0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Цени на лекарства в Румъния
« -: Март 05, 2008, 11:15:15 am »
Здравейте, всички!

В момента съм втрещена от информацията, която видях и бързам да я споделя с вас, защото нямам представа доколко е истина.

На един румънски бус видях надпис: mediplus
Веднага реших, че е румънска фирма за производство или продажба на лекарства и тръгнах да проверявам.
Влизам http://mediplus.ro/ListaFarm.aspx?ID=5340837&Prod=GONAL%20F%2075UI%20CT*1FI%20%20SERONO и щях да падна от стола си. Списък с аптеки, адреси, телефони, цена... Истина ли е?
GONAL F 75UI CT*1FI SERONO  Pret[Lei/Unit] 75.0300
1лея = 0.55лв (приблизително)

Някой има ли информация? Някой има ли познати, близки в Румъния, за да провери тази информация? В момента съм на път да платя 79лв за 75iu тук в БГ. Ако това е истина и 75 единици са 42лв в Румъния... ох, пиша много объркано, но адски много се развълнувах от вероятността цената да е наполовина от цената тук.

Моля ви, включете се кой с проверка, кой с опит... Не говоря грам румънски, за да предприема подобно проучване.
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #1 -: Март 05, 2008, 11:25:20 am »
преди време търсих Менопур и Цитротид, цените в Румъния бяха същите като в България, дори Цитротида беше малко по-скъп.
Пробвай  с английски или френски.  :wink:
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #2 -: Март 10, 2008, 10:22:25 am »
Адски съм доволна от себе си, че сам сама проучих, организирах и вече съм горд собственик на 20 броя Gonal-F 75, които ми излязоха на цена 43.83лв. срещу 79лв тук във Варна.

За тези, които се интересуват, ето и подробностите:
Попаднах на румънски бус с надпис на някаква фармацевтична фирма. И проверих цената в сайта им - по аптеките в Румъния (специално на тази верига) цената беше 75.03RON.
Написах мейл, отговориха ми след 2 дни, че могат да ми доставят количество в Мангалия - град на 12км от границата и на 120 км от Варна. Идеално! Купих си леи от тук (по 0,54лв с връзки обаче, иначе са по 0,63лв), организирах пътуването и така се сдобих с Gonal-F 75 на гореспоменатата фантастична за мен цена. За рецепта питах предварително - не ми беше нужна.
Румънката, която ми отговори беше безкрайно мила и любезна. Също толкова мили бяха момичетата и в аптеката. Допълнителния разход излезе около 55лв за винетки, гориво и всичко останало. И си направихме една разходка в слънчев ден. :)

Много се страхувах, че може да са менте, че може да са нелегални - нищо подобно! В аптеката ги извадиха от хладилник - явно не падат от небето. Кутиите са с надписи на БГ и Румънски, пише си, че са за нашия пазар и за румънския, имат си срок на годност 08/2009, имат си листовка на пациента на БГ... всичко си им е както трябва. Бях се подсигурила с хладилна чанта, за да не се пекат в колата, все пак вече е топличко. И това е!

А в БГ какво?!?! Безобразие е от 58лв цената да се качи на 79лв. Гавра е! Вместо да ни подпомагат, печелят на наш гръб. Ами като е така, ей я Румъния - на 2 крачки. Че са и мили хората... Колкото и да съм ЗА подкрепа на българския бизнес, не съм толкова богата, че да печелят за сметка на нещастието и безпомощността ми.  :balk_150:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #3 -: Март 10, 2008, 10:25:38 am »
Ще "закова" за малко тази изключително тъжна тема.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #4 -: Март 10, 2008, 12:54:17 pm »
Допълнителния разход излезе около 55лв за винетки, гориво и всичко останало.

Ази, извинявай, ама как само 55 лв.? 8O

В аптеката ги извадиха от хладилник - явно не падат от небето.

Абе те хората там не са толкова задръстени. :lol:
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #5 -: Март 10, 2008, 13:08:38 pm »
Момичета,

получих доста лични съобщения от вас, затова реших да постъпя така:

попитах дамата, с която контактувах, дали е съгласна да споделя с всички мейла й, за да може всяка от вас да се обръща към нея и да уговаряте помежду си, каквото ви интересува. Тя няма нищо против.

Bianca.Rusu@adpharma.ro

Моля, имайте предвид, че цената на Пурегон например в Румъния не е толкова изгодна, колкото на Gonal-F.
За да проверите предварително дали си заслужава усилията, моля отидете на този линк:
http://mediplus.ro/Default.aspx
В полето "Denumire produs:" напишете част от името на лекарството, изберете "празно" в полето "Judet:" и натиснете бутона "Cauta"
В табличка със син фон ще ви се покаже (ако има намерено) името на лекарството и линк "Lista Farmacii".
Натиснете линка и ще видите друга таблица, на която отгоре в заглавието пише пълното име на лекарството, а в самата таблица: име на аптека, количество, цена в леи, адрес и град, телефон и име за контакт в самата аптека.
Така ще се ориентирате дали го имат и на каква цена е в тази верига.
Например: вижте тук http://mediplus.ro/ListaFarm.aspx?ID=2134651&Prod=PUREGON%20100UI/0.5ML%20CT*1FL%20%20%20%20%20%20%20ORGANON
PUREGON 100UI/0.5ML CT*1FL ORGANON
цена 190.42 RON за 1 брой - това в левове по курс 0.63лв/лея прави 120лв (0.63лв е курса по чейндж бюрата тук, освен ако нямате познати да ви дадат по-нисък курс)

Не съм проверявала как стои въпроса с плащане с кредитна или дебитна карта - дали работят с карти, какъв ще излезе курса в този случай...

Искам да кажа също, че в аптеката получих касов бон, без да съм го искала изрично - просто си ми го дадоха с лекарствата. По същия начин си купих и шоколад от магазин за хранителни стоки...
« Последна редакция: Март 10, 2008, 13:23:58 pm от ази »
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #6 -: Март 10, 2008, 13:19:57 pm »
Допълнителния разход излезе около 55лв за винетки, гориво и всичко останало.

Ази, извинявай, ама как само 55 лв.? 8O

Отидохме с кола. 270км изминахме, като си правихме отбивка до Калиакра и Каварна навръщане.
Изхарчихме около 15-16л бензин по 2лв... смятай.
Винетка за БГ за 1 седмица - 10лв. Винетка за Румъния за седмица - 3 евро от границата.
Разговорник българо-румънски - 5лв.
Дори няма и 55лв.
120км е Мангалия от Варна, ако не се разхождаш насам натам по пътя.
Толкова е, няма грешка.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #7 -: Март 10, 2008, 14:01:51 pm »
Ейййй, браво бе!
Радвам се за теб!!!

Направо 6-ца от тотото! :D
Успех ти желая!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #8 -: Март 11, 2008, 21:03:25 pm »
Браво ази! много си изобретателна!!
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #9 -: Март 11, 2008, 21:41:40 pm »
"...Разговорник българо-румънски - 5лв."


 :D Толкова се чудих на какъв език ще се разбирам със румънците...значи ще ми трябва разговорник.Ази,а със Bianca Rusu на какъв език си кореспондирахте?Английски става ли?
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #10 -: Март 11, 2008, 22:05:45 pm »
Много интересна тема наистина,благодаря ти, Ази.

За есенното икси май от "съгражданите" ще поръчвам(аз съм от Силистра и все ме изкарват, че съм кажи-речи румънка :lol:)

Ази,и аз щях да питам,ама виждам,че Фани ме е изпреварила - може ли на английски да се пише на Бианка?


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #11 -: Март 12, 2008, 09:43:21 am »
Ази, благодаря че сподели с нас за цените на лекарсвата в Румъния. На мен са ми необходими около 40 ампули Gonal 75, така че  ходенето до съседите /Турция или Румъния/ е съвсем  оправдано. До сега мислех да отида до Турция, но благодарание на теб се замислих, че може би ще е по добре да опитам да купя от Румъния. Още веднъж благодаря.
Желая ти успех в процедурата.
*

