0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #440 -: Май 23, 2015, 16:47:01 pm »
Здравей, Касиопея. За съжаление, не малко жени минават през това, което минаваш ти. Ноември 2013 изживях същия кошмар. Бях в 11 г.с., когато получих силен кръвоизлив. Доки ме прегледа и ми съобщи лошата новина: мисед - сърдечната дейност на бебо спряла в 9г.с. Физически се възстанових бързо, също като теб пих АБ 7 дни и 3 месеца се въздържахме от бебеправене. Сексът подновихме след 3 седмици, веднага след първия профилактичен. АГ ми даде зелена светлина. М ми дойде на 28 ден след кюртажа. Физически, както казах бързо се стабилизирах, но психически... Ми беше нужна година, а аз смея да твърдя съм с доста стабилна психика. Работата е там, че опитах да подтисна емоциите и получих посттравматичен стрес. Беше ужасно, още повече че след като подновихме опитите бебе не идваше, а като за капак всички около мен забременяваха. Когато тръгнах по изследвания моят АГ ме посъветва да направим почивка 1 м, изписа ми Клостилбегит( по мое настояване) и на следващия месец бях бременна. Идеята ми е, да не правиш като мен. Изплачи всичко сега, не го подтискай в себе си! Успех и много гушки, ако имаш нужда да поговориш с някого - насреща съм.
« Последна редакция: Май 23, 2015, 16:50:40 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #441 -: Май 23, 2015, 17:14:26 pm »
Здравей Синеочка! Благодаря за подкрепата. Истината е, че страшно много ме е страх да не се повтори, но желанието за бебче е толкова силно, че нямам търпение да минат месеците на възстановяване и да започнем отново. На моменти се чувствам много спокойна, но и най-малкото нещо може да ме разтрои. Вероятно просто трябва да мине време, за да се разсеят нещата и това да остане един период в живота ни с моя приятел, който е трябвало да преодолеем. Сега остава да се надявам на бързо възстановяване и да започнем отново да се борим за мечтата си. И да си призная честно сега когато получавам подкрепа от ваша страна се чувствам много по-добре. Приятно е човек да си говори с вас  :bighug:
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #442 -: Май 23, 2015, 17:30:44 pm »
Страх винаги има, но мечтата ми да бъда майка беше по-силна от него. Когато видях оново  :bfp: вместо да се зарадвам изпаднах в паника, да не ми се случи отново. На всеки преглед и ЖК се чувствах, като на разстрел  и все на тръни. Аз човекът с вечните розови очила се превърнах в черен песимист. От месец и нещо( в края на 6 м съм) страховете намаляха и сякаш отново си пея The bright side of life :P.
Ще се справиш сигурна съм и се надявам повече, да не изживяваш този кошмар. Защо не си направите една хубава екскурзия с приятеля ти. Излизай навън, направи си шопинг терапия, а когато ти се плаче - реви си на воля. Излей всичко! И знай, че някъде там, те чака твоето детенце, чака най-подходящия момент да се появи :)


Всеки миг е още един шанс...
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #443 -: Май 23, 2015, 18:43:15 pm »
Сигурна съм, че всяка жена преживяла подобно нещо изпитва страх. Не се съмнявам, че си се зачудила дали да се зарадваш или въобще как да реагираш. Важното е, че нещата са наред и дано така да продължават. Права си, когато човек е позитивен привлича положителна енергия към себе си. Толкова позитивизъм има в твоите отговори,че сега наистина се чувствам по-добре. Тъй като този месец почивките ни свършиха другия със сигурност ще пътуваме. А шопинг терапията я практикувам често и има ефект. Сега като тръгна на работа се надявам бързо да вляза в ритъм и ще я подновя преди работа, след работа когато както дойде. :balk_115: Радвам се, че потърсих утеха тук, тъй като наистина я намерих.  :balk_602:
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #444 -: Май 23, 2015, 21:47:44 pm »
Имаш и моята подкрепа, касиопея  :bighug:
Като гушнеш своето бебче, въобще няма да помниш сегашния кошмар
Хубаво е, че ще търсите причините още след първия неуспех. Според мен е жестоко само да се чака дали ще се повтори



   La vita è bella
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #445 -: Юни 01, 2015, 19:37:24 pm »
Здравейте момичета! Имам един въпрос. От два три дни имам остри болки в яйчниците, която трае няколко минутки и после изчезва. Появява се пак след час. Според вас дали е нормално това? Утре съм на контролен преглед след аборта ( минаха 15 дни от тогава) и да си взема епикризата, но реших да се допитам до вашето мнение. Благодаря ти rumyanau за хубавите думи. И аз ви гушкам всички :bighug:
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #446 -: Юни 03, 2015, 11:13:05 am »
Здравейте отново! Оказа се, че болките са нормални, тъй като на профилактичния преглед казаха, че всичко е изчистено! След като си взех епикризата се консултирах с моята лекарка. Ще предприемем три месечно лечение, за да изчистим наличие на инфекция и възстановяване на матката. След всеки МЦ ще има преглед за наблюдение на действието на антибиотика. След трите месеца ще направим някои изследвания, за да премахнем евентуалните причини една по една. Много е важно човек да попадне на лекар, който наистина го интересува за човека срещу него!  :balk_48:
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #447 -: Юни 03, 2015, 11:16:36 am »
Чудесни новини, касиопея :)
Успех и да ни се похвалиш след три месеца с чудесен резултат :)



   La vita è bella
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #448 -: Юни 03, 2015, 13:27:14 pm »
Наистина се радвам, че се възстановяваш бързо :bighug: и че АГ ти е загрижена за теб. Пожелавам ти в най-скоро време да станеш майка!


