0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Повишени левкоцити
« -: Февруари 28, 2008, 11:56:03 am »
Моля , някой ако е наясно с повишения брой левкоцити да пише. На мъжа ми откриха Уреа плазма-вид бактерия в еякулата. Ходихме при д-р Кацаров и изписа доксициклин да пие 10 дни а аз 7 дни. Така...пихме ги ние и каза 10 дни да изчакаме и да направи контролно изследване на спермата. Сега получих резултатите от Кандиларов и пише:
МИКРОСКОПИЯ:             ЛЕВКОЦИТИ ДО > 20 / ПОЛЕ
                    СПЕРМАТОЗОИДИ – 5 – 10 /ПОЛЕ
               
КУЛТУРЕЛНО ИЗСЛЕДВАНЕ:
1   БАНАЛНА ФЛОРА      -   НЕ СЕ ИЗОЛИРА   
2   КАНДИДА         -   НЕ СЕ ИЗОЛИРА
3   МИКОПЛАЗМИ         -   НЕ СЕ ИЗОЛИРАТ




Някой може ли да ми каже хем няма бактерии, кандида и там всичко останало....а хем левкоцитите са повишени??
Ще съм много благодарна
*
Re: Повишени левкоцити
« Отговор #1 -: Февруари 28, 2008, 14:05:41 pm »
Колко е общият брой на сперматозоидите? Не искам да те плаша, ама това ми се струва много много малко.
Левкоцитите, може да се дължат и на някакво възпаление. Кацаров прегледа ли го или назначи само лечение?
Не съм сигурна, но левкоцитите може да се дължат и на варикоцеле и на още нещо, което дори не искам да пиша :(
Консултирайте се пак с кацаров.

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Повишени левкоцити
« Отговор #2 -: Февруари 28, 2008, 15:04:16 pm »
Да, Драгица, запишете нов час при Кацаров.

*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Повишени левкоцити
« Отговор #3 -: Февруари 28, 2008, 15:31:16 pm »
На 6.03 ще идем при Кацаров да. Той до тогава го няма в кабинета му. Днес звънях. Но след като тази налична микробиология показва че няма нищо притеснително,защо тогава тия левкоцити.....и въобще знам ли и аз .... А тоя знак за по-голямо какво значи? А реф.стойности не са дали,нищо не разбирам
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Повишени левкоцити
« Отговор #4 -: Март 06, 2008, 14:26:55 pm »
Момичета, днес бяхме пак при д-р Кацаров и каза,че повишените левкоцити са нормално след лечението на бактериите. Дано успеха вече дойде.Сега 3 м трябва да пие лекарства спимен , витамин Ц и ел карнитин.Успех на всички
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Повишени левкоцити
« Отговор #5 -: Март 07, 2008, 11:48:46 am »
Драгица, би ли споделила в какви концентрации ви ги е изписал добавките доктора?

*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Повишени левкоцити
« Отговор #6 -: Март 07, 2008, 13:36:57 pm »
ооо Златулке,веднага споделям. Спимен и уронал 3 пъти на ден по 1 хапче. Ел карнитина 2 пъти по 2 хапчета и един път дневно разтворим витамин Ц. Уронала трябва да го пие 1 м., а другите 3 лекарства 3 м. И твоят мъж ли има подобни проблеми? Но д-ра много ми харесва- много е добър!!!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Повишени левкоцити
« Отговор #7 -: Март 07, 2008, 14:40:01 pm »
Да, доктора е много готин. Благодаря ти за споделеното, но аз имах предвид да ми кажеш концентрациите на добавките. По-специално ме интересуват Карнитина и вит.Ц. Аз знам, че за да има полза от него, Карнитина трябва да е 2-4 мг/ден, а Ц-то- 1000 мг/ден. При вас така ли е изписан? Спимена мио се струва, че е малко 3x1. Пробвайте по 2. А този уронал за какво ви е изписан?

*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Повишени левкоцити
« Отговор #8 -: Март 07, 2008, 17:14:09 pm »
Уринала го предписа вчера понеже имаше бактерия и за всеки случай го изписа и него. Вит.Ц е 1000, Ел карнитина е 500. Спимена така го изписа незнам. Но по принцип състоянието на моя не е зле.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Повишени левкоцити
« Отговор #9 -: Март 08, 2008, 15:02:49 pm »
Мерси за отговора. Пожелавам ви скоро да имате подобрение и да сбъднете мечтата си.