0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #140 -: Април 24, 2008, 22:13:38 pm »
Педиатрите тук казаха, че има за цялата година 8 вируса, които циркулират и които децата прихващат. От моята педиатърка в България разбрах, че при първите съмнения за вирусна инфекция е добре да се дава заедно с антипиретиците Изопринозин. Имуностимулиращо е и помага на организма да се справи по-добре с вируса. Изписва се при химиотерапия, при болни от СПИН, при левкимия. Дозата е половин таблетка на 10 кг и може да се даде до таблетка и половина на 1 ден.
Смяната на времето - топло, студено, отключва вирусите и децата са по-податливи. Затова избягвайте такива непредвидени срещи. Внимавайте как се обличате и ограничавайте контактите.
Цветенце, не съм герой мила, ужасно ме беше страх, ревах като магаре, когато вдигна втория път 40.5 и като направи втория гърч. Просто нямах друг избор, наложи се да се оправям сама. А кураж ми даде Алекс. Като се разплаках, въпреки че беше много зле, ми казваше - Мама паче и с пръстче ми бършеше сълзите. Започна да ме закача, докато се усмихна. И въпреки че му беше много зле, ми се усмихваше и той. Това ми даде сили да запазя спокойствие и да се справя. Не говоря още добре немски, но успях да намеря правилните думи, обадих се на лекаря, извиках ги, просто в такава ситуация човек се мобилизира, защото знае, че само на себе си може да разчита.
Лейди, стискам ви палци да се оправите бързо и безпроблемно!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #141 -: Април 24, 2008, 22:17:38 pm »
Като се разплаках, въпреки че беше много зле, ми казваше - Мама паче и с пръстче ми бършеше сълзите. Започна да ме закача, докато се усмихна. И въпреки че му беше много зле, ми се усмихваше и той.

Уф, бееееее  :balk_145: скъса ми сърцето!  Душа мила!

Скоро да ви мине!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #142 -: Април 24, 2008, 22:24:42 pm »
бързо оздравяване на всички болни дечица от нас
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #143 -: Април 24, 2008, 22:52:14 pm »
Ох Гане, Гане настръхнах и  :balk_145: само от думите ти, а в действителност е още по кошмарно. Незнам как бих реагирала аз, но определено досега гърчове не съм виждала и се надявам, ако ми се наложи да ми се случи, да реагирам възможно най адекватно. Бързо възстановяване на двама ви. :goodluck: :hug2:

Тони върви по стъпките на Деси и Никола, вече се давим като легнем от тази нощ. :(
Леко прокашляне през деня, лека почти незабележима отпадналост и няква хрема ли е що ли незнам, иначе пък нон стоп кихане. Освен Олинт и противоалергично кво друго давате?
Ще се водим на лекар, но след вторник, дано нямаме произшествия до тогава. :(

Овесени ядки съм му давала, даже напоследък зачестих, но въобще не им е фен, даже напротив. Накупих разни плодови дуети и йогурти в бурканче, дано те да свършат работа. Тва дете винаги ми е придавало мурафети за яденето, но този път го признавам. Ама пак няма да стане на неговата де  :wink:

Спокойна и приятна вечер маменца.

П.П. А забравих да ви кажа, че имаме огромен положитебен ефект при изхождането вече. Няма я тая агресия и пищене часове наред, пу пу пу за друго отидхоме, пък къде изкокна зайчето. А дали има още зайчета-байчета, ще разберем по нататък.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #144 -: Април 25, 2008, 08:42:30 am »
Здравейте, иска ми се и аз да задам един въпрос. Напоследък храненето при нас стана кошмар - ние сме на АМ от 20-тия ден, но сега ситната започна да си играе с биберона по време на хранене - плюе го и пак го взима, маха с ръчички и крачета, върти си главата да види, какво става около нея, мята се налява и надясно - изобщо храненето е едно гонене на устата на бебето през цялото време. Пробвах като почне да се гевези да й спра храненето - реве, гладна е, пробвах тройка биберон - не иска - много мляко й пуска. Някой има ли някаква идея, какво може да се направи, че вече развих бицепси и трицепси като на културист и в главата ми нахлуват мисли за връзване  :D
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #145 -: Април 25, 2008, 09:40:41 am »
Ох, Гане, дано бързо да се оправите! Както и останалите болни дечица.  :bighug:
<br />[link=http:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #146 -: Април 25, 2008, 10:19:08 am »
Фокси, на колко време се храните? Какво количество изпива по принцип? Има ли нещо, по което се заглежда? Как се храните?
Можеш да изчакаш по-голям интервал от време, т.е. тя да си търси млякото. Ако се зазяпва по нещо - сложи я в столче за кола ако имате, пусни и нещо да гледа, може да почне да пие. Другото за което се сещам, може биберона да не и е удобен вече - просто го смени с друг вид шише, за проба.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #147 -: Април 25, 2008, 10:34:57 am »
Дали Изопринозина става и за кърмачки? Усещам, че тази година съм доста по-кекава, подсмърчане, кашляне, сополи, ечемик на окото, какво ли не ми се случва...Пия чайове както и много други течности, витамини, ябълки, мед...ама тц - не помага :(
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #148 -: Април 25, 2008, 10:44:45 am »
Аничка, не знам, не съм търсила информация по въпроса. Даже не мога да се сетя кой можеш да питаш, тъй като много малко от педиатрите или тесните специалисти са наясно с това лекарство. В листовката пише да не се употребява по време на бременност и кърмене без да се посъветваш с лекаря си. Най-добре попитай лекаря си.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #149 -: Април 25, 2008, 10:57:25 am »
и тук някой почнаха да  изписват Изопринозин.ако е правилно дозиран и даден навреме има страхотен ефект.Изписва се главно от специалист педиатър или инфекционист по строго определена схема.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #150 -: Април 25, 2008, 11:42:15 am »
Гане, вдигнах й периода на хранене и направихме вместо 6, 5 хранения и каточели е по-добре. Дано така се задържи, но се притеснявам с тези 5 хранения на 3 месеца. Ще видим - ако продължава да качва, значи така е правилно. Благодаря ти.
Аничка, когато ни изписаха от родилното, педиатърката ми препоръча да пия изопринозин, като каза, че било добре и за бебето да поеме малко чрез кърмата.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #151 -: Април 25, 2008, 11:51:22 am »
Гане, това е истински ужас....Дано по-бързо се оправяте, че случките от рода "едва не ме арестуваха заради..." са далеч по- леки.
Фоксче, и Валери откакто се е родил превръща храненето в истинско изтезание. На 4 месеца схемата която сам си одобри беше 4-кратно хранене. Не се тревожи, правилно разсъждаваш - ако наддава добре, значи му е добре. То детенце само си показва. Ние му давахме мляко или гушкайки го или докато беше в шезлонг. Първо В тъмна стая със спуснати завеси, после като му мина времето на тоя номер го занимавахме размахвайки разни играчки, после под активната гимнастика докато зяпа светлини...Номера, номера,....не само децата трябва да са изобретателни :wink:


