0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #140 -: Септември 16, 2009, 17:11:33 pm »
Ами не знам,просто може би защото не се използав от $широк$ кръг от потребители! Нямам идея! Права си за количествата! не съм много компетентен! Признавам си! А колкото до Прегнила и ние си го купихме от там преди три месеца! Гърция-3бр.=11 Е супер!!
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #141 -: Септември 17, 2009, 08:43:49 am »
По-напред в темата имаше дадени румънски сайтове за търсене на лекарства. Излиза информация къде,в кой град, в коя аптека има даденото лекарство и съответно адрес и телефон на аптеката и цена на лекарството.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #142 -: Септември 17, 2009, 12:18:35 pm »
Благодаря Теди! намерих сайта и сега ми е по-спокойно! Има Гонал в много аптеки и макар ,че съм го поръчал по познати ако се наложи да се ходи до Букурещ,все ще събера 20 дози ! Сега ми е по-спокойно,че то всичко е изчислено по 3.14 !! манеее,тоя коридор в АГто ако можеше да говори,колко ли истории щеше да разкаже??? Все -бестселъри! Айде успех от мен на всички ,които скоро имат среща там! И поздрави на Кателия,ама ние ще се видим с него след няколко дни!!! :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #143 -: Септември 20, 2009, 05:53:19 am »
Добро утро !!както и може да се предположи за нашата държава,нещата никога не стават така както си ги планирал! Работата с нашия Гонал се пообърка..!! Въпреки усилията на приятели да го осигурят навреме! Така че,се налага да вземем нещатав свои ръце! Тази стрин ще използваме последната налична доза и вече смена "червено" !!! А са необходими по две наден т.е. 2 х 150 единици на ден.Много ,много ви благодаря за информацията в тази тема! От сайта който бяхте дали намерих наличните количества в аптеки в Румъния. Спряхме се на Констанца,защото както разбирам нещата с Бианка и Мангалия не са съвсем сигурни, при нас фактора време е много притеснителен. В първата аптка , която позвъних говореха английски и то доста приличен! Направо адски се учудих,с което искам да се извиня и за това че не вярвах на румънците,но имаха налични Гонал 75 -20 дози!? Възможно е и повече,но на нас толкова ни трябваха. Ура. Днес по принцип работели до обяд,но си разменихме мобилни с момичето и каза ако закъснеем дасеобадим да изчака! Може да се плати и с карта за международни разплащания !Направо не ми се вярва още...!!?? Е,за сега това е само на теория,но след малко "излитаме" посока Констанца! На 300км от Бургас е и пътя поне в нашата част ми е познат.Така или иначе сме на преглед във Вана в понеделник ,а и ще направим едно гостуване на приятели във Варна!!хе хе ,колко приятно изглежда! Защо и другите неща не ставаха така добре! Ще пиша като се осъществи "плана" ! Може да съм полезен на някой друг!!
п.п. Между временно имаме проблем и с доставкатана Цитродит!! Пак са объркали в куриерската служба/боже,каква е тая държава/!! Надявам се във Варна да го има ,поне така разбрах от няколкото поста във сайта по темата! Все пак ако някой е купувал скоро1ще съм много благодарен да дате крдинати на аптеки във Варна!!Е ,като прибавим и факта ,че сме в "нацинално празнуване" работата малко се усложнява,но пък няма да е интересно,нали!! Поздрави на всички и приятни почивни дни! 
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #144 -: Септември 21, 2009, 12:35:35 pm »
аз чакам инфо от ra40 за констанца. гледам сега картата, по-близо е от мангалия. ако има и адрес и тел.на аптека, която осигурява нужния ни гонал, би било чудесно.

