0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Акушер гинеколози в Стара Загора
« Отговор #20 -: Януари 30, 2011, 16:37:37 pm »
ДидиА , ако е за репродуктивен проблем КИРМ -Плевен са открили кабинет в Стара Затора, в който преглежда д-р Стефанов. Но ако се налагат изследвания, вероятно ще те прати в Плевен.
Стига с тези реклами за Плевен и тяхната попара сме я сърбали.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Акушер гинеколози в Стара Загора
« Отговор #21 -: Януари 30, 2011, 16:44:06 pm »
Ужъссссссс........Накрая ше зарежа всичко и когато Господ каже.......Така чакайте сега...Значи на партньора ми спермограма не съм правила защото той е имал дете което е абортирано обаче,в смисъл оная е направила аборт и засега не мисля да го мъча...Аз знам че проблема е в мене защото съм сигурна.... :( и от съпруга ми бившия също не стана???За иследванията преди цветната снимка нищо не ми е казала защото говорихме че първо трябва да си помисля дали искам да я направя....Знам че цветната ще покаже много работи а и не мисля да се хвърлям на 1-вия лекар да ме пипа преди поне 20 да са я видели ако трябва и да се повтори от още 20....
Това че веднъж някаква мома е забременяла от настоящия ти мъж не означава че в момента той няма проблеми. Редно е да се направи спермограма /в никакъв случай в Стара Загора, тя не боли, за разлика от цветната снимка.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Акушер гинеколози в Стара Загора
« Отговор #22 -: Януари 30, 2011, 17:07:52 pm »
Знам че цветната ще покаже много работи а и не мисля да се хвърлям на 1-вия лекар да ме пипа преди поне 20 да са я видели ако трябва и да се повтори от още 20....
Въпроса не е там 20 лекари да я видят, правят или не, или дали мислиш да се хвърляш на първия лекар, а да избереш още от самото начало добър лекар - специалист и да си спестиш много нерви, стрес, пари и да си с една крачка по-близо до желаната рожба .
Затова послушай момичета :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Акушер гинеколози в Стара Загора
« Отговор #23 -: Януари 30, 2011, 22:54:33 pm »
Знам че цветната ще покаже много работи а и не мисля да се хвърлям на 1-вия лекар да ме пипа преди поне 20 да са я видели ако трябва и да се повтори от още 20....
Въпроса не е там 20 лекари да я видят, правят или не, или дали мислиш да се хвърляш на първия лекар, а да избереш още от самото начало добър лекар - специалист и да си спестиш много нерви, стрес, пари и да си с една крачка по-близо до желаната рожба .
Затова послушай момичета :)

Да мила така е...Просто съм адски изнервена имам чувството ,че съм празна...Зная че си права...Знам ,че всички са прави.... :(
*
Re: Акушер гинеколози в Стара Загора
« Отговор #24 -: Януари 31, 2011, 00:28:11 am »
Мария, нормално е да си изнервена, но нервите няма да помогнат. Трябва ти план за действие ;)

Първо и най-важно - трябва да си избереш репродуктивен специалист. Всъшност, да си избереТЕ - ти и партньорът ти, защото борбата за дете е борба на двойката, не само твоя лична. Ако той счита, че няма проблем и не иска да прави изследвания, трябва да намериш начин да му обясниш и да го убедиш, че е нужно да направи поне необходимия минимум такива. А за да го убедиш - трябва самата ти да си достатъчно информирана по темата, за което ще ти помогне именно този сайт. Той за това е направен.

Изберете лекар, направете изследванията, които той прецени за необходими за вас - това е начинът за действие. Няма друг. Според резултатите - ще се види какво ще правите нататък.