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #152 -: Април 25, 2008, 11:55:12 am »
Фокси, ако качва, не е притеснително. По-важно е да се храни. И моя син си направи много рано къс режим на хранене. А сега е 16 кила :wink: Така че води се по нея - ако се чувства добре така, наддава и яде всичко - можеш полекичка да увеличиш милилитрите на млякото, като запазиш 5 кратното хранене.
Виа, какво да ти кажа - харесвам държавата, в която живея, но сигурно бих била първата прибрала се обратно в България заради отношението на педиатрите тук. Не знам, просто никога до сега в живота си не съм искала да посегна на човек, вярвай ми този път бях готова да убия доктора. На всичко отгоре като казах, че се притеснявам заради високата температура при него, да няма проблеми после с потомството - доктора ми се изсмя и каза - че те нали тестисите затова са навън, за да не им се отразява това. Идеше ми да го гръмна :x Както и да е, надявам се след последния гърч днес сутринта вече да сме с тенденция оправяне :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #153 -: Април 25, 2008, 12:29:02 pm »
Фоксче,това което описваш ми звучи сякаш детето не е толкова гладно.Може постепенно да увеличиш интервала между храненията(примерно с половин час).А и въобще да не те притеснява,че ще мине на 5- кратно хранене.Щом то така се чувства по-добре няма проблем.
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #154 -: Април 25, 2008, 13:01:29 pm »
Ей, момичета, стискам палци всички дечица да оздравяват бързо и да посрещнете празниците без притеснения!!!  :bighug: :bighug: :bighug:
Ние днес станахме на месец и ни сложиха ваксината за хепатит - втория прием. Ники по-скоро я кара на сън и още спинка. Смеличко се оказа детенце и не плака много.

Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #155 -: Април 25, 2008, 13:17:32 pm »
Честита месечинка на малкия Ники!!!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #156 -: Април 25, 2008, 14:07:50 pm »
Момичета, взех да се притеснявам вече. Вчера все пак сложихме Пентаксима. Другите две дози останаха на съхранение в кабинета. Аз такаи не разбрах по какво си личи, дали ваксината е била правилно съхранявана, но педиатърът нищо не каза.
Та притеснението ми е, че Вероника яде в 08.30ч и досега не е огладняла - ще станат вече 6 часа  :? Не, че и е първа дълга пауза, но наред с това спи, почти не се е събуждала. Отдавна не е имало такова спокойствие...
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #157 -: Април 25, 2008, 14:11:42 pm »
ани4ка и ние бяхме така при първият примем ,нормално е ,следи за температура през следва6тите 72h

фокси и ние бяхме така и о6те сме  :? храним се  е с голям зор ,или си дъв4и биберона или го върти из устата маха с ръце и крака и едвам се удържаме.Давам и ве4е да яде в определени h и ако не си изпие млякото ,4ака до следва6тото и така долу горе разбра кога трябва да се яде и кога е време за игра ...

Гане да оздравявате бързо  :crossfingers:
« Последна редакция: Април 25, 2008, 14:18:28 pm от Shakira25 »
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #158 -: Април 25, 2008, 14:13:20 pm »
Аничка, ние сложихме втория пентаксим в понеделник, после имахме отговор - вечерта температура 38 градуса, която свалихме, но от тогава девойката е спящата красавица вече четвърти ден - бодува по половин - един час между храненията и през останалото време спи като къпана, така че може да е от него.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #159 -: Април 25, 2008, 14:46:29 pm »
Гане, не споменаха ли нещо за наблюдение, за преглед при невролог, след като Алекс е направил гърч, при това не един?
тия немци, просто акъла ми не го сбира... аз винаги съм мислела, че там медицината е голямата работа, всичко е както трябва, грижата е пълна, а то какво излиза...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!