0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Държавна помощ за ин витро през 2009
« Отговор #20 -: Март 28, 2008, 19:48:06 pm »
Направо съм потресена! Не стига, че даваме хиляди пари да имаме бебе, а сега държавата, вместо да ни помогне, ще ни взима и данък 8O
Всъщност, от тази държава всичко може да се очаква... Нямам думи...
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Държавна помощ за ин витро през 2009
« Отговор #21 -: Март 28, 2008, 22:36:48 pm »
Ергенският данък не е ли само ако не си омъжена/женен? Мисля че децата нямат значение в случая.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Държавна помощ за ин витро през 2009
« Отговор #22 -: Март 29, 2008, 12:04:08 pm »
Поне преди, Оси, знам, че са плащали такъв, ако са нямали и деца (не само ако не са били женени, може би сумите са били различни в двата случая, нямам представа). Един вид наказание за това, че не искат да допринасят за увеличаването на населението.
Ако го въведат, просто нямам думи. Вместо да направят нещо смислено, само глупости се вършат в този парламент. Аман!

Re: Държавна помощ за ин витро през 2009
« Отговор #23 -: Март 29, 2008, 16:22:30 pm »
Еее това ще е върха на айсберга на  цялата простотия на нашите мили политици! 8O Ами то май се оказва че имаме само задължения в тази държава а пък права не!Не стига че сме се хвърлили сами в тази борба,а държавата нехае,ами на това отгоре и да ни наказва за това, е това ако не е абсурд аз незнам кое е!Офф много се нервирам :BangHead:
*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: Държавна помощ за ин витро през 2009
« Отговор #24 -: Март 29, 2008, 23:00:53 pm »
[/b]Привет, дами! Аз също бях на въпросната прес-конференция и после на Кръглата маса по повод Проекта за национална програма за социална и психологическа адаптация на двойки с репродуктивни нарушения. Госпожа Първанова каза много хубави думи, но всички бяха в сферата на добрия тон и добрите пожелания. Нищо сигурно няма, само си поговорихме!!! Идеята е, постепенно да ни чуят и да ни обърне внимание милата родна държава. Засега нашата задача, според мен е, да нададем глас и да не се крием зад проблемите си. Важно е да ни забележат и да разберат, че наистина сме много... Всички знаете, че обществото се е затворило за проблеми, които не го касаят. Трябва да измислим начин, обществото да разбере, че този проблем е национален. Но кога ще стане това, ще видим. Фондация Искам бебе прави непрекъснато опити да се обърне внимание на проблема. Доктор Стаменов беше леко скептично настроен към резултата, защото по думите му, от години слушаме обещания и готовност за съдействие от страна на държавата, но засега няма съществен резултат.
А по повод това, дали ще се работи с жените или с двойките, споко, акцентира се, че около 50% от случаите са с "мъжки" фактор. Така че, ако въобще се предприемат някакви мерки, ще се работи с двойките, а не както до сега - само с жените.
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
*
Re: Държавна помощ за ин витро през 2009
« Отговор #25 -: Март 30, 2008, 10:15:58 am »
Момичета, сетих се, предлагам да създадем партия и да участваме на следващите избори, 270 000 гласа по 2 хич не са малко, а ако ни подкрепят нашите родители и баби и дядовци, братя и сестри и т.н....сещате ли се, ще си направим правителство :D. Мен не ме бива в тия работи, но знам, че има умни глави сред нас, които могат да го направят.
Ако чакаме на настоящите и бъдещите управляващи да ни помогнат, ще се пенсионираме, всички само обещават и нищо.

Ей, да се надявам, че няма да ме арестуват след тоя пост, нали сме демократична държава :D
Но, нека да имат едно на ум, господата-управляващи, че наистина сме много и имаме право на глас.
Re: Държавна помощ за ин витро през 2009
« Отговор #26 -: Март 30, 2008, 19:30:20 pm »
Момичета, сетих се, предлагам да създадем партия и да участваме на следващите избори, 270 000 гласа по 2 хич не са малко, а ако ни подкрепят нашите родители и баби и дядовци, братя и сестри и т.н....сещате ли се, ще си направим правителство :D. Мен не ме бива в тия работи, но знам, че има умни глави сред нас, които могат да го направят.
Ако чакаме на настоящите и бъдещите управляващи да ни помогнат, ще се пенсионираме, всички само обещават и нищо.

Ей, да се надявам, че няма да ме арестуват след тоя пост, нали сме демократична държава :D
Но, нека да имат едно на ум, господата-управляващи, че наистина сме много и имаме право на глас.

