0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Анкета-неуспешно инвитро и ИКСИ - къде
« -: Февруари 26, 2008, 11:01:16 am »
Здравейте!Понеже има много предложения за тази тема,но не намерих някой да я е пуснал реших аз да го направя,защото мисля че ще ни е полезно.


Огромно благодаря на доктор Стаменов!
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Анкета-неуспешно инвитро и ИКСИ - къде
« Отговор #1 -: Февруари 26, 2008, 12:25:30 pm »
Аз немога да разбера какво то4но имаш в предвид под неуспешо и докаде се разпростира виждането ти за тази дума.Дали  е отрицателен тест,дали до мисед аборт до третия месец ,дали до аборт в по касен месец или до раждането на живо бебе.Аз сам правила 5 опита парвия заварши с мисед в 3 месец,втория нестана зашото беше с замразени ембриони/там шанса е още по-малак/,третия ми го провали една сестра с една инжекция/да уто4ня,4е сестрата не е от екипа при които ходя за процедурата нито от сащия град/ 4етвартия опит заварши с спонтанен аборт в 6 месец с две близна4ета.Та само последния 5 опит при положение,4е този пат вси4ко беше по у4ебник нестана изобшо.тестат беше отрицателен.А клиниката е вав варна и сам много доволна.Надявам се да сам отговорила
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*
Re: Анкета-неуспешно инвитро и ИКСИ - къде
« Отговор #2 -: Февруари 26, 2008, 12:43:38 pm »
Аз също не виждам полза да водим статистика на неуспехите.
Имам 2 иксита и 1 инсе зад гърба си с отрицателни тестове. Което не значи, че клиниката, или лекарят, или сестрата са в грешка. При нас мъжкият фактор е толкова тежък, че и след 10 опита пак може да не се получи. Въпрос на шанс.

toni_21_I, нищо лично, но защо ни е да се обременяваме със статистика на отрицателното? Вяра и надежда ни е нужна, не позитивизъм.
Re: Анкета-неуспешно инвитро и ИКСИ - къде
« Отговор #3 -: Февруари 26, 2008, 12:55:23 pm »
Аз също не мога  да разбера точно какво се има в предвид с тази анкета но ще отговоря така-имам 3опита ин витро от които 2 неуспешни и трети завършил в14г.с.с близнаци поради вирусно заболяване.Аз съм от Варна опитите съм ги правила в София при док.Стаменов и съм изключително доволна!На 01.03 отново съм там да видим кога ще започвам следващия опит.   petq74 желая ти успех и да доведеш следващия опит до край!А на всички момичета които ще се включат в тази тема да не се отказват колкото и да е трудно!
*
Re: Анкета-неуспешно инвитро и ИКСИ - къде
« Отговор #4 -: Февруари 26, 2008, 13:03:46 pm »
Вече има такава анкета и беше безрезултатна.Не може да даде достоверни резултати и се трупат негативи за най-добрите лекари,а за клиники в които никой не ходи излиза че няма неуспели.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Анкета-неуспешно инвитро и ИКСИ - къде
« Отговор #5 -: Февруари 26, 2008, 14:59:54 pm »
 моето лично мнение е, че тази тема е излишна,няма нужда от нея ,най-много да  подклажда конфликти :D
*
Re: Анкета-неуспешно инвитро и ИКСИ - къде
« Отговор #6 -: Февруари 26, 2008, 16:34:25 pm »

  Както вече са писали момичетата и аз не мисля че имаме нужда от тази анкета.Въпреки неуспешния ми опит във Варна аз напълно се доверявам на  Др.Александров.Причините за неуспех могат да бъдат различни и една такава статистика не би ни помогнала.
  Успех на всички!
Re: Анкета-неуспешно инвитро и ИКСИ - къде
« Отговор #7 -: Февруари 26, 2008, 16:47:26 pm »
Под неуспешно се разбира,че е завършила с неуспех.Независимо от това дали не е успял трансфера,завършил е с аборт и т.н.Все пак аз също не искам да влизам в конфликти,защото сме тук да си помагаме а не обратното.Не съм видяла,че има такава тема,затова съжалявам че се повтарям. И ако някой може да изтрие темата да го направи или да ми каже как да я премахна,за да не създава отрицателни емоции.Все пак тук всички се борим за едно и също и пожелавам на всички да успеем в най кратък период от време да го постигнем!   


Огромно благодаря на доктор Стаменов!
*
Re: Анкета-неуспешно инвитро и ИКСИ - къде
« Отговор #8 -: Февруари 26, 2008, 17:17:01 pm »
Под неуспешно се разбира,че е завършила с неуспех.Независимо от това дали не е успял трансфера,завършил е с аборт и т.н.Все пак аз също не искам да влизам в конфликти,защото сме тук да си помагаме а не обратното.Не съм видяла,че има такава тема,затова съжалявам че се повтарям. И ако някой може да изтрие темата да го направи или да ми каже как да я премахна,за да не създава отрицателни емоции.Все пак тук всички се борим за едно и също и пожелавам на всички да успеем в най кратък период от време да го постигнем!   

Не трябва да се трие.Ако някой има интерес за такава анкета,ето линка към нея http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=5273.0