0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: След трансфер?
« Отговор #120 -: Март 13, 2008, 10:50:16 am »
Ох незнам аз съм още много объркана. Кога може да се започне втори опит
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: След трансфер?
« Отговор #121 -: Март 13, 2008, 11:23:53 am »
Цитат
Ох незнам аз съм още много объркана. Кога може да се започне втори опит
трябва да минат поне шест месеца от предишния опит за да се из4исти органима от лекарствата и можеш да запо4неш със следващия опит
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
Re: След трансфер?
« Отговор #122 -: Март 13, 2008, 11:36:03 am »
ооооооооооооооооооо не това със сигурност ще ми скапе нервите
*
Re: След трансфер?
« Отговор #123 -: Март 13, 2008, 11:44:38 am »
Не е толкова дълъг срока, спокойно. На мен ми казах един цикъл почивка и може да се започне нова процедура.
Re: След трансфер?
« Отговор #124 -: Март 13, 2008, 11:53:03 am »
ох дано да е така
*
Re: След трансфер?
« Отговор #125 -: Март 13, 2008, 12:02:19 pm »
Много момичета чакат само един цикъл и започват нов опит.
Re: След трансфер?
« Отговор #126 -: Март 13, 2008, 12:02:57 pm »
Точно така е,спокойно може да почнеш следващия опит след един цикъл време.Аз съм правила 2опита при Стаменов по същия начин,при 3 сама реших да си почина по дълго.Не се притеснявай толкова много,по спокойно и напред!
Re: След трансфер?
« Отговор #127 -: Март 13, 2008, 12:29:46 pm »
Izvini me za vaprosa no zasto sa bili neuspe6ni imali izobsto nqkakv otgovor na tazi misteriq
Re: След трансфер?
« Отговор #128 -: Март 13, 2008, 12:51:57 pm »
Ако почна да обеснявам подробно и за трите опита ще стане много дълго.Само мога да ти кажа след 2опит правих имунолог.изсл.(зав.NK )лечение и 3ти опит успешен до14г.с.за съжаление.Желая ти успех!
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: След трансфер?
« Отговор #129 -: Март 13, 2008, 13:18:59 pm »
Цитат
Не е толкова дълъг срока, спокойно. На мен ми казах един цикъл почивка и може да се започне нова процедура.
Да може да се направи след един цикъл,но така само вредиш на здравето си таи като организма не се е из4истил от хормоните.По този на4ин и драсти4но намаляш шанса си за успех при следващия опит.Наи лесно е да изсипеш две торби пари след два месеца.Те хората няма да ти ги варнат.За много клиники това си е златна мина.Но не слу4аино след аборт докторите препора4ват да се из4ака шест месеца,а това е сащото,4е и по зле таи като ти слагат страшно много хормони.Моят савет е да из4акаш организма да се вазстанови
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*
Re: След трансфер?
« Отговор #130 -: Март 13, 2008, 13:22:06 pm »
И аз съм на мнението на Петя.
Re: След трансфер?
« Отговор #131 -: Март 13, 2008, 14:23:00 pm »
Izvini me za vaprosa no zasto sa bili neuspe6ni imali izobsto nqkakv otgovor na tazi misteriq
sisiidani - ако обичаш, пиши на кирилица!

А колкото до неуспеха - защо реши, че е мистерия? При почти всеки неуспех си има добре обоснована клинична причина (забележи - почти!), просто тя трябва да се намери.  При някои двойки се намира лесно, при други - по-трудно, така че запаси се с търпение  и вяра  :lol:

