0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Серклаж-да или не?!?
« -: Януари 08, 2008, 11:31:27 am »
Здравейте, момичета,
Поставена съм пред много трудна дилема.Бременна съм в 16 г.с. 3 дни.Вчера след рутитен преглед гинеколожката ми предлага профилактично да направим серклаж.Засега нямам скъсяване на шийката или кървене, но казва профилактично.Имам два миседа в 10-11 г.с.Незнам как да постъпя.Прочетох много различни неща и страшно се притеснявам да взема решение, а това трябва да стана до другата седмица, когато ще са готови резултатите от БХС.Притеснявам се отново да не загубя бебето.М о л я, Ви помогнете ми със съвети или информация.Благодаря
   
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Серклаж-да или не?!?
« Отговор #1 -: Януари 08, 2008, 12:52:23 pm »
ами аз не мога да изкажа мнение за и против,но не виждам причини за серклаж.Абортите ти са на ранен етап и нямат нищо общо с шийката,а сега пък тя е в добро състояние-какви основания има тогава да ти го препоръчва.
 И аз съм с 2 аборта - в 9-та и 20-та седмица,но при сегашната бременност не е ставало и дума за това.
<br />
Re: Серклаж-да или не?!?
« Отговор #2 -: Януари 08, 2008, 13:37:13 pm »
Аладина,
какво да ти кажа - при мен случаят е аналогичен. Аз съм с двуплодна бременност и тук /в Русе/ всички лекари препоръчват серклаж ей така, профилактично, без нужда, когато става дума за двуплодна бременност. Тукашната ми докторка настояваше в 16та седмица да ми направи серклаж.
Но в София ме следи Мазнейкова. Тя беше категорична, че при мен не се налага, защото дължината на шийката на матката ми беше 4.5см и беше стегната. Мнението на Мазнейкова беше, че в моя случай тази манипулация по-скоро ще навреди, от колкото да помогне. Общо взето каза, че няма смисъл да зашиваш нещо здраво, защото само можеш да го увредиш.
И така русенската ми докторка е отбелязала в картона ми, че отказвам серклаж.

Ти преценяваш. Ако има нужда - да, и аз щях да се подложа.
Но ако е просто така, за да се застрахова доктора, май е ненужно.
Успех!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Серклаж-да или не?!?
« Отговор #3 -: Януари 08, 2008, 13:49:16 pm »
Благодаря, Ви момичета.Точно в това е проблема "ей така профилактично".До сега бях в куп други притеснения дали ще се развие нормално всичко и т.н,а сега и това не ми дава мира.
 Милена 6, при Мазнейкова сама ли отиде или по някаква препоръка или възникнал проблем.Би ли ми писала малко повече как осъществяваш контакт с нея, на колко време ходиш при нея и изобщо каквото прецениш.Благодаря
Re: Серклаж-да или не?!?
« Отговор #4 -: Януари 08, 2008, 14:09:06 pm »
Всичко ще ти обясня, много е дълго. Като цяло съм доволна от Мазнейкова, че и в болницата лежах даже.
ако искаш, пиши ми на ЛС ICQ номера си и там ще ти дам и нейни координати и каквото те интересува.
Ако не искаш на ICQ, на ЛС ще ти обясня.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Серклаж-да или не?!?
« Отговор #5 -: Януари 08, 2008, 14:12:34 pm »
Серклаж - само по показания, иначе аз профилактичния го отказах.
Re: Серклаж-да или не?!?
« Отговор #6 -: Януари 13, 2008, 13:36:29 pm »
Понякога и с показания за серклаж може да не се направи, защото се преценява кое е по-голямо - ползите или евентуалните рискове от серклаж.
При мен имаше голямо двоумене, защото съм с 2 см шийка след конизация, и то изрязана леко накриво така, че от едната страна е дори малко по-къса. В момента съм бременна на 18 седмици. Серклаж не направихме, когато му беше времето, защото с лекарят ми преценихме следните рискве:
1 самият серклаж ще е труден с такава скъсена шийка.i
2. При серклаж опасностите от инфекция нарастват, а инфекциите може да доведат до преждевременно раждане.
3. С нарастването на матката може да се доближи серклажния шев и от това да се причиняват контракции, което пак може да доведе до контракции и пак проблем..

Лекарят ми каза, че след конизацията, тъканта, която е изрязана и обгорена действа като вид  серклаж, защото е твърда и стяга, макар че, разбира се, не е съвсем същото. В момента съм "в домашен арест", пълен покой, с малко движение, до тоалетната и до хладилника... пия магнезий.. и това е поведението. Последният ми преглед преди седмица показа, че всичко с шийката е наред (както и с бебето, слава Богу!). След 10 дни отново съм на преглед и се моля положението да не се е променило.