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #449 -: Юни 03, 2015, 22:25:40 pm »
Наистина много хубави новини  :)
Касиопея, успех!

Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #450 -: Юни 09, 2015, 20:06:08 pm »
Здравейте момичета! Благодаря на всички и аз се надявам всичко да върви добре и възможно най-скоро да забременея отново! Първия АБ, който трябва да пия е Азатрил 500 мг. Изписан ми е по една таблетка на 12 часа когато ми дойде МЦ. До колкото разбрах трябва да го пия през целия цикъл, но на листовката пише, че се взима доза от 1000 мг наведнъж и еднократно. Някоя от вас пила ли е този АБ?  :ask:
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #451 -: Юни 09, 2015, 21:58:20 pm »
Аз го пих след абразиото, но само за няколко дни. Цял цикъл ми се струва много...



   La vita è bella
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #452 -: Юни 09, 2015, 23:02:55 pm »
Доколкото знам, аб се взима около 7-10 дни. Аз го пих за акне преди години.

*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #453 -: Юни 15, 2015, 21:52:36 pm »
Здравейте момичета! Благодаря на всички и аз се надявам всичко да върви добре и възможно най-скоро да забременея отново! Първия АБ, който трябва да пия е Азатрил 500 мг. Изписан ми е по една таблетка на 12 часа когато ми дойде МЦ. До колкото разбрах трябва да го пия през целия цикъл, но на листовката пише, че се взима доза от 1000 мг наведнъж и еднократно. Някоя от вас пила ли е този АБ?  :ask:


защо трябва да изчакате месечния цикъл за да приемете антибиотика? на мен на 8-ми ми правиха кюртаж след спонтанен аборт и лекарката ми каза, ако искам да се възстановя по-бързо и ако искам да имам деца и да няма усложнения да вземам веднага антибиотик. предписаха ми оспамокс от по-силничките по 1т. на 12 часа за 5 дни и ми казаха да го почвам веднага или ако искам да остана още в болницата и да ми го вливат венозно. а вие защо ще чакате до цикъла. хубаво е ако има инфекция до тогава да се е изчистила и да не дадете възможност да се развие и да се усложнят нещата. Говорете отново с наблюдаващия ви лекар и се посъветвайте с него кога да започнете да приемате антибиотика, но мисля че не бива да го отлагате до следващия цикъл.
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #454 -: Юни 15, 2015, 23:25:26 pm »
Здравей cvd! Веднага след като ми направиха абразиото аз пих АБ седем дена ( като включвам и деня в болницата ) на 12 часа по една таблетка. В болницата незнам какво съм пила, но след това взимах Ципрофлоксацин или нещо такова. Лекарката ми обясни, че като ми дойде цикъла АБ дейста на стените на матката в момента, който се чисти. Благодаря за съветите все пак отново ще говоря с нея.   :)
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #455 -: Юли 07, 2015, 12:20:34 pm »
Здравейте момичета! Преди една седмица минах на преглед след първия ми цикъл. Матката почти е върнала нормалните си размери и АБ е подействал добре. Следващия АБ е Оспамокс. И отново на преглед следващия месец. Остават още две месеца с АБ и после само наблюдение.  :)
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #456 -: Юли 07, 2015, 12:50:00 pm »
Касиопея, радвам се, че всичко е наред, но много време ми се струва приема на АБ. Аз пих само 7 дни след абразиото. Оспамокс е кофти АБ, много мои приятелки, включително и сестра ми са гъбясвали от него. Съветвам те да потърсиш и друго мнение. Организмът сам се възстановява, особено ако не е била напреднала бременност. Желая ти успех и в най-скоро време да ти дадат зелена светлина за бебеправенето :bighug:


Всеки миг е още един шанс...
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #457 -: Юли 07, 2015, 22:22:10 pm »
Здравей Синеочка!  :bighug: Приема на АБ е само по време на цикъла ( около 5-6 дни). Аз също не смея да приемам по-дълго време АБ, тъй като преди време се лекувах от гъбична инфекция! Така че много ме е страх от това. Едновременно взимам пробиотици. Дано всичко да върви добре! :-)
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #458 -: Юли 17, 2015, 15:41:20 pm »
Здравей те и аз да се запиша в темата нова съм. На 14.05 ми беше направено абразеото нямах много течение, но на 12.06 си ми дойде първия цикъл редовен продължи много дълго и обилно. След 10 дни обилно кървенето намали и така да 15.07. С постоянно зацапани и кървене. Лекарка та която ми го прави ме викаще често на преглед след аборта имах силни болки затова ме следеше уж всичко беше наред до днес. Когато вече пак  ме прегледа и се оказа че имам полипи и се налага пак на ново да ме кюртира два месеца след първия. Дали на някой му се е случвало това и много ме е страх какво да очаквам.
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #459 -: Юли 17, 2015, 21:40:51 pm »
Sisi 83, при мен се получи подобно нещо след абразио поради мисед. Но аз нямах менструация повече от 2 месеца и на прегледа се установи, че има огромен полип, който премахнаха със спешна хистероскопия. След това кървих 1 месец постоянно, след няколко месеца направихме контролна хистероскопия, полипи нямаше вече, но дълго време борихме тънка лигавица.
Но тази ситуация е от изключенията след абразио, макар че е напълно възможно точно на нас да се случи.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг