0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: защо ли ембрионите спират развитието си?!!!
« Отговор #20 -: Септември 05, 2008, 08:44:17 am »
Дидонче, при мен беше същата картинка - 18 извадени, 15 оплодени, само 5 "оживели", т.е. продължили развитието си след еди кое си деление. Върнахме трички - на 6, 7 и 8 деления мисля бяха, а другите така и не продължиха да се развиват и не можахме да замразим. От тричките се имплантира едничко и сега голяма игра пада вътре в коремчето.
Казвам ти всичко това, за да не се отчайваш и примиряваш ... Че Господ си знае работата, верно е, но много хора сме и дали е стигнал в точния момент до нас, това никой не знае...
И аз нмого пъти съм си задавала въпроса защо се получава така, но ... отговор досега не съм получила. Правих имунологични изследвания преди стимулацията и съвсем малко ми бяха завишени NK клетките. Дали в тях не е отговора?
Благодарим Ви Д-р Александров!
Re: защо ли ембрионите спират развитието се?!!!
« Отговор #21 -: Септември 05, 2008, 12:51:05 pm »
благодаря ви много момичета 3а отговорите и подкрепата!

при пьрвото ми IVF имах 14 яйцеклетки, само 6 оплодени, 2 ми вьрнаха и 4 3амра3иха. след криото само една оцеля. тогава какви са ми били стойностите, не 3ная - не бях никак информирана и просто се доверих на лекаря.

да отбележа, (3а всички оне3и, които смятат че в чужбина всичко е по добре!) че съм в Германия  и то не някаде не село, ами в München и тук няма практика лекарят да коментира нива на хормони или каквото и да е. вчера трябваШе а3 самата да се боря активно 3а да получа информация.

при втория опит, както вчера ра3брах,FSH е било добре 13% и пак имах 14 яйцеклетки, от които обаче само 5 оплодени и в крайна сметка бластоцистен трансфер на 2. При третата стимулация FSH е било очевидно вече 23%, и то 2 дни преди трансфера. тук лекарите не те преглеждат преди старта на стимулациата, (което е бе3умно! :x, ами просто ти праЩат по поЩата "новия" план, който винаги е един и сьЩ, вьпреки неуспеха на предиШния опит... та при третия опит имах само 4 яйцеклетки, от които една се оплоди (и то с икси, 3аЩото доброволно не искаШе) и в крайна сметка ниЩо не и3ле3е.

3а инхибина ми само чух от лекаря, че не бил сьЩо добьр, но не си 3нам стойностите. 3нам че и тoй спада след 30 те :(

а пьк а3 не смятам да се предавам - на 34 години сьм само, а и мноооого искаме едно бебе :) така че сам се 3аела сега с проучвания, дори обмислям да опитам и в Бьлгария.

та така, ефирче :)

по3драви на всички



Re: защо ли ембрионите спират развитието се?!!!
« Отговор #22 -: Септември 05, 2008, 13:59:41 pm »
така че сам се 3аела сега с проучвания, дори обмислям да опитам и в Бьлгария.

та така, ефирче :)

по3драви на всички
Добро решение! :balk_103:
Предимството е ,че ще си по-добре информирана за всички резултати .
На правилното място си ,gallardo.
Форума е с много богата информация.
Питай за всичко , което те интересува! :D

Радвам се на оптимизма ти! :D
Успех!

п.п.Използвай следващото си идване до Родината , да си пуснеш основните хормони , Инхибин и АМХ :wink:
*
Re: защо ли ембрионите спират развитието се?!!!
« Отговор #23 -: Септември 05, 2008, 21:18:45 pm »
gallardo, зависи си от клиниката. И аз съм в Германия, и далеч не всичко е перфектно, но поне хормоните ги следят стриктно (преди и по време на стимулацията на всеки 3-4 дена).
На Осиана, например, много повече изследвания са й предписали отколкото на мен.