Признавам си, обаче, че все пак не се надявам да стигна до термина, надеждите ми са да премина успешно 32 седмица поне.
« Последна редакция: Януари 13, 2008, 14:51:30 pm от coookie »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Серклаж-да или не?!?
« Отговор #7 -: Януари 13, 2008, 14:48:23 pm »
coookie  :balk_21:

Честито и ти пожелавам да го докараш до към термина! :D

Пожелавам го и на всички вече бременни де! :wink:

Пази се!


Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Серклаж-да или не?!?
« Отговор #8 -: Януари 13, 2008, 14:49:51 pm »
coookie  :balk_21:

Честито и ти пожелавам да го докараш до към термина! :D

Пожелавам го и на всички вече бременни де! :wink:

Пази се!



МЕРСИ, мила. Аз си трайкам, искам да мина 28ма седмица и тогава ще обявя в зачатие. Пусто суеверие, ама... Брей как ме ковна   :D
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Серклаж-да или не?!?
« Отговор #9 -: Януари 15, 2008, 20:58:11 pm »
coookie  :balk_21:
Честито и ти пожелавам да го докараш до към термина! :D
Пожелавам го и на всички вече бременни де! :wink:
Пази се!

МЕРСИ, мила. Аз си трайкам, искам да мина 28ма седмица и тогава ще обявя в зачатие. Пусто суеверие, ама... Брей как ме ковна   :D

Абе ние сме те ковнали отдавна :wink:, ама си мълчим и тайно ти стискаме палци да изкараш до край и да се роди здраво бебе! :crossfingers:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Серклаж-да или не?!?
« Отговор #10 -: Януари 16, 2008, 13:54:21 pm »
И от мен имаш стиснати палци!!!
Re: Серклаж-да или не?!?
« Отговор #11 -: Януари 16, 2008, 15:38:58 pm »
Малеййй, аз като не чета тук... Кукито, честито, стискам ти всички възможни палци всичко да е наред :lol: :bighug:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Серклаж-да или не?!?
« Отговор #12 -: Януари 16, 2008, 17:36:31 pm »
coookie, много се радвам за теб.  :crossfingers:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Серклаж-да или не?!?
« Отговор #13 -: Януари 16, 2008, 17:49:33 pm »
Ей, Ирка, така се радвам, мноооого се радвам за теб. Честито и няма какво да му мислиш, всичко ще е ок с теб и бебчо, ще издържиш до края. Така ме зарадва. Лека бременност и се наслаждавай, мила!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Серклаж-да или не?!?
« Отговор #14 -: Януари 18, 2008, 09:03:48 am »
ХАХАХАХА ох как ви обичам!!
Благодаря

МИ то освен да си отворя темичка...
Е как ме ковнахте, бе Ганка?!
Уф, наспамихме полезната тема. Как не ме е срам!  СПИРАМ :-))
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Серклаж-да или не?!?
« Отговор #15 -: Януари 18, 2008, 11:18:07 am »
:hug2: Много ми липсваше,  :flower: Кокита!
Тайно се молех това  :heartbeat: да е повода да те няма!
 yahoo_17Леки и безпроблемни  :cloud9: ,а после  :babyflips: като тебе  :sunshine:!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Серклаж-да или не?!?
« Отговор #16 -: Януари 18, 2008, 17:56:20 pm »
ХАХАХАХА ох как ви обичам!!
Благодаря

МИ то освен да си отворя темичка...
Е как ме ковнахте, бе Ганка?!
Уф, наспамихме полезната тема. Как не ме е срам!  СПИРАМ :-))
Не казвам :wink: Важното е да сте добре и сега са наред и другите дето си мълчат :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Серклаж-да или не?!?
« Отговор #17 -: Януари 20, 2008, 00:23:18 am »
ХАХАХАХА ох как ви обичам!!
Благодаря

МИ то освен да си отворя темичка...
Е как ме ковнахте, бе Ганка?!
Уф, наспамихме полезната тема. Как не ме е срам!  СПИРАМ :-))
Не казвам :wink: Важното е да сте добре и сега са наред и другите дето си мълчат :wink:

хм, аз знам поне за още две мацки. Дай боже още много, за които не знам :D.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Серклаж-да или не?!?
« Отговор #18 -: Февруари 03, 2008, 21:45:40 pm »
Цитат
хм, аз знам поне за още две мацки. Дай боже още много, за които не знам .

Дай Боже повече...те все някога ще си кажат.


Куки, честито, лека и безпроблемна. Много се радвам за теб. :D :flower:

Сори за спама. :oops:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."