0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Вторичен стерилитет
« -: Април 01, 2008, 17:17:23 pm »
Здравейте момичета аз влизам тук от вече две години но от скоро започнах да чета форума и да участвам в него имам цветна снимка при която резултата е една пропускаща тръба и друга която не пропусна но не образува хидросалпингс имам едно дете преди 13год от този брак въпроса ми е дали инсеминация би помогнала в моя случай спермограмата ни е добра.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Вторичен стерилитет
« Отговор #1 -: Април 01, 2008, 22:15:52 pm »
А каква все пак е причината да не забременееш за две години? Не е ли по-добре да се опитат да уточнят причината преди да вкарат тежката артилерия? Инсеминациите се препоръчват при лоша спермограма. Но ако това ще накара лекарите все пак да следят овулацията може и да помогне...
Дай малко повече инфо
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Вторичен стерилитет
« Отговор #2 -: Април 02, 2008, 19:09:10 pm »
Ами всъщност започнахме да действаме за инсеминация до сега което разбрах причината е че образувам много фоликули но нито един не е доминантен и ендуметрума е малко.Стимулират ме с меногон защото клостила не ми подейства добре лявата ми тръба пропуска и фоликулите тръгват от ляво.Остава ми чакането това е.Не мога повече да чакам да станат чудеса и да забременея просто не издържам вече и реших да пробваме с инсе няколко пъти пък божа работа.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Вторичен стерилитет
« Отговор #3 -: Април 02, 2008, 19:21:26 pm »
Не смея да твърдя на 100%, защото не съм лекар, но според мен не сте за инсеминация. Мисля, че инсе се прилага наистина при проблеми от страна на мъжа, и то при не толкова лоши показатели. Спомням си, че при нас минимума беше да има 6 милиона добри сперматозоиди, за да се надяваме на поне мъничко на успех. Има много по-добре запознати момичета, дано ти отговорят те. Желая ти успех!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Вторичен стерилитет
« Отговор #4 -: Април 02, 2008, 22:37:59 pm »
Ами всъщност започнахме да действаме за инсеминация до сега което разбрах причината е че образувам много фоликули но нито един не е доминантен и ендуметрума е малко.Стимулират ме с меногон защото клостила не ми подейства добре лявата ми тръба пропуска и фоликулите тръгват от ляво.Остава ми чакането това е.Не мога повече да чакам да станат чудеса и да забременея просто не издържам вече и реших да пробваме с инсе няколко пъти пък божа работа.
останалите  изследвания наред ли са?колко точно е ендометриума?
Ако от цветна снимка са ти поставили тази диагноза за 1 проходима и една запушена тръба ,то резултата ти не е 100 % сигурен.Понякога при снимка се получава спазъм който дава фалшив резултат за запушена тръба.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Вторичен стерилитет
« Отговор #5 -: Април 03, 2008, 15:27:53 pm »
Ами всъщност започнахме да действаме за инсеминация до сега което разбрах причината е че образувам много фоликули но нито един не е доминантен и ендуметрума е малко.Стимулират ме с меногон защото клостила не ми подейства добре лявата ми тръба пропуска и фоликулите тръгват от ляво.Остава ми чакането това е.Не мога повече да чакам да станат чудеса и да забременея просто не издържам вече и реших да пробваме с инсе няколко пъти пък божа работа.

Може би и сама си ме разбрала какво исках да кажа в предишния постинг. Но се надявам да не ставам досадна. Това, което казваш може и да е така, ама може и просто да не си попаднала на добър специалист. Ако фоликулите не се пукат инсеминация няма да ти свърши работа. Лекарят трябва да намери начин да ги спука. Това е.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Вторичен стерилитет
« Отговор #6 -: Април 03, 2008, 17:15:46 pm »
Ами всъщност стерилитета ни от пет години но от две влизам тук в зачатие спермограмата ни е добра с два много малки проблема според Мели леко нарушена морфология и намален обем на еакулата а пък инъче си мисля че съм попаднала на специалист и това е д-р Даскалов може би дадох първия път много оскъдна иноформация за това как стоят нещата
утре може би ще бъде инсето стискайте палци благодаря ви отговорите и отзивчивоста момичета и скоро да се срещнем в другия форум.