Колкото до срока на чакане - ами 6 месеца минават мноооого бързо, а и наистина е добре да си почине организма. От друга страна, всичко е строго индивидуално, и човекът, който най-добре може да прецени е лекаря ти.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: След трансфер?
« Отговор #132 -: Март 13, 2008, 20:37:20 pm »
Момичета, много е индивидуално, аз след първия опит чаках 6 месеца - резултат нямаше, след втория опит се възстановявах една година и пак същото. Сега, ако зависеше от мен, щях да започна стимулация веднага, но се налага да прескоча един цикъл след неуспешния опит. И ще ви кажа моята логика - обикновено след неуспех се втурваме да се изследваме и поне при мен сега се оказа, че имам известни отклонения в антителата, а преди година ги нямах и си "лежах" на старите изследвания. Е сега се надявам да не се променя много за месец. Разбира се, трябва и лекарят да е на това мнение.
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: След трансфер?
« Отговор #133 -: Март 13, 2008, 22:18:23 pm »
Цитат
И ще ви кажа моята логика - обикновено след неуспех се втурваме да се изследваме
Аз то4но за това използвам тези шест месеца.За изследвания,за про4истване на организма,за сваляне на килограми натрупани по време на стимулацията и за вазвращане на психи4еското спокоиствие.
Цитат
аз след първия опит чаках 6 месеца - резултат нямаше, след втория опит се възстановявах една година и пак същото.
Из4акването не ти дава гаранция за успех.То е за да се из4исти организма от лекарствата за да не се натоварва допалнително с още при положение, 4е не се е из4истил от предните.Ако това стане сериоззно се застрашава здравето.Прекаленото използване на тези препарати води до рак на яи4ниците или гардата в някои слу4аи,а това,4е не се из4аква организма да се из4исти от тези препарати допалнително налива масло в оганя.Не си играите сас здравето си моми4ета.Казвам ви го таи като си мисля,4е ве4е имам достата4но опит/на шесто инвитро сам/и имам достата4но информация.
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*
Re: След трансфер?
« Отговор #134 -: Март 13, 2008, 22:23:54 pm »
не е ли от значение и какъв тип стимулация ти е приложена.Оваче със сигурност трябва да се изчака поне един месец.Нали знаете колко странно идва след неуспещна АРТ...
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: След трансфер?
« Отговор #135 -: Март 13, 2008, 22:27:16 pm »
Какавто и вид да е стимулацията това са си хормони и при това си е 4иста химия,така,4е савет на доктора от рода ще го направим след месец /е продиктуван от нуждата му за пари.А вие не се продаваите
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*
Re: След трансфер?
« Отговор #136 -: Март 13, 2008, 23:03:18 pm »
не ми се вярва много мног да има док ,който да подхваща пациента още от следващия месец.То не може да се прецени,кога ти е първия ден,тъй като цикъла ти е странен,пък как да зпочнат прцедура...

 Не е съвсем така както го казваш,защото може АРТа да е на естествен цикъл...

 Те повечето момичета се чустват толкова подути,че не мога да средставя,че искат веднага да почнат отначало
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: След трансфер?
« Отговор #137 -: Март 13, 2008, 23:21:36 pm »
Цитат
не ми се вярва много мног да има док ,който да подхваща пациента още от следващия месец.
Има и такива доктори,но несам аз 4овека,които да разправя историите на другите./аз сам 4увала много такива докато сам висяла 5-6 години пред кабинетите/
Цитат
Не е съвсем така както го казваш,защото може АРТа да е на естествен цикъл...
може но и самите хап4ета които се пият като подаржаща терапия сащо не са безобидни.Преднизолона е кокстероид и никак не е безвреден.
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*
Re: След трансфер?
« Отговор #138 -: Март 13, 2008, 23:25:40 pm »
Не си играите сас здравето си моми4ета.Казвам ви го таи като си мисля,4е ве4е имам достата4но опит/на шесто инвитро сам/и имам достата4но информация.

Да, така е, няма две мнения. Но ние всички сме си сложили вече главата в торбата - хормони, упойки, пункции, операции, нерви и депресии  - това си има своите последствия. Аз например вече имам начален стадий на автоимунно заболяване /не е ясно какво го е отключило/, не съм сигурна и че ще мога да го контролирам успешно с някаква терапия и няма да го чакам да се развихри с пълна сила. Все пак има случаи, в които чакането ще навреди повече, а изборът е наш. Парите отдавна нямат стойност.
Има и Лекари, които имат предостатъчно пациенти и при тях не стои въпроса с липсата на пари, а на време да помогнат на всички.

Петя, аз съм преди четвърто ин витро /плюс една отменена процедура заради хиперстимулация/, не ми се мисли за рисковете, но нямам друг вариант. Дано успеем всички някой ден и да сме живи и здрави, че децата имат нужда и от майки.   
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: След трансфер?
« Отговор #139 -: Март 13, 2008, 23:36:30 pm »
Цитат
Аз например вече имам начален стадий на автоимунно заболяване
То4но за това говоря използваите времето през тези месеци да се справите с проблемите които пре4ат на самата процедура,а 4акането е да се из4исти организма от хормоните/извинявам се,4е се повтарям/
Цитат
Има и Лекари, които имат предостатъчно пациенти и при тях не стои въпроса с липсата на пари, а на време да помогнат на всички
И за това сам сагласна.Аз ли4но ходя при такива доктори и то4но там пред тази врата сам 4увала какви ли не истории от хора дошли от другия краи на балгария оплакваики се 4е при тях инвитрото е преварнато в бизнес и е златната кокошка.
Цитат
не ми се мисли за рисковете,
Риск винаги има дали ще е при парвото или десетото инвитро.Затова наистина не го мисли с това само излишно ще се натовариш.Но за едно сам убедена,4е един ден вси4ки ще се радваме на деца.Дали при парви или ен-ти опит дали по нормален на4ин или 4рез осиновяване все някога ще изгрее сланце и на нашата улица :D
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...