0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

агапурин и повишени НК клетки
« -: Април 22, 2008, 09:34:57 am »
Здравейте, може ли някой да ми каже дали при завишени НК клетки е провеждал лечевие с агапурин и Респистим плюс. от това което изчетох при проблем на повечето момичета са правят вливания на имуновенин или интралипид, а на мен ми изписаха агапурин. Док каза, че имал много добро действие върху НК клетките, но ще радвам ако някой сподели опит. Все пак моите показатели са доста завишени.

От изследванията повечето показатели са в норма с изключение на :

Helper T cells (cd3+cd4+) 27 % - при норма 34 - 59 %

CD16+56+ NK cells 22% - при норма <12%

Серумен IgA 3.38 g/l - референтни граници 0.8 - 2.85g/l

Другите показатели са:

 Т cells (cd3+) 62%

Suppresor/cytotxic T cells ( cd3+cd8+) 30%

B cells(cd19+) 8%

Total NK cells (cd3-cd16+56+) 22%

NKT cells (cd3+cd16+56+) 7%

Автоантитела:

Антинуклеарни антитела 0,37 index

Антифосфолипидни тела - IgG - 5,15 U/ml ; IgM 1,96 U/ml

Назначиха ми терапия с Агапурин 1т сутрин и 2т. вечер от 100mg И Респистим плюс по 1т дневно за един месец.

Много ще съм Ви благодарна ако ми отговорите дали според Вас това лечение ще има ефект. Искрено Ви Благодаря.


Re: агапурин и повишени НК клетки
« Отговор #1 -: Април 22, 2008, 10:06:41 am »
Аз лично не съм ги чувала тези препарати - какво представляват? Класиката в лечението на високи НК клетки е IVIg, какъвто е българският препарат имуновенин. Или евентуално кортикостероиди, които са се използвали по-широко в миналото.
Благодаря ти, Бени!







Re: агапурин и повишени НК клетки
« Отговор #2 -: Април 22, 2008, 10:22:27 am »
от това което ми обясни док и което аз знам, е че агапурина е съдоразширяващо лекарство и се използва, когато е необходимо по добро оросяване на периферните тъкани. Респистим плюс е имуностимулатор. Док каза, че агапурина много добре повлиявал клетките и сега ще ги пия 1 месец и ако няма ефект ще минем на друго лечение. А респистима е защото пък другите клетки са ми били занижени и иска да стимулира малко имуната система. Това е котео ми обясниха. Но аз се съмнявам, че ще има ефект, но  ще ги пия този месец и после ще видим новите резултати. Единствено, че от този агапурин много ми пада кръвното, а аз и без това съм с ниско и съм като парцал.
Re: агапурин и повишени НК клетки
« Отговор #3 -: Април 22, 2008, 11:46:14 am »
Сиса, надявам се лекарят знае по-добре. За кой лекар става въпрос?
Щом трябва да опиташ един месец и после да прецените, мисля че нямаш проблем - не губиш кой знае колко време. Лекарство за съдоразширяване не виждам каква връзка може да има, но все пак не съм лекар и знанията са ми от прочетено тук-там.

Успех! :D
Благодаря ти, Бени!







*
Re: агапурин и повишени НК клетки
« Отговор #4 -: Април 05, 2009, 17:55:47 pm »
Здравейте,
има ли момичета, при които НК клетните са спаднали въз основа на тази терапия и на мен д-р Пенкова ми изписа агапурин и Респистим плюс.
*
Re: агапурин и повишени НК клетки
« Отговор #5 -: Април 05, 2009, 18:00:38 pm »
Здравейте,
има ли момичета, при които НК клетните са спаднали въз основа на тази терапия и на мен д-р Пенкова ми изписа агапурин и Респистим плюс.
Моите спаднаха,точно агапурин и Респистим плюс пих, при мен бяха завишени НК и НКТ клетки.
Re: агапурин и повишени НК клетки
« Отговор #6 -: Април 05, 2009, 18:08:21 pm »
pop4o , колко бяха преди NK и колко са сега след това лечение?
Аз вливам Интралипид и Имуновенин , Омега 3 пия по мое решение , но няма съществено подобрение.
*
Re: агапурин и повишени НК клетки
« Отговор #7 -: Април 05, 2009, 18:12:03 pm »
pop4o , колко бяха преди NK и колко са сега след това лечение?
Аз вливам Интралипид и Имуновенин , Омега 3 пия по мое решение , но няма съществено подобрение.
CD16+56+ NK cells-13%   реф.граници-0-12%
NKT cells (CD3+CD16+56+)-20%   реф.граници-2-10%

след 25 дни по 1 таблетка дневно Respistim plus и Agapurin retard

CD16+56+ NK cells-11%   реф.граници-0-12%
NKT cells (CD3+CD16+56+)-16%   реф.граници-2-10%

Оттогава не съм ги мерила, почнахме стимулация.
Re: агапурин и повишени НК клетки
« Отговор #8 -: Април 05, 2009, 18:18:17 pm »
 Respistim plus и Agapurin retard по време на стимулацията и след трансфера пи ли ги?
 Чудя се да пробвам ли и аз на своя глава да ги пия, затова питам.
Аз след трансфера бях на Фраксипарин и Аспирин  през ден ,редувани, а от 5 ден - всеки ден и двете.
 
*
Re: агапурин и повишени НК клетки
« Отговор #9 -: Април 05, 2009, 18:20:26 pm »
Respistim plus и Agapurin retard по време на стимулацията и след трансфера пи ли ги?
 Чудя се да пробвам ли и аз на своя глава да ги пия, затова питам.
Аз след трансфера бях на Фраксипарин и Аспирин  през ден ,редувани, а от 5 ден - всеки ден и двете.
 

Казаха ми да ги спра след като започна стимулация, вливахме и имуновенин, резултата пак е никакъв. Не искам и да ги меря повече, по принцип си мисля че не е в тях проблема.
Re: агапурин и повишени НК клетки
« Отговор #10 -: Април 05, 2009, 18:30:57 pm »
А аз пък си мисля , че в тях е проблема (поне при мен) , защото БЧХГ ми е 3,9 на 13 ден от трансфера , а не се сещам друго , което би могло да смути имплантацията.
Яйцеклетките са били добри , спермитата - също , дори и SDI- теста точно преди процедурата беше 3,9 % - висок оплодит. потенциал - невиждано добър резултат за мъжа ми.
 
*
Re: агапурин и повишени НК клетки
« Отговор #11 -: Април 06, 2009, 19:32:07 pm »
Фаталче,и аз си мислех,че виновници за неуспеха са тия НК-клетки,нали след първия ми опит това излезе като причина.И аз като Попчо след назначеното ми лечение имах 13% и така почнах стимулацията.Имах и вливания с имуновенин.
В събота бях при док и ми бяха излезли изследванията за НК-клетките и ВСИЧКО Е В НОРМА!Неможах да повярвам,а толкова време се борех с тях!Излиза,че при мен не се знае защо не е станало!Та с НК-клетките и без тях при мене 2"-"
Ама не зле да се проверяват от време на време!
Re: агапурин и повишени НК клетки
« Отговор #12 -: Април 06, 2009, 19:37:00 pm »
 И в крайна сметка твоят лекар не те ли насочи към някаква причина?Допълнителни изследвания и т.н. ?
*
Re: агапурин и повишени НК клетки
« Отговор #13 -: Април 06, 2009, 20:18:01 pm »
В крайна сметка се разбрахме да се чуем в края на месеца и тогава ще се разбере какво правим.Но аз на своя глава ще си пусна някой изследвания,вкл. и SDI тест.Изобщо не ме задоволява в момента тази ситуация с незнаенето,но какво да направя!
Фаталче,ти пусна ли нови имунологични?
Re: агапурин и повишени НК клетки
« Отговор #14 -: Април 06, 2009, 21:06:01 pm »
 Не съм пускала, забравих за тях след резултата от теста.
 Сега ще чакам МЦ и в някой от първите чисти дни се разбрахме с доктора да се видим и тогава ще ги пусна.
 Но се чудя освен тях какво друго мога да направя. :ask:
*
Re: агапурин и повишени НК клетки
« Отговор #15 -: Април 07, 2009, 12:26:22 pm »
За биопсия на матката мислила ли си?Аз ще правя такава,защото на имунологията може да излизат нисък процент НК-клетки или в норма,а в периферията на матката да са доста завишени.И аз съм в същата чуденка като теб какво още да направя.Някой ако има предложения - да ги дава  :D
Re: агапурин и повишени НК клетки
« Отговор #16 -: Април 07, 2009, 13:43:17 pm »
 Бяхме обсъждали за биобсии с доктора , но така и не направихме.
 За другия път ще го имам предвид.
 Биобсиите нали се правят на определи дни в цикъла преди ин витрото. :ask:
 Всъщност не зная дали биобсиите за нараняване лигавицата на матката с цел подобряване на нейната рецептивност и биобсиите , при които се взема материал за изследване на NK са една и съща манипулация, и ако са различни по цел , то може ли с една манипулация да се направят и двете неща ?
 Друго - бях чела някъде , (но не съм сигурна дали е така наистина) че биобсиите се правят на цикъл без противозачатъчни.
Аз преди да започнем процедурата пих 3 опаковки Регулон.
*
Re: агапурин и повишени НК клетки
« Отговор #17 -: Април 07, 2009, 14:44:58 pm »
Аз специално,преди да почна нов опит,ще си направя биопсия за вземане на материал от матката.Иначе и аз четох някъде за 3 последователни биопсии в определени дни от цикъла,но това е явно както казваш ти за подобряване на рецептивността на матката.Незнам как стои въпроса с противозачатъчните,но нали сега не ги пиеш,така че не трябва да има проблем.
При теб поне е имало имплантиране,докато при мен не.
На мъжете правят ли се имунологични изследвания?
Re: агапурин и повишени НК клетки
« Отговор #18 -: Април 07, 2009, 14:51:50 pm »
На мъжете правят ли се имунологични изследвания?
Незная дали се правят. Аз не съм чувала. Мъжа ми е правил само разширени спермограми и няколко SDI - теста , освен микробиологиите.
 Той е с лоша морфология , но SDI винаги е бил с висок оплодит. потенциал.
*
Re: агапурин и повишени НК клетки
« Отговор #19 -: Април 07, 2009, 15:00:28 pm »
И моят мъж е с така,само че не бяхме пускали SDI тест,утре ще поправим тази грешка  :lol:
Аз друго си мисля,че НК-клетките сега се ми в норма заради имуновенина,ще ги видим как ще са след 2 месеца.Някъде бях чела,че въздействието на имуновенина е 1 месец.
Re: агапурин и повишени НК клетки
« Отговор #20 -: Април 07, 2009, 16:08:41 pm »
 Възможно е да са в норма от Имуновенина. Ако наистина е така , то това означава , че при теб Имуновенина действа.
 При някои жени след вливането на Имуновенина , NK се повишават, но според доц. Конова дори и да има такова повишение , тяхната активност и неутрализирана или поне понижена. Имуновенина действа средно 28 дни.
Re: агапурин и повишени НК клетки
« Отговор #21 -: Април 17, 2009, 19:56:40 pm »
Момичета здравейте! Получих резултатите си от имунологични изследвания. Всичко е наред освен една стойност, която е гранична. Става въпрос за CD16+56 NK cells, нормата е по-малко от 12, а моите са точно толкова. Още не съм направила консултация лично със спецеалист. Ще се случи и това, но просто в момента незнам дали да се притеснявам. На изследването ми отдолу пише, че се препоръчва IVIg преди APT. Какво мислите? Само да добавя, че имам 2 аборта и ми казаха, че е добре да си пусна и тези изследвания и аз го направих. :? Благодаря предварително