0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #120 -: Август 11, 2008, 17:43:11 pm »
 8O
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #121 -: Август 11, 2008, 18:15:51 pm »
аси, защо и закъде толкова бързаш. не се учудвай, че ядат трудно с лъжица - малки сте. това, че досега проблем няма хич не значи, че утре няма да го има вече. цял живот ще ги ядат тези неща, гладни  няма да останат. на 4ри месеца сте още - какво месо...
кашите на слънчо, поправете ме, ако греша, ама май са си с обикновено прясно мляко.
« Последна редакция: Август 11, 2008, 18:18:47 pm от tzvetenze »
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #122 -: Август 11, 2008, 19:45:39 pm »
Аси,
за къде бързаш наистина? 8O Захранването се започва на 5,5 месеца. Това е в общия случай. Щом са недоносени децата, би трябвало още да изчакаш. Можеше да ги захраниш на 6, например. Аз Михаела ще я захраня на 6.5 месеца.
До тогава - само кърма.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #123 -: Август 12, 2008, 08:47:16 am »
Така съм решила те удвоиха теглото си още на 4 месеца вече са на 5 и почват 6 ти.Недоносени са ако се има предвид,че се родиха с по-ниско тегло,но аз съм висока 1.60 иначе са родени в първия ден на 9 тия месец.
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #124 -: Август 12, 2008, 10:10:01 am »
Аси,
в такъв случай, може би не са недоносени децата въобще. Ако са били в теб 36 седмици и си ги родила в първиия ден на 37ма седмица, не се считат за недоносени. А дете с ниско тегло е дете, родено с тегло под 2500. За недоносените е нормално да удвоят теглото си в третия месец, т.е. преди да са станали на 3 месеца. Това не се отнася за нормално износените деца. При тях това идва по-късно.

Миша си удвои теглото малко преди да стане на 3 месеца - стана 3300.
Скоро ще го утрои. :D

А пък за захранването - ОК - всеки родител решава как ще си отглежда децата. Аз съм привърженик на новата школа - късно и постепенно захранване.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #125 -: Август 12, 2008, 12:54:22 pm »
Сега се върнахме от консултация младежа ни е 6600 гр,а девойката 5930.На височина са станали еднакви 64 см.
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #126 -: Август 12, 2008, 16:07:27 pm »
здравейте!Аз, също съм мама на недоносено дете.Жоро се роди  900 грама 31 см.По-късно ще пиша малко повече че сега дребо недоволства :)
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #127 -: Август 12, 2008, 16:31:39 pm »
Аси, направо ме оставяш безмълвна с твоя начин на захранване 8O. Но, поне кисел не давай още...Моята дъщеря никога не е яла кисел, а и като го видиш как изглежда, мисля много бързо ще се откажеш да го предлагаш на бебе.
<br />[link=http:
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #128 -: Август 12, 2008, 17:10:24 pm »
Мешко,
Струва ми се, че ако Джам го види това, ще издивее тотално.

