0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #60 -: Февруари 27, 2008, 11:22:15 am »
Честита дъщеричка на най-добрия доктор Стаменов. :D
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #61 -: Февруари 27, 2008, 11:56:05 am »
Новото при нас е, че кака ви се тръшна болна от грип  :x.
Пазете дечурлигата, че около нас всичко се изпонтръшка... Не е тежък грипа, саво е гаден... гърло и сополи. Пфуууууу отивам да пия поредния чай
В очакване ....
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #62 -: Февруари 27, 2008, 12:16:44 pm »
Ох,Мари много е кофти с тва мерене на температура.Ние сме с дигитален на Чико и на Баурер за чело,ама колкото пъти меря толкова различни стойности дават.Направо се моля да не вдига температура,щото полудявам от самото мерене.Надявам се да се оправите скоро и да ходите на разходки в това хубаво време.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #63 -: Февруари 27, 2008, 12:18:50 pm »
Мари, бързо да оздравява Стилияна! Много гадно да е болно детенце.

Фани, и ти също. Е, не свършиха ли тези грипове??


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #64 -: Февруари 27, 2008, 12:33:24 pm »
Абе грип ли е т'ва, а аз си мислех че съм настинала вчера в парка :x
малко ме дразни гърлото и носа, уфффф, цяла зима удържах фронта и сега накрая... само да не заряза дзверчо :(
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #65 -: Февруари 27, 2008, 12:59:48 pm »
Пазете децата, защото първо като се разболях, тя направи бронхиолит и тъкмо док каза, че е оздравяла, баща й се разболя и тя вдигна 39. Нямам думи направо! :x
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #66 -: Февруари 27, 2008, 13:48:10 pm »
Маро и аз меря с живачен подмишницата. Имам два електронни, ама нещо не ми вдъхват вяра. Така че живачен, пускам тук едни животни на компа и се забавляваме 3-4 мин да не мърда.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #67 -: Февруари 27, 2008, 13:50:20 pm »
А що даде грах пред пилето?

Щот тъй пише в английската книга. :book:  Ей сега пък варя зелен боб! :eat:  :P

Хайде всички бързо здрави, какви са тез болести предБабоМартенски?
Alexandra
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #68 -: Февруари 27, 2008, 13:56:39 pm »
Марийке, дай по-добре стар фасул прекаран през цедка. Изчакай малко с зеления фасул, а? :wink:
айде и да нацелуваш опитното зайче :lol:
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #69 -: Февруари 27, 2008, 14:54:47 pm »
Привет и от нас. Ние тази седмица сме на почивка при нашите и оползотворихме всичкото хубаво време в разходки /без количката/ с братовчедите.
Да оздравяват деца и мами! Това време е много лъжливо, между другото.
Мари, ние много обичаме и стар, и зелен фасул. :wink:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #70 -: Февруари 27, 2008, 16:08:28 pm »
Цитат
Марийке, дай по-добре стар фасул прекаран през цедка. Изчакай малко с зеления фасул, а?
айде и да нацелуваш опитното зайче

На същото мнение съм. Я фърли таз ингилизка книжка и давай по нашенски!
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #71 -: Февруари 27, 2008, 20:01:13 pm »
Искам да благодаря на всички ви за съветите, относно избора на педиатър! :youwoman:
Вече си имаме избран педиатър, препоръчана ни от ultra.
Много съм щастлива, защото ми тежеше този ангажимент и се притеснявах как ще избера тук лекар, като никого не познавам.
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #72 -: Февруари 27, 2008, 20:52:53 pm »
От това хубаво време не смогвам да влеза тук и да ви чета.
И аз имам електронен на Чико,но той мери с близо градус по-малко :?.
Стефи,твоят как отчита,че много ми е объркано.Имам и живачен от моето време.И двата отчитат разлини стойности. Ох, да не ми се налага.
Ей,болните, да се оправяте по-бързо!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #73 -: Февруари 27, 2008, 21:58:02 pm »
нека да споделя за показанията на термометрите.
ползвайте само един и мерете само с него. следете тенденцията - дали има покачване/понижение, с какъв темп е то.
не е толкова важно, че единият показвал 36.4, а другият - 36.7. важното е бързо, лесно и удобно за детето и за вас да се ориентирате как се движи температурата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #74 -: Февруари 27, 2008, 22:08:36 pm »
Цитат
Казвайте пилето кой как го приготвя? На грил, на шишчета?   Лейди, Стефи?
Едно пилешко бон филе се:
5. При захранването се почва с - 5, 10 до 15 грама в зеленчуковото пюре.

Дай сега и мерилката, примерно в лъжички чаени ли с кво мериш тия грамове??? Нямам везна...Нема да споделям ние кво количество месо измухахме  :oops: :oops: :oops:
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #75 -: Февруари 27, 2008, 22:11:45 pm »
Ами моя термометър съм го засичала с живачен, пак под мишницата. И двата мерят еднакво, е с разлика от 0.1,2, което няма абсолютно никакво значение.
Важното е че става за секунди.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #76 -: Февруари 28, 2008, 00:16:27 am »
Ние мерим с някакъв дигитален, който уж трябва да мери за една минута, но всъщност чак на четвъртата минута отчита реалната температура. Засичала съм и с живачен, ама той е прибран, че вече счупих един и сега ме е страх - Симеон се дразни от темометъра, ако се заблея за две секунди го хваща и го хвърля нанякъде, та не ми се рискува с живачен.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #77 -: Февруари 28, 2008, 18:47:27 pm »
Лоана ,мерси за целувките и ние ви пращаме ,много е пораснала сладурката и плитка си имате  :wink: пък ние още сме с момчешка прическа  :D нещо бавно ни расте косата. Момичета от 2 седмици немога да си позная детенцето много я мъчат горните зъбчета ,вчера имаше и кръв на венеца,нямам на идея с какво да я успокоявам вече. И с първите беше трудно ,но сега вече ми идва в повече ,гушкаме се ,но не помага все се тръшка ,нервна е и всичко е в устата. През деня не мигва и до вечерта е рев надуване позаспива за някой друг час и пак наново.Поне си хапва това ме успокоява единствено ,че съм чувала  че може да откаже и яденето.Мари да се оправя и твоето слънчице!Аз меря  с живачен термометър,тук в болниците други термометри не признават защото те карат да си носиш и ако е електронен те карат да си купиш живачен.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #78 -: Февруари 29, 2008, 07:11:54 am »
Цитат
Дай сега и мерилката, примерно в лъжички чаени ли с кво мериш тия грамове??? Нямам везна...Нема да споделям ние кво количество месо измухахме 

Аз съм с везна, сватя. Горе-долу една бебешка лъжица за хранене /аз ползвам най-обикновенна силиконова на Камера/ побира около 5 грама месо.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #79 -: Февруари 29, 2008, 08:36:26 am »
Здравейте в седмичната тема, тя почти свърши, ама и ние да се запишем.
Стефито вече е много сръчна, верно като казват че годинката си е годинка- от 25 насам забрави какво е пълзене, голямо ходене, че не дава й за ръка да я държат. Имитатор голям- каквото види после ведага се прилага, ужас.
Термометър скоро не сме ползвали- по принцип дигитален в дупето сме ползвали.
Времето е супер, само където голяма чуденка как да се обличаме.
Благородно ви завиждам за софийските срещи, браво на вас.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит