0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Къде в Пловдив имунологични?
« -: Ноември 17, 2007, 09:27:22 am »
Момичета, моля за помощ!
Къде в Пловдив (без Писанец) мога да направя имунологични. Има ли добри имунолози за консултация? С неуспешно ИКСИ сме. Освен това имам леко завишен ТАТ (43 при горна граница 34), нямам проблеми с щитовидната жлеза и на ТАТ-а никой не му обърна повече внимание. Да пусна ли наново ТАТ? Друго всичко е в норма. Другия вариант е София, но за момента нямам физическа възможност да отида там. Благодаря!
*
Re: Къде в Пловдив имунологични?
« Отговор #1 -: Ноември 17, 2007, 09:36:49 am »
Повтори ТАТ в друга лаборатория.
Мен за имунологични от Пловдив ме насочиха към София или Плевен.
Не знам дали в Пловдив правят такива изследвания.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Къде в Пловдив имунологични?
« Отговор #2 -: Ноември 17, 2007, 09:39:12 am »
А варианта кръвен серум по куриер- щом нямаш физическата възможност и това е вариант.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Къде в Пловдив имунологични?
« Отговор #3 -: Ноември 20, 2007, 07:17:40 am »
Здравейте отново.
Свързах се с д-р Балтаджиева от клиника Малинов и тя ми каза, че мога да изпратя серум. Дори ме насочи към д-р Георгиева от Медикус Алфа Пловдив. Каза, че тя ще ми съдейства и само трябва да дам кръв при нея. От там тя ще поеме нещата. Свързахсе и с нея и тя много любезно ме покани и потвърди написаното по-горе. Пиша това за информация на други момичета от Пловдив, които имат подобно питане.
*

    Crystal

Re: Къде в Пловдив имунологични?
« Отговор #4 -: Ноември 20, 2007, 09:34:15 am »
Teya,казваш че нямаш проблеми с щитовидната жлеза, какви са стойностите на ТСХ и ФТ4?
*
Re: Къде в Пловдив имунологични?
« Отговор #5 -: Ноември 20, 2007, 18:11:36 pm »
Teya, какви имунологични точно Ще ти правят? Предполагам, че zа всички видове имунологични, които правят в Малинов може да се даде кръв в Медикус Алфа, нали?
*
Re: Къде в Пловдив имунологични?
« Отговор #6 -: Ноември 21, 2007, 08:01:36 am »
Cristal, стойностите на тези хормони са в норма.

MAT 4,21 (0-12)
TAT 43,04 (0-34)
TSH 2,360 (0,49-4,67)
FT4 не ми е бил назначен нито от гинеколозите, които са се занимавали с моя проблем, нито от ендокринолог. Имам направена ехография на щитовидната жлеза и тя показа, че жлезата не е уголемена, ако това е достатъчно. Трябва ли да си самоназнача аз изследване на този хормон, защото ми писна от вас да се информирам за всичко и аз да настоявам пред лекарите за дадено изследване? Благодаря ти!
*
Re: Къде в Пловдив имунологични?
« Отговор #7 -: Ноември 21, 2007, 08:05:23 am »
Mile o7, нямам идея какви точно имунологични ще ми правят. Д-р Стаменов каза - имунологични и генетични. Д-р даскалов ми написа
Антифосфолипидни антитела (АРА)
Анти-тироидни антитела (ATA)
Антинуклеарни антитела (АNА)
Панел за имуноглобулини
Тест за ембриотоксичност (ЕТА)
NК-клетъчна активност (NКа)
Репродуктивен имунофенотип (RIP)
и каквото кажат.
Аз мисля да пусна ТАТ и МАТ, а като гледам DHEA и Андростендион май се водят имунологични и каквото и да значат, са ми под нормата, така, че ще питам и за тях.
За всички изследвания при д-р Балтаджиева може да се вземе кръв и да се изпрати серум чрез Медикус Алфа.
*

