0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
ендокринолог д-р Начев
« -: Март 21, 2008, 19:55:01 pm »
момичета дайте мнения за него.
Аз  посещавах д-р Катя  Тодорова .
Но д-р Владимиров, при когото ходя, ми каза ,че след като д-р Начев ходи всеки четвъртък в клиниката при тях ,по добре да посетя него-което и сторих.
Няма съществена промяна в назначеното ми лечение-с Хашимото съм ,но да ви питам за мнение.
д-р Тодороова  е много мила жена  и прекрасен човек ,но тя работи с екипа на д-р Конова и на  няколко пъти деликатно ме насочва към Плевен-но аз засега съм избрала д-р Владимиров и така
за д-р Начев от позната чух  положително мнение-вашите отзиви какви са -тук не  е много коментирано името му


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: ендокринолог д-р Начев
« Отговор #1 -: Март 21, 2008, 20:04:14 pm »
чувала съм, че е добър специалист. аз съм се консултирала с него 2 пъти, направил ми е добро впечатление, смятам да продължа при него.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: ендокринолог д-р Начев
« Отговор #2 -: Март 21, 2008, 20:50:50 pm »
И аз съм негова пациентка и съм доволна.


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: ендокринолог д-р Начев
« Отговор #3 -: Март 21, 2008, 21:54:38 pm »
благодаря, момичета-така или иначе щом д-р Владимиров ме е насочил към д-р Начев -продължавам с него


*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: ендокринолог д-р Начев
« Отговор #4 -: Март 22, 2008, 12:57:27 pm »
не съм доволна изобщо въпреки че и на мен ми беше препоръчан. говори като че е на състезание за най-бързо говорене. сигурна съм че дори той няма да може да си разчете това дето ми е написал при прегледа. назначи ми операция на щитовидната "за вчера" само от ехографски преглед, без нито едно изследване на хормоните или антителата на жлезата. когато все пак настоях за изследване и всичко излезе в норма заяви че операцията непременно трябва да се направи но може да изчака докато родя. благодарение на тодорова възела от 2 см който начев искаше непременно да изреже (заедно с поне половината от жлезата, но за всеки случай цялата) се сви до 9 мм.
само ще спомена без да коментирам простотията дето изцепи на моя приятелка че мъжкия стерилитет адски лесно се преодолявал...като попреглътнеш скруполите си...
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: ендокринолог д-р Начев
« Отговор #5 -: Март 22, 2008, 13:27:59 pm »
лили, възела с какви лекарства се сви?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: ендокринолог д-р Начев
« Отговор #6 -: Март 22, 2008, 13:38:49 pm »
Лили, аз също се интересувам какво си пила.Аз пих 6м Еутирокс - никакво подобрение.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: ендокринолог д-р Начев
« Отговор #7 -: Март 22, 2008, 14:38:24 pm »
60 ампули имуновенин (на 2 пъти по 30 през 2-3 дни) и 200 мкг дневно селен.
сигурна съм че имуновенина имаше ефект защото вливането ми съвпадна по време с консултациите при тодорова и начев преди и след това въпреки че ми беше назначено като придружаваща арт терапия.
начев тотално отрече положителното влияние на селена в/у жлезата. каза че ако вярвам в тия глупости мога да си го пия обаче със сигурност няма да помогне, но поне няма и да навреди.
адски ме е скръндза да му дам още 20 лв (ако прегледа все още му е толко де) за да му видя физиономията сега, при свиването на възела и подобрението на жлезата която той на всяка цена искаше да изреже
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: ендокринолог д-р Начев
« Отговор #8 -: Март 22, 2008, 14:45:19 pm »
всичко това ме обърква и притеснява
знам че много лекари и всеки с различен поглед върху нещата -сега незнам какво да мисля :(
д-р Тодорова  също беше назначила Селен  ,  д-р Начев каза че не е важен ,а само  тироксина-така или иначе ТСХ си ми  е височко -3,22
и сега  се чуствам  пак объркана 


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: ендокринолог д-р Начев
« Отговор #9 -: Март 22, 2008, 15:04:39 pm »
лили -ти няколко пъти ли си ходила при него или само еднократен преглед-защото аз лично при които и лекар да ходя  след първия преглед не съм очарована -все ми се струва ч,е  нищо не са направили или недостатъчно -така беше  и при д-р Тодорова, и  при д-р Владимиров първия път...
голямото ми чудене е за селена -ами да си го продължа ли  8O


