0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Kude da rodia?
« -: Януари 26, 2006, 16:38:03 pm »
Zdraveite, imam edin vupros - kude da rodia. Doktora prikogoto hodia ima chasten kabinet, no e kum Sheinovo. Popita me dali shte rajdam tam, nooshte ne sum otgovorila na tozi vupros. Edna prijatelka rodi v tazi bolnica i s bebeto vache godina se borjat sus stafilokokova infekcia. Ne iskam da riskuvam, no ne sum i paranoichka, tursia oshte mnenia po vuprosa. Daite suvet. Blagodaria.javascript:emoticon(':roll:')
Rolling Eyes

Пиши на кирилица!
*
Kude da rodia?
« Отговор #1 -: Януари 26, 2006, 16:57:51 pm »
Деси 26, много се радвам за теб и ти пожелавам да избереш най-правилното място за раждане, но тук в този форум почти никой не е раждал и едва ли някой ще ти препоръча точното място. По-добре попитай в съседния форум БГ Мама - бъдещите майки. Там ще получиш повече информация по твоя въпрос.
От мен - успешно раждане  :D
*

    Anonymous

Kude da rodia?
« Отговор #2 -: Януари 26, 2006, 17:01:19 pm »
Мерси, ще пробвам там
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Kude da rodia?
« Отговор #3 -: Януари 26, 2006, 17:06:31 pm »
Цитат на: Desi26
Edna prijatelka rodi v tazi bolnica i s bebeto vache godina se borjat sus stafilokokova infekcia. Ne iskam da riskuvam, no ne sum i paranoichka, tursia oshte mnenia po vuprosa.


Здравей Деси26 този бум на стафилококова инфекция в Шейново не е от скоро. Много майки изреваха през изминалата година, а и самите лекари си я знаят че я има (и въпреки всичко мерки не се вземат) Както и стафилококите не са за подценяване. Още повече че това е вътреболнична инфекция която е страшно упорита при лечение. Но дори и да отидеш в друга болница не е гаранция, че там няма да попаднеш на вътреболнична инфекция.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Kude da rodia?
« Отговор #4 -: Януари 26, 2006, 19:23:51 pm »
Аз имам приятелки, които родиха в майчин дом. Казват, че условията не са хубави, но пък специалистите са много добри.
За бившата Тина Киркова също съм чувала добри отзиви.
Виж и в сайта на 9 месеца. Но според мен е най-важно да имаш доверие в лекарите.
Kude da rodia?
« Отговор #5 -: Януари 27, 2006, 08:32:38 am »
Аз съм с две ръце за 2-ра градска.
Kude da rodia?
« Отговор #6 -: Януари 27, 2006, 13:38:50 pm »
И моята лекарка е в Шейново и смятам там да раждам, но ще я питам за тази инфекция.
Матей - 1.04.2006 г
Kude da rodia?
« Отговор #7 -: Януари 27, 2006, 14:04:38 pm »
Лошото venus_melena е, че аз попитах доктора и той ми каза, че няма такава инфекция. Шейново била единствената болница с назначен специално лекар, който да следи за вътреболничните инфекции. Не искам да задълбавам много темата, но дали това е вярно или става въпрос за зарибяване и пари? Съвсем се обърках, добре че имам още време да мисля и да събирам мнения по въпроса.
Kude da rodia?
« Отговор #8 -: Януари 27, 2006, 14:44:26 pm »
Ще питам като ходя и ще ти кажа какво ми е казала мойта. Ти за кога си? Термина имам предвид.
Матей - 1.04.2006 г
Kude da rodia?
« Отговор #9 -: Януари 27, 2006, 14:59:16 pm »
Най- голямата тъпотия е, че термина ми е на 25 август, но доктора ме застави да реша във вторник тази седмица, може би иска и той човека да се подсигури. Обаче такава муха ми пусна в главата, че не мога да спра да мисля по този въпрос. Първите изследвания са готови и трябва да отида да ги разчете с взето решение по въпроса КЪДЕ - при него или не. Ако искам само да ми следи бременността - не можело. Другата седмица трябва да му кажа.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Kude da rodia?
« Отговор #10 -: Януари 27, 2006, 15:54:32 pm »
Ето ви препратка към темата за стафилококите в Шейново. Мисля че имаше и подобна тема тук в Зачатие ако искате пуснете на търсачката може да излезе нещо. По въпроса за това че, лекарят ти Деси26 ти е отговирил че Шейново е една от малкото болиници които имат специално лекар който да следи за вътреболнична инфекция малко е преувеличил всяка бълница има такъв човек. А и след тази инфекция доста родилки се дръпнаха от тях така че .....

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=42250.0
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Kude da rodia?
« Отговор #11 -: Януари 27, 2006, 16:00:33 pm »
Кой е този доктор, Деси? Имаш време бол, егати! Кой мисли от сега за това? Ти си още във втори месец! Държиш ли на него?
Матей - 1.04.2006 г
*
Kude da rodia?
« Отговор #12 -: Януари 27, 2006, 16:14:03 pm »
Аз чух за проблема със стафилококите в Шейново от една жена с която лежах преди време  в Тина Киркова. Беше загубила първото си бебе поради лекарска грешка и за раждането на второто беше проучила подробно болниците. Второто й раждане е било в една малка частна болница "Райна Княгиня". Защото, както каза, не искала да рискува. Другото бебе мислеше да го роди в Тина Киркова.
В Шейново са направили доста хубав ремонт  и може би вече не е толкова страшно. Все пак, през 2005 най-много бебета са се родили именно там, доколкото гледах по телевизията.
Според мен, хората се ориентират за раждане най-вече според това, къде имат познати лекари или акушерки.
Kude da rodia?
« Отговор #13 -: Януари 27, 2006, 16:15:59 pm »
Уж съм с връзки при него. Име не искам да казвам, незнам кой ще го прочете. Мъжът ми уреди среща с друг от Тина Киркова. В понеделник ще се срещна и с него. Вярно е - има много време, даже сега съм в болнични - не спирам да повръщам. Реших, че е нормално да се говори за болница от сега, но  май не е. Но все пак не е лошо да чуеш мнението за болниците ни, нали.
А твоят термин кога е?
Kude da rodia?
« Отговор #14 -: Януари 27, 2006, 16:32:14 pm »
Моя е 09.04 и ходя при Богословова там. Ако решиш, ще ти дам координати - тя е завеждащ родилно там. А за името можеш и на бележка да го пишеш. Може да съм го чувала, ако е по-известен.
Матей - 1.04.2006 г
Kude da rodia?
« Отговор #15 -: Януари 27, 2006, 17:09:17 pm »
Ще спре да ми се повръща нали, сега съм като парцал, а и ми се спи много. Сега съм в 10-та седмица - това втори месец ли се води? А за координатите- ще видя какво ще стане в понеделник. Ако не съм доволна ще ти пиша ако можеш да ми дадеш координатите на твоята лекарка. И още нещо: задължително ли е който ти следи бременността да  те изражда или може да са два отделни доктора. Моят не е лош, просто ме пришпори да мисля за раждането и ме изплаши (никога не съм лежала в болница и ме е шубе).
Мерси за разговора, нали съм сама цял ден, направо откачих. Добре че вчера случайно попаднах във форума.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Kude da rodia?
« Отговор #16 -: Януари 27, 2006, 17:29:55 pm »
Деси, ще спре да ти се повръща като минеш във втория триместър.
а тоя доктор нещо никак не ми харесва!
та ти още не си прескочила рисковите първи 12 седмици, той ще те кара да се ангажираш с избор на израждащ лекар! това е пълен шантаж, оставае да ти поиска и капаро, егати!!!
според мен си попаднала на търгаш, а от такива добро не чакай, колкото и да са специалисти иначе...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Kude da rodia?
« Отговор #17 -: Януари 27, 2006, 18:18:58 pm »
Аз затова за името я попитах, а за рисковите 12 седмици мислех да и го спестя, но нейсе. Едва ли има за какво да се тревожи.
За гаденето - при мен премина след 14 седмица. Но е индивидуално - мога да те посъветвам да хапваш тестено, солетите направо са откритие в тази насока - само две-три и така облекчава, че чак е невероятно. Ти ка си с яденето? Имаш ли непоносимост към храни?
Матей - 1.04.2006 г
Kude da rodia?
« Отговор #18 -: Януари 27, 2006, 18:23:09 pm »
и аз да си кажа мнението, макар че родих през 2002г. именно в Шейново. там ми следиха и самата бременност, но на платен прием в женска консултация. значи моето раждане беше с усложнения. започна нормално, но се оказа, че бебето се е заклещило в тесния ми таз и при напъните не излизаше. дежурния екип (д-р Димитров и д-р Дмитриева) реагираха моментално и направиха спешното секцио. анестезиологът - д-р Янев или Янакиев не му помня добре името също беше перфектен при епидуралната упойка. после проблеми не съм имала, нито пък бебето. за стафилококовата инфекция се носят слухове от години, но аз  и бебето си бяхме добре.

