0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Резултати от хистология
« -: Септември 06, 2007, 10:39:27 am »
Привет на всички. искам да попитам нещо - преди 10 дни преживях спонтанен аборт в 8-9 г.с. това се случи в Ямбол, където бяхме по работа със съпруга ми, иначе сме от София. след кюретажа ми казаха, че са взели материал от това, което са извадили, така се правело по принцип. проблемът е, че почти веднага след като ме изписаха се наложи да се върна обратно в София, а резултатите ще са готови най-рано на 10.09. по това време вече няма да има кой да ги вземе от болницата в Ямбол. та се чудя, важно ли е да ги имам резултатите, дали биха ми потрябвали занапред, дали биха дали някаква важна информация... вие как мислите? никак не ми се иска да се връщам пак там, но ако се наложи, ще отида да ги взема.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Резултати от хистология
« Отговор #1 -: Септември 06, 2007, 12:10:48 pm »
Хистологичният резултат едва ли ще даде отговор на основния въпрос, който те интересува - каква е причината за аборта, въпреки това е добре да го имаш като резултат. Документите от изследванията се пазят в рамките поне на 10 години, така че няма да има проблем при едно пътуване до Ямбол да минеш и да си ги вземеш. Втори вариант е да се обадиш по телефона и да помолиш да ти ги изпратят на адрес в София.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Резултати от хистология
« Отговор #2 -: Септември 06, 2007, 13:26:51 pm »
Благодаря. Може би ще пратим някой да ги вземе.
*
Re: Резултати от хистология
« Отговор #3 -: Септември 06, 2007, 14:54:10 pm »
С Хистологията ще можеш да докажеш само че си имала спонтанен аборт.
Но в нея няма да бъдат описани причините за него.
Аз личо не бих ходила да взимам резултата.
*
Re: Резултати от хистология
« Отговор #4 -: Септември 06, 2007, 15:00:43 pm »
Аз съм на същото мнение като Мели - хистологията няма да ти отговори на въпроса Защо?, но е добре да имаш документ, отразяващ какъве резултата от хистологичното изследване.
Re: Резултати от хистология
« Отговор #5 -: Септември 28, 2007, 11:05:16 am »
Здравейте,
Според мен трябва непременно да си вземеш резултатитерзащото аз имам два спонтанни аборта от първия не ми направиха хистология като стана втория път мойта гинеголожка ми каза,че тябва да направим хистология за да видим каква е причината.Можело да се види от резултатите дали нещо не му достига на бебо да се развива и ако е така се пиели се някакави хапчета за да не се повтори аборта.На мойта хистология нямаше нищо и сега правя разни изследвания за сега без резултат защото всеки неможе да открие каква е причината.Вече съм се побъркала при какви лекари да ходя.Последно ми казаха да си изследвам Антифосфолипидните тела ама още не съм ходила да се изследвам.Ако някой има подобен проблем нека ми пише ще съм му много благодарна.Успех за бъдеще.
*
Re: Резултати от хистология
« Отговор #6 -: Септември 28, 2007, 11:40:50 am »
С хистологията може да се докаже че е имало бременност ,но не и причината за спонтания аборт.
Re: Резултати от хистология
« Отговор #7 -: Септември 28, 2007, 13:21:47 pm »
Здравейте,
Според мен трябва непременно да си вземеш резултатитерзащото аз имам два спонтанни аборта от първия не ми направиха хистология като стана втория път мойта гинеголожка ми каза,че тябва да направим хистология за да видим каква е причината.Можело да се види от резултатите дали нещо не му достига на бебо да се развива и ако е така се пиели се някакави хапчета за да не се повтори аборта.На мойта хистология нямаше нищо и сега правя разни изследвания за сега без резултат защото всеки неможе да открие каква е причината.Вече съм се побъркала при какви лекари да ходя.Последно ми казаха да си изследвам Антифосфолипидните тела ама още не съм ходила да се изследвам.Ако някой има подобен проблем нека ми пише ще съм му много благодарна.Успех за бъдеще.
Pensheva, зная какво ти е, мила. И аз съм с 2 миседа. Така хаотично да правиш изследвания, няма смисъл. Ориентирай се към клиника по репродуктивна медицина. При мен изскочиха някои неща. Важното е да си намериш добър лекар. Успех  :)
*
Re: Резултати от хистология
« Отговор #8 -: Октомври 01, 2007, 20:23:43 pm »
mpia, в моята хистология пиШеШе причината. Е,пиШеШе, че най вероятната причина е ...., но това ми беШе достатъчно да си направя необходимите иzследвания. Но си права, че това е по скоро иzключение. 

didima, Мели е права. Вzеми си я, не zнаеШ кога Ще ти потрябва. 

 
Re: Резултати от хистология
« Отговор #9 -: Октомври 02, 2007, 11:45:10 am »
Здравей Stivarip,
Изках да те попитам ти в коя клиника и какви изследвания си направи.Постоянно чета във форумите и не мога да си избера правилния доктор при който да отида такмо си харесам някой и прочета лоши неща за него.Ще съм ти благодарна ако ме насочиш към някой може и на личната поща да ми пишеш или по ICQ.
*
Re: Резултати от хистология
« Отговор #10 -: Октомври 02, 2007, 15:01:47 pm »
То няма да е нормално ако всички са доволни от някого
Винаги има недоволни
Re: Резултати от хистология
« Отговор #11 -: Октомври 02, 2007, 15:34:21 pm »
Pensheva, отговорих ти на лични, да не спамим темата.
*
Re: Резултати от хистология
« Отговор #12 -: Февруари 06, 2008, 21:31:07 pm »
Здравейте!! вече минаха почти 6м откакто пуснах тази тема, но едва преди около седмица успях да изкопча някаква информация във връзка с тези резултати. След около 3 дневно издирване по телефона в болницата в Ямбол и един-единствен рзговор с доста неразговорлив лекар, излезе определението дистрофична децидула. това беше единственият резултат, който ми беше съобщен. не ми разясниха какво означава, казаха ми, че не мога да си получа изследването по пощата, и че това което те правят за мен (а именно да ми търсят резултатите след почти половин година) се случва за първи, и може би за последн път. имам час при гинеколог чак през март, до тогава, колкото и да си блъскам главата, не мога да разбера каво означава този термин. ще ви бъда благодарна, ако можете да ми отговорите.
*
Re: Резултати от хистология
« Отговор #13 -: Февруари 07, 2008, 17:49:24 pm »
децидуа май беШе част от плацентата. ИмаШе го и в моята хистология, но сега не мога да я намеря. Но какво е дистрофична не мога да ти кажа.  :ask: