0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ЛИТ?
« Отговор #20 -: Април 09, 2008, 10:51:56 am »
Дидон, за Солун:
координатите на клиниката са на първа страница на сайта, пишеш мейл, с теб ще се свърже Албена, която отговаря за българските пациенти и с нея ще уточниш подробностите. Колкото до това дали се нуждаеш от ЛИТ, можеш да прочетеш темата на проф. Прапас в "чужбинския" форум и да запиташ там, или пък да си уговориш час за предварителна консултация.
Но, пак бих искала да уточня, в Солун не се изисква предварително ХЛА типизиране, което да определи дали съпругът би бил подходящ донор.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: ЛИТ?
« Отговор #21 -: Април 10, 2008, 12:19:50 pm »
http://www.immu-baby.de/

Момичета, това е сайта на клиниката за АИ в Германия, намира се близо до Щутгарт.
За съжал4ение няма английски вариант, но имейла е даден и на него можете да пишете на английски. Телефоните също, малко трудно става комуникацията с тези дето вдигат тел. на английски, но не е невъзможно. Едни причтели се оправиха с тях на анг. записаха си часове по този начин.
Как се процедира.
Описвате си историята, сканирате всички имунологични и генетични изследвания, които имате, изпрашате ги на Д-р Райхел по мейла, Питате дали сте подходящи за АИ. Ако нямате направени ХЛА-типизиране и крос мач, ще ви накара да си ги направите в Бг и да ги изпратите. Къде точно в София, нека обяснят момичетата, които са ги правили там. Аз незнам. Чрез тези изследвания се определя дали можете да направите АИ и дали съпруга става за донор.
След положителен отг. се записват два часа, като втория, трябва да е от 4 до 6 седмици след първия. Самата процедура - източват на мъжа ви ок. 80 гр кръвчица :), след около 2-3 часа вкарват подкожно извлечените лимфоцити на жената и това е.
2-3 седмици след втората АИ, се прави контрола за наличие на антитела и ако се докаже наличността им се действа по въпроса , обикновено чрез някакво АРТ, ние направихме инсе.
2те процедури струват 520 евро, МОгат да се платят по банков път, след процедурите или на място.
Ми това е. Ако иманещо неизяснено, питайте :)

Re: ЛИТ?
« Отговор #22 -: Май 31, 2008, 13:19:26 pm »
Момичета, не съм много наясно, затова простете ако въпроса ми е тъп. Тази ЛИТ процедура само при завишени НК клетки ли се прави? Аз имам АФА и ме интересува дали при такива случаи се прави  :ask:
Re: ЛИТ?
« Отговор #23 -: Юли 06, 2008, 07:14:48 am »
ЛИТ и АИ е едно и също.
Целта на АИ е да изгради т. н. защитни антитела на бременността, които защитават ембриона не само от НК а и от всякакви други набези на имунната система. Много просто казано.

АИ (AI = active immunization) е ваксинация - процес, при който имунната система на жената в случая бива подсилена / подкрепена срещу действието на вирус (имуноген).

Може ли някой да ми разгадае какво се крие за буквичките ЛИТ:?
Знам, че става дума за една и съща процедура, но се интересувам и от тази абривиетура.
Мерси предварително!
*
Re: ЛИТ?
« Отговор #24 -: Юли 06, 2008, 09:03:21 am »
Цитат
Може ли някой да ми разгадае какво се крие за буквичките ЛИТ?
Лимфоцитоимуно терапия
*
Re: ЛИТ?
« Отговор #25 -: Юли 27, 2008, 23:07:57 pm »
ЛИТ и АИ е едно и също.
Целта на АИ е да изгради т. н. защитни антитела на бременността, които защитават ембриона не само от НК а и от всякакви други набези на имунната система. Много просто казано.

АИ (AI = active immunization) е ваксинация - процес, при който имунната система на жената в случая бива подсилена / подкрепена срещу действието на вирус (имуноген).

Може ли някой да ми обясни дали наистина АИ действа срещу вирус? И нали активната имунизация се прави от кръвта на съпруга и се инжектира в съпругата. Та нали е много вероятно и той да носи този вирус?
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: ЛИТ?
« Отговор #26 -: Юли 28, 2008, 08:56:55 am »
Лимфоцитната имунотерапия /ЛИТ/ или т.нар. активна имунизация се прави, за да спомогне на жената да изгради антитела, които да защитят бременността. При една нормална бременност това се случва, но при някои жени изграждането на антителата е проблем.
Тази терапия не цели да предпазва от вируси. Кръвта може да е на съпруга /ако е подходящ донор - това се установява със специфични за целта изследвания/ или от донор. Преди това, разбира се, се правят изследвания за заразни болести, които се предават по кръвен път. Обичайно се предпочита съпружеска имунизация, защото съпругът е близък човек, в който можем да бъдем сигурни.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: ЛИТ?
« Отговор #27 -: Юли 28, 2008, 11:09:29 am »
Grace ,

Благодаря!

Значи тук вирусите - нямат нищо общо, грубо казано.  :wink:

Благодаря и за пояснението ЛИТ=АИ
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!