0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
нова и неопитна
« -: Февруари 09, 2008, 14:11:00 pm »
имам желание да използвам саита рационнално, но незная как? дори и сега не сам на ясно дали си задавам вапросите правилно. от скоро имам проблеми и регистрация. идеята ми е да си направя овулационнен календар, а незная как, ако някои има нерви и търпение да ми помогне сщте сам много благодарна.
*
Re: нова и неопитна
« Отговор #1 -: Февруари 09, 2008, 21:43:07 pm »
Здравей,
най трудното вече си го направила - вече имаш регистрация за форума и си пуснала първия си постинг.

Сайта е разделен на 4 секции:
- библиотека
- информация за сдружение зачатие.
- форум
- овулационен календар

За библиотеката и форума има много удобна търсачка, а на това место има речник на специфичните термини.
За календара ще трябва да си направиш отделна регистрация валидна само в него, а за това как да го ползваш може да прочетеш на това место.

Успех
*
Re: нова и неопитна
« Отговор #2 -: Февруари 10, 2008, 10:33:03 am »
имам такава регистрация, просто немога да разбера как да си подпълвам данните в календара.изчетох всичко по сто пъти и пак не разбрах.
Re: нова и неопитна
« Отговор #3 -: Февруари 10, 2008, 11:06:56 am »
Здравей, Ради. Знам че ти изглежда много сложно попълването на календара, но не е така. Подходи спокойно. Когато влезеш с ника и паролата си в "Овулационен календар" ти излиза текущия месец. С мишката избираш датата, от която искаш да нанесеш данни и всичко останало можеш да маркираш - пример "главоболие"; "болки в гърдите" и т.н. всичко е с падащо меню и температурата, и цервикалната слуз и др. Накрая разбира се, ще дадеш "Запис и към календара" или "Запис и към следващия ден".
Може би се чудиш и за самите настройки - погледни в дясно на екрана има текст "моят профил" там можеш да си попълниш ориентировъчно - продължителност на цикъла и др.подробности. Пожелавам ти успех!
*
Re: нова и неопитна
« Отговор #4 -: Февруари 10, 2008, 13:04:01 pm »
накрая разбрах как става, и ме хвана срам че изобщо сам питала. изках веднага да го обява, и като се варнах тук за да го напиша ми стана приятно че някой си беше направил труда да ми пише или по точно да ми обясни. много ми е трудно да се оправям тук, дори сега не сам сигурна дали ще разбереш че се отнася за теб, незная как да ти варна отговор за благодарност, а и кирилицата ми е трудна, да не говоря че въобще не си знам тези там дни или киселини, слуз и тем подобни. но затова съм тук да ги науча.
*
Re: нова и неопитна
« Отговор #5 -: Февруари 10, 2008, 16:09:38 pm »
Ще се научиш, споко, никой не се родил научен. Ние да не би да сме знаели в началото.
*
Re: нова и неопитна
« Отговор #6 -: Февруари 10, 2008, 18:46:57 pm »
Ще се научиш, споко, никой не се родил научен. Ние да не би да сме знаели в началото.
Мари е права! аз имам приятелки, които като чуят "цервикалана слуз" и почват да се кискат, защото хем не знаят какво е това, хем никога няма да се сетят даже и да попитат!!Да не говорим, че самият факт, че пиша във форума на "Зачатие" е беезкраайно смешен!!странни са хората..уф,ма и аз как се отплесвам напоследък!
Добре дошла и ако не друго, то поне ще научиш много неща  тук! Успех!!
« Последна редакция: Февруари 10, 2008, 18:48:58 pm от dianka »
*
Re: нова и неопитна
« Отговор #7 -: Февруари 11, 2008, 00:07:44 am »
за 2 път го пиша видях си графиката при друг потребител pepito sladkata, стана ми много неприятно.
*
Re: нова и неопитна
« Отговор #8 -: Февруари 11, 2008, 10:58:23 am »
Прочети тук: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=20395.0
и не се притеснявай  :)
*
Re: нова и неопитна
« Отговор #9 -: Февруари 11, 2008, 18:56:38 pm »
И аз благодаря за полезната информация!И на мен ще ми е от полза!БЛАГОДАРЯ!!! :youwoman: .Но все пак искам да попитам,как точно се определят дните на овулация,чрез календара?Защото аз за този месец ги разбрах само от тестовете за овулация,но от календара не се ориентирах!Предварително благодаря!!!
« Последна редакция: Февруари 11, 2008, 19:03:54 pm от bebebe »
*
Re: нова и неопитна
« Отговор #10 -: Февруари 11, 2008, 20:16:55 pm »
:youwoman:
Хи хи, ако това е към beast -а, той е мъж, но това ли ще го стресне. :lol: :lol:
*
Re: нова и неопитна
« Отговор #11 -: Февруари 12, 2008, 20:18:53 pm »
Извинявам се,но това не го разбрах??? :( :?
*
Re: нова и неопитна
« Отговор #12 -: Февруари 13, 2008, 00:03:06 am »
...Но все пак искам да попитам,как точно се определят дните на овулация,чрез календара?Защото аз за този месец ги разбрах само от тестовете за овулация,но от календара не се ориентирах!Предварително благодаря!!!
Здравей,
най сигурния начин за определяне на овулация се нарича фоликулометрия. Календара не може да определя овулация - той се опитва да даде ориентировка кога е най вероятно да я има използвайки математическия метод. Тоест, най-вероятния ден в който овулираш е деня който се получава като извадиш от предполагаемата си дата за начало на следващия цикъл дължината на лутеалната фаза.
За повече информация прегледай страницата http://calendar.zachatie.org/work/HelpWhyCalendar
Поздрави
*
Re: нова и неопитна
« Отговор #13 -: Февруари 14, 2008, 20:37:02 pm »
Здравей,
най сигурния начин за определяне на овулация се нарича фоликулометрия. Календара не може да определя овулация - той се опитва да даде ориентировка кога е най вероятно да я има използвайки математическия метод. Тоест, най-вероятния ден в който овулираш е деня който се получава като извадиш от предполагаемата си дата за начало на следващия цикълЩдължината на лутеалната фаза.
За повече информация прегледай страницата http://calendar.zachatie.org/work/HelpWhyCalendar
Поздрави
[/quote]

Здравей beast!!!Много благодаря за отделеното внимание!Искам само да споделя,че още не съм се решила да си направя фоликулометрия!А още няколко месеца ориентировъчно чрез календара,да си правя тестове за овулация!Но ако това не доведе до резултати,ще си направя това изследване!А между временно ще изчета всички материали от форума по тази тема,за да се ориентирам към добър специалист!Благодаря още веднъж за отделеното внимание!!!
*
Re: нова и неопитна
« Отговор #14 -: Февруари 21, 2008, 08:19:45 am »
как да си оправя графиката такаче да започва от 1-ви ден на месечния цикъл?
*
Re: нова и неопитна
« Отговор #15 -: Февруари 21, 2008, 11:16:42 am »
как да си оправя графиката такаче да започва от 1-ви ден на месечния цикъл?
Този въпрос не го разбрах?
*
Re: нова и неопитна
« Отговор #16 -: Февруари 21, 2008, 17:54:44 pm »
графиката ми започва от 01 февруари а не от 2 февруари (1-ви ден от менструацията). незная как да я оправя.
*
Re: нова и неопитна
« Отговор #17 -: Февруари 21, 2008, 22:52:17 pm »
графиката ми започва от 01 февруари а не от 2 февруари (1-ви ден от менструацията). незная как да я оправя.
Всичко е на ред. Ти още нямаш регистриран нито един цикъл в системата. За това се показват всички въведени данни. Като си въведеш следващата менстриуация ще ти се създаде първия цикъл в системата.
*

    dizi

Re: нова и неопитна
« Отговор #18 -: Март 06, 2009, 16:23:04 pm »
Здравейте и от мен .Аз също съм нова .Искам да попитам дали е задължително за всеки ден да се попълва по нещо?Неможе ли само денят на цикъла да се отбележи примерно,за да  може да ми изкара вероятните дни за менструация и овулация?
Благодаря предварително:)
Re: нова и неопитна
« Отговор #19 -: Март 06, 2009, 17:17:48 pm »
Не е задължително всеки ден да се попълва нещо.
Отбелязвай си само дните на менструацията, щом
искаш да ти показва следващите вероятни дни.
*
Re: нова и неопитна
« Отговор #20 -: Януари 18, 2010, 20:18:38 pm »
Аз не съм много нова, ама от време на време питам глупости,  :ask: Значи, ако на 9-ти срещу 10-ти съм спала лошо и искам да си чекна безсъние, на 9-ти или на 10-ти да го попълня?
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: нова и неопитна
« Отговор #21 -: Януари 18, 2010, 20:54:42 pm »
Аз не съм много нова, ама от време на време питам глупости,  :ask: Значи, ако на 9-ти срещу 10-ти съм спала лошо и искам да си чекна безсъние, на 9-ти или на 10-ти да го попълня?

Това ми изглежда лесно разрешимо: нощта, предхождаща деня с датата в календара, принадлежи на същия този ден. Аз бих го отбелязала така.

Ами на кой ден да се отбележи овулация само според болка и ову тест, като е период от около 8-12 часа, когато се случи вечерта между двете дати? Ай ся де? :D
Вече не се втелявам дотолкова, но съм си блъскала главата над тоя въпрос в чакане на менструация след 14-дневна лутеална фаза. И при редовен цикъл няма угодия. :D
*

    kurabiika

  • **
  • 113
  • ммм....че вкусно...
Re: нова и неопитна
« Отговор #22 -: Януари 21, 2010, 22:30:01 pm »
Цигуларче,аз пък в този случай отбелязвам и двата дена за по-сигурно,щото то няма как да се разбере точно.А и болката не винаги е точен критерии за определяне на овуто.
*
Re: нова и неопитна
« Отговор #23 -: Януари 22, 2010, 15:39:22 pm »
Имам една въпросче :oops:
Значи в календара в червено се оцветени дните на МЦ, обаче точно днес ми е първи ден, но аз все още нямам МЦ/надявам се да има нещо/ Но ако например имам закъснение и утре или в неделя е първият ми ден, как мога да променя дните в календара, така че след това да ми показва дните на фертилност правилно?
Благодаря
*
Re: нова и неопитна
« Отговор #24 -: Януари 22, 2010, 16:53:05 pm »
foley, нужно е да отбележиш първия ден на менструацията в конкретен ден, като избереш колко интензивно е кръвотечението (слабо, нормално, обилно). Тогава календарът ще промени този ден като първи от новия цикъл.
Дано не се наложи.
*
Re: нова и неопитна
« Отговор #25 -: Януари 22, 2010, 17:42:58 pm »
О, ясно! Колко е близко до ума :lol:
цигуларче, благодаря!
Re: нова и неопитна
« Отговор #26 -: Май 21, 2011, 22:28:46 pm »
Искам и аз да благодаря за цялата информация и всичките обяснения!!!
Не знам какво щях да правя без този форум и изключително хубавите хора в него!!! :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug:
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=ivi_02][/url]