*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: ендокринолог д-р Начев
« Отговор #10 -: Март 22, 2008, 15:33:14 pm »
3 пъти.
първия път беше за второ мнение - реших да проверя диагнозата на тодорова за хашимото (просто винаги така правя - проверявам си диагнозата). той каза че за съжаление колежката е права - имам хашимото и на всяка цена спешно трябва да се оперирам. настоях да изследваме хормоните и антителата поне преди това и той повдигна рамене...един вид изследвай се щом те влече ама операцията ти е сигурна. питах го и за селена като му казах че ми е назначен от тодорова. каза ако си нямам друга работа да го пия но няма да ми помогне.
втория път отидох за да му покажа резултатите на хормоните и антителата. всички бяха в перфектни стойности и той се съгласи че операцията на жлезата може да изчака докато родя. тогава се отказах от него - каква е тая спешна операция дето може да изчака минимум 9 месеца...(щото аз и тогава не бях бременна).
третия път заведох приятелката на която изрече крилатата фраза за скруполите. бях я предупредила за лошите си впечатления но тя настоя въпреки това да я заведа точно при него. тя не повтори посещението си пре него.

за сведение - тодорова в последствие си призна че първия път като ме е прегледала и тя си е помислила че съм за операция защото ехографския вид на жлезата е бил доста трагичен. разликата е че тя на първия преглед ми назначи изследванията на хормоните и антителата които аз още нямах, а не веднага операцията както направи начев. просто тодорова реши да се опита да се бори за спасяването на жлзата ми а начев реши да действа с което му е по-лесничко. осъзнавам че за него съм статистика, на за себе си съм единствена и неповторима и като такава не си давам толкова лесно нито щитовидната нито нещо друго дето си е мое.
при последния ми ехографски преглед при тодорова тя каза че ако не ми е гледала лично тя жлезата преди 2 години и сега никога нямало да предположи че гледа една и съща жлеза - останали са леки структурни промени и почти не приличала на жлеза с хашимото вече
« Последна редакция: Март 22, 2008, 15:35:22 pm от лили »
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: ендокринолог д-р Начев
« Отговор #11 -: Март 22, 2008, 16:47:20 pm »
ясно е,че щом пуснах темата -имах някакви резерви по отношение на д-ра и търсех менние :balk_91:
лили-благодаря от все сърце  за мнението ти -не е лесно категорично да отречеш някого ,но вярвам  че имаш основания
Искам да допълня че по никакъв начин не искам с лошо да коментирам или злепоставя някой лекар -но пък форума нали за това е  в крайна сметка-за да има мнения и да ги сондираме и за да си направим изводи
Не че сега ми е по-лесно  да реша-  и знам какво ще ми кажете-всеки сам прави избора  си :balk_172:
все пак ще радвам, ако чуя и  други мнения независимо  какви -ще са от полза мисля не само на мен ,а и на други момичета


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: ендокринолог д-р Начев
« Отговор #12 -: Март 23, 2008, 00:03:00 am »
nimika,

в крайна сметка, твоят проблем с Тодорова не е, че й нямаш доверие като на лекар, а че не се чувстваш комфортно с това, че тя иска да те насочва към точно определена клиника за лечение извън нейната сфера.

аз мисля, че ти не трябва да се съобразяваш с тези т.н. от тебе "деликатни намеци". защо не продължиш да се лекуваш при нея за ендокринния си проблем, а нека изборът на лекар за стерилитета да си остане твое право и грижа.

в интересн на истината, аз съм се лекувала и при Тодорова като бременна. много мила и отзивчива жена беше, но не съм във възторг от нея като лекар. имам си своите причини да мисля така. казвам го, за да напомня, че няма лекар, за който да са единодушни мненията "за" или "против".