И пак ти казвам, както ти казаха и другите - в Стара Загора няма кой да ти свърши работа за тези неща. На никоя от нас не й се е ходело до еди къде си ей така за спорта, просто е било и все още е наложително, когато става въпрос за репродуктивни проблеми. Кой не иска точният специалист да е на две преки от дома му? Ама не стоят така нещата за момента, действа се според обстоятелствата.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Акушер гинеколози в Стара Загора
« Отговор #25 -: Януари 31, 2011, 17:20:46 pm »
Здр момичета пак съм аз...Ами реших,че ще правя снимката при Цонева в СтЗ , ама бая ме е шубе :( дали боли това нещо???Почнала съм при нея и при нея ше свърша поне тези неща иследвания и снимки останалото ще видиме :( и аз незнам вече :(
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Акушер гинеколози в Стара Загора
« Отговор #26 -: Януари 31, 2011, 17:31:06 pm »
Мария Мървакова, цветната снимка е едно от най-важните изследвания. Много зависи кой ще ти е направи и кой ще ти е разчете. По-добре иди до Пловдив.


*
Re: Акушер гинеколози в Стара Загора
« Отговор #27 -: Януари 31, 2011, 17:45:29 pm »
Здр момичета пак съм аз...Ами реших,че ще правя снимката при Цонева в СтЗ , ама бая ме е шубе :( дали боли това нещо???Почнала съм при нея и при нея ше свърша поне тези неща иследвания и снимки останалото ще видиме :( и аз незнам вече :(

Имаш ли обективна причина да избереш местен гинеколог, вместо да последваш съветите, дадени ти в няколко теми, да се насочиш към специализирана клиника по стерилитет?

Този път е извървян многократно от стотици, ако не хиляди жени в България. Резултатът е един: изгубено време, напразно похарчени пари, погрешни диагнози, дори неправилно и опасно лечение.
Гинеколозите нямат знания, техника и опит да изследват стерилитет.
« Последна редакция: Януари 31, 2011, 17:48:33 pm от цигу »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Акушер гинеколози в Стара Загора
« Отговор #28 -: Януари 31, 2011, 17:47:24 pm »
Здр момичета пак съм аз...Ами реших,че ще правя снимката при Цонева в СтЗ , ама бая ме е шубе :( дали боли това нещо???Почнала съм при нея и при нея ше свърша поне тези неща иследвания и снимки останалото ще видиме :( и аз незнам вече :(

Ти явно не си дошла да ти помагаме
аз лично не съм чула един да си е направил ЦС при нея, изобщо не съм сигурна, че тя самата прави ЦС
до колкото зная праща при друг лекар
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Акушер гинеколози в Стара Загора
« Отговор #29 -: Януари 31, 2011, 19:00:55 pm »
Здр момичета пак съм аз...Ами реших,че ще правя снимката при Цонева в СтЗ , ама бая ме е шубе :( дали боли това нещо???Почнала съм при нея и при нея ше свърша поне тези неща иследвания и снимки останалото ще видиме :( и аз незнам вече :(

Ти явно не си дошла да ти помагаме
аз лично не съм чула един да си е направил ЦС при нея, изобщо не съм сигурна, че тя самата прави ЦС
до колкото зная праща при друг лекар

Не не миличка напротив,просто може би май отказвам да приема,че има проблем и че трябва да вървя по тоя път...Моляви не ми се сърдете,че така правя просто съм объркана обещавам ще се вслушвам във вас повечко защото знам че сте прави всички тук.........
*
Re: Акушер гинеколози в Стара Загора
« Отговор #30 -: Януари 31, 2011, 19:17:53 pm »
Мария, дори и да нямаш реален проблем, като нищо да се сдобиеш с такъв след снимка, незнайно как направена. Изследвания преди снимката са задължителни - микробиология, хламидия и т.н. И аз го казвам пак - търси специалист. Такъв в Стара Загора няма!
Чудя се кога гинеколозите ще спрат да губят времето и парите на пациентите си и ще ги насочват навреме към специалисти в областта.
« Последна редакция: Януари 31, 2011, 19:37:04 pm от dani_ j »
     
*
Re: Акушер гинеколози в Стара Загора
« Отговор #31 -: Януари 31, 2011, 19:39:11 pm »
Мария, дори и да нямаш реален проблем, като нищо да се сдобиеш с такъв след снимка, незнайно как направена. Изследвания преди снимката са задължителни - микробиология, хламидия и т.н. И аз го казвам пак - търси специалист. Такъв в Стара Загора няма!
Да за тези иследвания преди цветната знам....Ще направя всичко...То където и да ида и при специалист да е пак може да се сдобия с такъв проблем след цветната гаранция никаква няма никъде :( или поне аз в момента не вярвам на нищо и никой.....НО ОПРЕДЕЛЕНО след разговорите тук с вас и от последните ви постове ще взема пак да го мисля какво и къде......Ще ми гръмне главата но ще се стегна аз.....Няма да се предам така лесно....
*
Re: Акушер гинеколози в Стара Загора
« Отговор #32 -: Февруари 02, 2011, 03:00:02 am »
Мария, не знам по какъв начин да ти го напиша вече, а и не само аз като гледам... НЯМА КОЙ в Стара Загора да проведе нужните ти изследвания свястно. Просто няма! Независимо кой редови гинеколог в какво те уверява по въпроса, само за да ти вземе 100-200лв. Цонева ЦС не прави, ако евентуално е започнала - считай че ще си й "опитно зайче" - това ли искаш?
Ей къде е Плвовдив на 100км, отиди при Д-р Даскалов. Направете една спермограма при Д-р Даскалова... Поне се консултирайте с истински специалисти в областта преди да правиш каквото и да било.

Явно нямаш представа колко жени, именно от попадане при не когото трябва - после с години лекуват щетите от такива намеси и репродуктивните специалисти вместо да се справят с първоначалния проблем, първо се налага да поправят стореното от разни аматьори, а това невинаги е възможно.
Казах ти го и в началото - пак ще ти го кажа. В Стара Загора - ще загубиш време, нерви и пари в добрия случай, в лошия - може и да ти навредят на здравето. Все пак искаш да решиш проблемите си, не да си отваряш нови нали така? Ако очакваш някое от "местните величия" да си призне, че тези неща не са му в компетенциите и възможностите - няма да стане. Ще те уверят точно в обратното, ама накрая всичко ще си е за твоя сметка, дреме им на тях.  :?

Да, гаранция няма за нищо в този живот НО все пак си помисли... Какъв е шансът за калпав резултат при някой, за когото всички ти казват, че е грешен избор и какъв при някой, благодарение на когото много жени в този сайт са гушнали децата си?
И всички момичета, които ти писаха в темата /изключвам себе си/ са изключително грамотни по обсъжданите въпроси и са изпитали на гърба си доста неща, преди да чуят "мамо" и се опитват всячески да те предпазят от грешки и това да бъдеш подведена поради незнание. Послушай ги!