:good_post:
момичета,тъй като след последният преглед се оказва,че и ние вероятно ще правим инвитро/вече имаме пълния набор изследвания- тубарен фактор/,но в това,което прочетох се казва,че дори да приемат този начин на финансиране ще поемат първите един два опита инвитро,защото по статистика те обикновено били неуспешни...Любопитно ми е това означава ли,че ако тази година правим инвитро платено/не през касата/ и е неуспешно,другата година не биха ни помогнали финансово,защото вече сме правили на наши разноски???как мислите?
« Последна редакция: Март 30, 2008, 19:32:24 pm от любопитка »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: Държавна помощ за ин витро през 2009
« Отговор #27 -: Март 30, 2008, 21:10:41 pm »
Аз не бих споделила колко опита съм правила. Освен това има и лекарска тайна. Нали все пак говорят за 2-3 опита да плати държавата, а ние ако искаме ще правим и 5, това си е наша работа.
Ох, дано никой не стига до тази цифра...
*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: Държавна помощ за ин витро през 2009
« Отговор #28 -: Април 01, 2008, 20:33:07 pm »
Момичета, не знам държавата какво ще направи за нас и кога, но фондацията прави много неща... Не знам дали сте разбрали, че вече работи национална програма за социална и психологическа адаптация на двойки с репродуктивни проблеми!!! Казано накратко: вече ще има групи за емоционална помощ на жени с репродуктивни проблеми в градовете: Варна, Сливен, Шумен, Свиленград, Добрич, Бургас и Пловдив. Курса ще е с продължителност 6 месеца, 12 сесии от по 4 часа. Сбирките са вечерни, от 18 часа (поне за Пловдив ще е така). Старта на първата такава група за Пловдив е на 09.04.2008г. За целта, всички желаещи да се включат, могат да го направят, като се обърнат към мен на тел:0888/712-783. Налага се предварително записване, защото групата не може да бъде по-голяма от 10-12 жени.
Очаквам смелите момичета от Пловдив да ми се обадят скоро! Повярвайте ми, това е невероятна възможност! Та кой до сега го е било грижа за нашите емоционални проблеми?!? А сега ще получим професионална подкрепа, почти без пари. Цената на курса за 1 жена е 300лв, но всяка участничка ще заплати само 30лв!!! Останалите пари се поемат от спонсора на програмата - г-н Валентин Янев от Варна, президент на компанията "YANEFF". За което му благодаря сърдечно от името на всички жени, които ще се възползват от тази златна възможност, да бъдат подпомогнати емоционално в тежката борба със стерилитета!
Очаквам ви скоро! ПОздрави и успех на всички:)
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
Re: Държавна помощ за ин витро през 2009
« Отговор #29 -: Април 01, 2008, 21:40:42 pm »
Ще има ли такава група и за София?


*
Re: Държавна помощ за ин витро през 2009
« Отговор #30 -: Април 01, 2008, 22:31:03 pm »
Ауууууууууу, най-после и Бургас да го включат в нещо!  :lol: Вероятно ще бъдат полезни тези лекции за някои момичета.(а защо само за жени с репродуктивни проблеми, пак нещо не ми е ясно, а мъжете - май вече те са повече и по-чувствителни по темата?!) На мен лично, обаче не ми трябва емоционална помощ, а финансова. Този вид подкрепа за щастие имам от кого да получа, ако се нуждая от нея. Но сега спирам с опитите основно по финансови причини.  :(
Ан2006, добро предложение - заслужава си да се обмисли!

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Държавна помощ за ин витро през 2009
« Отговор #31 -: Април 01, 2008, 22:45:18 pm »
Душе, много е хубаво...... :D
*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: Държавна помощ за ин витро през 2009
« Отговор #32 -: Април 02, 2008, 01:39:53 am »
По въпроса за група в София, нищо не мога да кажа, можете да търсите инфо в сайта на фондацията, тя така или иначе е в София, можете да пиете от извора:)
А по повод това, че не ви е необходима емоционална подкрепа, не става пъпрос само за лекции, а за професионална психологическа помощ, под формата на групова терапия. Засега се започва с "женски" групи, защото самите желаещи са жени, а групите е важно да са с ХОМОГЕННА структора, за да са равнопоставени участниците. Ако някъде се събере група от смесен характер (5-6 двойки, например), курса ще е за двойки, борещи се със стерилитета.
Душка, не знам на теб защо не ти трябва такава помощ и от колко години си в тази борба, но аз лично вече 4-5 годинки ходя по мъките и повярвай ми, дори сама смятах да потърся психолог за помощ. И то не е, защото нямам подкрепата и разбирането на околните, нито защото не съм силна... А просто, защото като се сблъскваш непрекъснато с нови и нови проблеми, колкото и да стискаш зъби, накрая зъбите ти се напукват от стискане и издишаш... Поне за мен е доста тежко:( Благородно ти завиждам, че си ОК, как го правиш?
А относно парите, всички, предполагам, срещаме финансови затруднения, но именно затова е ценна тази инициатива - понеже за процедури и лекарства все някак ще намерим и отделим пари, но за психолог - едва ли... А отделен е въпроса, че в БГ засега почти няма обучени специалисти. Това е другата част на Националната програма на Фондация Искам бебе - да обучи специалисти в чужбина и постепенно на семействата с репродуктивни проблеми да се помага чрез КОМПЛЕКСЕН подход, а не както до сега - само физически и на парче. Емоционалната страна на нещата не е за пренебрегване, защото дори и да стигнеш до имплантиране на ембриони, важно е да си спокойна и да ги задържиш. Доказана е повишена успеваемост след такива психологически тренинги и то с доста голям процент. А освен това е важно да отбележим, че около 66% от двойките съобщават за депресия след неуспешно инвитро или прилагането на друг вид репродуктивна техника. А как да намерят сили за 2-ри, 3-ти, та 5-ти опит??? А е важно да не се отказваме, нали!
Програмата, освен това, предвижда, да се работи постепенно и с тези, които са забременели след асистирани методи, а после дори и родили... Говорим за страхотна инициатива, за която са осигурени 100 000лв и няма да е просто от ден до пладне.
Така че, ако има мераклии от Пловдив, аз съм човека за записването. Обадете се, ако имате въпроси, отговарям веднага:) 0888/712-783 Вера
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
Re: Държавна помощ за ин витро през 2009
« Отговор #33 -: Април 03, 2008, 09:50:24 am »
ако има такава група в софия,бих отишла..напоследък съм толкова объркана,че май наистина ще ми се отрази добре някой да ме анализира,да ми посочи в каква насока да си отправя мислите...,за да съм по-подготвена психически преди инвитрото!
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!