Гери,
ти ме заинтригува. Напиши подробности, когато имаш време. В коя седмица роди, в коя болница, колко време беше на кислород детето, колко време престоя в кувьоз, кое доведе до преждевременното раждане? Сега на колко е?
Аз в началото на темата бях разказала моята история.
Гери, радвам се, че имаш живо детенце! Дано е здравичък и да няма много усложнения, ясно ми е, че не може да няма никакви.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #129 -: Август 12, 2008, 19:32:09 pm »
Аси, това че са доносени не означава, че трябва да ги натъпчеш с месо и кисел на 5 месеца, е...и
но си права- това са твоите деца, правиш с тях каквото искаш
аз съм втрещена, наистина оставам безмълвна
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #130 -: Август 12, 2008, 19:50:41 pm »
Та, Жорко се роди в бургас ,както вече споменах едва 900 грама и 31см.роди се 32 г.с,и благодаря на бог сега той е едно живо и здраво дете въпреки грамите с които се роди.Имаме проблем с очичките, но според офталмолози всичко ще се оправи .Вече е на година и 3 месеца и не е проходил още ,но невролог го преглежда всеки месец и той твърди ,че всичко е ок.
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #131 -: Август 12, 2008, 22:39:44 pm »
Забравих да спомена ,че бях с прееклампсия/май така се пишеше/ и за това родих рано.Жоро беше близо четири месеца в кувиоз  8Oнаистина ми беше доста трудно и много мъчно !Докато бе още в неонатология ,около два пъти спира да диша/според лекарите забравял/,също така беше и с кръвоизлив .Сега от кравоизлива няма и следа.
*
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #132 -: Август 13, 2008, 09:00:12 am »
Geri, да ти е живо и здраво момченцето и всичко занапред да е наред :)
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #133 -: Август 13, 2008, 16:57:25 pm »
Здравейте момичета!
След дълго отсъствие(нямах интернет) ето че най-после имам нет и сядам и аз да пиша :D
Да ви се похваля-моята малка мишка вече е голямо момче. Сега се връщаме от педиатърът-7.600кг. и 71см.(2.100кг. и 44см. при раждането). Вече е на 7 мес. и 10 дни. Преди броени дни започнах местното пюре и 1/4 жълтък, който давам през ден със зеленчуковотопюре.  А към 18-19ч. давам каша. Кисел не съм давала-и не мисля да давам, изглежда ми гадно. Да ви се оплача сега от педиатърът-пита ме дали Теди може да седи сам 8O
А аз и казвам че седи в количката и сам още не можеа тя ми отговаря че ТРЯБВА вече да седи без помощ. То износените бебета на 7 мес. не моган да седят сами та да не говорим зе недоносено бебе. И тя ми написа направление за ортопед да му видел крачетата 8O-луда жена. Детето си е добре, просто мисля че му трябва време да укрепне
Кажете какво мислите вие за това?
Още не може да лази(макар, че то не всяко бебе лази), но пък се върти в момента в кръг из цялата спална-гледам го през 2 сек. да не падне.
Теди също не е гукал-на 2 мес. започна с леки усмивки и по-късно мина на смях с глас. А сега новото е, че бръмчи на негов си смешен бебешки език.
И е станам голям ревльо през деня, но пък нощем спи непробудно-вечер го кърмя към 21.30ч. и той заспива и се събужда около 7ч. сутринта. Направо не е за вярване :wink:

Миленче и мен така са ме питали на колко дни е бебето(а той беше на почти 5 мес. 8O, а теглото мубеше около 6кг.) Не се притеснявай за такива неща-просто попитай не са ли чували за недоносени бебета). Цункай Мишана от нас с Теди.

Гери браво на твоя Жорко-той е голям герой. Не се притеснявай че не е проходил все пак се е родил много по-рано и много малък.
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #134 -: Август 13, 2008, 23:12:52 pm »
Кажете какво мислите вие за това?

мисля, че съвсем нормално се развива детето,

Гери, живо и здраво да ти е момченцето!
*

    MALENA*

  • ***
  • 176
  • Смисълът на живота придава онова, което му липсва.
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #135 -: Август 13, 2008, 23:36:18 pm »
Здравейте мами, ние сме недоносени редени в първия ден на 9 месец с тегло Димана 1900г и Миа 1700г.  Храним се с АМ, в момента Димана е 3300 а Миа 2800. Бяхме на кислород Димана 2 дни а Миа 6 часа. Интересуваме кога и дали заведохте децата при очен лекар?

*
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #136 -: Август 14, 2008, 15:24:26 pm »
Браво на твоите момичета Малена,много са порастнали!
По въпроса за очния лекар,нашите бебета ги прегледаха още в болницата
преди да ги изпишат въпреки,че не са били на кислород/явно за всеки случай/,след това в началото на втория месец и док. каза че всичко е ок,но за всеки случай още един преглед. И сега ни предстои още един преглед другата седмица!За по нататък езная,но ще питам като отидем другата седмица.
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #137 -: Август 14, 2008, 17:00:58 pm »
Жанетка,
хайде, добре дошла в твоята тема! :D Радвам се, че се завърна тук. Липсваше ми.
Виж какво, съвсем добре си се развива детето. В края на краищата детето си е недоносено и най-вече в първата година, а и в следващите 2-3 години всяко нещо ще се развива малко по-бавно и по-късно, от колкото при останалите деца. На нас това ни го каза и педиатърката, и кардиоложката, и офталмоложката. Нормално си е в нашия случай.

Гери,
браво на вас! Да е живо и здраво детето! Радвам се за вас. Бях чувала подобни истории и преди да родя, затова бях някак спокойна за Миша, докато тя престоя 1 месец в болницата. Знаех, че ще и помогнат и не се тревожех излишно. При мен беше друго. Плачех по-скоро, защото се обвинявах за мъртвата близначка, а не съм плакала за Миша. Тя беше жива, виждах си я, макар и в кувьоз, знаех, че е въпрос на време да си я гушна.

Малена,
и на теб ще кажа мила, вероятно децата ти не би трябвало да се водят недоносени, щом са родени в първия ден на 9-ия месец. Щом са родени в деветия (в 37-ма седмица и нататък) значе са си нормално износени. За недоносени се считат родените преди 37-ма г.с.

Сега за очния.
Преглед при офталмолог се прави при деца, родени в 28-ма - 35-та г.с. При тези деца ретината не е развита и съществува голям риск да развият ретинопатия. А ретинопатията в крайната си форма, на прост език казано, значи слепота. Недоносените са застрашени от появата на ретинопатия. Наблюдава се от близо състоянието им, докато завърши оформянето на ретината, което пък е индивидуално при различните деца.  При нас на около 4,5 - 5 месеца завърши това развитие.
Т.е. тук не говорим толкова за риска от предозирането с кислород в кувьоза. Това е друго.
При Миша нямаше сериозен риск от появата на ретинопатия, защото все пак се роди в 35та. Но така или иначе правехме прегледи на всеки две седмици в началото, после на 3 седмици и, когато последно бяхме при очната /на 26.07./, тя ни каза, че ще отидем отново на 1 годинка. Предупреди ни да имаме нагласата, че може да се наложи диоптър, което пак си е следствие от недоносеността.

Малена, конкретно на въпроса ти, първият преглед на Мишка беше в болницата на 25-6 дни. На 30 дни я изписаха и я заведохме при детски офталмолог във Варна и си я водим все там.
Заведи ги децата, ако искаш сега, профилактично и докторът ще прецени има ли нужда да ходите пак.

Чух за един случай тук в Русе, при който родителите се усетили, че детето има проблем със зрението едва на 5-месечната му възраст. Оказало се твърде късно и им се наложила да събират пари чрез дарения за скъпо струваща операция в чужбина.
Но ако навреме се диагностицира ретинопатията, тук в България е лечима. Във Варна в очна болницатова се лекува, предполагам също и в София, и не знам къде другаде.
« Последна редакция: Август 14, 2008, 17:04:37 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    MALENA*

  • ***
  • 176
  • Смисълът на живота придава онова, което му липсва.
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #138 -: Август 19, 2008, 00:19:33 am »
Оле, Милена благодаря ви  :).
Милена при кога ходите във Варна, може ли кординати?

Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #139 -: Август 19, 2008, 00:29:54 am »
Маленка,
д-р Светла Николова.
Работи в Очна болница, кабинетът е на първия етаж, в дъното. Работи със ЗК, т.е. вземаш направление и не плащаш нищо.
Има и частен кабинет на ъгъла на "Сливница" и "Патриарха".
Пращам ти телефона и на лични.
Ама ти не си ли от София?
От кой град си?
Ако не си от Варна, ще ти обясня подробно как да стигнете.

Бъдете добри и не губете кураж! :)