0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #940 -: Август 13, 2008, 15:13:07 pm »
Докторе, доколко е важно спазването на дадено процентното съдържание на отделнте съставки в домашно приготвената бебешка храна? В готовите пюрета съдържанието на месо например е 8-10%. Нужно ли е точно претегляне и калкулиране и вкъщи? Благодаря Ви!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #941 -: Август 13, 2008, 18:27:36 pm »
Здравейте отново д-р Birdie
моята дъщеричка е на 10 дена....,все още сме с жълтеница,кърмим се,започнахме и колики.
много често повърща храната,често не може да се оригва,опитваме се да й даваме глюкоза заради жълтеница,но нежелае да я приема.
при изписването ни препоръчаха да минем на режим на хранене на поискване9заради ниското тегло на детенцето....2540г.....и така бяхме до 7 ден когато цял ден всичко повърщаше на фонтани
от 8 ден минахме на режим на 2 ч и 30 мин ,повърщането понамаля.....но все пак го има.....и коликите се усилиха много.....и от днес сме на еспумисан преди всяко хранене по 20 капки.
въпроса ми е до колко е нормално това повърщане?как да облекчим състоянието на детенцето ,.....по принцип ни казаха че е нормално да суче 20 мин......при нас обаче реално суче около 10 мин защото постоянно заспива....достатъчно ли е като време?малко объркано го написах за което се извинявам,.......Благодаря Ви!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #942 -: Август 13, 2008, 21:18:30 pm »
Докторе, много ми хареса обяснението ви за сокчетата и захранването. Моля ако е възможно да напишете едно такова подробно обяснение и за водата (подсладена и неподсладена) за да мога да се обосновавам по-добре пред всички недоумяващи как в тези жеги не давам вода на "горкото" дете. И от кога трябва да се започне все пак с даването на вода. Предварително ви благодаря.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #943 -: Август 14, 2008, 00:47:08 am »
Здравейте отново д-р Birdie
моята дъщеричка е на 10 дена....,все още сме с жълтеница,кърмим се,започнахме и колики.
много често повърща храната,често не може да се оригва,опитваме се да й даваме глюкоза заради жълтеница,но нежелае да я приема.
при изписването ни препоръчаха да минем на режим на хранене на поискване9заради ниското тегло на детенцето....2540г.....и така бяхме до 7 ден когато цял ден всичко повърщаше на фонтани
от 8 ден минахме на режим на 2 ч и 30 мин ,повърщането понамаля.....но все пак го има.....и коликите се усилиха много.....и от днес сме на еспумисан преди всяко хранене по 20 капки.
въпроса ми е до колко е нормално това повърщане?как да облекчим състоянието на детенцето ,.....по принцип ни казаха че е нормално да суче 20 мин......при нас обаче реално суче около 10 мин защото постоянно заспива....достатъчно ли е като време?малко объркано го написах за което се извинявам,.......Благодаря Ви!
Изваждайте 10-20 мл преди всяко кърмене. След това поставете на гърдата. Това ще намали коликите.
Не давайте глюкоза-с нищо не помага.
Уточнете от къде е жълтеницата.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #944 -: Август 14, 2008, 16:58:58 pm »
Здравейте отново д-р Birdie
моята дъщеричка е на 10 дена....,все още сме с жълтеница,кърмим се,започнахме и колики.
много често повърща храната,често не може да се оригва,опитваме се да й даваме глюкоза заради жълтеница,но нежелае да я приема.
при изписването ни препоръчаха да минем на режим на хранене на поискване9заради ниското тегло на детенцето....2540г.....и така бяхме до 7 ден когато цял ден всичко повърщаше на фонтани
от 8 ден минахме на режим на 2 ч и 30 мин ,повърщането понамаля.....но все пак го има.....и коликите се усилиха много.....и от днес сме на еспумисан преди всяко хранене по 20 капки.
въпроса ми е до колко е нормално това повърщане?как да облекчим състоянието на детенцето ,.....по принцип ни казаха че е нормално да суче 20 мин......при нас обаче реално суче около 10 мин защото постоянно заспива....достатъчно ли е като време?малко объркано го написах за което се извинявам,.......Благодаря Ви!
Изваждайте 10-20 мл преди всяко кърмене. След това поставете на гърдата. Това ще намали коликите.
Не давайте глюкоза-с нищо не помага.
Уточнете от къде е жълтеницата.
д-р Birdie ,много ви благодаря за отговора. :DВече 3 дена изваждам по 10-20 мл преди всяко кърмене,с глюкоза спираме ,тя така или иначе освен кърма не иска друго.........
иначе жълтеница си я носим още от родилното....на 3 ден започна
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #945 -: Август 14, 2008, 17:36:12 pm »
Здравейте докторе,