имах предвид, че мангалия е по-близо. но ....
както разбирам нещата с Бианка и Мангалия не са съвсем сигурни
« Последна редакция: Септември 21, 2009, 16:43:53 pm от Елфи »
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #145 -: Септември 21, 2009, 15:23:09 pm »
Здравейте момичета,ние се завърнахме! Сполучливо! Имам чеството ,че сме били на почивка една седмица! От вчера сутринта не сме спрелида пътуваме,но пък беше весело!В 6ч. сутринта тръгнахме за Вана,в 8.15 качихме един приятел и сина му да се разходят с нас $по белия свят$, а и да е на почощ ако нещо се случи с колата,все пак смена "чужда територия" Тя пък се оказа много приятелска и дружелюбна! Констанца е на около 60 км от границата-Дуранкулак! А той е на около 100-110 от Варна! В общи линии 300 от Бургас! пътят до Дуранкулак е малко скапан,но пък въобще не е натоварен и на КППто бяхме в 10.30 ч като преди това пихме" задължителното "кафе край пътя! но нямате голям избор за такова,така че тръгвайте "напити" на този път.Проверка на границата се прави самоот румънския граниченконтрол. Личните карти на всички пътуващи и талона на колата! Трае около 3минути! веднага след това следва гишето за винетки!! Ако лелята е на лице и няма друго "по-важно" с което да се занимава,като говорене по мобилния става за около 6-7минути,нопри нас се получиза около 20 поради стечение на горните обстоятелства! Талона на колата ,попълват фактура и ти дават минетка! За 7 дни-3 евро! Лепи се на стъклото като нашите ,задължително защото и там глобяват за това! Ако ви спрат въобще! Следва живописно пътуване по румънското крайбрежие! Пътят им е супер и няма нищо общо с ношия! Спазвате всички ограничения особено в населените места! След около 30-40 минути стигате Констанца! Не може да се объркате! Не разбрах колко е голям града,предполагам колкото Бургас! Може и по-голям! няма много табели,но пък булевардите са добре подържани и широки! Търсите Общинска болница! Има платени паркинги но в почивните дни са безплатни! В аптеката на работа не беше момичето с което се уговорихме редния ден,но дв негови колежки разбирапха английски колкото да се оправим! Не знам бяха ли ги предупредили ,че ще идваме!?По-скоро не! С доста треперище гласове казахме,че идваме от България за Гонала! Нещо се учудиха и само попитаха какъвда-колко единици и колко дози искаме! ППърво поискахме 20 ,но после решихме да вземем още 2! Последните момичето просто ги добави от склада!!! Ако искате вярвайте! Цената е 91.78 лие както е описано в сайта им! Платихме дори с карта без проблем! Не ни поискаха рецепта! Цератит не е познат там! Нищо, товами стигаше! Направо се пръснах от щастие! Нямахме място за грешки,защото същияден ни трябваше доза ,за да продължим тимулацията! направо не знаех какво ще правим ако сме се объркали и не откриехме лекарството! В интерес на истината в констанца има аптеки на всеки ъгъл и честно казано ми се струва ,че имат поне по 30 дози на склад!! Оставам без коментар този факт! После се разходихме из града! доста чисти испретнат! Все пак е курортен! Снимик,традиционото кафе на чужда територия!Обратния път ,абсолютно еднакъв! никакви проблеми! После малко -Тюленово,Камен бряг,мидена ферма "Дълбока" и такива екстри! На другия ден в АГто пълно с народ ,дори чакалнята се пръскаше! Имаше няколко момичета за пункции или трансфери-не разбрах точно! Александров и Анито доста натоварени и изнервени! Нормално е! Може и да смезасякли някоя от вас !?Лесно ще ме познаете-аз съм един доста симпатичен картоф с едно малко картофче отгоре вместо глава и коса като на таралеж!!!  А съпругата ми е най-красивата! Няма как да ни объркате! Катерия правеше прегледи между процедурите!Преди клиниката ,купихме Циратит от аптека Фарма Плюс до театъра им! на Бригалница го нямат и в склада ! Цена на Циратида-74.14 лв! Бяха ми го обещали от склад с всички остъпки на около 77 лв! Ама там се объркаха куриерите като вече писах! така че всяко зло за добро!!! Него го почваме в сряда,че "спеца" каза че фоликулчетата още са малки! В четвъртък пак сме при него за контрола!разбрах ,че е рожденик тогава и се организираше "общо подарък! Може и нас да ни включите!
адрес и тел на аптеката в Констанца! - bld. Tomis N 146 , tel.0040 241 513 128
mobile 0040 726 301 256  .Мобилният е на една от аптекарките ,която говори перфектно английски,но с кято не се срещнахме! Все пак може да ви е полезен!на този булевард Томис  № 145 е болница Judatean hospital  - Общинска болница ,както разбрах впоследствие! Аптеката е точно на сфетофара на кръстовището на болницата- Sensiblue! На същото кръстовище има и друга аптека,за това правя това уточнение! Това е в общи лини !  Благодаря ви за търпението ! Ако имавъпроси-питайте,аз имам отговорите!! :lol: 
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #146 -: Септември 21, 2009, 15:37:17 pm »
супер полезна информация! само се запитах за една и съща констанца ли говорим? след границата ли пътуваш 30-40мин.?! че градът е след мангалия и костинещи (или като там се произнася) и не е малък. по какъв курс ви сметнаха р.лея?
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #147 -: Септември 21, 2009, 15:44:21 pm »
Точно ! същия град е! мангалия е на около 15-20 кми  а Констанца на 60 км от границата! Просто не ми се рискуваше да пробвам в Мангалия,макал че като ти е нът няма проблем! Ние платихме с карта! Но видях по бюрата им че сменяха 1лв за 2.20-2.30 леи!Не съм смятал как идва Гонала точно в лева,но при всяко полежие в срванение с българия няма смисъл да се смята..... За съжаление,винетката е залепена и не мога да я сваля! Иначе щях да ви дам-важи за 7 дни! Но пък ако някой иска,може да се разходим за едно кафе до Румъния! Вече съм изряден и по техния закон за движение! Хи хи ! Оставихме една кутия $ Мерси$ на аптекрките! Носихме я от България за момичето ,с което се свързахме! Не знаех какво друго да подарим! Оставихме я на аптекарките, а те останаха адски учудени! Предполага ,че са ни взели за хора от Третия свят! До къде ни докараха само.....Хе хе ,нищо! Горе главите! Вие пък напук ще ни родите по 1-2 хубави бебенца!
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #148 -: Септември 21, 2009, 15:54:06 pm »
имах предвид, че мангалия е по-близо. но ....
както разбирам нещата с Бианка и Мангалия не са съвсем сигурни
Нещата с Бианка и мангалия са 100% сигурни , когато предварително имаш уговорка с нея:). Това значи да сте си разменили няколко мейла и да сте се разбрали в кой ден можете да отидете до Мангалия до аптеката да си вземете нужните бройки:)
Става по-бавно отколкото ако  отидеш направо до аптека както се разбира, но няма нищо несигурно:)
« Последна редакция: Септември 21, 2009, 15:59:12 pm от Lisko »
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #149 -: Септември 21, 2009, 16:04:06 pm »
порових се за курса и тук 10лв.са 4,585леи
пак погледнах цените в румънския сайт и имам питане - не разбрах коя е цената в тази таблица, има две графи "wholesaler price without VAT" & "retail price with VAT, RON". става въпрос за този сайт