    audifen

  • **
  • 99
  • Обичам да обичам!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #12 -: Март 12, 2008, 10:45:03 am »
Здравейте момичата, изключително рядко се включвам, но чета редовно.
Ази твоето откритие направо ме шокира! Не е възможно да имаме толкова смотана държавна уредба, та цяла България търчи да купува олио от Гърция, незнам си какво от Турция, сега Румъния се оказва успешна дестинация за лекарства за инвитро процедури...ами нямам думи! Радвам се, че сте открили начин, който ще улесни толкова семейни бюджети!Успех, надявам се до няколко месеца и аз да започна процедури и ще ползвам вашия опит!
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #13 -: Март 12, 2008, 11:16:38 am »
"...Разговорник българо-румънски - 5лв."
 :D Толкова се чудих на какъв език ще се разбирам със румънците...значи ще ми трябва разговорник.Ази,а със Bianca Rusu на какъв език си кореспондирахте?Английски става ли?

Baracuda, разговорникът няма да ти потрябва изобщо. Там хората говорят английски, български английски  :lol:. Криво ляво с моя куц английски се разбрахме перфектно, без да стигаме до разговорника. И без грешки в крайния резултат.

С Бианка Русу си писахме на английски и се разбрахме идеално (както вече стана ясно). :)

До сега мислех да отида до Турция, но благодарание на теб се замислих, че може би ще е по добре да опитам да купя от Румъния.

nyny, преди да тръгна за Румъния, проверих чрез познат - в Турция цената за Gonal-F 75 е 50 турски лири, което прави 60лв. Имай го предвид.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #14 -: Март 12, 2008, 11:22:58 am »
Здравейте момичата, изключително рядко се включвам, но чета редовно.
Ази твоето откритие направо ме шокира! Не е възможно да имаме толкова смотана държавна уредба, та цяла България търчи да купува олио от Гърция, незнам си какво от Турция, сега Румъния се оказва успешна дестинация за лекарства за инвитро процедури...ами нямам думи! Радвам се, че сте открили начин, който ще улесни толкова семейни бюджети!Успех, надявам се до няколко месеца и аз да започна процедури и ще ползвам вашия опит!

Audifen, не искам да те пренебрегвам, но просто коментарът е излишен, какво мога да кажа... Докато ни се подиграват така, ние ще си намираме спасение по наш си начин. Не случайно споделих във форума всичко това. Има семейства с предполагам много по-лошо финансово състояние от нашето, на които всеки спестен лев е от значение. А в случая говорим за цена почти наполовина...
И аз щях да съм благодарна, ако бях прочела подобно инфо, затова и го споделих. Ще се радвам, ако повече хора изпитат финансово облекчение като моето.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #15 -: Март 12, 2008, 21:15:57 pm »
  ази,още веднъж благодаря за инфото!Златна си ни ти! :hug2:

За есенното икси май от "съгражданите" ще поръчвам(аз съм от Силистра и все ме изкарват, че съм кажи-речи румънка :lol:)

  :D :D :D Ами нищо чудно да отидем двечките,по-нататък,че и още две  желаещи мацки можем да вземем с нас! :wink:
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #16 -: Март 12, 2008, 21:17:59 pm »
А тъй бе, направете си една екскурзийка.

Жалко, че няма да идвам с вас.
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #17 -: Март 13, 2008, 00:15:47 am »
Ганева,те са две.Ние ще се направим на куфари :lol:.


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #18 -: Март 13, 2008, 08:46:21 am »
 
За есенното икси май от "съгражданите" ще поръчвам(аз съм от Силистра и все ме изкарват, че съм кажи-речи румънка :lol:)
  :D :D :D Ами нищо чудно да отидем двечките,по-нататък,че и още две  желаещи мацки можем да вземем с нас! :wink:
Фани, :hug2:  Там сме! :D Женя,който иска ще дойде разбира се - тъкмо по-весело ще стане. :D

Ази,благодаря ти още веднъж за всичкото инфо.Дано и румънците не вдигнат цените до на есен. :wink:
« Последна редакция: Март 13, 2008, 08:55:59 am от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #19 -: Март 15, 2008, 14:57:07 pm »
http://mediplus.ro/ListaFarm.aspx?ID=2178441&Prod=MENOGON%20PULB.INJ%2075UI%20CT*10FL%20%20ALTANA

Ази, за какво количество лекаства става дума в този линк, че нещо не се ориентирам?  :oops:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън