 2008, 11:37:01 am »
gallardo, съжалявам за обстоятелствта!
Казваш че си със запушени тръби, а правени ли ти е скорошна снимка или лапароскопия за да се види състоянието им?
[/quote]

Здравей, evro. с две лапароскопии сьм даже. при пьрвата установиха толкова много страствания, че  е наложи да ме отворят втори пьт, За да успеят да отстранят всички страствания, (които стават За отстраняване раЗбира се) 8O това беШе преди 4 години. аЗ по тоЗи на4ин раЗбрах че сьм кандидатка За инвитро, преди това не бях правила опити да Забременявам.

но може би това не е единствената причина За неЗабременяването. както някой мьдро беШе ЗабеляЗал тук - причината най-често е повече от една :?
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #72 -: Октомври 06, 2008, 12:45:10 pm »

Здравей, evro. с две лапароскопии сьм даже. при пьрвата установиха толкова много страствания, че  е наложи да ме отворят втори пьт, За да успеят да отстранят всички страствания, (които стават За отстраняване раЗбира се) 8O това беШе преди 4 години. аЗ по тоЗи на4ин раЗбрах че сьм кандидатка За инвитро, преди това не бях правила опити да Забременявам.

Gallardo
При мен също има много сраствания, вследствие на една коремна операция. Имам две лапароскопии за отстраняване на срастванията, при една беше правен опит да се отпуши и тръбата.

Но след всичко това се оказа, че имам хидросалпингс на тръбата и се подложих на още една лапарсокопия, при която ми махнаха тръбите – има много писано във форума, че инвитро с хидросалпингс е обречено на неуспех.
Затова според мен, както ти е писала и Evro трябва да си направиш една цветна снимка, за да се види състоянието на тръбите.
За съжаление когато веднъж нещо е рязано по тях или са правени опити да се отпушват, после е твърде вероятно да изскочи такъв проблем.
Дано все пак при теба да са ок. Успех!
*

    Filadelfia

  • **
  • 122
  • ...бих продавал познайте какво?Надежда за всички!
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #73 -: Октомври 07, 2008, 14:32:46 pm »
Здравейте момичета!
Не знам дали изобщо пиша където трябва, но все пак искам да ви попитам няколко неща. На 29 год. съм и до сега съм минала през четири инсеминации. Правени са ми хормонални изследвания и другите необходими за инсета.
Лекарят ми казва, че няма проблем нито при мен, нито при мъжа ми.
Мисля да отида скоро на нова консултация, за да се предприемат по-сериозни мерки, та въпросът ми е обикновено какви изследвания се правят преди ин-витро? И дали не ми е рано за него?
Познати ми казват, че лапароскопията е най-добрият начин да се провери състоянието на детеродните органи, но не съм сигурна, че АЗ трябва да си поискам тази операция...
Благодаря ви предварително.
Baby80, а правен ли ти е тест за проходимост на тръбите-цветна снимка или хидротубация?Лапароскопията наистина ще даде ясна представа за състоянието на детеродните ти органи.Добрият специалист сам ще ти предложи да я направите.Тя също е част от изследванията преди инвитро.Успех ти желая!