0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
високи стойности на андрогени
« -: Април 09, 2009, 17:46:55 pm »
Здравейте, имам завишени стойности на адрогените.Теоритично, в този случай според ендокриноложката е приемането на метформин, но поради малкото ми килограми / 45 / това лечение не се препоръчва.Има ли някой с подобен проблем да сподели какво са предприели при него.Благодаря.
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
Re: високи стойности на андрогени
« Отговор #1 -: Април 09, 2009, 18:52:28 pm »
трябваше да споменеш какво е завишението,при мен беше малко извън референтните стойности и не ми назначиха лечение
*
Re: високи стойности на андрогени
« Отговор #2 -: Април 09, 2009, 20:14:47 pm »
Андростендион 4,4 ng/ml реф.о,4-3.4 като според докторката стойността му трябва да е малко над 1.
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: високи стойности на андрогени
« Отговор #3 -: Април 09, 2009, 21:52:34 pm »
Здравейте, имам завишени стойности на адрогените.Теоритично, в този случай според ендокриноложката е приемането на метформин, но поради малкото ми килограми / 45 / това лечение не се препоръчва.Има ли някой с подобен проблем да сподели какво са предприели при него.Благодаря.
Здравей, мила! Аз също бях със завишени андрогени. Първото, което направи ендокриноложката, беше да установи от къде идва проблема- от яйчник /поликистоза/, или от надбъбречна жлеза. При мен проблема се оказа надбъбречната жлеза. От декември пия по 1/2 таблетка Преднизолон Ф преди лягане. Още след месец хормоните ми вече бяха в норма. Бременност още няма... :(
Предполагам, че лечението при всеки може да е различно и да зависи от различни фактори. Намери добър ендокринолог и действай! Успех!!!
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
*
Re: високи стойности на андрогени
« Отговор #4 -: Април 09, 2009, 22:55:20 pm »
Мерси alimania, това което ми обясни тя е , че този хормон се отделя предимно от яйчника. А и пролактина макар и в границите също е висок.Утре съм при моя гинеколог да си покажа резултата и ще видя какво ще ми  предложи той.

                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
Re: високи стойности на андрогени
« Отговор #5 -: Април 22, 2009, 16:35:22 pm »
alimania, коя е твоята ендокриноложка?
Let it rain, let it rain, make my pain go away,
In my brain, let it rain, let it rain,
All this pain in my brain, oh, it drives me insane
In God's name all this pain is a shame
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: високи стойности на андрогени
« Отговор #6 -: Април 22, 2009, 20:29:47 pm »
alimania, коя е твоята ендокриноложка?
Орбецова
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"