0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

6м. след операция от варикоцеле
« -: Януари 12, 2006, 16:13:55 pm »
Здравейте! Отдавна не съм писала, но редовно ви чета и ви благодаря за всичко, което научих от всички вас!
Изминаха 6 месеца след като мъжа ми се оперира от варикоцеле и днес си направи първата спермограма след операцията. Ето и резултата от МЦ Света София (д-р Тачева). В скобите е резултата от преди операцията.
период на полово въздържание : 4 дни
материалът е отделен в лабораторията
обем на еякулата:   6.0мл (6.6мл)
рН:  7,5
цвят: нормален
вискозитет:    нормален      
време на втечняване (мин.): 30 (37С)
концентрация на сперматозоидите: 4 (1)
общ брой на сперматозоидите в еякулата: 24 (6.6)
обща подвижност на сперматозоидите (%) :  66 (22)
                     % сперматозоиди с нормокинеза 39%  преди 0
                     % сперматозоиди с хипокинеза 27%   преди 22
                     % сперматозоиди с акинеза 34%        преди 78
брой нормокинетични сперматозоиди/мл : 1 560 000
общ брой нормокинетични сперматозоиди :  9 360  000
аглутинация на сперматозоидите (тип):  не
агрегация на сперматозоидите:  не
клетъчни елементи, различни от сперматозоиди (в зрително поле 10х40):
· левкоцити    3- 4
· епителни клетки    не
· еритроцити и др   не
желатинови конгломерати  не
Заключение :  Olygoasthenozoospermia
Операцията от варикоцеле я прави д-р Кацаров.
Според мен резултатите не са се променили чак толкова, т.е. очаквахме да е по-добре работата...
През тези 6 месеца мъжа ми пи витамин Е, антиоксиданти, спря алкохола, не пуши и спазва всичко друго. Но явно ще трябва т по-силни лекарства. Не си е правил хормонални изследвания. Моля посъветвайте ме кои хормони да изследва и къде да отиде да ги изследва.
Благодаря ви за мненията!
Успех на всички!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
6м. след операция от варикоцеле
« Отговор #1 -: Януари 12, 2006, 16:38:33 pm »
как ще не са се променили "чак толкова много" бе, нелка?!! :)

нормално подвижни сте имали 0%, а сега 39%! ти на това малко ли му казваш?

преди сте имали 6.6 милиона общ брой, а сега 4 пъти повече!

хей, да не са променили нещо таблицата за умножение ;)

много добри резултати, браво!
със спермограмата, естествено, ще отидете на контролен преглед при Кацаров. за 6 месеца това е супер подобрение, дано след още няколко месеца при спазване на досегашния режим нещата се подобрят още повече. не мисля, че са необходими по-силни лекарства. сперматогенезата се подобрява бавно, това го пише навсякъде...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

6м. след операция от варикоцеле
« Отговор #2 -: Януари 12, 2006, 16:49:27 pm »
Нелката, поздравления и от мен за подобрението! :D
Все пак тръгвате от доста лоши резултати, така че сегашните на стария фон са супер и ще продължат да се повишават!

Браво на вас и ви стискам палци :D
Благодаря ти, Бени!







*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
6м. след операция от варикоцеле
« Отговор #3 -: Януари 12, 2006, 17:48:23 pm »
Браво за хубавите резултати, наистина са се подобрили значително, да не говорим че реални резултати след операция по мнението на д-р Кацаров доколкото аз зная се получават 9-12 месеца след операцията. Да продължавате все така и нека ти отговоря на въпроса за хормоните- изследват се репродуктивните хормони, както и при жената- Пролактин, Тестостерон, FSH, LH, Т4, DHEA-S, както и хормона Инхибин, който се прави само от Бодимед и е около 50-60 лева т.като го пращат в Германия. Другите минават по касата и трябва да си вземете направление от андролог или ендокринолог. Стискаме палци там всичко да е наред. Късмет!!!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
6м. след операция от варикоцеле
« Отговор #4 -: Януари 12, 2006, 17:54:53 pm »
Браво, Нелка, аз си мисля, че подобрението е впечатляващо :) Сега очакваме още по-хубави новини! Браво на доктора :)
Успех, мила !
*
6м. след операция от варикоцеле
« Отговор #5 -: Януари 13, 2006, 09:18:37 am »
Нелката, имате подобрение! Така както е писала и Мини, нека мине още малко време, в брошурата на Кацаров пише от 6 до 12 месеца, така че се очаква още движение! Успех и късмет! :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



6м. след операция от варикоцеле
« Отговор #6 -: Януари 13, 2006, 09:27:38 am »
Мили момичета, БЛАГОДАРЯ ВИ!
Направо съм супер ентусиазирана след като изразихте мненията си за резултатите. Съпругът ми също ви благодари. Дано да продължава подобрението в резултата. Ще ходим на преглед при д-р Кацаров в понеделник и ще споделя после с вас и неговото мнение за подобрението.
От всичко, което съм чела в Зачатие, и на мен ми беше ясно, че подобрението на спермограмата е доста добро, но мъжа ми беше много разочарован, че не са станали 20млн./мл. и т.н. Но сега вече и след вашите мнения сме доста по-спокойни. Ще видим и д-р Кацаров какво ще каже в понеделник.

Мини, мерси за инфото за хормоните.