    Crystal

Re: Къде в Пловдив имунологични?
« Отговор #8 -: Ноември 21, 2007, 09:12:06 am »
Моят съвет е да изследваш отново ТСХ, но заедно с ФТ4, ТАТ и МАТ.По принцип ТСХ се изследва винаги заедно с ФТ4.
Мисля, че изследванията, които ти е написал д-р Даскалов са достатъчни. DHEA и Андростендион не са имунологични изследвания, това са хормони.
Генетичните, които ние сме правили са цитогенетични и при двамата и генетични за тромбофилия при мен. В Майчин дом в София се правят, за Пловдив не мога да те насоча.
« Последна редакция: Ноември 21, 2007, 15:30:31 pm от Crystal »
*
Re: Къде в Пловдив имунологични?
« Отговор #9 -: Ноември 21, 2007, 19:57:38 pm »
Teya, обаче нито едно от иzброентите не е генетично. Предполагам, че Стаменов има предвид и генетични zа тромбофилия (фактор 5, фактор 2, ПАИ 1...)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Къде в Пловдив имунологични?
« Отговор #10 -: Ноември 21, 2007, 21:13:31 pm »
Teya,
Анти-тироидни антитела (ATA) и ТАТ и МАТ е едно и също, DHEA и Андростендион, както са ти писали момичетата са хормони.
Генетични можеш да пуснеш във ВМИ, но до колкото разбрах ги пращат в Сф, така че можеш да го комбинираш с някое ходене до Сф. Мойте ги пусках в Плевен.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Къде в Пловдив имунологични?
« Отговор #11 -: Март 15, 2008, 18:18:54 pm »
Виждам, че темата е пусната отдавна, но за да послужи и на други момичета ще кажа, че: TSH + ТАТ + МАТ + FT3 + FT4 правих скоро във ВМИ-Пловдив и цената беше 52 лв.
Пак там си пуснах изследвания на антифосфолипиден комплекс + лупусни коагуланти + кардиолипиди и цената беше 42 лв. НК-клетки правих в център "Надежда" при д-р Балтаджиева - цена 80 лв. Генетични изследвания за тромбофилия ми направиха в Националната генетична лаборатория, София чрез ВМИ - Пловдив. Куриер за изпращане на епруветките с кръвта - ЕКОНТ. Цената на доставката от Пловдив до София е към 15 лв.
Дано съм помогнала на някого с написаното по-горе. :)
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Къде в Пловдив имунологични?
« Отговор #12 -: Март 15, 2008, 20:31:51 pm »
Виждам, че темата е пусната отдавна, но за да послужи и на други момичета ще кажа, че: TSH + ТАТ + МАТ + FT3 + FT4 правих скоро във ВМИ-Пловдив и цената беше 52 лв.
Пак там си пуснах изследвания на антифосфолипиден комплекс + лупусни коагуланти + кардиолипиди и цената беше 42 лв. НК-клетки правих в център "Надежда" при д-р Балтаджиева - цена 80 лв. Генетични изследвания за тромбофилия ми направиха в Националната генетична лаборатория, София чрез ВМИ - Пловдив. Куриер за изпращане на епруветките с кръвта - ЕКОНТ. Цената на доставката от Пловдив до София е към 15 лв.
Дано съм помогнала на някого с написаното по-горе. :)
Мила,wild cat, не пишеш цена за генетичните, значи ли че са безплатни? Къде във ВМИ да попитам за връзка с Нац.генетична лаборатория? Благодаря предварително.
*
Re: Къде в Пловдив имунологични?
« Отговор #13 -: Март 15, 2008, 21:23:53 pm »
В генетичната лаборатория на ВМИ.
Моето изследване за тромбофилия струваше 60лв. + 20лв.генетична консултация , която ти правят + 12лв за куриер-всичко 92лв.
Там ти вземат кръвта и я изпращат в София-след 20 дена имаш резултата.
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Къде в Пловдив имунологични?
« Отговор #14 -: Март 16, 2008, 09:43:13 am »
Съвсем не са безплатни скъпа, stanley_78.  :(
Във ВМИ-Пловдив ми взеха кръв и както е написала mpia - 60 лв. за генетично изследване за тромбофилия + 15 лв. за куриер /ЕКОНТ/  + 20 лв. за генет. консултация /за генетичката във ВМИ-Пловдив/.
В предишния си постинг не написах цена на генетичните, защото реално на Национ. генетична лаборатория съм платила 60 лв., а в разпечатката на изследванията ми е записано 80 лв. Не, че е толкова важно, но интересното е, че същото е и при други хора. В сайта bg-mamma едно от момичетата - stef  е сложила снимка на изследването си. И в нейното е записано същото.  :?
*
Re: Къде в Пловдив имунологични?
« Отговор #15 -: Март 16, 2008, 09:44:42 am »
И при мен е така :)
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Къде в Пловдив имунологични?
« Отговор #16 -: Март 16, 2008, 10:03:16 am »
Цитат
Мила,wild cat, не пишеш цена за генетичните, значи ли че са безплатни? Къде във ВМИ да попитам за връзка с Нац.генетична лаборатория? Благодаря предварително.
Трябва да отидеш в Катедра по генетика на ВМИ-Пловдив и там ще ти обяснят всичко. Намира се до стария хранителен блок на ВМИ, което пък е един блок зад Централната клинична лаборатория. Ето ти телефон за връзка, запиши си час:
032/602-445 :)
« Последна редакция: Март 16, 2008, 13:04:09 pm от mini »
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Къде в Пловдив имунологични?
« Отговор #17 -: Март 16, 2008, 12:29:27 pm »
Извинете за грешката - първите два реда от горния ми постинг са цитат! :(
*
Re: Къде в Пловдив имунологични?
« Отговор #18 -: Март 16, 2008, 19:01:25 pm »
еее, че вече и zа консултацията ли се плаЩа???
Ние миналата година платихме 50 плюс 12 zа куриер. НямаШе zа консултация очевидно.  :?
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Къде в Пловдив имунологични?
« Отговор #19 -: Март 17, 2008, 22:06:10 pm »
Трябва да отидеш в Катедра по генетика на ВМИ-Пловдив и там ще ти обяснят всичко. Намира се до стария хранителен блок на ВМИ, което пък е един блок зад Централната клинична лаборатория. Ето ти телефон за връзка, запиши си час:
032/602-445 :)
Благодаря ти много!