за Деси26: ако името на лекаря е д-р Мишел или д-р Младенчев за тях имам впечатления че са предимно печалбари, а втория по-специално е и доста мързелив и некадърен. ако имаш уговорка с някой от тях двамата по-добре откажи. другите според мен са перфектни. и най-вече Димитров и Дмитриева, както  и д-р Богословова (Вени - чудесен избор).

и последно: ако ми даде Господ да забременея с второ дете пак там имам намерение да си следя бременността и именно там да родя. но всеки сам си решава кое е най-добре за него

успех и леко и безпроблемно раждане
@ целува всички във форума и им желае щастие



http://www.bgphoto.net/Arabidopsis/
http://s9.bg.bitefight.org/c.php?uid=69366
Kude da rodia?
« Отговор #19 -: Януари 27, 2006, 19:21:37 pm »
Пожелавам ти го, Ара!
Влизаш ли в чата - вече съм с нет и съм там пак!
Матей - 1.04.2006 г
Kude da rodia?
« Отговор #20 -: Януари 28, 2006, 14:43:09 pm »
Цитат на: venus_melena
Пожелавам ти го, Ара!
Влизаш ли в чата - вече съм с нет и съм там пак!


не Вени, не влизам. заради василена и просташкото й  отношение към мен в чата. и понеже се зарекох да не влизам там, си спазвам принципите.

сори за оф-а към темата :oops:
@ целува всички във форума и им желае щастие



http://www.bgphoto.net/Arabidopsis/
http://s9.bg.bitefight.org/c.php?uid=69366
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Kude da rodia?
« Отговор #21 -: Януари 28, 2006, 14:55:31 pm »
Цитат на: eternity
Цитат на: venus_melena
Пожелавам ти го, Ара!
Влизаш ли в чата - вече съм с нет и съм там пак!


не Вени, не влизам. заради василена и просташкото й  отношение към мен в чата. и понеже се зарекох да не влизам там, си спазвам принципите.

сори за оф-а към темата :oops:


Е, хайде де, не може да е толкова лошо - я се разберете двете и си стиснете ръцете.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Kude da rodia?
« Отговор #22 -: Януари 29, 2006, 12:20:04 pm »
Еternity, аз ако обръщам внимание на всички, с които съм била в конфликт, не трябва изобщо да ползвам нета, бе. :wink:
Я, си влизай. :lol:
Kude da rodia?
« Отговор #23 -: Януари 31, 2006, 17:33:10 pm »
Деси 26 този твой лекар да ме извиняваш не е добър специалист... от опит знам , че докато не влезеш в четвъртия месец не си бременна , може да ти звучи страшно арогантно , но той е по - арогантен от мен за раждане е повече от рано да се мисли, а той те притиска до стената- много непрофесионално... поне да изчака четвъртия , петия месец :wink:
Може да загубиш битката , но важното е да спечелиш войната.