0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #40 -: Февруари 22, 2008, 16:52:51 pm »
Аз като пиех аспирин нямах проблеми с овулацията. Не съм сигурна дали има такава зависимост.
Ти заради имунологични фактори като съдоразширяващо ли си го пила?И трябва ли да започна да го пия от сега като опитите ни ще започнат през май?

Пиех го заради хомозиготна мутация в МТХФР. Не мисля, че за ин-витро опита трябва да го пиеш с месеци напред, доколкото си спомням, д-р Конова ми каза в цикъла, в който се прави опит да се пие. Мисля, че само по време на М трябваше да го спирам. Но по принцип, с тази мутация, някои лекари (например на запад и американски) препоръчват цял живот човек да пие малка доза аспирин, за профилактика.
В някои ин-витро протоколи задължително се включва малка доза аспирин, заради съдоразширяващия ефект и по-добро кръвоснабдяване (дано изказът ми не е неточен).
Благодаря ти, Бени!







Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #41 -: Февруари 23, 2008, 07:32:42 am »
Благодаря на Perdeto, че се включи. Прочети внимателно какво е написала. Права е. Трябва стриктно да се спазват предписанията на лекарите. Всеки случай е индивидуален, ни етук само си споделяме опит, но в крайна сметка решаващата дума има лекуващия специалист. Стига той да днае какво прави.
*
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #42 -: Март 03, 2008, 11:04:47 am »
От това,което аз разбрах,на мен още не знам какво ще ми е лечението, но ми откриха повишени C56+C16+NK и понивени други...трябва да се направят други изследвания и тогава да се интерпретират резултатите и назначи лечение...
Така че смятам не могат да се слагат случаите под общ знаменател
*
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #43 -: Март 03, 2008, 11:08:39 am »
От това,което аз разбрах,на мен още не знам какво ще ми е лечението, но ми откриха повишени C56+C16+NK и понивени други...трябва да се направят други изследвания и тогава да се интерпретират резултатите и назначи лечение...
Така че смятам не могат да се слагат случаите под общ знаменател

Лечението ти ще  е като мойто.Вливане на имуновенин преди и след забременяване.
*
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #44 -: Март 03, 2008, 14:03:00 pm »
 :drunk: ха наздраве,Пукиииии
Я кажи сега,ако няма други проблеми, е ли е възможно да се забременее по естествен начин при лекуване на имунологичните проблеми
*
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #45 -: Март 03, 2008, 15:03:16 pm »
:drunk: ха наздраве,Пукиииии
Я кажи сега,ако няма други проблеми, е ли е възможно да се забременее по естествен начин при лекуване на имунологичните проблеми

Да, доколкото знам е възможно щом нямаш физиологични проблеми.НК клетките убиват зародиша още след оплождането,така че с подходящата терапия няма проблем. Все пак малко са жените които вливат имуновенин и чакат да забременеят естествено,първо защото действието му е само 28 дни, и второ защото едното вливане излиза около 400-500 лв.и ако не улучиш овулацията ще си го вляла излишно.
*
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #46 -: Март 03, 2008, 21:09:44 pm »
МАЛЕЕЕЕЕЕЕ,пак ли цакане...неееееее...
*
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #47 -: Март 03, 2008, 22:28:39 pm »
МАЛЕЕЕЕЕЕЕ,пак ли цакане...неееееее...
Има и по-ефтини варианти,даже доста ефтини,но не ти ги препоръчвам.
*
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #48 -: Март 03, 2008, 22:46:48 pm »
Е, аз ще правя каквото каже доктора.обаче след думите му,че тия изследвания и вливанията са една "тъмна индия", което най-вероятно е така,защото са съвсем млади по рода си / точно както бяха хламидиите преди няколко години/...та мисля д-р Конова,ако естествено го направи дистанционно, да ми назначи лечение и да следвам точно него...

Пуки,до колкото разбрах,ако реша другия месец да правя ИКСИ,трябва да съм започнала лечението най-късно кога,този месец около овулацията или с настъпването на цилъла
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #49 -: Март 03, 2008, 22:49:34 pm »
МАЛЕЕЕЕЕЕЕ,пак ли цакане...неееееее...
Има и по-ефтини варианти,даже доста ефтини,но не ти ги препоръчвам.
Какъв е този по-евтин вариант? На мен гинекологът ми ми каза, че действието на лекарството, което се влива е 2 месеца  8O
*
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #50 -: Март 03, 2008, 23:05:02 pm »
МАЛЕЕЕЕЕЕЕ,пак ли цакане...неееееее...
Има и по-ефтини варианти,даже доста ефтини,но не ти ги препоръчвам.
Какъв е този по-евтин вариант? На мен гинекологът ми ми каза, че действието на лекарството, което се влива е 2 месеца  8O

Ми най-ефтиния вариант е Преднизолона май.Ама е отживелица и има повече вреди от ползи.Другото което сега се ползва май интрапилид се казваше,ама може и да бъркам името. :oops: Действието на имуновенина е 2 месеца,но ако настъпи бременост вливки се правят на 28 дни защото НК клетките се активират от бременноста.


Е, аз ще правя каквото каже доктора.обаче след думите му,че тия изследвания и вливанията са една "тъмна индия", което най-вероятно е така,защото са съвсем млади по рода си / точно както бяха хламидиите преди няколко години/...та мисля д-р Конова,ако естествено го направи дистанционно, да ми назначи лечение и да следвам точно него...

Пуки,до колкото разбрах,ако реша другия месец да правя ИКСИ,трябва да съм започнала лечението най-късно кога,този месец около овулацията или с настъпването на цилъла

Ако правиш Икси първо вливане се прави 7-10 дни преди трансфер.
*
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #51 -: Март 03, 2008, 23:17:06 pm »
ох, имам време... :wink:
Е ,аз час при д-р Владимиров имам на 15ти май,обаче не съм сигурна ,че ще пропусна другия месец...
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #52 -: Март 07, 2008, 15:31:28 pm »
White, прочетох някои материали във връзка с проблема , но тази имунология е като "тъмна Индия"...за мен. Не ми е ясно от какво се предизвикват тези показатели - наследствени ли са или придобити? И при всяка бременност ли ще бъда така? Ще чета още и ще питам.
 Дано да се включат и други момичета!
 Благодаря ти за коментара! :)
Е , четох , четох и не разбрах - какво предизвиква  пивишаването на антифосфолипидните и NK - клетките?
 Искам да попитам още нещо , пък който знае , да пише. Доц. Конова в препоръките си е включила Интралипид , за който пише , че следващите две овулации са подходящи за забременяване.Ами добре , обаче ако няма забременяване , ново вливане ли е необходимо?И това означава ли , че интралипида действа два месеца?