http://www.mediplus.ro/en/product_search.php



*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #150 -: Септември 21, 2009, 16:09:10 pm »
Няма проблем! Сега прочетох,че в Мангалия също ги има в нличност ! Просто аз вече се бях обадил в Констанца ,за по-сигурно и знаех,че ги има  там! Аз търсип в този сайт: www.sensiblu.com това явно е веригат аптеки! Там като напишеш на лупичката Гонал и излизат аптеките в които е наличен с адрес и телефон и в последната графа е цената в леи!
« Последна редакция: Септември 21, 2009, 16:43:04 pm от Елфи »
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #151 -: Септември 21, 2009, 16:38:18 pm »
благодаря за инфото! гледам, че сега мангалия я няма в списъка, но ще се свържа с бианка. успех на всички!
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #152 -: Септември 21, 2009, 16:43:10 pm »
Разбира се! не ме разбирайте погрешно! Аз не ангажирам никого с моето мнение! Просто осподелям как при една объркана организация ,като нашата сме излезли сполучливо от ситуацията! щото то в БГ доста често нещата се объркват в последния момент! А мангалия е доста по-близо от Констанца!! Няма нужда от толкова път!
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #153 -: Септември 21, 2009, 21:27:38 pm »
благодаря за инфото! гледам, че сега мангалия я няма в списъка, но ще се свържа с бианка. успех на всички!

