0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Болезнена ли е цветната снимка?
« -: Февруари 06, 2008, 13:44:00 pm »
Ще си правя цветна снимка при д-р.Панова в "Тина Киркова".Болезнена ли е процедурата? От скоро трагнах сериозно по лекари и съм много боса.Ще ви бъда благодарна за всяка информация.При Панова ме изпраща Коларов-знаете ли нещо за него? Благодаря ви.
*

    Rib4o

  • ***
  • 211
  • Истински се вижда само със сърцето!
Re: Болезнена ли е цветната снимка?
« Отговор #1 -: Февруари 06, 2008, 13:51:08 pm »
gagum, не е болка за умиране. Като при по-болезнен цикъл. Аз взех предварително един аулин. По-важен е резултатът. Стискам палци и успех.
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Болезнена ли е цветната снимка?
« Отговор #2 -: Февруари 06, 2008, 14:14:28 pm »
не се страхувай !
по тази тема има изписано много и за различните клиники
прочети това и ще се ориентираш
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=17104.0
успех ти желая !
*
Re: Болезнена ли е цветната снимка?
« Отговор #3 -: Февруари 06, 2008, 15:41:04 pm »
Първо да те успокоя, че няма нищо страшно.  :P
Както minim е писала, има доста изписано по темата.
Успех!

Дано не съм груба, но не си си задала въпроса на правилното място.
*
Re: Болезнена ли е цветната снимка?
« Отговор #4 -: Февруари 06, 2008, 19:34:43 pm »
Няма нищо страшно.Боли но не е болка за умиране.Важно е резултатът да е добър болката се забравя.Успех!
Re: Болезнена ли е цветната снимка?
« Отговор #5 -: Февруари 06, 2008, 22:14:07 pm »
Благодаря ви моимчета!за пръв път влизам във форум, затова извиняваите, че ми е трудно да се ориентирам.Наистина тук човек може да научи много.аз съм в началото на "борбата" за бебе и вашият опит ми е много полезен. :D Благодаря ви много
*
Re: Болезнена ли е цветната снимка?
« Отговор #6 -: Февруари 06, 2008, 22:36:25 pm »
Gagum,не искам да те плаша,но след като питаш ще споделя,че моята цветна снимка беше най-болезненото нещо в живота ми(досега) - е,вярно има-няма 2 минути е цялата работа,но за тия 2 минути се облях в пот,само дето не припаднах от болка(а аз не съм "глезла" по принцип и като казвам,че боли,значи наистина МНОГО ме боли),а бе имах чувството,че ме разпарят отвътре :?
Тръбите ми въпреки болката се оказаха проходими и двете,така че не знам защо така зверски ме боля.
Пожелавам ти успех в твоята борба!


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
Re: Болезнена ли е цветната снимка?
« Отговор #7 -: Февруари 07, 2008, 11:14:24 am »
Аз наскоро си правих цветна снимка точно при д-р Панова. Искам да те успокоя. Никаква болка не усетих. Само едно напрежение, и то за кратко. Изобщо не се притеснявай, лекарката е много внимателна, вкарва контрастното вещество бавно всичко приключва бързо - за не повече от 5 минути. Желая ти резултата от снимката да е добър! :D
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Болезнена ли е цветната снимка?
« Отговор #8 -: Февруари 07, 2008, 12:25:10 pm »
Gagum,не искам да те плаша,но след като питаш ще споделя,че моята цветна снимка беше най-болезненото нещо в живота ми(досега) - е,вярно има-няма 2 минути е цялата работа,но за тия 2 минути се облях в пот,само дето не припаднах от болка(а аз не съм "глезла" по принцип и като казвам,че боли,значи наистина МНОГО ме боли),а бе имах чувството,че ме разпарят отвътре :?
Тръбите ми въпреки болката се оказаха проходими и двете,така че не знам защо така зверски ме боля.
Пожелавам ти успех в твоята борба!

извинявай мила, не искам да ме разбираш погрешно, но момичето точно сега едва ли има нужда от толкова добре описана болка...
не казвам, че не е добре да е подготвена за всичко, но нека е малко по-щадящо...
надявам се да не съм те засегнала....
целувки и успех на всички !!!
*
Re: Болезнена ли е цветната снимка?
« Отговор #9 -: Февруари 07, 2008, 19:55:49 pm »
Не,не си ме засегнала, не се притеснявай :wink: - аз обаче си мисля,че трябва да говорим за нещата с истинските им имена и точно както са си, аз винаги говоря така и предпочитам и с мен така да се отнасят. Още повече че при всички отговори по-горе,че едва ли не почти не се усеща,мисля,че беше редно момичето да знае,че може и да боли - аз поне бих предпочела да съм подготвена и да знам - не че това би намалило болката,но предпочитам да знам.


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Болезнена ли е цветната снимка?
« Отговор #10 -: Февруари 07, 2008, 20:02:06 pm »
Правила съм 2 снимки, с разликата, че при първата снимките са на ренген, а на втората-на ултразвук.
Първата беше адски болезнена.Треперих на масата.
Втората поисках да е с пълна анестезия.Сложиха ми краткотрайна такава, заспах, после се събудих и след 10 минути бях кукуряк.
Ако имаш възможност поискай да ти сложат такава упойка, мисля, че вече навсякъде предлагат!
Успех!
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Болезнена ли е цветната снимка?
« Отговор #11 -: Февруари 08, 2008, 10:34:40 am »
обичам Ви ей...момичета...:))
 :bighug: :bighug: :bighug:
Re: Болезнена ли е цветната снимка?
« Отговор #12 -: Февруари 19, 2008, 20:07:05 pm »
Много ви благодаря момичета. Вече направих снимката при Панова.Препоръчвам я на всички, които се страхуват от болката. Много е внимателна и болката не беше по-силна от тази при менструация.На всичко отгоре и тръбите ми не са запушени :D
Целувки на всички :wink:
*
Re: Болезнена ли е цветната снимка?
« Отговор #13 -: Февруари 19, 2008, 20:36:03 pm »
Страхотна новина!
Желая ти успех напред!
Re: Болезнена ли е цветната снимка?
« Отговор #14 -: Февруари 19, 2008, 21:13:44 pm »
 :balk_47: :balk_47: за добрата новина. Упех
*
Re: Болезнена ли е цветната снимка?
« Отговор #15 -: Април 02, 2008, 21:05:39 pm »
момичета от скоро съм в този сайт
преди време/1999/ ми се наложи да правя цветна снимка,и незнаех какво да очаквам
влязох и направих каквото се изискваше от мен. не знаех каква е точно процедурата
и по принцип издържам на болка, но това нещо много ме боля, наистина се доближва до силни менстурални болки, но мисля, че беше повече... и като станах доктора каза съжалявам но прободох шийката на вашата матка и имаше петно кръв като станах.
тук излязох абсолютен карък... иначе снимката показа добри резултати, но ... си е болезнено. Причерня ми като станах и едва не се струполих.
ПС м/увременно правих това изследване в Шейново при неслучаен лекар, но мал шанс.
Не се умира от това така е изтърпява се - кураж не искам да плаша никого, нещо през което трябва да се премине  :)
всичко е полезно, но не всичко е назидателно