И аз мисля, че в България имам повече шансове, ама отнема доста време, затова за момента още го отлагам.  :(

Re: защо ли ембрионите спират развитието се?!!!
« Отговор #24 -: Септември 15, 2008, 20:20:13 pm »
миличка какво значи FSH 13% и FSH 23%?Напиши резултата,аз досега не съм чувала за % при FSH -има си стойности.Ако ги драснеш ще добием по голяма представа.А може би аз нещо не разбирам..може да греша
Re: защо ли ембрионите спират развитието се?!!!
« Отговор #25 -: Септември 16, 2008, 12:34:15 pm »
ох, бе мила...просто сьм много смотана и греШно сьм ги написала с проценти :oops:

пропуснах сьЩо да кажа, че последните два опита бяха непосредствено един след друг, само с един месец пауЗа м/у тях, преЗ 06. и 08., а ЗабеляЗвам от това което пиШете вьв форума, че пауЗите, които се препорьчват са поне три месеца. моите доктори тука, смятат че няма проблеми...хмммм :ask: вие какво мислите?

сега открих и една статия в немски сайт За едно сьвсем прясно проучване (15.07.08) по отноШение на високото ФСХ - смята се че то НЕ е пречка За Забременяване при жените <38 години, процеса единствено евентуално се Забавял, Заради по малкия брой проиЗведени фоликули... дано да е така

...но аЗ си мисля, че проблема при мен е някоя готина комбинация от фактори :? подиЗирам и неЩо имунологично, ЗаЩото главния ми проблем е в ЗагнеЗдването.

поЗдрави на всички кандидат майки-Зайки :D
*
Re: защо ли ембрионите спират развитието се?!!!
« Отговор #26 -: Септември 16, 2008, 12:47:46 pm »
gallardo, моят доктор също препоръчва 3 месеца пауза. На мен толкова горе-долу ми отне, за да ми се възстанови нормалният цикъл.   :(

Re: защо ли ембрионите спират развитието се?!!!
« Отговор #27 -: Септември 16, 2008, 12:59:54 pm »
благодаря ти, blue_sky!

това ми подскаЗва, че може и там да е бил проблема при последния пьт :x
Re: защо ли ембрионите спират развитието се?!!!
« Отговор #28 -: Септември 16, 2008, 19:17:44 pm »

сега открих и една статия в немски сайт За едно сьвсем прясно проучване (15.07.08) по отноШение на високото ФСХ - смята се че то НЕ е пречка За Забременяване при жените <38 години, процеса единствено евентуално се Забавял, Заради по малкия брой проиЗведени фоликули... дано да е така


Това звучи доста интересно :o Защото ако е така означава ,че и аз имам шанс с мои яйцеклетки 8O.Можеш ли да пуснеш малко от тази статия която си чела?Ама на бг :wink:
Надявам се в най скоро време да откриеш проблема.Как са ти TSH TAT и MAT?Ако антителата са ти с високи стойности трябва да предприемеш лечение,това влияе на задържането на плода.Желая ти успех
Re: защо ли ембрионите спират развитието се?!!!
« Отговор #29 -: Септември 16, 2008, 19:21:28 pm »
втората част на "цитата"на gallardo е моя :oops:извинете обърках
Re: защо ли ембрионите спират развитието се?!!!
« Отговор #30 -: Септември 18, 2008, 16:43:13 pm »

Цитат
Това звучи доста интересно :o Защото ако е така означава ,че и аз имам шанс с мои яйцеклетки 8O.Можеш ли да пуснеш малко от тази статия която си чела?Ама на бг :wink:

ами добре,ЗвеЗдичке, Значи превеждам статията сьс сьвсем леееки ськраЩения :wink:

[b]Висок ФСХ При младите жени вьпреки това добри яйцеклетки[/b]В иЗследванията на врьЗката м/у ЗавиШените нива на ФСХ в крьвта и иЗхода на АРТ процедура обикновено се стига да иЗвода, че  високата концентрация на ФСХ в крьвта води до ниска успеваемост по отноШение на бременностите.

ЗаЩо това е така и така ли е иЗобЩо?
ЗавиШените нива на ФСХ в крьвта говорят За Занижена яйчникова функция и лоШ отговор на хормонална стимулация. В екстремни случаи това покаЗва настьпването на ранна критическа вьЗраст, при която яйчниците преустановяват да проиЗвеждат яйцеклетки.