Няма нужда да звъниш на Бианка, просто се обади в аптеката в Мангалия, там вече зареждат Гонал, аз се обадих вчера и ми казаха че имат в наличност и днес пътувах до там и си ги купих без проблем.Платих в евро - 23 за бр.
Макар че по назад в темата го има телефона аз пак ти го давам - 0040241757511- говорят приличен и много разбираем английски  :lol:, аптеката е на много лесно място, ако искаш подробности пиши ми на лични.
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #154 -: Септември 22, 2009, 11:50:21 am »
порових се за курса и тук 10лв.са 4,585леи
пак погледнах цените в румънския сайт и имам питане - не разбрах коя е цената в тази таблица, има две графи "wholesaler price without VAT" & "retail price with VAT, RON". става въпрос за този сайт

http://www.mediplus.ro/en/product_search.php





wholesaler price without VAT - това е цената без ДДС, retail price with VAT, RON - цената на която ти ще ги купиш с вкл.ДДС, VAT e ДДС и в Румъния то е 9 % -  щастливци!!!
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #155 -: Септември 22, 2009, 16:20:45 pm »
благодаря за отговорите! аз току-що се връщам от аптеката до операта, питах за цените - гонал 75 е 61лв. попитах в какви граници варират нагоре-надолу в зависимост от това кога се купува (на мен ми трябва към 20.10.) и ме увериха, че това е постоянната цена. преди няколко дни от от момичетата го взе за 66лв. странна държава сме наистина! а в румънските сайтове видях, че във всички градове и аптеки цената е еднаква. кога ще ги стигнем?
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #156 -: Септември 22, 2009, 21:18:54 pm »
порових се за курса и тук 10лв.са 4,585леи
Това не го разбрах. :? Обикновено съотношението лея:лев е 2:1.
Курса на Централната Банка на Румъния е 4,2552 леи за 1 евро.
Пис, бях ти отговорила в БГ Мама, но явно не си прочела. Има смисъл да се ходи до Румъния, зависи колко бройки ще си вземаш.

Успех на всички, ВЯРВАМ в това!
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #157 -: Септември 23, 2009, 08:55:54 am »
Здравейте девойки!! Личи си ,че тук има хора с икономическо мислене! Много правилно-зависи колко дози Гонал ти трябват ,за да се разбере дали има смисъл в пътуване до Румъния! И все пак на какво разстояние си от румънския град ,в кйто ще се ходи! Ако са необходими 20 единици, то грубо по 20 лв на бройка прави 400 лв! не е никак малко ,собено ако си сигурен,че ги има в аптеката за която си тръгнал! Най-малкото ,за толкова пари можеш да си направиш една разходка до Руъния и е напълно възможно дори да ти останат за нещо друго от аптеките в БГ. Ако ти трябват 5 броя,то направо не си заслужава,освен ако не си пътешественик по душа! Хе хе !  Специално Гонала се произвежда от една фирма в цял свят! За БГ и Румъния е с еднаква опаковка и инстркции за ползване! Въпреки ,че в Румъния ДДС на тва лекарство(не знам на всички ли е така) е 9% пак не се връзва цената му тук!!? Направо ме побиват тръпки! Такава пък $мащеха$ да ни е държавата!?? Нищо! Горе главата! Както виждам,всички се справяте повече от успешно! Инапук на всичко,ще има прекрасен финал! Нали?
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #158 -: Септември 23, 2009, 14:37:44 pm »
Личи си ,че тук има хора с икономическо мислене! Много правилно-зависи колко дози Гонал ти трябват ,за да се разбере дали има смисъл в пътуване до Румъния! И все пак на какво разстояние си от румънския град ,в кйто ще се ходи! Ако са необходими 20 единици, то грубо по 20 лв на бройка прави 400 лв! не е никак малко ,собено ако си сигурен,че ги има в аптеката за която си тръгнал! Най-малкото ,за толкова пари можеш да си направиш една разходка до Руъния и е напълно възможно дори да ти останат за нещо друго от аптеките в БГ. Ако ти трябват 5 броя,то направо не си заслужава,освен ако не си пътешественик по душа! Хе хе !
При предишната си процедура финансирана от мем, бях с 51 гонал ф74, ако бях попаднала на тази информация по-рано щях да си спестя 1000 лева, как ти звучи, смешно ли? Сега ще се финансирам от Фонда и се явява безмислено ходенето.

*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #159 -: Септември 23, 2009, 14:49:45 pm »
Ами проблема е,че никак не е смешно! но си трябва и малко настроение! Нали? Това им у хубавото на тези форуми-поне може да се черпи инфо $от извора$! На нас ни трябваха 40 Гонал 75-разликата е минимум 800 лв! това си е почети половинат цена на процедурата! не ми е семшно!!!
/www.mamaibebe.com][/url]