0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 27
« Отговор #280 -: Юли 14, 2008, 13:07:27 pm »
Добре дошла на Танита и от мен! Леки и безпроблемни месеци до края!

Подкрепям Симба за доц.Балев.

Да споделя. Днес бяхме на преглед и се оказа, че сме отличници - нормално е, но колко е хубаво да ти се случват нормални неща :D. Всичко ни е в норма-и на мен и на бебето. Двете бебета са се мумифицирали почти напълно и дори са трудни за откриване с ехографа.
За желязото. Отново дадох кръв, за да ми видят хемоглобина и имам предупреждение, че ако пак е тръгнал да пада, пак ще ми влеят две двойни дози Венофер. За информация, предния път ми правиха вливане при хемоглобин 83. С Венофера го качиха на 107. Не е болка за умиране, но е досадно дълга процедура (поне първите два пъти отне по около 2.5 часа 8O), което е смущаващо при положение, че ми се пишка на всеки 30 мин :wink:.
« Последна редакция: Юли 14, 2008, 14:21:47 pm от Faith_hope »
*
Re: Тема на бременните № 27
« Отговор #281 -: Юли 14, 2008, 13:33:23 pm »
От 1 юни Балев има нови цени. Първи преглед 60лв., втори 45. Има нов апарат, затова явно.
Re: Тема на бременните № 27
« Отговор #282 -: Юли 14, 2008, 14:04:54 pm »
Valyoka,аз също слагам утрогестан 3х2 и док. ми каза че ще го слагам до 12г.с.Момичета в коя седмица се ходи на ФМ че на мен докторът ми каза но аз бях много притеснена и не запомних?
Re: Тема на бременните № 27
« Отговор #283 -: Юли 14, 2008, 14:18:01 pm »
В първи триместър, между 11 и 13,6 гестационни седмици.

След 16-та седмица може да се измери и т.нар. “гънка на врата (нухална транслуценция)”. В случай, че тя е над 5 мм, това е белег за повишен риск от раждане на дете с болестта на Down

Биохимичен скрининг (троен тест ) оптималното време е между 16 и 18 седмица (когато хормоналните нива са най – показателни). вземат кръв от вената на ръката и тя ще се изпрати за в лабораторията за анализ. Лабораторията ще изследва кръвните нива на вашите хормони и ще определи дали те попадат в границите на нормата за съответния срок на бременността, както и в зависимост от вашата възраст, тегло, раса и други фактори (например диабет). По-високо или по-ниско ниво на тези хормони в кръвта ви се означава като положителен или патологичен резултат. Резултатите обикновено са готови в рамките на една или две седмици.

Фетална морфология . 2. Във втория триместър, между 18 и 23 гестационна седмица


Горното не е мое творчество, а компилация от различни източници. :D
« Последна редакция: Юли 14, 2008, 14:20:50 pm от Faith_hope »
*
Re: Тема на бременните № 27
« Отговор #284 -: Юли 14, 2008, 14:43:56 pm »
Само да допълня , че има и ранен БХС до 13-14г.с.-който е по-точен
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните № 27
« Отговор #285 -: Юли 14, 2008, 15:01:48 pm »
Момичета, вие подготвяте ли си гърдите за кърмене по някакъв начин? Няколко приятелки ме съветват да ги подготвям с т.нар. "жулене" с кърпа. Четох обаче, че този метод е вече отживелица и не се прилага. Та вие правите ли нещо по въпроса? Казваха ми още преди месец да започна за да нямам проблеми после, но аз нещо се помотквам...
Re: Тема на бременните № 27
« Отговор #286 -: Юли 14, 2008, 15:07:50 pm »
Подготовка за кърмене: http://www.bg-mamma.com/site/content/view/971/51

Тук имало и приятни моменти :D :D :D, ама и аз се опъвам на подготовката.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните № 27
« Отговор #287 -: Юли 14, 2008, 15:55:31 pm »
Faith_hope, благодаря! Много полезна статия, наистина! :D
Само ме смути малко факта, че не трябвало да се мажат с лосионите ареолите и зърната :oops: Ама така е, който не чете на време...аз си мажа цялостно гърдите, изобщо не подозирах, че не трябва. Дано не съм сгафила много :oops: Но не виждам какво би попречила примерно чиста свинска мас на зърната ми 8O Вие как мислите?