при нас нещата като че ли се постабилизираха. Дотолкова че вече 2 дни бебо няма изхождане. Тази седмица от понеделник му давам моркови и въвеждам и картоф. Дали да не дам ябълка утре? Или ябълкова каша?

По принцип колко дни може да няма изхождане бебок който се захранва без да се притесняваме?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #946 -: Август 14, 2008, 17:48:22 pm »
До 4-5 дена. При добро общо състояние. ;)
Почнете с ябълка следобяд-пюре! не "сокчета".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #947 -: Август 14, 2008, 17:49:38 pm »
Докторе, доколко е важно спазването на дадено процентното съдържание на отделнте съставки в домашно приготвената бебешка храна? В готовите пюрета съдържанието на месо например е 8-10%. Нужно ли е точно претегляне и калкулиране и вкъщи? Благодаря Ви!
Не разбирам въпроса Ви. Няма изискване за % съдържание на месо.
За грамаж обикновено говорим и за калоричност на порцията.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #948 -: Август 14, 2008, 17:53:52 pm »
Здравейте д-р Бърди, искам да ви запитам на какво може да се дължът завишени лимфоцити. Личната ни педиатърка ме увещава, че няма проблеми, но искам и вашето мнение. Кръвните изследвания са следните (след повтаряне) :
хемоглобин- 121
еритроцити- 4,21
хематокрит- 0,36
левкоцити- 9,8 (като на първото изследване бяха 12)
гранулоцити- 20,7
Ly (не знам как се чете цялото :oops:)- 73,8
лимфоцити- 5,5
диференциално броене:
MCV-86
MCH-287 (не мога да разгранича дали има запетайка след 8-ца)
MCHC-330
TNV (или TNR не мога да разчета добре) 380 на степен мисля 4
И ако има проблем в изследванията на какво може да дадът отражение, и на какво се дължът? Как да процедирам? Благодаря за отделеното време предварително. Поздрави Надежда.
За съжаление изследвания не мога да коментирам по редица обективни причини.
Простете... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #949 -: Август 14, 2008, 22:14:30 pm »
Здравейте отново д-р Birdie,
Днес през деня малката беше добре-не е повръщала и спеше спокойно след хренене.Но от следобяд забелязах че акото започна да става като на разтройство и вечерта повърна 3 пъти един след друг 1 час след хранене и разтройството продължава.
Моля за съвет. Благодаря предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #950 -: Август 14, 2008, 23:55:16 pm »
Изключително кърмените деца имат редки изхождания,които попиват в памперса.
Това не е диария.

Може би е хапнала по-лакомо, с повече въздух погълнат.
И затова повръщането.
Но все пак не мога да кажа от разстояние... .

Радвам се за напредъка.
Спрете всички водички,лекарства "за колики".
« Последна редакция: Август 14, 2008, 23:56:58 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #951 -: Август 15, 2008, 21:17:27 pm »
Здравейте доктор Бърди. Знам, че не преглеждате по интернет, но чух две противоречиви мнения на двама доктори днес. Предстои ни пътуване и почивка от понеделник /на Мала Църква в планината/ и ми се ще да се застраховам срещу евентуални изненади.
За какво иде реч: Днес контролен преглед. Гърлото е леко зачервено /леко зачервени дъги/, лека хрема - прозрачен носен секрет. Изписан Дактарин. На въпросът ми, защо се изписва, тъй като е препарат за гъбички, отговорът беше, че в такива случаи помагал, защото не сме били за друго лечение в момента. Плюс чай от лайка.
Звъннах на предишната педиатърка /заминава утре на почивка и не може да бъде осъществен преглед/ - отрече Дактарина, нямало смисъл от него. Предписа имунобейби и осцилококцинум.