"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: ендокринолог д-р Начев
« Отговор #13 -: Март 23, 2008, 09:47:50 am »
Бях и при Тодорова и при Начев,от всички неща дето ми предписала Тодорова,Начев само Тироксина го "харесал",май той и нея не я харесва много :)Що не отидеш и при двамата.
<a
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: ендокринолог д-р Начев
« Отговор #14 -: Март 23, 2008, 10:26:17 am »
Vladyhka-ами нали това  ми е проблема -че съм била и при двамата и незнам с кого да продължа  за напред.
единствената категорична разлика  в лечението е ,че е че д-р Начев отхвърля селена .
jam- ти си права -това че д-р Тодорова ме насочва нанякъде ,не означава че трябва да се съобразя
друг въпрос е че при един от прегледите д-р Тодорова си позволи да навлиза в не нейна територия-пазя си рецептата още-с която тя реши да ми предписва и дуфастон  и клостил и прегнил по схема ...
с горе казаното в никакъв слуай не я коментирам с лошо -ЗНАМ  че е прекрасен специалист
Но факта, че д-р Владимиров -знаейки че посещавам д-р Тодорова - и ме насочи да се консултирам с Начев ,говори пък че той смята, че така е по добре



*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: ендокринолог д-р Начев
« Отговор #15 -: Март 23, 2008, 10:57:21 am »
друг въпрос е че при един от прегледите д-р Тодорова си позволи да навлиза в не нейна територия-пазя си рецептата още-с която тя реши да ми предписва и дуфастон  и клостил и прегнил по схема ...

а, това вече не е редно. все пак, тя не е гинеколог, а ти си имаш лекуващ гинеколог. всяка жаба да си знае гьола, така мисля аз.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: ендокринолог д-р Начев
« Отговор #16 -: Март 23, 2008, 11:02:51 am »
Но факта, че д-р Владимиров -знаейки че посещавам д-р Тодорова - и ме насочи да се консултирам с Начев ,говори пък че той смята, че така е по добре

Мен също; Успех!
<a
Re: ендокринолог д-р Начев
« Отговор #17 -: Март 23, 2008, 13:48:50 pm »
Точно преди да забременея се оказа, че ТАТ са ми много над нормата. Владимиров ме прати при Начев. Докато дойде време за прегледа разбрах, че съм бременна. Начев видя леки структурни промени в жлезата и отсъди Хашимото. Хормоните обаче бяха в норма. Остави ме на контролни изследвания на хормоните всеки месец. В 9 г.с. хормоните излязоха от граници (хиперфункция). Начев каза да изчакаме до другия месец, да видим какво ще стане 8O И ако се появят и симптоми, ще ме приеме в болница на лечение с ниски дози Пропицил, което обаче е вредно за бебето. При това имаше някакви студентки при него и той ме показваше като музеен експонат: "Елате да видите тук един много интересен случай." Определено не ми хареса идеята, да седя със скръстени ръце и да чакам какво ще стане. Отидох да се консултирам с Тодорова. Тя веднага ми предписа терапия и след 6 седмици хормоните бяха вече в норма. Продължавам да пия същите лекарства.
Иначе съм й казала, че ходя при Владимиров, но не се е опитвала да ми влияе. Може би, защото вече съм бременна :ask:
« Последна редакция: Март 23, 2008, 13:57:38 pm от Stivarip »
Re: ендокринолог д-р Начев
« Отговор #18 -: Март 23, 2008, 15:28:33 pm »
nimika, аз също съм се консултирала и с д-р Тодорова и с д-р Начев. От нея след първия преглед бях силно впечатлена. Като отношение, начин на говорене, спокойствието, което излъчва. Но след втория преглед реших, че ще потърся и още едно мнение и отидох при Начев. Той тотално отхвърли предписаните ми от нея лекарства. Всъшност ми каза да си пия щом искам селена и аспирина, но останалите (еутирокс, преднизолон, dhea-b) в никакъв случай да не ги почвам. Съответно питах д-р Владимиров, като мой лекуващ лекар, кой вариант подкрепя и сега съм си само на селен и аспирин протект.
Та много ми се иска някой да препоръча друг ендокринолог, да не е нито д-р Тодорова, нито д-р Начев.   
Re: ендокринолог д-р Начев
« Отговор #19 -: Март 23, 2008, 16:01:45 pm »
Чувала съм добри отзиви за Д-р Анна-Мария Борисова. Ако се интересуваш ще потърся координатите и - една приятелка е нейна пациентка.
« Последна редакция: Март 23, 2008, 16:05:59 pm от Danny S »