0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Добър гинеколог от Русе?
« -: Февруари 19, 2004, 12:08:21 pm »
molq vi az sam ot ruse,iskam da znam koi e nai-dobriq ginekolog tuk,poneje ve4e mi pisna ot tova da xodq na razli4ni mesta i da mi kazvat razli4ni raboti.iskam da mi pomognete.blagodarq vi predvaritevno.
*
Re: Добър гинеколог от Русе?
« Отговор #1 -: Септември 09, 2004, 14:50:05 pm »
Здравей, и аз съм от Русе. Незнам, какво да те посъветвам, освен да не си губиш времето в Русе, а да отидеш в София. Аз вече 4 години ходя по мъките в Русе и положението ми след  всеки следващ става все по-сириозно. Ходила съм при 6 различни гиниколога и резултат никакъв, затова реших този месец да отида в София и там в клиниката на д-р Щереф да си направя пълни изследвания. Моят съвет към теб е само София. Успех.
*

    muckata

  • *
  • 14
  • мама за чудо и приказ
Re: Добър гинеколог от Русе?
« Отговор #2 -: Юни 22, 2005, 12:52:01 pm »
Здравейте,момичета.
Бих ви била много благодарна ако ме упътите за лекари/генеколози/ за град Русе.Тук има много информация за София,но нещичко за Русе? :roll: Ако някой знае ще сам много признателна!

 :wink:

От администратора:
Гинеколог е правилно.
Генеколог е погрешно.
« Последна редакция: Февруари 08, 2008, 14:04:04 pm от Мели »
Re: Добър гинеколог от Русе?
« Отговор #3 -: Юни 22, 2005, 14:18:37 pm »
Привет!

Ходила съм при д-р Хубчев, Дойчинова, Симеонов, Зарзаланов, Фани Тонева и за капак при д-р Саха (той правел бебетата в Русе). Може и да пропускам някой. Всеки от тях е добър в различна област, зависи какъв е проблема ти. Пиши по-подробно, може би и други момичета ще се включат.
Успех в избора :)
Дано ти се получат нещата на местно ниво :)
*
Re: Добър гинеколог от Русе?
« Отговор #4 -: Юни 22, 2005, 15:53:03 pm »
Здравей,
ходила съм при Груева-не си губи времето, хич не става жената. На мен лично Зарзаланов страшно ми помогна и ако все още не е установен напълно проблема е добре да се насочиш към него, защото е завеждащ кабинета по стерилитет в града и може да си спестиш доста пари за изследвания, ако ги направиш там.
Ако проблема е мъжки стерилитет, то няма смисъл да се мотаете в Русе, просто няма кой да ви помогне.
Впечатлението ми от Дойчинова също е много добро.
*

    muckata

  • *
  • 14
  • мама за чудо и приказ
Re: Добър гинеколог от Русе?
« Отговор #5 -: Юни 26, 2005, 12:06:44 pm »
мерси момичета.за сега се надявам да няма проблем,просто опитваме от 5 месеца и лекичко започнах да се тревожа.
ходила сам само при Рудницки в Ескулап.и това бе преди 7 месеца,но тогава нямах планове за бебе още,но при прегледа тогава ни каза,че сам савсем наред.Не бях подготвена за 5-те безрезултатни месеца  :oops:  :roll:
*
Re: Добър гинеколог от Русе?
« Отговор #6 -: Юни 26, 2005, 16:17:29 pm »
Mucka, все още е твърде рано да си затормозяваш психиката. Ако все пак държиш, можеш да опиташ да си установиш кога точно ти е овулацията-чрез мерене на БТ или тестове за овулация- и да правите секс по това време. Според мен тестовете са доста приемлив вариант. Ползват се само няколко дни в месеца и струват около 10 лв(5 бр.+1 тест за забременяване).


*

    muckata

  • *
  • 14
  • мама за чудо и приказ
Re: Добър гинеколог от Русе?
« Отговор #7 -: Юли 05, 2005, 08:38:14 am »
Привет момичета,купих си тестове и от 9.юли запо4ват дните в които ще ги ползвам!Надявам се те да ми помогнат,иначе на всички вас желая лека седмица и  ylinfant
*
Re: Добър гинеколог от Русе?
« Отговор #8 -: Септември 29, 2005, 13:41:21 pm »
Здравей Мucka;)
Ще споделя и моя скромен опит за гинеколог в Русе.
Д-р Некова - не ти я препоръчвам. Отидох заради бяло течение. Оказа се Стафилококова инфекция и започнах лечението. След три неуспешни опити с различни антибиотици (при което се променяше единствено разновидността на стафилококите), изследвания за хламиди .... жената ми изписа успокоителни?!
Ако ми беше казала не е страшно, няма проблеми...и т.н щях да се успокоя повече, отколкото с успокоителни!
От д-р Дойчинова съм сравнително доволна Тя ми поставяше непракъснати диагнози - гъбички, защото споделих че обичам да хапвам сладки неща ;)) И като спрях сладкото - пак бяха гъбички.
Д-р Шишкова - При нея има винаги много пациенти и пред частния й кабинет се чака доста, но мисля е си струва. Ще ти кажа какво ми се случи.
Отидох с направление при д-р Дойчинова. Каза ми че имам гъбички и ми изписа един куп лекарства. Същия ден, излизайки от кабинета й, отидох на частен прием при д-р Шишкова - според нея секрета ми беше в реда на нещата (годините, половата активност...) - не откри гъби. Успокоих се и не си купих никакви лекарства. След по-малко от месец течението само изчезна. ;)
Сега винаги ходя при минимум двама гинеколози за определен проблем. Може би това не е редно и е по-добре да имаш един гинеколог, който да е запознат с проблемите ти, но .......едва когато намериш този от който си доволна ти самата;) А и вероятно момичетата са прави че всеки е лекар е добър в нещо определено и зависи какъв е твоя проблем. ;)
*
Re: Добър гинеколог от Русе?
« Отговор #9 -: Октомври 07, 2005, 15:53:32 pm »
Наистина всеки си е специалст в определена област.Важното е да може да прецени докъде са му силите и да прати навреме пациентката си при по-добрия, а не да се прави на велик доктор.
*

    nia72

Re: Добър гинеколог от Русе?
« Отговор #10 -: Октомври 13, 2005, 16:16:29 pm »
az imam bebe blagodarenie na d-r Doi4inova i sam dovolna
Re: Добър гинеколог от Русе?
« Отговор #11 -: Април 21, 2006, 23:08:38 pm »
Здравийте,
Много отдавна никой не е писал тук.
Аз съм от Русе и съм ходила при Груева преди много години, но се отказах да ходя при нея защото само ми намираше нови и нови болести. И като спрях да ходя извуднъж всичко ми мина. Сега мисе наложи да ходя пак и отидох при Шишкова, но тя пък точна обратното " Няма страшно, всичко е наред не се претесвявай, ще стане бебе и не каза нищо за иследване или нещо друго, а пробваме от 8м вече.
Незнам  каде да ходя вече.
*

    Anonymous

Re: Добър гинеколог от Русе?
« Отговор #12 -: Април 28, 2006, 22:33:07 pm »
Във всеки случай в Русе няма да ти помогнат...
Re: Добър гинеколог от Русе?
« Отговор #13 -: Април 28, 2006, 22:35:00 pm »
госта бях аз... почети из форума и се ориентирай към някой специалист в София или Варна
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Добър гинеколог от Русе?
« Отговор #14 -: Май 01, 2006, 14:43:14 pm »
Здравй Цвети,
Ходя при д-р Шишкова, която ме успокоява че ще стане. Забрани ми всякакви календари, тестове, измервания...(понеже си правих няколко месеца тестове за овулация и такава не открих). Освен това като ми закъснее с ден -два и започвам да се надявам и така си влияя и отлагам цикъла с 10-15 дни (докато си направя тест за бременност и той се окаже отрицателен ;( ). Спред нея проблема при мен е психологически и ако спра да се притеснявам и да го мисля -ще стане от само себе си... Отидох с молба за фоликулометрия, но тя ми каза че сме опитвали много малко време (9 месеца), да съм чакала година и девет месеца?!
Препоръчаха ми д-р Зарзаланов. Не знам дали да чакам още, да се надявам и да опитвам или да започвам с изследванията при него? РАзбрах че той е единствения специалист по стерилитет в Русе и работи склиниката на д-р Стаменов в София. Това което може да се направи като изследвания и процедури тук, ще го направи той а за останалото - ще те изпрати директно в София.
*

    Anonymous

Re: Добър гинеколог от Русе?
« Отговор #15 -: Май 01, 2006, 16:05:18 pm »
Побеснявам като чета подобни глупости! Върви директно при Стаменов и не слушай разни "доктори"... Твърде вероятно е да имаш проблем с овулацията
Re: Добър гинеколог от Русе?
« Отговор #16 -: Май 05, 2006, 20:16:05 pm »
Здрасти Elida,
И аз ходих при Шишкова и на мен ми каза, нищо ми няма и няма страшно, което малко ме подразни защо определено ми имаше нещо и исках да знам какво е, но тя само ми изписа хапчета и нищо друго.
А за Зарзаланов само лоши неща съм чувала, и много плашел и само проблеми намирал. На една моя приятелка и казал че неможе да има дете преди да се лекува, а тя след няколко месеца забременя и сега си има много хубава дъщеричка, без каквото и да е лечение. Те двамата са в двете крайности. И все още незнам при кого да отида, но няма да е при нито един от двамата.
Re: Добър гинеколог от Русе?
« Отговор #17 -: Май 05, 2006, 20:18:09 pm »
Здрасти Elida,
И аз ходих при Шишкова и на мен ми каза, нищо ми няма и няма страшно, което малко ме подразни защо определено ми имаше нещо и исках да знам какво е, но тя само ми изписа хапчета и нищо друго.
А за Зарзаланов само лоши неща съм чувала, и много плашел и само проблеми намирал. На една моя приятелка и казал че неможе да има дете преди да се лекува, а тя след няколко месеца забременя и сега си има много хубава дъщеричка, без каквото и да е лечение. Те двамата са в двете крайности. И все още незнам при кого да отида, но няма да е при нито един от двамата.
*
Re: Добър гинеколог от Русе?
« Отговор #18 -: Май 06, 2006, 12:59:23 pm »
Здравей Цвети,
ще ти разкажа накратко историята на моя приятелка, която ще нарека Х, на 30 години. Омъжена е от 10 години, не се пазят от тогава. Като става на 27 започва да се притеснява че нещо не е наред - все пак 7 години без резултат не са малко. Отива във Варна за цветна снимка (защото е чувала лоши неща за русенските лекари и за д-р Зарзаланов) - тръби нагънати но проходими. ОК. Опитите продължават.  Връща се в Русе и започва да ходи при д-р Зарзаланов за стимулации. След стимулациите той я праща направо в София при д-р Стаменов, където са й правени 2 инсета. - Неуспешни за съжаление. Д-р Зарзаланов решава че нещо не е наред и й прави лапароскопия. Резултат - ресничките са залепнали върху яйчниците (извини ме че не ползвам нужната терминология, но не съм много наясно кое как се нарича, затова използвам образното описание). После 2 продухвания на тръбите (това каза че е най болезненото през което е минала) и след 2 месеца е на първо инвитро при д-р Стаменов. Желая й успех от сърце! :D
Нейния съвет към мен беше: " Не се мотай ами направо бягай при д-р Зарзаланов" (тя вече му е първа фенка;) защото годините не спират." Аз също съм на 30 и това " няма страшно успокой се!" хич не ме успокоява. Още повече Х. никога не е имала оплаквания и възпаления от периода на цветната снимка до лапароскопията след 3 години, които да са довели до такова слепване. А аз често изстивам, имам цистит може би през 3-4 месеца. Отминава за 2-3 дни, но чак не ми се мисли до какво може да доведе.
Не знам дали други лекари освен д-р Зарзаланов правят цветна снимка, лапароскопия и др. подобни (дано не се стига до там разбира се)  А ако се касае за нещо по сложно само чрез него можеш да се възползваш от правата си по Здравната каса (той е завеждащ Клиниката по Стерилитет в Русе). Аз лично нямам възможност да отсъствам непрекъснато от работа, за да ходя на изследвания в София и ще опитам да направя някои от тях в Русе. Ще ти кажа и моето впечатление от него когато отида. ;) Все още събирам смелост :oops:
*
Re: Добър гинеколог от Русе?
« Отговор #19 -: Май 06, 2006, 13:02:25 pm »
Извинявам се за дублирането - Интернет ме изхвърли първия път.
Дано при всички ни се получи като при твоята приятелка Цвети, а не като при моята;)) Стискам палци! 8)