Малка подробност: аз съм с гъбична  кожна инфекция и възпалени потни жлези по ръцете и краката. Мия си ръцете при всяко пипане на бебето, но все пак го обслужвам - правя ядене, храня, давам вода, мия шишета. Лекувам се с Лоринден С.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #952 -: Август 15, 2008, 23:21:04 pm »
Дактарин се дава за гъбичкови инфекции.
Ако няма такива-не се дава.

"...имунобейби и осцилококцинум".
->Дайте тези пари за нещо по-полезно. По избор :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #953 -: Август 16, 2008, 07:50:53 am »
Здравейте, докторе, аз имам принципен въпрос. Няколко пъти бебето кашля - при преглед се установява, че дробчетата са чисти, гърлото зачервено и кашлицата най-вероятно е от секрети, които се стичат в гърлото, без да има изтичане на секрет от носа (в следствие на очна инфекция, която минава в гърлото). Педиатърката ни изписва капки и след 3-4 дена проблемът минава. Два пъти ми се наложи да посетя други педиатри (различни), които при сходен проблем освен капки или кремче за нос изписаха и сироп за кашлица. Интересува ме, дали е правилно да се дава и сироп за кашлица, когато кашлицата не е от дробовете? Благодаря.

« Последна редакция: Август 16, 2008, 08:59:21 am от Фоксче »
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #954 -: Август 16, 2008, 08:32:18 am »
Дактарин се дава за гъбичкови инфекции.
Ако няма такива-не се дава.

"...имунобейби и осцилококцинум".
->Дайте тези пари за нещо по-полезно. По избор :)
Ами за сега мисля да давам чай от лайка /умерено/. Вместо имунобейби предпочитам витамин Ц.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #955 -: Август 16, 2008, 10:17:23 am »
Здравейте, докторе, аз имам принципен въпрос. Няколко пъти бебето кашля - при преглед се установява, че дробчетата са чисти, гърлото зачервено и кашлицата най-вероятно е от секрети, които се стичат в гърлото, без да има изтичане на секрет от носа (в следствие на очна инфекция, която минава в гърлото). Педиатърката ни изписва капки и след 3-4 дена проблемът минава. Два пъти ми се наложи да посетя други педиатри (различни), които при сходен проблем освен капки или кремче за нос изписаха и сироп за кашлица. Интересува ме, дали е правилно да се дава и сироп за кашлица, когато кашлицата не е от дробовете? Благодаря.


Интересен въпрос.
Зависи от това,доколко проблемите се разрешават с едно лекарство.
По принцип при деца се стремим да избягваме противо-кашличните средства. Тоест, сиропи,подтискаши кашлицата-Синекод,и подобни,например.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #956 -: Август 16, 2008, 13:12:19 pm »
Здравейте докторе,

бебко се изходи след 2 дневна пауза бес да давам нещо допълнително. От 2-3 дни обаче има обрив по коремчето и малко по гръбчето и хрема. Мислех си дали не е от топлото, но когато друг път се е случвало на сутринта обрива винаги е изчезвал. Притеснена се обадих на хомеопатката която ни даде ТУЯ на 4ти август и тя каза че това че има обрив и хрема е супер и е очаквана реакция.

Не зная как би могло да е супер...

Вие какво мислите. естествено зная Вашето мнение за хомепатията.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #957 -: Август 16, 2008, 21:12:43 pm »
Снимки?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #958 -: Август 16, 2008, 21:51:33 pm »
Здравейте отново д-р Birdie,
Днес през деня малката беше добре-не е повръщала и спеше спокойно след хренене.Но от следобяд забелязах че акото започна да става като на разтройство и вечерта повърна 3 пъти един след друг 1 час след хранене и разтройството продължава.
Моля за съвет. Благодаря предварително!
Изключително кърмените деца имат редки изхождания,които попиват в памперса.
Това не е диария.

Може би е хапнала по-лакомо, с повече въздух погълнат.
И затова повръщането.
Но все пак не мога да кажа от разстояние... .

Радвам се за напредъка.
Спрете всички водички,лекарства "за колики".
Благодаря за отговора :)
За жалост коликите продължават и еспумизан не върши никаква работа........какво ви е мнението  за Симплекс?
Докторе имам още един въпрос ......какви плодове,зеленчуци мога да приемам и какви да избягвам докато кърмя?
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #959 -: Август 17, 2008, 19:28:24 pm »
Досетих се. Благодаря все пак.