Избери си специалист, истински, запишете си час за първичен преглед с половинката, а после ще е ясно накъде сте и какво да правите. В Стара Загора, освен профилактичен преглед, цитонамазка и МБ - друго не прави, съвсем отговорно и сериозно ти го казвам, пък ти ако искаш слушай...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Акушер гинеколози в Стара Загора
« Отговор #33 -: Април 19, 2011, 14:49:52 pm »
Айде и аз да попиша малко,ходих на 11.за профилактичен преглед при Д-р Пиперкова понеже имам спонтанен аборт ако може така да се нарече с близнаци в 21г.с. и досега не бях ходила на прегледи реших сега след 6 месеца да го направя.Взех си направление и отидох в 3та поликлиника в Стз,и още като влезна и ме попита за "За какво идваш" и аз и казах ,че съм за преглед и тя вика"То това е ясно" :lol:
Стана ми много тъпо и не се почувствах на мястото си :oops:
После ме попита дали се знае причината за загиването на бебетата и аз и казах че е била уплетена пъпната връв и тя вика"Да,може и това да е",а аз с очите си видях оплетената пъпна връв която ми показаха лекарите,понеже ги вадеха без упойка и аз си бях в съзнание и всичко усещах :(
Седнах на гинекологичния стол и ме прегледа със спекулума,видя че имам бяло течение и за него ме попита дали знам кой е причинителя и си диктуваше на сестрата нещо,но аз нищо не разбрах,попита ме дали ще имам възможност веднага да си пусна изследвания"Защото каза всичко е пари" и аз я попитах за каква съма става въпрос и тя каза ами зависи,за микробиология-18лв.,за хламидия незнам си колко и така аз й казах че сега нямам такава възможност :(
После ме прегледа с вагиналния трансмисер и левият яечник ок измери го уж всичко е 6,ама на десния гледа,гледа и каза"Тук има нещо,какво е това-май е в овулация и има поликистоза" пак измери и десния яечник и така.Каза "Готова си"
И така сега иска да си пускам изследвания -микробиология,хламидия и още нещо,но незнам дали да ходя пак при нея или друг лекар да потърся,каза ми че аз съм нямала проблеми със забременяването,апък ние не сме спирали да се пазим от ноември месец ,но още не е станало,и незнам сега-една колежка ходи при Д-р Мария Ангелова и каза че била много доволна от нея,дали да не поискам и нейното мнение,макар че то или я има или не тази поликистоза,не ми изписа нищо Пиперкова явно защото изследвания не съм си правила,но най-долното беше че нищичко не ми се обясни,а мисля че беше редно колкото и да я е мързяло,всеки отива с проблемите си и иска да знае как се лекуват те,какви са последствията и т.н.
Объркана,съм много!
А относно Д-р Ина Цонева абсолютно я зачерквам от списъците с гинеколозите в Стз,понеже тя беше лекаря при който като отидохме да види как са близнаците тя каза всичко е наред,няма никаква опастност от това,което дефакто след около седмица стана,и най-интересното беше ,че даже и пола не ми беше познала,затова вече където я чуя или видя ми настръхват косите,тя за мен не е никакъв специалист ,тя си научава урока и ти го изпява на един дъх и айде 25 кинта ти взема и всичко ти е 6,няма никаква опастност от нищо и затова сега съм без бебета,вече 6 месец :oops:
Май бях доста обяснителна,но не мисля че съм навредила на някой,а ако някой може да сподели мнение,моля да го изкаже!
Благодаря ви предварително!Целувки на всички!!!
*
Re: Акушер гинеколози в Стара Загора
« Отговор #34 -: Април 19, 2011, 15:13:16 pm »
Ако си здравноосигурена, въпросните изследвания минават през здравната каса, т.е. фразата "всичко е въпрос на пари" не се отнася за теб  :wink:. Моят съвет е да си смениш лекаря.


http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=20084.0 - обърни внимание на изследванията в червено.
Re: Акушер гинеколози в Стара Загора
« Отговор #35 -: Април 19, 2011, 15:39:01 pm »
Елфи,благодаря ти много миличка,че ми отвори очите,аз незнаех че може и по каса да минат,да аз съм осигурена,обаче знаеш ли не видях към всичките тези изследвания които си ми пратила само за микоплазма,понеже иска и това :wink: Знаеш ли нещо за микото
Re: Акушер гинеколози в Стара Загора
« Отговор #36 -: Април 19, 2011, 15:48:03 pm »
Май е към микробиологията,нали?
*
Re: Акушер гинеколози в Стара Загора
« Отговор #37 -: Април 19, 2011, 15:55:30 pm »
Микробиологичното изследване ще ти даде яснота по този въпрос. Микоплазмата е бактерия, причиняваща инфекции, най-просто казано. Ако се открие във влагалищния секрет, ще ти бъде назначено лечение с антибиотици.
Re: Акушер гинеколози в Стара Загора
« Отговор #38 -: Април 19, 2011, 16:06:05 pm »
Благодаря ти,миличка,така се надявам нищо да ми няма,и всичко да е наред,да мога да си имам живо и здраво бебе:)
Re: Акушер гинеколози в Стара Загора
« Отговор #39 -: Април 19, 2011, 20:16:42 pm »
Според въпросната лекарка при която ходих състоянието ми е следното:
ВПО-на раждала ,Влагалище-ум.ф.,ПВКУ-цилинд. с ектопия.Матка-б.о.Аднекси в дясно-б.о.Аднекси в ляво-б.о.
УЗИ-д.я. 3.84-2.28см.-дребнокист.с дом.ф-л,л.я.-3.10см.-2.20см
Според вас има ли нещо за което трябва да се притеснявам :( :?