Желая успехи на всички!
6м. след операция от варикоцеле
« Отговор #7 -: Януари 18, 2006, 15:23:03 pm »
Здравейте!
Току що мъжа ми се върна от преглед при д-р Кацаров. Той му е казал, че положението не е особено добро. Казал му е да си направи хормонални изследвания и въз основа на тях, следващия път ще му изпише лекарства. Като му е казал, че Трибестан, Оксибор и витамини може да пие колкото иска, без той да му ги предписва, но нямало да му помогнат достатъчно. Според него трябва да концентрацията трябва да стане 15-16млн./мл., като шансовете за това били около 40%.
Това е положението за сега.
6м. след операция от варикоцеле
« Отговор #8 -: Януари 20, 2006, 15:13:20 pm »
Ето ги и резултатите от хормоните. Единствено пролактина е завишен.
LH 5.39mIU/ml (1.7-8.6)
FSH 4.30mIU/ml (1.5-12.4)
Estradiol 25.57pg/ml (10.0-39.5)
Prolactin 477.5µIU/ml (86.0 - 390.0)
Testosteron 4.31ng/ml (2.8 - 8.0)
6м. след операция от варикоцеле
« Отговор #9 -: Януари 24, 2006, 09:18:55 am »
Здравейте!
След като мъжа ми посети доктора заедно с изследванията на хормоните, той му е предписал Pregnyl 5000E за три месеца и L-carnitine също.
Ние вкъщи обсъдихме вариантите и решихме да изчакаме да мине 1 година от операцията (беше на 31.05.2005), в което време да пие трибестан (или бабини зъби, не сме го решили още), витамин Е по 400мг. и други витамини и антиоксиданти. Всичко това ще го пие 3 месеца, ще направим след това още една спермограма, но този път с морфология и микробиология. Да видим какъв ще бъде резултата. Ако още не са достатъчни, ще почваме Прегнила. Но според мен трябва първо да опитаме лекия вариант (с Трибестан) и после с тежката артилерия (Прегнил).
Вие как мислите? Правилно ли е нашето решение според вас?
На някой от вас, мъжете ви взимал ли е Прегнил и какъв е бил резултата?
Благодаря ви!
6м. след операция от варикоцеле
« Отговор #10 -: Януари 24, 2006, 11:14:05 am »
А какво е казал Кацаров за повишения пролактин? Прегнилът на база хормоналните изследвания ли го е изписал, щото ми се виждат в ред? За пролактина, предполагам важат същите изисквания при изследването, както и за жените - да полежи или поне поседи 30 мин преди изследването, да е спокоен и т.н.
Благодаря ти, Бени!







6м. след операция от варикоцеле
« Отговор #11 -: Януари 24, 2006, 12:36:28 pm »
За пролактина д-р Кацаров е казал, че се влияе от много неща и му е казал, че не е толкова важно, че е повишен. В смисъл не му е обърнал голямо внимание.
Прегнила го е изписал на базата на хормоналните изследвания. Да, всички хормони са в граници, но спермограмата не е добра. А нали от хормоните зависи сперматогенезата. Все пак аз си мисля, че има и други хормони, които не сме изследвали. Както Mini ми препоръча тук: Т4, DHEA-S, както и хормона Инхибин не сме ги правили. Чудя се дали да ги изследва сега или след 3 месеца.
Моля ви посъветвайте ни нещо.  :ask:
Благодаря ви!
*
6м. след операция от варикоцеле
« Отговор #12 -: Януари 24, 2006, 14:38:32 pm »
Здравей!
И на моят мъж Кацаров изписа Прегнил,1500 ед. обаче-12 седмици по 1 инжекция, плюс Оксибор Форте. Спермограмата му беше доста по-лоша от вашата. И аз прочетох доста противоречиви неща за Прегнила, но реших да се доверя ,все пак той е докторът :D
Към края на лечението му забременях :wink:
6м. след операция от варикоцеле
« Отговор #13 -: Януари 24, 2006, 15:35:29 pm »
Мда, чуват се напоследък все повече идеи/препоръки за хормонална стимулация при мъжете...

Интересно ми е, в Европа практикува ли се, популярно ли е?
Благодаря ти, Бени!







6м. след операция от варикоцеле
« Отговор #14 -: Януари 24, 2006, 17:03:19 pm »
Е добре де, ама що му е изписал толкова голяма доза? 5000Е Прегнил до колкото знам е най-голямата доза.
Ей тва не ми е ясно. Ох, незнам! Ще караме първо на бабини зъби и витамини, пък ще видим.

УСПЕХ НА ВСИЧКИ!
*

    Stay

прегнил
« Отговор #15 -: Януари 25, 2006, 15:50:53 pm »
Цитат на: nelkata
Е добре де, ама що му е изписал толкова голяма доза? 5000Е Прегнил до колкото знам е най-голямата доза.
Ей тва не ми е ясно. Ох, незнам! Ще караме първо на бабини зъби и витамини, пък ще видим.

УСПЕХ НА ВСИЧКИ!


има ли го по аптеките това чудо прегнила,,аз го търсих  и го няма доста време....и колко струва горе долу :(
6м. след операция от варикоцеле
« Отговор #16 -: Януари 27, 2006, 08:33:31 am »
Прегнила го има. Струва около 10-11лв. една инжекция.