Има жени обаче, чиито яйчници проиЗвеждат по-малко Зрели яйцеклетки - те биват наричани low responder, Заради слабия отговор на хормонално стимулиране.
Това води до по малко иЗвадени яйцеклетки и по тоЗи начин до мальк брой бременности. Ако обаче се раЗгледат отделните случаи, става ясно че твьрдението че високата концентрация на ФСХ в крьвта води до по-малко бременности не винаги е вярно - това покаЗва едно ново проучване.

Една от причините За високата концентрация на ФСХ е вьЗрастта. повечето жени с тоЗи проблем са средно по-вьЗрастни от останалите, които правят инвитро опити. Това води и до по-малко бременности в групата на жените с висок ФСХ.

Екип от френски специалисти в таЗи област е иЗследвал 3592 стимулирани цикьла в едно свое проучване на Зависимостта м/у инвитро, вьЗраст и ФСХ:

ПовиШава ли се риска За Загубването на плода при ЗавиШена концентрация на ФСХ?
НЕ

Зависи ли успеваемостта на инвитро процедурите от ФСХ, ако НЕ се вЗеме под внимание вьЗрастта?
Не непременно: по малкият брой иЗвадени фоликула влияе негативно на успеваемостта, Заради по малкия иЗбор на подходяЩи яйцеклетки. Вьпреки това, при младите жени (<38 години) реЗултатите са добри неЗависимо от по-малкото яйцеклетки, дори и при ЗавиШен ФСХ. Успеваемостта намалява обаче Значително при жените над 38 години.

Кое окаЗва по голямо влияние вьЗрастта или концентрацията на ФСХ?
Сьвсем определено вьЗрастта. ИЗследването покаЗва сьЩо така, че една млада жена сьс ЗавиШен ФСХ има по-добри Шансове да Забременее от жена над 38 г. с нормално високи нива на ФСХ.

Заключение

ФСХ е качествен покаЗател За количеството на яйцеклетките, които могат да бьдат придобити чреЗ хормонална стмулация. вьЗрастта обаче окаЗва влияние в/у качеството на яйцеклетките неЗависимо от нивата на ФСХ.

Значи сьЩествено е по скоро качеството, а не толкова  броят  на яйцеклетките придобити чреЗ хормонална стимулация, Заради което на младите жени - дори и сьс ЗавиШен ФСХ - инвитрото иЗрично се препорьчва.[/i]
Бележка под линия: момичета, дори и над 38 хич не сме вьЗрастни да Знаете! много сме си прекрасни даже :balk_101:




*
Re: защо ли ембрионите спират развитието се?!!!
« Отговор #31 -: Септември 18, 2008, 18:48:22 pm »
gallardo,блАгодаря ти за превода,от полза е да се научи нещо ново,поне за мен. :bighug:
Re: защо ли ембрионите спират развитието се?!!!
« Отговор #32 -: Септември 18, 2008, 19:44:22 pm »
gallardo аз също благодаря  :wave:че отдели от времето си за превод!Ще те излъжа ако ти кажа ,че не го чаках :bighug:И действително научихме нещо ново и интересно!!!
Re: защо ли ембрионите спират развитието се?!!!
« Отговор #33 -: Октомври 25, 2008, 19:05:26 pm »
Здравейте! На моята пункция преди 5 дни извадиха 11 яйцеклетки. От тях се оплодиха 9 - 5 от ИКСИ и 4 от инвитро. На трети ден имах 2 перфектни ембриона с по 8 деления. Направихме трансфер на тези два, като имаше още два почти толкова добри, а останалите по-зле. В Щерев отскоро практикуват по два трансфера - един на трети и един на пети ден, успеваемостта била по-голяма. Затова и оставихме останалите 7 ембриона да се развиват, и на пети да трансферираме бластоцист. Днес, пети ден, се оказа че има само един бластоцист, а останалите 6 са спрели развитие. Така се отчаях, помислих си че щом тези не се развиват, значи и трансферираните не се развиват. Сега попрочетох тази тема, и виждам че все пак има надежда. Жалко само, че не можахме да замразим нищо, много се надявах на това. Не знам защо толкова малък процент претърпяха някакво развитие - дали от ендометриозата, или нещо друго. Иначе сме правили всякакви имунологични и генетични изследвания, и паралелно взимам преднизолон, бият ми фраксипарин и пролутон.


