0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Заповядайте в новата тема  :D
Докторе, добре дошъл отново сред нас, надяваме се че сте въсзтановен напълно и ви пожелаваме повече да не преживявате подобни неща.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #1 -: Април 25, 2008, 09:16:22 am »
Добре дошъл, докторе!
Радвам се, че сте добре и отново сте сред нас :)
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #2 -: Април 25, 2008, 10:27:04 am »
Храним се само с АМ.Сега е на Аптамил АР,а преди това беше на Аптамил1.
Има ли вероятност потенето да е от млякото?
От две седмици сме на Аптамил АР/анти рефлукс/.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #3 -: Април 25, 2008, 11:20:21 am »
Храним се само с АМ.Сега е на Аптамил АР,а преди това беше на Аптамил1.
Има ли вероятност потенето да е от млякото?
От две седмици сме на Аптамил АР/анти рефлукс/.
Млякото е обогатено с Вит Д, и ако детето сумарно дневно изпива повече от 500мл,  повече Вит Д не е нужен. Нито за рахит може да става въпрос.
Една от причините за повишено изпотяване може да е злоупотребата с Вит Д. Така че->> не е нужен в случая.

Иначе е нормално явление в тази възраст,макар че има редица неща,които също влизат в съображение.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #4 -: Април 25, 2008, 14:36:37 pm »
Здравейте Д-р Бьрди!
Радвам се ,че сте преодолели проблемите и  отново сте до нас :D
А сега да си кажа притеснението  :(
В понеделник (21.04.) биха на дьщеря ми (7 мес. и 20 дни) третия пентаксим.
Педиатьрката и направи стандартния преглед преди това и нямаше нищо смущаващо,чисто гьрло и дишане.Днес при преглед на ехограф на бьбреците се установи удебеляване на стената на пик. мехур 7,5мм и евентуална уроинфекция.Крьвната и картина показа висока утайка -25мм и WBC-9 ,RBC-4 ,HGB-112 ,HCT-0.338 ,MCV-82,4  , MCH-27 , MCHC-331 ,LIM-0,682 , LIM#-6,1
Ехографа и го правихме ,тьй като преди две седмици имаше течение (бяло и гьсто като каша) и в урината и имаше еритроцити.Тогава предположението беше ,че течението е гьбична инфекция в следствие на приеман скоро антибиотик.Мазах я с клотримазол и правих всяка вечер измиване с вода+тантум роза(benzydamine)
Притеснявам се може ли да има проблем от това ,че и е бита ваксина при инфекция в организма и какьв евентуално?


Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #5 -: Април 25, 2008, 15:44:28 pm »
Здравейте, Д-р Бърди! Радвам се, че сте сред нас, което означава, че вече сте ок. Аз обаче имам въпроси и проблеми с малката за които съм сигурна, че ще ми помогнете да реша. Малката я мъчи една хрема вече 2 месеца. МБ секрет показа наличие на Стафилукокос пнемония. Лекувахме я първия път с Клацид + Цилоксан в нослето и след контролната МБ се оказа, че пак бактерията си я има масово. Поради това, че гърдите бяха чисти и не кашляше я оставиха само на Бактробан, но след няколко дни се влоши и пихме втори АБ- Далацин С + Макситрол в нослето.Днес е втория и ден без АБ, започна да кашля залипващо /задавящо/ от време на време, чува се как преглъща и започва да кашля.  Според мен и се стичат сополи в гърлото и това и създава проблеми. Навън теч няма, но дъха и пак е променен. Ще ми се да ми кажете какво препоръчвате за заден ринит и сиропче за да не слезе инфекцията надолу. МБ секрета няма да стане до 30/04 заради предстоящите празници, но аз съм сигурна, че пак си я имаме тази гадинка. Ще чакам отговора ви с нетърпение.
Пожелавам ви весело изкарване на празниците.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #6 -: Април 25, 2008, 17:00:41 pm »
Здравейте, д-р Birdie!
Много се радвам, че отново сте тук.
Имам едно въпросче към вас. При първото посещение, след изписването ни от болницата, педиатърката каза, че е нормално млечните жлези на бебка да са подути и каза да не ги разтриваме... Бях забравила за това, но вчера след къпане, като я мазах с олоиото пак напипах малки топченца /по-малки от грах/. Тя е вече почти на 3 месеца.
Има ли повод за безпокойство?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #7 -: Април 25, 2008, 17:39:17 pm »
Здравейте Д-р Бьрди!
Радвам се ,че сте преодолели проблемите и  отново сте до нас :D
А сега да си кажа притеснението  :(
В понеделник (21.04.) биха на дьщеря ми (7 мес. и 20 дни) третия пентаксим.
Педиатьрката и направи стандартния преглед преди това и нямаше нищо смущаващо,чисто гьрло и дишане.Днес при преглед на ехограф на бьбреците се установи удебеляване на стената на пик. мехур 7,5мм и евентуална уроинфекция.Крьвната и картина показа висока утайка -25мм и WBC-9 ,RBC-4 ,HGB-112 ,HCT-0.338 ,MCV-82,4  , MCH-27 , MCHC-331 ,LIM-0,682 , LIM#-6,1
Ехографа и го правихме ,тьй като преди две седмици имаше течение (бяло и гьсто като каша) и в урината и имаше еритроцити.Тогава предположението беше ,че течението е гьбична инфекция в следствие на приеман скоро антибиотик.Мазах я с клотримазол и правих всяка вечер измиване с вода+тантум роза(benzydamine)
Притеснявам се може ли да има проблем от това ,че и е бита ваксина при инфекция в организма и какьв евентуално?

Няма никакъв проблем.
Просто не са познали уроинфекцията. И останалото с промивките и т.н. са пълни глупости за дете на 7м възраст.Освен това, еритроцити в урината се дължат на нещо, а не на "течение". Да, може да има течение при употреба на АБ, но не и на съвременни и качествени такива (освен Цеклор,може би).
Нужна е посявка на урина и АБ лечение!! След което ще е нужна ретроградна цистео-уретрография.
« Последна редакция: Април 25, 2008, 17:41:19 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #8 -: Април 25, 2008, 17:44:14 pm »
Здравейте, Д-р Бърди! Радвам се, че сте сред нас, което означава, че вече сте ок. Аз обаче имам въпроси и проблеми с малката за които съм сигурна, че ще ми помогнете да реша. Малката я мъчи една хрема вече 2 месеца. МБ секрет показа наличие на Стафилукокос пнемония. Лекувахме я първия път с Клацид + Цилоксан в нослето и след контролната МБ се оказа, че пак бактерията си я има масово. Поради това, че гърдите бяха чисти и не кашляше я оставиха само на Бактробан, но след няколко дни се влоши и пихме втори АБ- Далацин С + Макситрол в нослето.Днес е втория и ден без АБ, започна да кашля залипващо /задавящо/ от време на време, чува се как преглъща и започва да кашля.  Според мен и се стичат сополи в гърлото и това и създава проблеми. Навън теч няма, но дъха и пак е променен. Ще ми се да ми кажете какво препоръчвате за заден ринит и сиропче за да не слезе инфекцията надолу. МБ секрета няма да стане до 30/04 заради предстоящите празници, но аз съм сигурна, че пак си я имаме тази гадинка. Ще чакам отговора ви с нетърпение.
Пожелавам ви весело изкарване на празниците.

Стрептококус пневмоние? може би?
Ами не се лекува това нито с Клацид, нито с Далацин.
А с Аугментин, или цефалоспорини, или по резултати от посявката.
Дайте подходящият АБ, и ще имате резултат.
Това е инфекция в носоглътката... няма "ринити" и подобни неща... задни,предни и т.н. .
Дали има И белодробна инфекция е друг въпрос.
« Последна редакция: Април 25, 2008, 17:47:32 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #9 -: Април 25, 2008, 17:46:28 pm »
Здравейте, д-р Birdie!
Много се радвам, че отново сте тук.
Имам едно въпросче към вас. При първото посещение, след изписването ни от болницата, педиатърката каза, че е нормално млечните жлези на бебка да са подути и каза да не ги разтриваме... Бях забравила за това, но вчера след къпане, като я мазах с олоиото пак напипах малки топченца /по-малки от грах/. Тя е вече почти на 3 месеца.
Има ли повод за безпокойство?

Обикновено не-но не съм видял детето.

НЕ СЕ МАЖЕ с олио!!!!!!!!
С нищо не се маже!!!!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #10 -: Април 25, 2008, 17:58:37 pm »

Стрептококус пневмоние? може би?
Ами не се лекува това нито с Клацид, нито с Далацин.
А с Аугментин, или цефалоспорини, или по резултати от посявката.
Дайте подходящият АБ, и ще имате резултат.
Това е инфекция в носоглътката... няма "ринити" и подобни неща... задни,предни и т.н. .
Дали има И белодробна инфекция е друг въпрос.

Да, бактерията е Стрептококус пневмоние. Към Аугментин от посявката резултата беше I. Чувствителна се оказа на Еритромицин /др. макролиди/, Клиндамицин, Цефепим, Имипенем,Цефотаксим и от МБ лаб. са изследвали Панцеф. Бяха написали до докторара,които ще разчита антибиограмата, че залагат най-много на Панцефа. Но Панцеф не ни изписаха, че бил много силен и ако я тръшнело нещо по-сериозно нямало после с какво да я лекуват. Не, че сега е здрава. Значи ли, че според вас още един прием на АБ е наложителен?
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #11 -: Април 25, 2008, 18:46:21 pm »
Здравейте д-р Бърди!
Много ви моля за вашето компетентно мнение. Става въпрос за Алекс-днес след като се събуди(преди час и половина) установих че има температура. Измерих в ануса с дигитален 38,9. Преди това целия ден беше ок. Сега е сънлив и очичките му са плувнали. Имам в къщи свещички ben-u-ron, мога ли да му сложа 1, или да изчакам? Възможно ли е да е някаква реакция от инжекцията която сложихме- Преванар преди 2дни(3та доза)?
Благодаря ви!
« Последна редакция: Април 25, 2008, 18:48:55 pm от mecheto »
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #12 -: Април 25, 2008, 19:49:38 pm »
Д-р Бьрди много благодаря за отговора ,поне малко ме успокои,макар ,че и уроинфекцията не е приятно нещо.
Днес пуснах обикновенна урина и урокултура.Резултатите от об.урина е:всичко е отрицателно и в норма и седимент-пл.еп.клетки Според вас това добре ли е?
Много моля и за разясняване на препорьчаното от вас изследване -ретроградна цистео-уретрография.Това на ехограф ли се прави и от какьв специалист.?
И още нещо ,трябва ли докато чакам резултатите от посявката да предприема някакви мерки?
Сега се сещам и ,че докторката спомена за лека задрьжка на урина в ляво,това в резултат на инфекцията ли е?
Благодаря !!!!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #13 -: Април 25, 2008, 20:18:26 pm »
@falinar
Коментарите за "Панцеф" не са коректни. Подходящ е. Точно обратното е-"Далацин" е стратегически и МНОГО рядко ползван АБ в общата практика.
Освен да чакате резултата от посявката и да следите детето друго "на сляпо" едва ли може да се предприеме. И да повикате да видят детето по спешност,ако се налага.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #14 -: Април 25, 2008, 20:18:51 pm »
здравейте д-р Бърди. надявам се, че сте възстановен напълно и се радвам, че отново сте на линия :)

