0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Болка при бременност
« -: Август 13, 2008, 02:21:14 am »
Здравейте ! Бременна съм в 5 -та седмица и имам доста изразена болка в областта на левия яйчник. ТАзи болка е вече от три дни . Първото , което ми хрумна е , че може да е извънматочна бременност. Днес бях на лекар и се видя плоден сак вътре в матката , което много ме успокои и вече знам , че не е извънматочна. Лекарят ми каза , че не се вижда нищо ненормално и че тази болка може да се предизвиква от развитието на плода .Объркана съм и незнам доколко това е сериозен отговор на това защо имам болка. Иначе той предписа лекарство но все още незнам дали да го пия или да търпя болката. Искам да попитам дали на някоя от вас и се е случвало при ранна бременност да има болки и дали това може да мине  за нещо нормално.
И още нещо - на ултразвука не се видя ембрион в плодния сак и се чудя дали би трябвало вече да се види или все още е рано ???
« Последна редакция: Август 13, 2008, 03:34:37 am от prettily »
*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: Болка при бременност
« Отговор #1 -: Август 13, 2008, 04:42:16 am »
хей,прити-ми!Честито бе!!!!браво!
при мен не се видя ембрион дори в 6 г.с. та ми изкараха акъла-виж темата "Розово течение".Рано е още да се види,изчакай.
Колкото до болката-и аз имам разни болки-ту вляво,ту в дясно,но мисля,че са лигаментни болки-от нарастването на матката.особено един стар белег от апендисит-ако се обърна бързо в кревата,така ме опъва,че ми се вика.Днес пък имах менструални болки-като че ли ще ми идва...
А какво ти изписа лекаря за болката?Тайленол? :)
*
Re: Болка при бременност
« Отговор #2 -: Август 13, 2008, 05:36:14 am »
Принципно в начална бременност има болки, наподобяващи тези при цикъл. Често  лекарите предписват но шпа за тях. Аз лично и при двете бременности направих кистозно жълто тяло, поради което имах ясно изразена болка в яйчника, който е овулирал. Това не е проблем за бременността, просто ме болеше повече. Но ти казваш, че лекарят те е прегледал и не е забелязал нищо особено. Все пак ако смяташ, че болката е необичайно силна можеш да отидеш и при друг лекар.
А за пулс в 5-та седмица е рано.


*
Re: Болка при бременност
« Отговор #3 -: Август 13, 2008, 07:03:03 am »
Цитат
Иначе той предписа лекарство но все още незнам дали да го пия или да търпя болката.
Не е необходимо да търпиш болки,спокойно може да пиеш каквото са ти изписали.

Иначе за ембрио е рано още.
Re: Болка при бременност
« Отговор #4 -: Август 13, 2008, 09:51:37 am »
Prettily, пий си обезболяващите, важно е!
И аз като теб, в първите няколко седмици на бременността имах силни болки в десния яйчник, че даже и подуване в областта. Оказа се т.нар. "киста на жълтото тяло" и доста дълго ме боля, но отмина.

Моят лекар обаче ми обясни, че е особено важно да не се оставям с болки - особено в първите седмици, не е добре по много причини - и да пия редовно но шпа. Което и правех.

Успех и дано болките отминат скоро!
Re: Болка при бременност
« Отговор #5 -: Август 13, 2008, 19:36:09 pm »
Благодаря ви на всички за отговорите ! Слава Богу болките по намаляха и пиенето на хапчетата , ще се размине . Е , поне сега си ги имам и ако се наложи са ми под ръка . Даниски ,името на лекарството е Hydrocodone . В листовката пише , че по някакъв начин действа на мозъка и гръбначния стълб и болката не се усеща. Междудругото аз също като теб ходих в спешното и там ме гледаха и направиха всики изследвания . Иначе застраховката ми ще е готова някъде след две седмици и я поема държавата. Мен ме бяха наплашили , че ще отнеме поне 6 - 7 часа , но всичко мина за само за три и сега си имам и кръвен тест и уринен а и знам , че бебчо си е на мястото  :D
Re: Болка при бременност
« Отговор #6 -: Август 13, 2008, 20:41:00 pm »
Сега се зачетох пак в заключението на лекаря и видях , че всъщност имам киста на десния яйчник . Но немога да схвана определението и . НА английски пише - Approximately 1.8 cm anechoic cyst right ovary . Думата anechoic  при справка с речника означава - безехов , невибриращ , глух . Не мога да разбера какво означава " глуха " киста ?!?
*

    meg4o

  • ***
  • 256
  • Бъди човек,а не човече,гори,но никога не тлей!!!
Re: Болка при бременност
« Отговор #7 -: Август 14, 2008, 10:17:58 am »
Зравейте,
току-що се регистрирах.От няколко дни чета форума и много ми харесвате мили мамчета и кандидат мамчета.За първи път пиша в какъвто и да е форум и дори се притеснявам :).Имам една успешна бременност и имам страхотно момченце,сега правим опити за второ и си мисля,че дори съм бременна .И аз имам болки още първия ден след предполагаемата ми овулация.И така съм до днес.Кога по-силни ,кога по-слабички,но определено ги има ,че даже и гадене имам,а още не ми е закъсняло дори.Наистина имам вътршното чувство ,че съм  preggo.Знам,че се пие нош па,защото и при първата бременност го пиех доста редовно.Искам да се радвам заедно с вас момичета.

Прекрасен ден Ви желая
/917/dsc02479_95737_6503375.jpg[/img][/url]
Re: Болка при бременност
« Отговор #8 -: Август 14, 2008, 10:50:58 am »
Meg4o, накара ме да се усмихна от сутринта  :) дано вътрешното ти усещане не те заблуди.Толкова е хубаво да се надяваш и да вярваш че чудото е станало. :bighug:
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*

    meg4o

  • ***
  • 256
  • Бъди човек,а не човече,гори,но никога не тлей!!!
Re: Болка при бременност
« Отговор #9 -: Август 14, 2008, 11:22:29 am »
Благодаря ти много RAIA ,искрано се радвам ,че съм те  накарала да се усмихнеш
(ти си първия човек,с когото си пиша)

Благодаря ти още веднъж!!!!!
/917/dsc02479_95737_6503375.jpg[/img][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Болка при бременност
« Отговор #10 -: Август 15, 2008, 10:28:55 am »
Благодаря ви на всички за отговорите ! Слава Богу болките по намаляха и пиенето на хапчетата , ще се размине . Е , поне сега си ги имам и ако се наложи са ми под ръка . Даниски ,името на лекарството е Hydrocodone .
Ако можеш да издържиш без да го пиеш това, ще е по-добре. Hydrocodone е същото като Vicodin ( ако си го чувала) и е контролирано лекарство т.е. вид наркотик и съответно ако се взима много има риск от създаване на зависимост .  След като са ти го дали, значи не е опасен за плода, така че ако все пак много те боли, няма лошо да пийнеш едно. Каква доза е - 5/500? А да не забравя - ако дозата е изписана така с 2 цифри, значи в него има Tylenol ( Acetaminophen)  така че ако го взимаш не трябва да взимаш по същото време Tylenol.

Боби


  
Re: Болка при бременност
« Отговор #11 -: Август 15, 2008, 21:06:20 pm »
Здравей, Боби ! Благодаря ти за информацията . Hydrocodone е в комбинация с Acetaminophene  5 mg/500 mgs . Онзи ден изпих една таблетка , тъй като имах отвратително главоболие . Но наистина ще прибягвам към лекарствато колкото се може по-рядко . Иначе болката в ляво пак се появява от време на време , но е доста по- слаба от преди .
*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: Болка при бременност
« Отговор #12 -: Август 16, 2008, 16:48:27 pm »
здравей,Притили!
Благодаря за инфото за лекарството,както и на Боби!
Аз на 2 пъти пих по един Тайленол-веднъж за зъбобол-и веднъж за главоболие.
И аз съм със застраховка като твоята-само че ще е готова след още 3 месеца :D
Което означава,че сега не заплащам нищо,а те ще платят после за миналия период на бременността.Изпратиха ми от там поздравления,календар за бременността,указания,какви ли не реклами за списания,та и сампълс от козметични продукти. :lol:
Дадоха ми и една карта с която да си купувам безплатно каквато искам храна на стойност $127 на месец.не е кой знае какво,но помага.
В крайна сметка ние сме бременни в САЩ или какво?!?ами ако родиш бъдещия президент?!
 :D :D :D
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Болка при бременност
« Отговор #13 -: Август 16, 2008, 19:13:17 pm »
Здравей, Боби ! Благодаря ти за информацията . Hydrocodone е в комбинация с Acetaminophene  5 mg/500 mgs . Онзи ден изпих една таблетка , тъй като имах отвратително главоболие . Но наистина ще прибягвам към лекарствато колкото се може по-рядко . Иначе болката в ляво пак се появява от време на време , но е доста по- слаба от преди .
Ами аз мисля, че само за главоболие по-добре пий един Tylenol. Дори  не 500мг, защото това е extra stength, а нормален от 325мг (май беше) би трябвало да ти е достатръчен - ако не стане, пий 500мг.  Ама не Advil, Ibuprofen или нещо друго. От тези общите дето можеш да ги вземеш без рецепта, само Tylenol е одобрен за бременни.

Боби


  
*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: Болка при бременност
« Отговор #14 -: Август 19, 2008, 01:59:09 am »
Бобито,и ти ли си в САЩ?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Болка при бременност
« Отговор #15 -: Август 19, 2008, 05:26:03 am »
Бобито,и ти ли си в САЩ?
Да.

Боби


  
Re: Болка при бременност
« Отговор #16 -: Септември 06, 2008, 10:08:21 am »
Ха така,групичката на "бъдещите кандидат президенти се увеличава" :lol:.
Я ми кажете вие към коя компания си внасяте осигуровките?
И ако е възможно да ми разясните нещо,че съвсем се оплетох  тук.
Първо гледаха бебка на 4Д ултразвук ,огледаха й всички органи и казаха ,че всичко й е наред(предполагам,че това беше феталната морфология).Преди 2 дена ни гледаха на "Ultrasound level 2" 8O и то беше голям цирк.Инструкторката я следеше с нас и паралелно предаваше информацията и правеше справка с някаква професорка онлайн,която ни задавше въпроси и ни информираше допълнително.Е някой може ли да ми каже как да го тълкувам това определение"Ултразвук второ ниво?"И що за доктори са тукашните гинеколози,като не правят и не разчитат картина от УЗ?
*
Re: Болка при бременност
« Отговор #17 -: Септември 06, 2008, 18:03:27 pm »
Prettily, пий си обезболяващите, важно е!
И аз като теб, в първите няколко седмици на бременността имах силни болки в десния яйчник, че даже и подуване в областта. Оказа се т.нар. "киста на жълтото тяло" и доста дълго ме боля, но отмина.

Моят лекар обаче ми обясни, че е особено важно да не се оставям с болки - особено в първите седмици, не е добре по много причини - и да пия редовно но шпа. Което и правех.

Успех и дано болките отминат скоро!

Защо? Много бих искала да знам обяснението му... Важно е за мен. Моля?!
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!