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: защо ли ембрионите спират развитието се?!!!
« Отговор #34 -: Октомври 25, 2008, 20:46:41 pm »
Цитат
На трети ден имах 2 перфектни ембриона с по 8 деления. Направихме трансфер на тези два, като имаше още два почти толкова добри, а останалите по-зле.

Краси, ето тук се крие отговора на въпроса ти. На практика от два "почти толкова добри", вероятно е от единия е станал един добър бластоцист, което е 50 на 100 успех, а повярвай ми това е супер!

Вярвай в успеха ви! :goodluck:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: защо ли ембрионите спират развитието се?!!!
« Отговор #35 -: Октомври 25, 2008, 21:51:12 pm »
Благодаря ти, evro! Аз мислих, че да достигнат до бластоцисти е много лесно, и едва ли не очаквах поне 5 от 7-те днес да са бластоцисти. Като чух, че имам само един реших че процедурата е обречена. Значи все пак има надежда...


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: защо ли ембрионите спират развитието се?!!!
« Отговор #36 -: Октомври 25, 2008, 22:05:32 pm »
Нали се сещаш какво ще ти кажа :D!
Надежда винаги има!
 :kiss:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: защо ли ембрионите спират развитието се?!!!
« Отговор #37 -: Октомври 25, 2008, 22:38:18 pm »
Красита, не се отдавай на негативни мисли  :)
Каквото трябва, ще стане, не се самонавивай.
За момента всичко си е в реда на нещата  :D
Първият път разчитах само на 5 яйцеклетки, от тях
после ми трансферираха две - едното идеално другото с леки фрагментации.
Останалите 3 не ставаха, бяха стигнали само до 2-4 деления.
И аз си мислех същите неща като теб.
Имах положителен резултат, но скоро всичко приключи и се
успокоявах, че поне е имало имплантация.
Вторият път извадиха 9 яйцеклетки.
На трети ден разчитах само на един ембрион, разделен на 10-12 и
един с доста фрагментации. Всичко останало е спряло да се развива
или дори не е започвало още от началото.
Бях съсипана, отписах опита и бях сигурна, че едва ли ще има резултат.
Явно единственото на което разчитах е продължило да се развива и
бременност имаше...
На мен ми се искаше, ако може да има трансфер на 5ти ден, а след това да се
замразят, тези които остават...но не стана така.
Стискам силно палци, мила, и се надявам поне малко да съм те успокоила и
да съм ти дала вярата и надеждата, които ти трябват сега.
целувки
Re: защо ли ембрионите спират развитието се?!!!
« Отговор #38 -: Октомври 25, 2008, 23:09:19 pm »
Да, определено ми вдъхна надежда. Все пак ми е първи опит, и явно много неща не са ми били ясни. Бях останала с впечатление, че всички момичета замразяват - следователно имат какво да замразят. А сега ще се мобилизирам и настроя позитивно, а каквото е писано да стане ще стане. Цяла вечер си галя коремчето с една глупава усмивка на лицето  :oops:
Благодаря ти, Black Rose  :bighug: :bighug: :bighug:


*
Re: защо ли ембрионите спират развитието се?!!!
« Отговор #39 -: Октомври 26, 2008, 01:27:14 am »
Да, определено ми вдъхна надежда. Все пак ми е първи опит, и явно много неща не са ми били ясни. Бях останала с впечатление, че всички момичета замразяват - следователно имат какво да замразят. А сега ще се мобилизирам и настроя позитивно, а каквото е писано да стане ще стане. Цяла вечер си галя коремчето с една глупава усмивка на лицето  :oops:
Благодаря ти, Black Rose  :bighug: :bighug: :bighug:

preggo  :bighug: