0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: След трансфер?
« Отговор #200 -: Март 27, 2008, 14:51:50 pm »
Цитат
,празен пикочен мехур преди пункция и пълен преди трансфер
то4но така при прегледи и пункция трябва да е празен,но при трансфер-пълен
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*
Re: След трансфер?
« Отговор #201 -: Март 27, 2008, 14:57:08 pm »
Да, предупредиха ме да съм с много пълен мехур за трансфера.

[/url]
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: След трансфер?
« Отговор #202 -: Март 27, 2008, 15:01:01 pm »
Евия, мен ме накараха да отида до тоалетната преди трансфера и казаха, че пикочният мехур трябва да е празен до последната капка.  :lol:


Много странно.
Re: След трансфер?
« Отговор #203 -: Март 27, 2008, 15:31:23 pm »
Момичета как ви е лицето след трансфер?Кожата?На мен ми се появиха някакви пъпчици и се притесних.Температурата ми варира от 36,8-37,2 винаги.Днес ми е 6-ти ден от трансфер...
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: След трансфер?
« Отговор #204 -: Март 27, 2008, 15:39:15 pm »
И аз бях така:)
с пъпчиците имам предвид:)В ситен обрив ми беше почти циалото лице, но го отдадох на Прегнила, понеже го прочетох като страничен ефект:)

А за температурата-нормално е да ти е такава след трансфер, заради лекарствата които пиеш.:)

Успех:)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: След трансфер?
« Отговор #205 -: Март 27, 2008, 15:41:04 pm »
аз понеже малко изтървах кой как е и какво прави...Блу Скай, ти как си мила и кога ти е датата за теста?Ако не се лъжа, трансфера ти беше около моя тест и май тези дни ти си наред???
« Последна редакция: Март 27, 2008, 15:49:15 pm от Lisko »
Re: След трансфер?
« Отговор #206 -: Март 27, 2008, 15:45:32 pm »
и мен ме караха да отида до тоалетна преди пункцията и трансфера
*
Re: След трансфер?
« Отговор #207 -: Март 27, 2008, 16:30:58 pm »
Всички момичета , с които съм разговаряла са били с много пълен мехур. Трябвало по някакъв начин да притисне матката. Ако е празен чакаш да се напълни. На мен от зор, чак стреснушка ми излезе. След трансфера те изпишкват с катетър, но пак не всичкото съдържимо на мехура.

[/url]
Re: След трансфер?
« Отговор #208 -: Март 27, 2008, 18:27:21 pm »
не знам дали заради това но моя опит беше неуспешен. :(Но дано втория да е успешен
*
Re: След трансфер?
« Отговор #209 -: Март 27, 2008, 18:46:29 pm »
Мене ме накараха да изпия 3 литра вода преди трансфера.И ме чакаха до спукване да ми се допишка. Това се прави ако трансфера е под УЗ контрол. Тогава се иска пълен мехур.Ако няма УЗ контрол няма нужда.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: След трансфер?
« Отговор #210 -: Март 27, 2008, 18:58:53 pm »
Пълният мехур притиска матката, което улеснява трансфера, в частност преминаването през цервикса. Дали ще е под узи или не, зависи от практиката на клиниката. Основната цел на ЕТ под узи е да се определи точното място на "ембрионалната капка", но там където не се прави ЕТ с узи, обикновено е правен сондаж, който дава сведения за дълбочината на матката и съответно мястото за трансфериране.

При мен пълният мехур е абсолютно задължителен. :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: След трансфер?
« Отговор #211 -: Март 27, 2008, 19:02:43 pm »
При мен беше с УЗ контрол (и сондаж ми бяха правили) и ми казаха да изпия 1,5 литра вода, но тъй като 4аках около 5 часа ходих поне 4-5 пъти до тоалетна за да пишкам по малко защото нямаше как да издържа а и по едно време си ме болеше вече:)
Но доктора ми беше казал, че може по малко и важното е да не сам с празен мехур като ме извикат:)
А след трансфера полежах около 15 минути на магарето и после в стаята, но ми казах, че мога след 10-15 мин да отида до тоалетна:)
« Последна редакция: Март 27, 2008, 19:08:36 pm от Lisko »
*
Re: След трансфер?
« Отговор #212 -: Март 27, 2008, 19:28:13 pm »
Ами той моят мехур си е винаги пълен! :lol:
Моят трансфер не беше нито под наблюдение с УЗ, нито преди това ми беше правен сондаж, нито някой ми беше казал да ми е пълен мехура, но не усетих нито грам болчица...ама и резултат нямаше!
Lisko,  ние с blue_sky също вървяхме заедно и на нея, ако не греша, тестът и мина отдавна!
« Последна редакция: Март 27, 2008, 19:47:11 pm от du6ka »

*
Re: След трансфер?
« Отговор #213 -: Март 27, 2008, 19:32:31 pm »
Момичета, много ме озадачихте всички с този пълен пикочен мехур.  8O
При инсеминацията не помня да са ме карали да ходя до тоалетната ...
Петя, ами сестрата ми го каза, ама докторът беше до нея и не възрази. Останалите по същия начин ги прати до тоалетната преди трансфера.
Не вярвам поради тази причина опитът ми да е неуспешен.

Лиско, пак ще пробвам през есента, ако на замразените не им харесам.  :wink:

*
Re: След трансфер?
« Отговор #214 -: Март 27, 2008, 19:36:38 pm »
Душке, при кой лекар става това ако не е тайна? 8O

Аз имах и сондаж, и дилатация и искаха мехура да е пълен точно до определен ниво, нито повече ,нито по-малко.Ако е много,с катетър изпразват колкото е необходимо. Четох тези дни тука статия в библиотеката на Зачатие как трябва да се прави трансфера най-добре.При мене бе спазено всичко до едно.
*
Re: След трансфер?
« Отговор #215 -: Март 27, 2008, 19:40:29 pm »
Ето статията.Прочетете я.Беше много интересна. http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=861&Itemid=31
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: След трансфер?
« Отговор #216 -: Март 27, 2008, 19:43:26 pm »


Lisko,  ние с blue_sky също вървяхме заедно и на нея, ако не греша, тестът и мина отдавна!

:)ами аз съм много разсеяна явно:)
Напоследак немога да си събера мислите нещо:)

сега се сещам вече, че проетох, че Блу Скай ще прави нов опит със сладоледчета:)
така е кйто не внимава в час:)

Блу Скай, мисля, че не затова опита ти е бил неуспешен, но не съм и специалист за да съм сигурна разбира се.

А сладоледените бебета ще те харесат, ще видиш:)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: След трансфер?
« Отговор #217 -: Март 27, 2008, 19:50:25 pm »
А като говорим за усещания, не болка - усещане, вие усещате ли самия пасинг на катетъра. А винаги го усещам като леко припарване?!

Душе, да знам че Владимиров не прави сондажи, нито ЕТ под узи, но трансферите му са чисти и еднакво успешни, повярвай ми вече си мисля че тоя човек има ужасно лека ръка, или усет, или просто рутина, но без сондаж?! Не знам, но евала!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: След трансфер?
« Отговор #218 -: Март 27, 2008, 19:53:49 pm »
Да, Евро, знам, че си абсолютно права! Не усетих нито грам болчица, дори, когато док дойде до мен и ме пита дали имам някакви въпроси, аз не разбрах, че е свършил, а помислих, че сега ще започва!

*
Re: След трансфер?
« Отговор #219 -: Март 27, 2008, 19:58:29 pm »
Пуканка, писах, но пак ми изчезна отговора. Тя Евро ме изпревари и вероятно си разбрала, че съм при д-р Владимиров. Док работи с някакви специални катетри и дори момичета, които до сега са имали проблемни трансфери, казаха, че нищо не са усетили! След трансфера полежах 40 минути на тиха приятна музичка. Благодаря за линка, прегледах на бързо статията, но ще я прочета и по-обстойно.