0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Хламидия - как да се справя?
« -: Март 19, 2008, 14:17:20 pm »
Здравейте, имам един въпрос, който ме тормози много. Изследвах се за хламидия трахоматис, като първоначалните резултати бяха IgA - положителен 1:8, а IgG - положителен 1:64. Проведох лечение, веднага след което лекарката ми каза да изследвам IgA - резултата беше - отрицателен 1:8. След месец ме посъветва да изследвам IgG - но резултата е доста по-висок - 1:256.  :(

Моля ви, ако някой има представа, кажете ми това нормално ли е, пак ли трябва да се лекувам? Малко съм отчаяна в момента при този резултат от теста  :( :( :(
Прочетох всичко написано в тази тема от вас и виждам, че много от вас са компетентни. Моля ви пишете ми, ако знаете нещо!
*
Re: Хламидия - как да се справя?
« Отговор #1 -: Март 19, 2008, 14:32:17 pm »
Хм, малко странно. Доколкото разбрах, пуснала си IgA веднага след лечението, а IgG месец след това. В една и съща лаборатория ли правиш изследването? По-принцип IgG пада бавно. Другото, което ми идва на ум е, че е възможно да си се реинфектирала. Партньора ти лекува ли се заедно с теб? Сега загледах по-внимателно. Нещо стойностите на IgA ме объркват. Или не си ги написала правилно. И двата пъти пишеш 1:8. Ама първият път > от 1:8, или друга стойност?
« Последна редакция: Март 19, 2008, 14:46:29 pm от dani_ j »
     
Re: Хламидия - как да се справя?
« Отговор #2 -: Март 19, 2008, 15:46:32 pm »
Да изследванията правя в една и съща лаборатория, за да виждам стойностите, както съм свикнала. IgA беше със същата стойност след лечението, но отрицателен, при което лекарката ми каза, че инфекция нямало вече. Партньорът ми беше с отрицателен тест и на IgA и на IgG, затова не му е предписано лечение. Но от тогава винаги използваме презервативи.
Лекарката също ми каза, че или дълго време IgG ще остане със същите стойности или бавно ще започне да намалява. Затова ме стресна адски много този резултат. Доста високи са стойностите според мен :(. Още не съм била на преглед след като имам резултата. Утре съм при нея, но дотогава имам усещането, че ще полудея от чакане без да знам каква е причината :(.
*
Re: Хламидия - как да се справя?
« Отговор #3 -: Март 19, 2008, 19:05:06 pm »
Моят съвет е да направиш директен тест за хламидия. Кръвните тестове са донякъде спорни. Най-точен до колкото знам е ДНК тестът, но не навсякъде го правят.
Аз минах през този хал и прекрасно знам какво е да се бориш с хламидия. Докато я излекувам, изпих една торба антибиотици.
Ако се опитваш от дълго време да забременееш, другият съвет който ще ти дам е когато се излекуваш от хламидия да направиш цветна снимка, за да провериш тръбичките.
Успех ти желая
Re: Хламидия - как да се справя?
« Отговор #4 -: Март 20, 2008, 12:43:08 pm »
Моят съвет е да направиш директен тест за хламидия. Кръвните тестове са донякъде спорни. Най-точен до колкото знам е ДНК тестът, но не навсякъде го правят.
Hri ако мога да те попитам, къде мога да направя такъв ДНК тест? Трябва ли когато поискам такъв тест в лабораторията, да казвам, че искам да се изследва хламидия или той показва всичко?
Извини ме за невежеството  :oops:
Днес бях на лекар и тя също ми каза, че има само 2 варианта - или е реинфекция, или е била само подтисната. Реинфекция е невъзможна, в това съм сигурна. Но и тя беше много изненада от адски високия титър на IgG. Каза ми, че е възможна и грешка (което ме кара да искам да направя този ДНК тест), но е много малко вероятно.
За бебе искахме да изчакаме да се излекувам и тогава да опитваме, но сега май ще си почакам още доста дълго време  :( :( :(
*
Re: Хламидия - как да се справя?
« Отговор #5 -: Март 20, 2008, 12:51:15 pm »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=387.0;all  - Виж тази тема. Доста писано има за типовете изследвания и къде се правят.


Re: Хламидия - как да се справя?
« Отговор #6 -: Март 20, 2008, 13:07:34 pm »
За този тест ли става въпрос "Chlamidia ДНК-PCR тест"
*
Re: Хламидия - как да се справя?
« Отговор #7 -: Март 20, 2008, 15:12:55 pm »
За този тест ли става въпрос "Chlamidia ДНК-PCR тест"

Да  :)