Емо е на 3 месеца и половина и още има рефлукс - повръща почти след всяко хранене, понякога при самото оригване се излива доста, понякога след ориването плюе по малко, понякога е малко след хранене, понякога преди следващото хранене. освен това има малко слуз в акото. ходихме на гастроентеролог, каза, че е възможно да има АБКМ, защото има и лек себореен дерматит, и кожата на крачетата му е доста суха на места. препоръча ми да спра всякакви продукти от краве мляко плюс всякакви други възможни алергени (ядки, шоколад, кафе, телешко). изписа му и прахчета мотилиум, 0.5 мг., пет пъти на ден преди хранене. въпросът ми е дали да не изчакам малко с прахчетата? да видя дали няма да има подобрение от моята диета? или да започвам да му ги давам.
да добавя само, че притеснението ми за повръщането се засили, когато ходихме на консултация преди 10 дни и се оказа, че за месец е наддал 400 грама. обаче сега за тези 10 дни е качил 200 грама, което си е добре.

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #15 -: Април 25, 2008, 20:20:28 pm »
Да, много добре ви разбрах. Благодаря ви за отзивчивостта. Спокойна нощ.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #16 -: Април 25, 2008, 20:23:24 pm »
Д-р Бьрди много благодаря за отговора ,поне малко ме успокои,макар ,че и уроинфекцията не е приятно нещо.
Днес пуснах обикновенна урина и урокултура.Резултатите от об.урина е:всичко е отрицателно и в норма и седимент-пл.еп.клетки Според вас това добре ли е?
Много моля и за разясняване на препорьчаното от вас изследване -ретроградна цистео-уретрография.Това на ехограф ли се прави и от какьв специалист.?
И още нещо ,трябва ли докато чакам резултатите от посявката да предприема някакви мерки?
Сега се сещам и ,че докторката спомена за лека задрьжка на урина в ляво,това в резултат на инфекцията ли е?
Благодаря !!!!
Резултатите от изследването може да отразяват преминала инфекция... но е нужно огромно внимание.
Изследването се прави с катетеризация на пикочния мехур.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #17 -: Април 25, 2008, 20:24:37 pm »
Здравейте д-р Бърди!
Много ви моля за вашето компетентно мнение. Става въпрос за Алекс-днес след като се събуди(преди час и половина) установих че има температура. Измерих в ануса с дигитален 38,9. Преди това целия ден беше ок. Сега е сънлив и очичките му са плувнали. Имам в къщи свещички ben-u-ron, мога ли да му сложа 1, или да изчакам? Възможно ли е да е някаква реакция от инжекцията която сложихме- Преванар преди 2дни(3та доза)?
Благодаря ви!
Хм... има температура. От какво е не мога да кажа.
Обсъдете с педиатъра... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #18 -: Април 25, 2008, 20:26:44 pm »
здравейте д-р Бърди. надявам се, че сте възстановен напълно и се радвам, че отново сте на линия :)

Емо е на 3 месеца и половина и още има рефлукс - повръща почти след всяко хранене, понякога при самото оригване се излива доста, понякога след ориването плюе по малко, понякога е малко след хранене, понякога преди следващото хранене. освен това има малко слуз в акото. ходихме на гастроентеролог, каза, че е възможно да има АБКМ, защото има и лек себореен дерматит, и кожата на крачетата му е доста суха на места. препоръча ми да спра всякакви продукти от краве мляко плюс всякакви други възможни алергени (ядки, шоколад, кафе, телешко). изписа му и прахчета мотилиум, 0.5 мг., пет пъти на ден преди хранене. въпросът ми е дали да не изчакам малко с прахчетата? да видя дали няма да има подобрение от моята диета? или да започвам да му ги давам.
да добавя само, че притеснението ми за повръщането се засили, когато ходихме на консултация преди 10 дни и се оказа, че за месец е наддал 400 грама. обаче сега за тези 10 дни е качил 200 грама, което си е добре.

С какво мляко храните детето? обикновено, или антирефлуксно?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #19 -: Април 25, 2008, 20:28:00 pm »
Да, много добре ви разбрах. Благодаря ви за отзивчивостта. Спокойна нощ.
Направете обезателно "Превенар" и на двете си деца!!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.