0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте!Предварително се извинявам,ако повтарям темата,но не можах да намеря подобна.
Въпросът ми е,каква би трябвало да е БТ след инсе?Защото при мен е доста ниска,като се има предвид,че пия дуфастон.
Моля,тези от вас които са минали през тази процедура да споделят,че ужасно се притеснявам.Предварително ви благодаря!
*
Re: Базална температура след инсеминация
« Отговор #1 -: Март 07, 2008, 09:34:32 am »
Според мен БТ след инсеминацията, би трябвало да се покачва като при нормален цикъл след овулация.
Колко ти е БТ след овулацията по принцип, т.е в други цикли? С какъв термометър мериш температурата?


"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*
Re: Базална температура след инсеминация
« Отговор #2 -: Март 07, 2008, 13:29:05 pm »
Меря с живачен термометър-ректално сутрин в 7 часа.
По-принцип БТ се покачва над 37 градуса около 3-4 дни след овулация.Но бях чела някъде,че при инсеминация трябва още на следващия ден да се вдигне над 37градуса,или греша :oops:Пък и от вчера ме придръпва ниско долу,като ПМС 8O
Ако някоя бременна от инсе се включи с мнение ще съм и страшно задължена!
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: Базална температура след инсеминация
« Отговор #3 -: Март 07, 2008, 16:18:08 pm »
dgina аз не съм бременна, но имах всичките тези симптоми след инсето, които описваш, освен това БТ ми е по-висока, отколкота е била преди след овулация и продължава да е висока след спиране на утрогестан.Но знам, че покачване на БТ е индивидуално. Ако искаш погледни графиката ми.Желая ти късмет и дано е успешно при теб :crossfingers: :crossfingers:
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Базална температура след инсеминация
« Отговор #4 -: Март 07, 2008, 21:09:05 pm »
Здравей, dgina!
Според мен БТ температура си е съвсем нормална засега.
Независимо дали си правила инсеминация или не, БТ според мен до няколко дни ще се повиши след като е имало овулация. Самата инсеминация не влияе на БТ. Поне аз така мисля, нека и другите момичета се изкажат.
Успех ти желая, дано скоро имаш повод за радост и чакането завърши със сладка, сбъдната мечта!
Re: Базална температура след инсеминация
« Отговор #5 -: Март 07, 2008, 21:11:30 pm »
Ако има бременост температурата трябва да се задържи над 37 до към третия месец. Така би трябвало да е и след успешна инсеминация/разбирай бременост/.
*
Re: Базална температура след инсеминация
« Отговор #6 -: Март 08, 2008, 23:29:56 pm »
Температурата ми си е все така ниска и вече почти нямам надежда,че ще се вдигне. :(
Още се надявам някое от бременните от инсе момичета да се включи!
Дали БТ се повлиява от дуфастон? 8O
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: Базална температура след инсеминация
« Отговор #7 -: Март 09, 2008, 00:04:10 am »
dgina не се притеснявай, защото като гледам графиката ти, Бт все пак се увеличава. Някъде видях подобна графика на забременяло момичета, ако я открия, ще ти пратя линк да я видиш. Кураж и не го мисли
*
Re: Базална температура след инсеминация
« Отговор #8 -: Март 09, 2008, 00:06:26 am »
dgina не се притеснявай, защото като гледам графиката ти, Бт все пак се увеличава. Някъде видях подобна графика на забременяло момичета, ако я открия, ще ти пратя линк да я видиш. Кураж и не го мисли
Благодаря ти мила! :bighug:
*
Re: Базална температура след инсеминация
« Отговор #9 -: Март 12, 2008, 09:36:40 am »
Оф,не знам какво да си мисля вече.Три дена ми беше висока БТ-37,1 а днес падна до 36,9 Не знам какво става,дали изобщо има някаква надежда.Все още очаквам някой с подобни проблеми да се включи!
Re: Базална температура след инсеминация
« Отговор #10 -: Март 12, 2008, 10:09:50 am »
не взимай прибързани решения. Изчакай и утре да видиш как ще е БТ.
*
Re: Базална температура след инсеминация
« Отговор #11 -: Март 12, 2008, 22:47:50 pm »
по пътя на логиката,от дуфастона трябва да се покачи,нали е прогестерон...точно каквото отделя и жълтото тяло,което е виновник за покачването на температурата...

И друго,не е задължително да се качи над 37, важното е да се е повишила с повече от колко беше 3 единици/поправете ме,ама някъде в материялите го пишеше точно/

Няма логика след инсето да се повиши по-бързо температурата.Това ,че са изстреляли плувците направо в матката не променят нищо от етапите на женския цикъл...така де,дали ме разбра?